[HOWTO] Upgrade MDAPro

  • 448 Odpowiedzi
  • 81208 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: [HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #390 dnia: Luty 03, 2009, 12:49:07 »
Podpisuję się wszystkim. Szybsze logowanie do sieci, szybka zmiana GPRS/3G, efektywniejsze dzialanie WiFi, nie wiem kto wymyślił że 1.17 jest najlepsze, ale to nieprawda.

*

Offline 12nala34

  • ****
  • 916
  • Płeć: Mężczyzna
  • All I ask is a tall ship and star to steer her by.
    • smartphone HTC
  • Sprzęt: IBM & PalmOne
Odp: [HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #391 dnia: Luty 03, 2009, 15:04:17 »
a w jakim romie się ono znajduje? bo z 1.17 nie ma problemu - jest w t-mobile, a 1.15?
--
Było: HTC Typhoon | HTC Wizard | Nec MobilePro 900c | HTC Universal | SE P990i | LG KS20 | Samsung GT-i5700
Teraz: IBM T60 | Sony Clie PEG-T425 | Palm m515 | Palm Tungsten T3 | FSC Loox 720 | Motorola Milestone

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: [HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #392 dnia: Luty 03, 2009, 16:44:38 »
Radio ROM nie znajduje się w romie, dogrywa się go osobno...  :)

*

Offline 12nala34

  • ****
  • 916
  • Płeć: Mężczyzna
  • All I ask is a tall ship and star to steer her by.
    • smartphone HTC
  • Sprzęt: IBM & PalmOne
Odp: [HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #393 dnia: Luty 03, 2009, 17:01:58 »
Radio ROM nie znajduje się w romie, dogrywa się go osobno...  :)

wiem, ale pytam się w jakiej paczce jest  :)
--
Było: HTC Typhoon | HTC Wizard | Nec MobilePro 900c | HTC Universal | SE P990i | LG KS20 | Samsung GT-i5700
Teraz: IBM T60 | Sony Clie PEG-T425 | Palm m515 | Palm Tungsten T3 | FSC Loox 720 | Motorola Milestone

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: [HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #394 dnia: Luty 03, 2009, 17:26:10 »
W żadnym oficjalnym nie było , ale wszystkie masz zebrane http://vidmes.com/xda/Uni/Radios/
potrzebna zgoda

*

Offline 12nala34

  • ****
  • 916
  • Płeć: Mężczyzna
  • All I ask is a tall ship and star to steer her by.
    • smartphone HTC
  • Sprzęt: IBM & PalmOne
Odp: [HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #395 dnia: Luty 03, 2009, 18:26:26 »
W żadnym oficjalnym nie było , ale wszystkie masz zebrane http://vidmes.com/xda/Uni/Radios/


 :O 1.17 nie ma
ale 1.15 już mam. Popróbujemy!
--
Było: HTC Typhoon | HTC Wizard | Nec MobilePro 900c | HTC Universal | SE P990i | LG KS20 | Samsung GT-i5700
Teraz: IBM T60 | Sony Clie PEG-T425 | Palm m515 | Palm Tungsten T3 | FSC Loox 720 | Motorola Milestone

*

Offline 12nala34

  • ****
  • 916
  • Płeć: Mężczyzna
  • All I ask is a tall ship and star to steer her by.
    • smartphone HTC
  • Sprzęt: IBM & PalmOne
Odp: [HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #396 dnia: Luty 04, 2009, 21:36:57 »
wgrałem radio 1.15 i jest gorsze od 1.17. Wcale nie potrafi złapać sygnału UMTS (3G włączone!), nie widzę zmiany w funkcjonowaniu WLANu...  :-|
--
Było: HTC Typhoon | HTC Wizard | Nec MobilePro 900c | HTC Universal | SE P990i | LG KS20 | Samsung GT-i5700
Teraz: IBM T60 | Sony Clie PEG-T425 | Palm m515 | Palm Tungsten T3 | FSC Loox 720 | Motorola Milestone

Odp: [HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #397 dnia: Luty 07, 2009, 19:10:50 »
Witaj, długo nie używałem mojego MDA i zapomniałem hasła (4 cyfry)... :(
Czy jest jakiś sposób żeby odblokować to urządzenie ?

Dzięki za pomoc

ZM

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: [HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #398 dnia: Luty 07, 2009, 19:38:51 »
chyba tylko HR

Odp: [HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #399 dnia: Luty 07, 2009, 20:01:36 »
Wielkie dzięki Ornitolog !!!

Po HR mogę używać mojego MDA.

Pozdrawiam

Odp: [HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #400 dnia: Marzec 20, 2009, 16:15:22 »
na pierwszej stronie tego tematu jest swietna instrukcja jak wgrac nowy rom ale sa linki do sciagniecia, pierwszy link nie dziala po odpaleniu wyskakuje info ze plik nie istnieje, skad pobrac ten plik ,mozecie podac nowy link aktualny do tego pliku? z gory dzieki

*

Offline cataractyt

  • ***
  • 269
  • Fillucas
  • Sprzęt: Lumia 930, iPhone 4s, Meizu MX4
Odp: [HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #401 dnia: Marzec 20, 2009, 16:26:48 »
Większość romów ma już własne installery.

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: [HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #402 dnia: Marzec 20, 2009, 20:41:18 »
na pierwszej stronie tego tematu jest swietna instrukcja jak wgrac nowy rom ale sa linki do sciagniecia, pierwszy link nie dziala po odpaleniu wyskakuje info ze plik nie istnieje, skad pobrac ten plik ,mozecie podac nowy link aktualny do tego pliku? z gory dzieki
moze starczy przeczytac FAQ i wgrywac nowa, bezpieczniesza metoda?

Odp: [HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #403 dnia: Marzec 21, 2009, 20:36:26 »
 a powiedzcie jeszcze z laski swej ,skąd pobrać inne wersje lub inne programy mtty? ,bo ten podany w linku w faq niestety nie komunikuje sie z moim spv m5000??? i doloze tu jeszcze mój problem z universalem ,bo we wszystkich tematach i postach nie ma takiego przypadku...mianowicie wgrywałem wielokrotnie rom rożne i wszystko było ok, ale ostatnio wgrałem rom wm6.1 od cotulla i wtedy zaczely sie same problemy....ten rom to porażka i chciałem zmienić na polecany od was wm5 z t mobile...niestety w czasie wgrywania, radio wgrało do końca ale podczas wgrywania ext rom i pliku od windows najpierw wyskoczył błąd 112 , potem 113 .probowałem wszystkiego co tu napisaliście i  było tak za zamiast ekranu startowego była masa plamek kolorowych i dalej stop, próba ponownego wgrania rom-u w rożny sposób czyli np samego radio lub samego ext rom itd konczy sie tak samo, czyli przy extrom błąd 112 przy pliku windows błąd 113...odmienność mojego przypadku polega na tym ze mogę wgrać tylko i wyłącznie ponownie rom by cotulla wm 6.1 , ale jest tragiczny i na nim tel pracuje niby normalnie , a innego wgrać nie mogę za żadne skarby...pomóżcie bo nie chce uni wywalić do śmieci..., acha i jedna ,myślę istotna rzecz ,ze nie mam wgranego teraz w ogóle ext rom , mam 71 mb romu i w info o urządzeniu, jest tylko wersja radio, wersja windows i w miejscu ext rom pusto, brak info...program mtty który tu był do pobrania u mnie nie działa ,tzn komendy mogę wpisać ,ale wciąż mam info ,ze nie ma dostępu...pomóżcie ....z góry dzięki za sugestie
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2009, 10:52:18 wysłana przez ANDRIUBIKER »

*

Offline cataractyt

  • ***
  • 269
  • Fillucas
  • Sprzęt: Lumia 930, iPhone 4s, Meizu MX4
Odp: [HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #404 dnia: Marzec 21, 2009, 23:29:15 »
Napiszże to po Polsku i zastosuj interpunkcję z łaski swojej, bo Twojego postu się przeczytać bez uszkodzenia wzroku nie da!
I oczywiście radzę poczytać inne tematy, razem z FAQ.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2009, 23:31:15 wysłana przez Fillucas »

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: [HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #405 dnia: Marzec 22, 2009, 10:02:44 »
nie wgrywaj ciagle ext romu i radio romu. ext rom mozesz w ogole sobie odpuscic! :)
a z mtty to nie ty pierwszy masz problem, ze ci nie dziala. na to rozwiazanie jest proste, trzeba poszukac innej wersji- xda-developers :)

Odp: [HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #406 dnia: Marzec 22, 2009, 10:54:30 »
napisałem po Polsku....więc proszę o odpowiedż na temat ,a nie z zakresu polonistyki...dziękuję

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: [HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #407 dnia: Marzec 22, 2009, 11:06:57 »
napisałem po Polsku....więc proszę o odpowiedż na temat ,a nie z zakresu polonistyki...dziękuję
teraz juz ok :) jesli chcesz by ci ktos pomagal to mu tego nie utrudniaj, niektorzy w ogole nie czytaja takich niesklanych postow bo to po prostu meczy.
musisz poszukac innych wersji mtty, na stronie xda-developers powinienes znalezc wersje, na ktorej MUSI zadzialac.

Odp: [HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #408 dnia: Kwiecień 02, 2009, 21:51:53 »
znalazlem rozwiazanie problemu...opisze dla innych gdyby cos takiego mieli...otóż pan Cotulla swój ROM tak stworzyl że nie da się go odinstalować w inny sposób jak poprzez program mtty, w tym ROM-ie nie ma w ogóle ext rom, i stad 71mb dostępnego romu na mda, ...ten rom to WM 6.1 by Cotulla, i żeby go odinstalowac trzeba:
1. wprowadzić uni w bootloader
2. podłączyć kabelek usb
3. odpalić mtty
4. wprowadzić komendy
- task 32
- task 28 55aa
5. odczekac i wgrac od razu oryginalny ROM jaki był brandowany na nasze urządzenie
potem zrobic HR i óżniej możno znowu wgrywac jaki się tylko ROM chce :-)
 jedyną prośbe jaka mam do Was to aby ktoś wstawił tu link do pobrania mtty , mój bootloader to wersja v 1.00
dziękuję...
Napisane: Marzec 22, 2009, 12:40:41
dodam jeszcze tylko dla takich jak ja...czyli ludków którzy dopiero zaczynaja zabawę z wgrywaniem ROM-ów itd  ...program mtty musi być w takiej wersji jaki mamy bootloader...czyli tak jak w moim przypadku v1.00 i taki tez mtty znalazlem , i zadzialalo i jest juz uni sprawny, w linku na pierwszej stronie jest mtty w wersji 1.4 i na bootloader v1.40 działa i tak analogicznioe dla wszystkich...dzieki za pomoc wszystkim do których pisałem prv i którzy odpowiedzieli na moje posty....pozdro
Napisane: Marzec 22, 2009, 13:45:40
koledzy moze ktoś z łaski swej wstawic tu aktualny link do tej aplikacji "MaUpgradeUt_noID.exe" bo chce zmienić rom w swoim nowym o2 exec , ale ma blokadę kraju i standardowym instalatorem nie da się....spv m5000 mi ukradli i zakupiłem teraz nowego exec,a ale oryginalny rom uważam że jest kiepski, a z tą blokadą nic zmienić nie mogę, simlocka już nie było oryginalnie...dzięki z góry za pomoc..., jeszcze jedno pytanie, czy poza innym programem instalacyjnym, są jeszcze jakieś różnice w wgrywaniu rom z ta blokadą? i czy po wgraniu już drugiego romu, (mam nadzieję że się uda :-)  )   potem już wgrywa sie rom zawsze przy użyciu tej aplikacji czy tylko za pierwszym razem???

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: [HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #409 dnia: Kwiecień 02, 2009, 22:12:39 »
ten z FAQ nie dziala? z noid to chyba stara metoda, nowsza jest bezpieczniejsza.

Odp: [HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #410 dnia: Kwiecień 02, 2009, 22:27:19 »
no wlasnie nie dziala, ale chodzi o ta blokade nie wiem jak sie ona nazywa dokladnie, ale jezykowa, na konkretny kraj, u mnie jest na uk...przy próbie wgrania rom z orange wyskoczył błąd 120 i napis że niezgodny id country...

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: [HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #411 dnia: Kwiecień 02, 2009, 22:30:47 »
hmm, to chyba tylko ci ta starsza metoda zostaje. nie sadzilem, ze w ogole ktos bedzie chcial zmieniac rom na taki bo wydawalo mi sie, ze to padaka.

Odp: [HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #412 dnia: Kwiecień 02, 2009, 23:19:07 »
ja wgrywam caly rom orange a potem zmieniam tylko radio z t mobile, i na moje potrzeby to sie najlep[iej sprawdza, a ten z o2 jakos niezbyt mi przypadl do gustu, poza tym strasznie wolny i zamula....

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: [HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #413 dnia: Kwiecień 02, 2009, 23:26:26 »
radio z tmobile? co to jest? :D

Odp: [HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #414 dnia: Kwiecień 03, 2009, 10:56:22 »
proszę Cię ...inteligentnym raczej człowiekiem jesteś , więc wiesz co to jest, sam plik z radio z najnowszego rom  Tmobile 1.17 bodajże...a w moim przypadku najprawdopodobniej chodzi o CID czyli country id , nie ma simlocka ale jest chyba CID, wiec prośba i pytanie jak ominąć CID lub go odblokować????
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2009, 14:03:06 wysłana przez ANDRIUBIKER »

*

Offline esiu

  • 12
Odp: [HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #415 dnia: Kwiecień 08, 2009, 22:25:41 »
mam problem z uni o2 z Uk :> - g4
bawilem sie softem tomala 8.7 i przeklinam chwile zabawy tym softem grzebalem w programikach z nim dostarczonych i grzebnalem w storage maganer " cos mi wyswietlilo o partycjach :P oczywiscie kliknalem conieco :P prawdopodobnie uwalilem partycje :P <tu miejsce na smiech i szydzenie ze mnie>
ale BL wstaje :P i oczywiscie na ekranie pojawia sie serial!! ale po podlaczeniu kabla usb nie zmienia sie na USB :P (windows xp wykrywa nieznane urzadzenie)
robie mu HR i znow wchodze do BL (nie odpinajac kabla usb) i wiktoria pojawia sie usb na ekranie uni ... ale winda j/w wykrywa nieznane urzadzenie :/
po hr uni wstaje do ekranu gdzie pokazuje info o radiu i sofcie i wisi :>

probuje mtty nie widzi uni ...
probuje rowniez podmienic mu softa na  tmobajla oczywiscie czy to MaUpgradeUt_noID lub MaUpgradeUt nie wykrywa pojawia sie blad 150 gdzie przy drugim prosi mnie o hr i recovery probuje jakby wgrywac nowy rom ale wywala sie programik (robione na 2 windowsach)
wyprobowalem rozne kable usb porty usb i brakuje mi pomyslow :)
pisalem rowniez z jas_pik:: Janusz Piwiński ktory podsunal mi kilka pomyslow jednakze nadal uni lezy martwy :P
ma ktos jakies pomysly ? chetnie powalcze :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2009, 22:59:54 wysłana przez esiu »

*

Offline Evendim

  • NerD
  • ****
  • 583
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lewy brzeg warszawa
    • Polish Xbox Community
  • Sprzęt: Lumia 800 ,hx4700, itouch 2g, kindle3, Acer a100
Odp: [HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #416 dnia: Kwiecień 11, 2009, 11:04:02 »
mam problem z uni o2 z Uk :> - g4
bawilem sie softem tomala 8.7 i przeklinam chwile zabawy tym softem grzebalem w programikach z nim dostarczonych i grzebnalem w storage maganer " cos mi wyswietlilo o partycjach :P oczywiscie kliknalem conieco :P prawdopodobnie uwalilem partycje :P <tu miejsce na smiech i szydzenie ze mnie>
ale BL wstaje :P i oczywiscie na ekranie pojawia sie serial!! ale po podlaczeniu kabla usb nie zmienia sie na USB :P (windows xp wykrywa nieznane urzadzenie)
robie mu HR i znow wchodze do BL (nie odpinajac kabla usb) i wiktoria pojawia sie usb na ekranie uni ... ale winda j/w wykrywa nieznane urzadzenie :/
po hr uni wstaje do ekranu gdzie pokazuje info o radiu i sofcie i wisi :>

probuje mtty nie widzi uni ...
probuje rowniez podmienic mu softa na  tmobajla oczywiscie czy to MaUpgradeUt_noID lub MaUpgradeUt nie wykrywa pojawia sie blad 150 gdzie przy drugim prosi mnie o hr i recovery probuje jakby wgrywac nowy rom ale wywala sie programik (robione na 2 windowsach)
wyprobowalem rozne kable usb porty usb i brakuje mi pomyslow :)
pisalem rowniez z jas_pik:: Janusz Piwiński ktory podsunal mi kilka pomyslow jednakze nadal uni lezy martwy :P
ma ktos jakies pomysly ? chetnie powalcze :)

a to widziałeś http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=59230.0 ?

moze innego mtty sproboj :)
Evendim na prezydenta!

*

Offline esiu

  • 12
Odp: [HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #417 dnia: Kwiecień 12, 2009, 19:12:26 »
owszem widzialem mam okolo 3-4 wersji mtty i nie dziala rownie dobrze moge zastosowac putty i laczyc sie na 11250 porcie chyba jak dobrze pamietam.
urzadzenie nie jest wykrywalne przez system to jak moge sie do niego polaczyc?
moze jakis usb unlocker albo cos takiego ale totez nie daje efektu bo mam cos takiego wszystko z wiki xda mozliwe sposoby resetu probowalem :)

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: [HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #418 dnia: Kwiecień 13, 2009, 15:03:32 »
ktos tu pisal, ze mtty musi byc w tej samej wersji bo masz wersje bootloadera.

*

Offline esiu

  • 12
Odp: [HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #419 dnia: Kwiecień 15, 2009, 21:42:42 »
wersji mtty mam conajmiej 3 od 0.01 1.16 1.42 bo te latwo znalesc,
uni w trybie BL po podlaczeniu usb nie przechodzi z serial na usb ciagle tkwi na serial
jak zrobi HR na podlaczonym kablu to sie pojawia usb, tylko co z tego jak komp widzi nieznane urzadzenie i mtty i nie ma sie gdzie polaczyc.
probowalem tez kupe kabli usb na kazdym efekt identyczny