PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 => HTC => Pocket PC z telefonem - ogólnie (WM Professional/WP6.x) => Universal => Wątek zaczęty przez: Jasimar w Kwiecień 25, 2008, 01:30:19
-
Witam
Problem z moim Qtkiem powstał po zagubieniu odbiornika GPS który bardzo dobrze służył mi z Auto Mapą.
Po zakupie kolejnego GPSa a dokładnie Sirf III NAVIBE GB735 Automapa nie potrafi skomunikować się z tym GPSem. Ciągle twierdzi że coś jest z Portem com 8. Po wgraniu navi TOM TOMa problem jest ten sam.
Konfigurowałem juz port com8 dla tego GPSa i dalej nic. Co może być przyczyną a co najważniejsze jak sprawić by Qtek zaczął współpracować z GPSem?
-
A czy go sparowales?
-
Pewnie sparował ale zapomniał w zakładce COM ports w Bluetooth Settings ustawić/dodać port. Jak dobrze pamiętam "New Incomming Port" (ja mam np: COM4)
-
Sparowałem go na początku dla portu com 8 (tak było dla modułu który zgubiłem)
a potem jeszcze dla innych portów i dalej to samo.
Może jest jeszcze coś co powinno się zrobić choć wydaje mi się że wyczerpałem liczbę możliwych kombinacji.
Ale jak to często bywa jest jeszcze jakieś inne banalne wytłumaczenie.
Jeśli macie jakiś pomysł będę wdzięczny.
-
a moze w instrukcji obslugi GPSu jest napisane co musisz jeszcze zrobic
-
Mnie pomagalo usuniecie odbiornika z listy, wlaczenie odbiornika, zlapanie fixa i dopiero parowanie wtedy sam pytal sie o port COM.