Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS

  • 292 Odpowiedzi
  • 43382 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline fusse

  • **
  • 164
  • smd & bga
  • Sprzęt: htc wizard & blue angel & Omnia
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #150 dnia: Październik 27, 2008, 23:21:04 »
to ja nie rozumiem, mamy te sama wersje, a u mnie dziala w porownaniu z tym co opisujesz owiele gorzej... domyslam sie ze WM nie tu nic do rzeczy...Ty sciagasz po 200mb ,a ja nie moge update zrobic, bo wiesza mi sie:/

a tez masz taki sam problem z odpaleniem wifi, ze musisz interfeces zmienic na wlan0 , odpalic w konsoli, potem zmienic na wlan1 i odpalic w konsoli i dopiero dziala wifi? tez tak musisz go odpalac?:/
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2008, 23:31:31 wysłana przez fusse »
a36>>c35>>s55>>NEC 200>>e398>>mpx200>>Wizard>>Universal>>Kaiser>>Blueangel>>Omnia

*

Offline Wit^

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ten co pakuje linux'a wszedzie
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #151 dnia: Październik 27, 2008, 23:39:09 »
ocho widze ze rozmowa sie niezle ciagnie.
Mozeby tak przekazac na forum titchego o dzialaniu sterownikow z Hp pod linuchem a skoro sterownik od hp tot to samo co sterownik od uni moze by tak sprubowac z kompilacaja kernela. Niestety ja nic nie wiem o kompilacji kernela wiec nic sie nie udziele w tym temacie ale moze madre glowy z tamtad co wymysla?
We're off to see the Wizzard
The Wonderful Wizard of Htc
We hear he is a Whizz of a Wiz...

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #152 dnia: Październik 28, 2008, 08:14:29 »
Cytuj
a tez masz taki sam problem z odpaleniem wifi, ze musisz interfeces zmienic na wlan0 , odpalic w konsoli, potem zmienic na wlan1 i odpalic w konsoli i dopiero dziala wifi? tez tak musisz go odpalac?:/

W interfaces wpisałem sobie oprócz wlan0 wlan1. Zresztą pisałem że żeby odpalić wlan robisz modprobe acx, potem ifup wlan1 (ofc wlan1 musi być w interfaces). Nie wiem jak to zrobić bo ifup wlan0 robi od razu modprobe acx, a przy ifup wlan1 trza zrobić to ręcznie

*

Offline fusse

  • **
  • 164
  • smd & bga
  • Sprzęt: htc wizard & blue angel & Omnia
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #153 dnia: Październik 28, 2008, 11:03:03 »
a czy po wpisaniu loginu i hasla, wyskakuje wam okienko z  bledem, could not look up internet adress fot titchy...itd ?
a36>>c35>>s55>>NEC 200>>e398>>mpx200>>Wizard>>Universal>>Kaiser>>Blueangel>>Omnia

*

Offline fusse

  • **
  • 164
  • smd & bga
  • Sprzęt: htc wizard & blue angel & Omnia
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #154 dnia: Październik 28, 2008, 16:13:07 »
sorka za doble post. sciagnalem linuxa z tego adresu: http://www.sumou.com/index.php?cmd=%E7%9B%B8%E6%92%B2%E5%A4%96%EF%BC%9ARunning%20Debian%20GNU/Linux%20on%20HTC%20Universal        chodzi o 3 nieba lepiej i szybciej niz od wita (nie ujmujac nikomu) , nie zawiesza mi sie itd , ale nie moge odpalic w ogole wifi:/ nawet icehamster wlacza sie owiele szybciej. moze Kajetanie sprawdzilbys ta wersje? wifi jest obslugiwane napewno przez inny program,moze sie nie wywala driver. ale naprawde polecam, chodzi dobrze:)))
a36>>c35>>s55>>NEC 200>>e398>>mpx200>>Wizard>>Universal>>Kaiser>>Blueangel>>Omnia

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #155 dnia: Październik 28, 2008, 16:19:49 »
Spróbuję - ale nie wiem czy w tym tygodniu dam radę. Co do WiFi to zrób

WiFi jest obsługiwane przez TEN SAM driver. Niestety.

modprobe acx
modprobe htcuniversalacx

i dopiero ifup wlan0

*

Offline fusse

  • **
  • 164
  • smd & bga
  • Sprzęt: htc wizard & blue angel & Omnia
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #156 dnia: Październik 28, 2008, 16:53:26 »
 nie widzi takiego modulu htcuniversalacx
w ogole w pliku interfeces nie bylo nic od wlan,sam dopisalem tam iface wlan1 inet dhcp wireless-essid dom    po wlaczeniu ifup wlan1 wlacza sie dhcpdiscover i zaczyna szukac i nic nie znajduje:/ kurde jakbym odpalil tu neta to juz by bylo super. chodzi mi juz 2 godziny.wlaczylem wszystkie programy jaki byly zainstalowane i zero zwiech. elegancko chodzi,tylko nie moge odpalic wifi:/
a36>>c35>>s55>>NEC 200>>e398>>mpx200>>Wizard>>Universal>>Kaiser>>Blueangel>>Omnia

*

Offline fusse

  • **
  • 164
  • smd & bga
  • Sprzęt: htc wizard & blue angel & Omnia
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #157 dnia: Październik 28, 2008, 22:43:19 »
dobra wiem jaki mam juz problem. nie mam zainstalowanego titchy-network-settings .  Wit,lub Kajetanie, macie moze gdzies taki pakiet zeby zainstalowac go? w formacie.deb ? lub jak go zainstalowac? nie ma go w tym linuxie dlatego wifi nie dziala, i usb tez:/ ten pakiet zainstalowany jest w linuchu od wita, ale nawet nie wiem jak go wyciagnac:/. pomozcie Panowie, bo dopiero zaczyna miec to sens jak wgralem tego linucha!
a36>>c35>>s55>>NEC 200>>e398>>mpx200>>Wizard>>Universal>>Kaiser>>Blueangel>>Omnia

*

Offline Wit^

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ten co pakuje linux'a wszedzie
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #158 dnia: Październik 29, 2008, 00:01:27 »
heh i wlasnie o to chodzi.... ja niemam tego pakietu i z tym jest wlasnie klopot(maly), nieiwem gdzies na forum Openembedded
była o tym mowa... trzebaby bylo pogrzebac :)
A ta wersja chodzi stabilniej i szybciej dlatego ze ma inne x'y
w mojej wersji jest xfce a w tej ktorej sciagnoles jest Icewm( jakos nie przypadl mi do gustu)
We're off to see the Wizzard
The Wonderful Wizard of Htc
We hear he is a Whizz of a Wiz...

*

Offline fusse

  • **
  • 164
  • smd & bga
  • Sprzęt: htc wizard & blue angel & Omnia
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #159 dnia: Październik 29, 2008, 09:10:48 »
Pewnie masz racje, bo to jest dosc brzydkie i w ogole, ale stabilnosc to jest zajebista:] tyle godzin mi chodzil i zwiech zero, a ten na Xfce to co chcwile lapal zwieche, nie wiem dlaczego:/ samemu chcialem postawic linucha, ale natrafilem na wlasnie tego. jest ok, tylko jest maly problem... wyslalem maila do tego goscia sudoudou  to moze odpisze, to dam znac. a Moze Kajetan ma taki pakiet:]  wydaje mi sie ze repo z titchym ,chyba nie dziala?
a36>>c35>>s55>>NEC 200>>e398>>mpx200>>Wizard>>Universal>>Kaiser>>Blueangel>>Omnia

*

Offline Wit^

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ten co pakuje linux'a wszedzie
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #160 dnia: Październik 29, 2008, 21:21:59 »
podejrzewam ze wlasnie przez ten pakiet wlasnie wersja xfce traci stabilnosc....
a nie przypad mi do gustu chyba nie ze wzgledu na wyglad, tylko na to ze chialem postawic samemu(sie wytestowac i sprawdzic swoje umiejetnosci)
We're off to see the Wizzard
The Wonderful Wizard of Htc
We hear he is a Whizz of a Wiz...

*

Offline fusse

  • **
  • 164
  • smd & bga
  • Sprzęt: htc wizard & blue angel & Omnia
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #161 dnia: Październik 29, 2008, 22:42:00 »
Kajetanie, a Ty nie masz tego pakietu gdzies u siebie? pisalem na xda i tez nikt nie odpisuje, na maila gosc tez nie odpisuje:/ ja sie nie znam,ale chyba nie ma to znaczenia?widzisz,ze Kajetanowi dziala Twoj linux ok ,a u mnie mozna powiedziec ze w ogole:/
a36>>c35>>s55>>NEC 200>>e398>>mpx200>>Wizard>>Universal>>Kaiser>>Blueangel>>Omnia

*

Offline Wit^

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ten co pakuje linux'a wszedzie
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #162 dnia: Październik 29, 2008, 23:18:52 »
http://debian.neilandtheresa.co.uk/titchy/titchy-network-settings.deb

Prosze bardzo
sciagasz deb, wrzucasz na karte, dpkg -i titchy=network-settings.deb, a potem apt-get -f upgrade

z czego co pamietam tak to trzeba zrobic napewno pierwsza czesc jest dobrze....
A tak BTW to niestety tymczasowo niemam juz execa(teraz jest fujitsu p1120 no i oczywiscie zbieranie kasy na execa), ale mysle nad instalacja emulatora i pogrzebaniem jeszcze troszke przy linuchu
We're off to see the Wizzard
The Wonderful Wizard of Htc
We hear he is a Whizz of a Wiz...

*

Offline fusse

  • **
  • 164
  • smd & bga
  • Sprzęt: htc wizard & blue angel & Omnia
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #163 dnia: Październik 29, 2008, 23:25:06 »
dzis juz za pozno ,ale dziekuje bardzo! jutro bedzie walka z tym:)
a36>>c35>>s55>>NEC 200>>e398>>mpx200>>Wizard>>Universal>>Kaiser>>Blueangel>>Omnia

*

Offline fusse

  • **
  • 164
  • smd & bga
  • Sprzęt: htc wizard & blue angel & Omnia
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #164 dnia: Październik 30, 2008, 13:41:25 »
zeby dzialalo, potrzeba mi jeszcze jednego pakietu: wireless-tools. reszte znalazlem w tamtym miejscu!  masz moze Wit taki pakiet? tego jednego nie ma wlasnie;/
a36>>c35>>s55>>NEC 200>>e398>>mpx200>>Wizard>>Universal>>Kaiser>>Blueangel>>Omnia

*

Offline Wit^

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ten co pakuje linux'a wszedzie
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #165 dnia: Październik 30, 2008, 23:23:12 »
http://http.us.debian.org/debian/pool/main/w/wireless-tools/wireless-tools_29-1.1_armel.deb
muwisz masz..... nastepnym razem sprawdz w pakietach debiana.....
Wspominalem u gory ze na stronie pakietow debiana nalezy szukac brakujacych bibliotek, wiec jezeli tam niema to niema nigdzie.
Jak czegos szukasz to szukaj zawsze tam
We're off to see the Wizzard
The Wonderful Wizard of Htc
We hear he is a Whizz of a Wiz...

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #166 dnia: Październik 30, 2008, 23:26:43 »
Właśnie że znalazłem repo debiana niestety bez wyszukiwarki i bazy dla apta (trzeba ręcznie szukać) gdzie znalazł sie xmms chociażby. Dokładnie tutaj: http://ftp.dk.debian.org/debian/pool/main/

*

Offline Wit^

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ten co pakuje linux'a wszedzie
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #167 dnia: Październik 30, 2008, 23:46:15 »
 :E heh no to jestem w bledzie nie tylko na stronie debiana.... ale z czego mi sie wydaje to sa oficjalne repo
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2008, 23:47:49 wysłana przez Wit^ »
We're off to see the Wizzard
The Wonderful Wizard of Htc
We hear he is a Whizz of a Wiz...

*

Offline fusse

  • **
  • 164
  • smd & bga
  • Sprzęt: htc wizard & blue angel & Omnia
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #168 dnia: Listopad 01, 2008, 15:45:29 »
ja nie wiem... same problemy mam ,a mianowicie:

probowalem wlaczyc cokolwiek, usb, wifi, zeby polaczyc sie. zeby to dzialalo potrzeba titchy-network-settings, dobra mam, instaluje go, wyskakuje mi ze nie mam zainstalowanych pakietow innych. dobra zdobylem potrzebne pakiety , instaluje titchy-hardware-support, wywala mi blad conflicted with htcunid . ktos ma jakis pomysl jak wlaczyc internet?  wpisujac do interfaces samemu usb0 itd ,to nie dziala. a moze Wit napisz jak usunac Xfce , to sobie zmienilbym na icewm i moze byloby ok,bez zwiech! dzieki i pozdrawiam!
a36>>c35>>s55>>NEC 200>>e398>>mpx200>>Wizard>>Universal>>Kaiser>>Blueangel>>Omnia

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #169 dnia: Listopad 01, 2008, 15:53:01 »
Miałem to samo jak bawiłem się tym rootfsem, sprawę załatwiłem poprzez jakiś przełącznik który olewał konflikty.

*

Offline fusse

  • **
  • 164
  • smd & bga
  • Sprzęt: htc wizard & blue angel & Omnia
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #170 dnia: Listopad 01, 2008, 22:05:16 »
no Kajetanie, pomogles raz jeszcze:) udalo mi sie polaczyc z routerem po wifi:] komenda do instalacji z omijaniem to :

sudo dpkg --install --force-all /sciezka

poszlo po tym jak burza:)

powoli powoli, malymi kroczkami do przodu!
a36>>c35>>s55>>NEC 200>>e398>>mpx200>>Wizard>>Universal>>Kaiser>>Blueangel>>Omnia

*

Offline fusse

  • **
  • 164
  • smd & bga
  • Sprzęt: htc wizard & blue angel & Omnia
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #171 dnia: Listopad 03, 2008, 16:36:21 »
a wiecie moze jak w tym icewm zmienic tapete? zainstalowalem theme ktory jest z tapeta, wszystko sie zmienia, ale nie tapeta:/ Pozdrawiam! teraz to elegancko dziala:] nawet iceweasel odpalilem, chodzi nawet nawet;p bo w icehamsterze mialem problem z pobieraniem plikow.
a36>>c35>>s55>>NEC 200>>e398>>mpx200>>Wizard>>Universal>>Kaiser>>Blueangel>>Omnia

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #172 dnia: Listopad 03, 2008, 16:38:57 »
Mnie na icewm pulpit nie działał w ogóle.

*

Offline fusse

  • **
  • 164
  • smd & bga
  • Sprzęt: htc wizard & blue angel & Omnia
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #173 dnia: Listopad 03, 2008, 17:28:48 »
no mi tez chyba nie dziala ten pulpit:p pasek tylko dziala. znacie moze cos lepszego niz icehamster? iceweasel, jest troche za wolny, lepiej by dziala gdy wiecej ramu bylo. a ten icehamster chodzi ladnie, ale cos nie moge nic sciagnac nim:(
a36>>c35>>s55>>NEC 200>>e398>>mpx200>>Wizard>>Universal>>Kaiser>>Blueangel>>Omnia

*

Offline fusse

  • **
  • 164
  • smd & bga
  • Sprzęt: htc wizard & blue angel & Omnia
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #174 dnia: Listopad 03, 2008, 23:48:53 »
to znowu ja :P zrobilem pulpit w icewm,zainstalowalem pcmanfm obsluguje on pulpit ktorego nie ma w icewm. ladnie chodzi polecam ogolnie :ok: . lecz mam pytsnko gdxie w linucie jest jakis startup zeby odpalal mi sie ten pulpit odrazu.

teraz inne pytanko jak odpalic prawy przycisk myszki . I JAK ZROBIC ZNAK zapytania w linuchu  B)
a36>>c35>>s55>>NEC 200>>e398>>mpx200>>Wizard>>Universal>>Kaiser>>Blueangel>>Omnia

*

Offline fusse

  • **
  • 164
  • smd & bga
  • Sprzęt: htc wizard & blue angel & Omnia
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #175 dnia: Listopad 05, 2008, 16:40:55 »
ok, jak nie wiecie jak mi pomoc, to chociaz pomozcie mi,jak odpalic prawy przycisk myszki. nie moge nic zrobic na forum oesf, a tam jest xmonbut do sciagniecia, czy moglby ktos wrzucic go tutaj ? dziekuje i pozdrawiam!
a36>>c35>>s55>>NEC 200>>e398>>mpx200>>Wizard>>Universal>>Kaiser>>Blueangel>>Omnia

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #176 dnia: Listopad 05, 2008, 16:53:32 »
Może po prostu CTRL (ten z pocztą) + tapnięcie?  :ohreally: A xmonobut potrafi numery odwalić (niestety nie mam już pakietu)

*

Offline fusse

  • **
  • 164
  • smd & bga
  • Sprzęt: htc wizard & blue angel & Omnia
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #177 dnia: Listopad 05, 2008, 21:02:56 »
o tym skrocie wiem, ale gdy go robie to nic sie nie dzieje, przynajmniej w icehamsterze, myslalem,ze xmonobut trzeba do jego dzialania. w takim razie powiedz, jak cokolwiek sciagnac w icehamster, bo nawet jak chce sciagnac ten pakiet co podal wit wczesniej to nic sie nie dzieje...
a36>>c35>>s55>>NEC 200>>e398>>mpx200>>Wizard>>Universal>>Kaiser>>Blueangel>>Omnia

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #178 dnia: Listopad 05, 2008, 21:13:23 »
Nie wiem jak... już karta poszła pod format, jutro najprawdopodobniej uni pójdzie do nowego właściciela... niestety.

*

Offline fusse

  • **
  • 164
  • smd & bga
  • Sprzęt: htc wizard & blue angel & Omnia
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #179 dnia: Listopad 05, 2008, 22:09:06 »
ja tez swojego opycham niedlugo. a dlaczego zmiana? :} czysta ciekawosc? nie sprawdzil sie linux? pod eee by to elegancko chodzilo.
a36>>c35>>s55>>NEC 200>>e398>>mpx200>>Wizard>>Universal>>Kaiser>>Blueangel>>Omnia