[HOWTO] Upgrade MDAPro

  • 448 Odpowiedzi
  • 80893 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline qsqa

  • *****
  • 2086
    • KLIKNIJ JEŻELI CHCESZ ŻEBY POWSTAWAŁY NOWE ROMY PL
  • Sprzęt: HD2, Touch Pro 2, Iphone 3G 8GB,
[HOWTO] Upgrade MDAPro
« dnia: Kwiecień 11, 2006, 21:53:45 »
JAK ZROBIC UPGRADE ROM W MDA Pro, JAS-JAR, XDA EXEC ?

Zacznijmy od tego, ze nie da się zrobic upgrade MDA Pro pochodzacego np. z O2 ROM-em z np. T-Mobile za pomoca standardowego instalatora. Ale na szczescie to nie jest żaden problem pod warunkiem skorzystania z ponizszej instrukcji:

UWAGA !!! Pamietaj, ze każdy upgrade robisz na wlasne ryzyko - nie ponosze zadnej odpowiedzialnosci za ewentualne bledy lub uszkodzenia sprzetu wynikle podczas upgrade !!!

1. Najpierw tworzymy katalog np. "C:\Upgrade"
2. Kopiujemy do niego pliki z tego linku:
http://rapidshare.de/files/17765203/upgradeMDAPro.zip.html
3. Nastepnie sciagamy z FTP XDA Dev najbardziej nam odpowiadajacy ROM (na dzien dzisiejszy uzywamnajnowszego z Qtek i jest naprawde OK.)
ftp://xda:xda@ftp.xda-developers.com/Universal/Shipped_Complete_Updates

4. Po sciagnieciu klikamy prawym klawiszem na sciagniety plik *.exe i rozpakowujemy go
5. Nastepnie z rozpakowanego katalogu kopiujemy 3 pliki do "C:\Upgrade"

ms_.nbf         ----------------------  plik do upgrade EXT ROM
nk.nbf          ----------------------  plik do upgrade Windows Mobile
radio.nbf       ---------------------   plik do upgrade Radio

6. Przy odłaczonym MDA od kompa klikamy prawym klawiszem myszki na ikonke ActiveSync i wybieramy "Ustawienia połaczenia"

7. Odznaczamy "Zezwalaj na połaczenie USB" i "OK."
8. Wprowadzamy MDA w tryb bootloadera czyli naciskamy jednoczesnie klawisz "ON/OFF" , podświetlenia i reset.
9. Teraz podlaczamy MDA do kompa (pamietaj żeby bateria była naladowana na 100%) przedtem wyjmujac z niego karte SIM i SD

10. Wchodzimy do "C:\Upgrade" i uruchamiamy "MaUpgradeUt_noID"
11. Pojawi się okienko z informacja do jakiej wersji robimy upgrade, klikamy "OK." i rozpoczyna się proces flashowania - powinien trwac około 20 min.

12. Po zakonczeniu fleszowania zamykamy okienko, odlaczamy MDA od kompa i resetujemy MDA - od tej pory mamy nowy ROM w naszej zabawce :-)

Uwagi: Opisany powyzej proces stosuje z powodzeniem od poczatku posiadania MDAPro i ani razu nie miałem zadnego problemu. Na forum XDADev co pewien czas pojawiaja się posty zrozpaczonych uzytkownikow ze np. MDA po upgrade caly czas wisi na pierwszym ekranie powitalnym albo w ogole nie reaguje na nic - wg mnie wynika to z tego, ze nie do konca przestrzegali oni kolejnych krokow powyzszej procedury. Niemniej jednak w najblizszym czasie postaram się tez zamiesci poradnik co można sprobowac, żeby podniesc MDA po nieudanym upgradzie :-)

[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2006, 22:19:17 »
mała poprawka chyba, nie  trzeba  mda wprowadzic w tryb bootloadera... gdzies miedzy punktem 7 a 8  opisu ?
SDTV team

*

Offline qsqa

  • *****
  • 2086
    • KLIKNIJ JEŻELI CHCESZ ŻEBY POWSTAWAŁY NOWE ROMY PL
  • Sprzęt: HD2, Touch Pro 2, Iphone 3G 8GB,
[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 12, 2006, 11:44:05 »
tak to jest jak sie czlowiek spieszy - juz poprawilem  :D
Napisane: Kwiecień 11, 2006, 21:26:06
JAK ODBLOKOWAC EXTROM W MDA PRO?

Ok, mamy już zaladowany nowy ROM do naszego MDA. Po resecie pierwsza rzecza, która zrobi nasze MDA to zacznie automatycznie instalowac wszystko to co znajduje się w ExtROM . Powiem szczerze, nie wszystko jest warte instalowania a zajmuje cenne miejsce w pamieci MDA. Może wiec lepiej samemu zdecydowac co ma być zainstalowane?

1. Po udanym upgrade  MDA resetujemy urządzenie i gdy tylko po ekranach powitalnych zacznie się instalacja z ExtROM szybko resetujemy jeszcze raz MDA
2. Z linku ponizej sciagamy CAB-a który odblokuje i odkryje nasz ExtROM - wgrywamy go do MDA i uruchamiamy
http://forum.xda-developers.com/download.php?id=10744
3. Ostatni krok to ponowny reset urzadzenia i od tej pory cieszymy się dodatkowa pamiecia na instalacje programow :-)

*

Offline max77

  • *
  • 58
[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 13, 2006, 10:45:02 »
Witam
 Mam execa z O2 i niestety próba zmiany romu z Wer. 182 na 188 nie wychodzi. Tzn po odpaleniu pliku wszystko leci według instrukcji do końca lecz po resecie dalej oznajmia mi że ma poprzednią wersje. Chciałem również zrobić update do romu qteka według tej instrukcji ale też się nie powiodło. Jak może być przyczyna tego stanu?
Pozdrawiam
Maciek

*

Offline qsqa

  • *****
  • 2086
    • KLIKNIJ JEŻELI CHCESZ ŻEBY POWSTAWAŁY NOWE ROMY PL
  • Sprzęt: HD2, Touch Pro 2, Iphone 3G 8GB,
[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 13, 2006, 14:01:40 »
Jezeli robiles wg mojej instrukcji krok po kroku to raczej nie powinno byc problemu - napewno wprowadziles MDA w tryb bootloadera?

*

Offline pentel

  • 4
  • Sprzęt: htc HD2
[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 13, 2006, 14:08:09 »
wszytko działa idalnie po zmianie romu na qteka z o2 exec !
na dowód tego zdjęcie... (trochę kiepskie ale zawsze)

*

Offline max77

  • *
  • 58
[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 13, 2006, 20:54:40 »
Nie wiem gdzie robię błąd czy moglibyście podać bezpośredni link do najnowszego romu  qteka który należy wgrać. Nie rozumie 4tego punktu instrukcji, ten plik z romem jest nie spakowany i po ściągnięciu nie można go rozpakować i to samo jest z 5tym nie widzę tych plików z tym rozszerzeniem. Dziwne jest również to że ładuje się nowszy rom z O2 a po restarcie ciągle wyświetla starszą wersję. Chyba jestem za tępy na takie manewry :oops: .

*

Offline qsqa

  • *****
  • 2086
    • KLIKNIJ JEŻELI CHCESZ ŻEBY POWSTAWAŁY NOWE ROMY PL
  • Sprzęt: HD2, Touch Pro 2, Iphone 3G 8GB,
[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 13, 2006, 21:19:47 »
Najnowszy ROM WWE znajdziesz tutaj:
ftp://xda:xda@ftp.xda-developers.com/Universal/Shipped_Complete_Updates/UNI_QTEK_13077_176_10900_WWE_Ship.exe

Jak widac jest on z koncowka .exe ale jest to spakowany plik do samoinstalacji. Jezelei uzywasz WinRAR to kliknieciu prawym klawiszem myszki bedziesz go mogl rozpakowac. Poszukaj teraz katalogu "OutputFile" i tam beda pliki o ktorych mowa w pkc 5

Reszta powinna pojsc gladko

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 14, 2006, 02:02:52 »
a moge miec jeszcze prosbe zeby podac linka do CAB-a ktory daje opcje przelaczenia ekranu w tryb "real VGA" bo to 320*240 to wyglada tak sobie

*

Offline max77

  • *
  • 58
[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 14, 2006, 19:48:06 »
Qsqa wielkie dzięki za podpowiedz mój power archiver nie był w stanie rozpakować tego pliku exe. Dopiero win rara dał rade. Za drugim podejściem Romik został zaaplikowany do mojego XDA. Jest trochę inaczej inaczej mam wrażenie ze i szybciej niż na ori z O2. Generalnie polecam.

[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 14, 2006, 20:48:02 »
Hej , witam, rozumiem że zmiana romu wywali sim locka z MDA PRO T-Mobile? I może śmieszne pytanie , czy zgodziłbyś się pomóc mi w takim wypadku z upgradem :-) ? Oczywiście odpłatnie . Mój mail to mikomi1@poczta.onet.pl

Pozdrawiam

Mikołaj
Napisane: Kwiecień 14, 2006, 19:46:13
...pytanie o pomoc do qsqa

Pozdro

Mikołaj

[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 14, 2006, 21:14:14 »
nie wywali, to było by zbyt piękne.. :(
SDTV team

[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 15, 2006, 18:08:40 »
...no tak czyli trzeba zabulić T-Mobile wrrrrr ! kurczę 100 euro hmm czy warto ?

*

Offline qwq

  • 4
[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 16, 2006, 18:44:22 »
Mam pytanko czy powyższy opis to jest uaktualnienie romu, czy jest to opis wgrania nowego kompletnego romu? Mam exec-a z romem O2 i chciałbym mieć rom Qteka czy jeśli przeprowadze w/w operacje tak właśnie będzie? Sorry za prostackie i śmieszne pytania ale jestem zielony.

A co z ROM-em JASJAR_WWE_13076_164_10900_wwe_ship?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 18, 2006, 10:16:34 »
Ja mam podobne pytanie, z tym że rozszerzone o kilka innych - widzę na FTP-ie XDA Developers Forum jeszcze taką wersję ROM-u:

JASJAR_WWE_13076_164_10900_wwe_ship

i wszyscy ją tam chwalą, że szybka itd. - więc moje pytanie brzmi, czy ktoś może porównywał wersję dla JasJara z wersją dla Qteka, od której rozpoczął się ten wątek? Na oko wydają się różnić tylko jednym numerem, gdy chodzi o ROM, i dwunastoma numerami, gdy chodzi o radio... Przy czym QTEK wydaje się nowszy, ale czy lepszy? Czy np. któryś z tych dwóch ROM-ów pozwala na lepszą współpracę z usługami polskich operatorów (w kolejności: Plus, Orange, Era)?

Inne dość istotne pytanko: czy upgrade ROM-u powoduje wyczyszczenie danych z kontaktów, kalendarza, karty SIM?

I jeszcze jedno: mam sprzęt dopiero od kilku dni, jeszcze ani razu nie synchronizowałem go z PC-tem, a bez tego jak rozumiem zaktualizować ROM-u raczej się nie da... Czy powinienem przed pierwszą synchronizacją ściągnąć z witryny M$-u jakiś nowszy ActiveSync niż 4.1, który mam na płytce dołączonej do O2? Czy tę pierwszą synchronizację lepiej wykonać z włożonym SIM-em i kartą SD czy bez? Czy synchronizacja poczty zadziała, jeśli na PC mam Outlooka 2003 (bo na dołączonej płytce jest Outlook 2002)? Sorry, jeśli to jakieś lejmerskie pytania... :oops:

Pozdrawiam wszystkich i gratuluję współtworzenia bardzo pożytecznego i profesjonalnego forum :)

*

Offline qsqa

  • *****
  • 2086
    • KLIKNIJ JEŻELI CHCESZ ŻEBY POWSTAWAŁY NOWE ROMY PL
  • Sprzęt: HD2, Touch Pro 2, Iphone 3G 8GB,
[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 18, 2006, 12:09:14 »
Witam po swietach :-)

@Anglik - wersje ROM-u z JASJAR mialem na swoim MDA jakies dwa tygodnie i jezeli chodzi o szybkosc to jest porownywalna z najnowszym ROM-em Qtek ALE: na ROM-ie JASJAR mialem problem z podtrzymaniem polaczenia BT tzn BT potrafil sie sam wylaczyc bez zadnego powodu  :cry:  Natomiast na najnowszym ROM-ie Qtek wszystko jest OK

Niestety upgrade ROM-u powoduje utrate wszystkich danych tak wiec trzeba wczesniej zrobic backup

AS 4.1 wystarczy w zupelnosci, z Outlook 2003 tez nie bedzie problemu.

Szczerze mowiac nie wiem czy potrzebne jest ustanowienie partnerstwa przed upgradem ROM-u - ja to robie w domu gdzie MDA jest podlaczony jako "gosc". Poza tym przed upgradem odznaczamy w AS "Zezwalaj na polaczenie USB" wiec nie powinno byc problemu.[/u]
Napisane: Kwiecień 18, 2006, 11:03:13
Cytat: "qwq"
Mam pytanko czy powyższy opis to jest uaktualnienie romu, czy jest to opis wgrania nowego kompletnego romu? Mam exec-a z romem O2 i chciałbym mieć rom Qteka czy jeśli przeprowadze w/w operacje tak właśnie będzie?


Za pomoca tego opisu mozesz zrobic pelen upgrade ROM czyli w twoim przypadku z O2 zostanie tylko logo na obudowie  :D
Jezeli chcesz zrobic tylko upgrade samego radio to stosujesz tez ten opis - z wypakowanych plikow  kopiujesz do katalogu "Upgrade" tylko plik radio.nbf

*

Offline qwq

  • 4
[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 18, 2006, 13:47:48 »
Cytat: "qsqa"
Za pomoca tego opisu mozesz zrobic pelen upgrade ROM czyli w twoim przypadku z O2 zostanie tylko logo na obudowie  :D
Jezeli chcesz zrobic tylko upgrade samego radio to stosujesz tez ten opis - z wypakowanych plikow  kopiujesz do katalogu "Upgrade" tylko plik radio.nbf


Ok dzieki za info.
Ale mam kolejne pytanko jak już mam zainstalowany rom Qteka i w przyszłości wyjdzie kolejna aktualizacja Qteka to jak ją uaktualnic. Bo ten programik co jest podawany na początku tego postu jest do zmiany romu z np.O2 na Qtek, a jeśli chcę zrobić aktualizację Qtek na Qtek to czego używać?

*

Offline qsqa

  • *****
  • 2086
    • KLIKNIJ JEŻELI CHCESZ ŻEBY POWSTAWAŁY NOWE ROMY PL
  • Sprzęt: HD2, Touch Pro 2, Iphone 3G 8GB,
[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 18, 2006, 14:48:53 »
Program jest uniwersalny tzn mozesz go stosowac do kazdego rodzaju ROM-u (JasJar, O2, Qtek, DT itd) wypuszczonego dla MDAPro

[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 19, 2006, 07:42:36 »
Wreszcie go mam :) ....  przyszedł mda pro z t-mobile,  pozbyłem się  tego wrednego romu, gada po chrzescijańsku, i teraz pytanko:  jest już jakiś sposób by activesyc działał po wifi na wm2005 ?
Napisane: Kwiecień 18, 2006, 19:06:16
Cytat: "qsqa"
JAK ODBLOKOWAC EXTROM W MDA PRO?
2. Z linku ponizej sciagamy CAB-a który odblokuje i odkryje nasz ExtROM - wgrywamy go do MDA i uruchamiamy
http://forum.xda-developers.com/download.php?id=10744
3. Ostatni krok to ponowny reset urzadzenia i od tej pory cieszymy się dodatkowa pamiecia na instalacje programow :-)


wykonałem zgodnie z manualem, pojawił się extendedROM.  instalują się aplikacje na nim  bez problemu, a raczej z komunikatem mówiącym o sukcesie, lecz próba ich uruchomienia kończy się każdorazowo info następującym:
Cytuj
The file (tu nazwa  odpalanej aplikacji) cannot be opened. Either it is not signed with a trusted certificate, or one of its components cannot be found. You might need to reinstall or restore this file



domyślam sie iż trzeba dokonać jeszcze jakiejś operacji by ExtendedROM był w pełni funkcjonalny. Coś jak na MDA II unhide i unlock ?:)

bartula
Napisane: Kwiecień 19, 2006, 06:06:00
sam sobie odpowiem bo nieco pospieszyłem się z pytaniem:)
http://buzzdev.net/index.php?option=com_remository&Itemid=68&func=fileinfo&id=205
i działa wszystko ok
SDTV team

[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 19, 2006, 08:46:51 »
Witam wgralem nowy rom qtek-a, generalnie wrazenia pozytywne, szybszy, stabilniejsze bt, ale jest kilka problemow.
1. Nie moge odblokowac ext romu.
2. Nie ma polskiego slownika T9 w inteli padzie
3. Nie moge ustawic gprs a dokladniej wszystko ustawilem w start/settings/connections I z tego miejsca moge sie polaczyc ale w programie commanager ikonka gprs jest nieaktywna nie ma tez opcji gprs pod przyciskiem programowanym setting. Napiszcie prosze czy to odosobniony przypadek czy jest to przypadlosc tego romu. Ewentualnie moze ktos zna sposob na rozwiazanie tych problemow.

*

Offline qsqa

  • *****
  • 2086
    • KLIKNIJ JEŻELI CHCESZ ŻEBY POWSTAWAŁY NOWE ROMY PL
  • Sprzęt: HD2, Touch Pro 2, Iphone 3G 8GB,
[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 19, 2006, 10:06:07 »
Cytat: "bartula"
sam sobie odpowiem bo nieco pospieszyłem się z pytaniem:)
http://buzzdev.net/index.php?option=com_remository&Itemid=68&func=fileinfo&id=205
i działa wszystko ok


Jeżeli ewentualnie nie dziala sposob podany w manualu na pierwszej stronie to jeszcze jest sposob alternatywny, ktory u mnie dziala na 100%:

1. Pierwszy krok to oczywiscie szybki soft reset przed autoinstalacja progsow z ExtROM
2. Sciagamy dwa pliki z linkow ponizej i kopiujemy je do MDA (plik UNI_ext_rom_unlock.rar trzeba oczywiscie najpierw rozpakowac)
 
http://forum.xda-developers.com/download.php?id=9803
http://forum.xda-developers.com/download.php?id=9802

3.  Najpierw uruchamiamy unlock, pokaze sie dwukrotnie napis "SUCCESS", klikamy OK i robimy soft reset.
4. Teraz uruchamiamy Extrom_Unider.cab i znowu robimy soft reset.
5. Uruchamiamy dowolny menadzer plikow i widzimy Extended ROM w glownym katalogu MDA :-)
Napisane: Kwiecień 19, 2006, 09:00:52
Cytat: "js1972"
Witam wgralem nowy rom qtek-a, generalnie wrazenia pozytywne, szybszy, stabilniejsze bt, ale jest kilka problemow.
1. Nie moge odblokowac ext romu.
2. Nie ma polskiego slownika T9 w inteli padzie
3. Nie moge ustawic gprs a dokladniej wszystko ustawilem w start/settings/connections I z tego miejsca moge sie polaczyc ale w programie commanager ikonka gprs jest nieaktywna nie ma tez opcji gprs pod przyciskiem programowanym setting. Napiszcie prosze czy to odosobniony przypadek czy jest to przypadlosc tego romu. Ewentualnie moze ktos zna sposob na rozwiazanie tych problemow.


1. Sprobuj uzyc alternatywnego sposobu z postu powyzej
2. Faktycznie nie ma, ale ja i tak nigdy nie korzystalem z T9
3. Dziwne, u mnie w CommMan nie ma ikonki GPRS... mozesz napisac cos wiecej nt przycisku programowanego setting? Jakos nie moge zalapac...

[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 19, 2006, 11:16:42 »
Jesteś pewien że nie ma ikony od gprs? to ta po lewej stronie ikonki z głośnikiem ale ona w przeciwieństwie do pozostałych jest nieaktywna. A przyciski prograwalne to te na dole ekranu (konkretnie tem po prawj stronie)

*

Offline qsqa

  • *****
  • 2086
    • KLIKNIJ JEŻELI CHCESZ ŻEBY POWSTAWAŁY NOWE ROMY PL
  • Sprzęt: HD2, Touch Pro 2, Iphone 3G 8GB,
[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 19, 2006, 12:20:36 »
Cytat: "js1972"
Jesteś pewien że nie ma ikony od gprs? to ta po lewej stronie ikonki z głośnikiem ale ona w przeciwieństwie do pozostałych jest nieaktywna. A przyciski prograwalne to te na dole ekranu (konkretnie tem po prawj stronie)


Ikonka obok glosnika pokazuje status synchronizacji z kompem (ActiceSync) wiec niewiele ma wspolnego z GPRS

Przyciskow programowalnych nie probowalem zmieniac - u mnie GPRS moge wlaczyc za pomoca Phone Alarm - ma on trzy przyciski ktore wlaczaja (i wylaczaja): BT, WiFi i GPRS.

*

mpbc

[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 19, 2006, 16:30:57 »
U mnie upgrade zadziałał :)))) Dzięki

Co do ikonki gprs to ikonka połączenia (synchronizacji) pokazuje co i jak to znaczy jak jest gprs to jest mała literka G, a jak jest UMTS to mała literkę U

[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 19, 2006, 18:01:21 »
Mam na myśli ikonkę od GPRS w programie CommMan a nie na elranie today. Ikonka przedstawiająca telefon z dwoma strzałkami jest od gprs ale z nie znanych mi powodów po zmianie romu jest nie aktywna.

Dzięki, wszystko pięknie poszło
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 19, 2006, 23:12:16 »
qsqa, dzięki za szczegółowy opis, choć trochę nie byłem pewny, czy dobrze zrozumiałem to, co napisałeś o "odznaczaniu" pola wyboru (po przejrzeniu postów na forum.xda-developers.com zrozumiałem, że nie chodziło Ci o zaznaczenie, tylko o wyczyszczenie / wyłączenie / anulowanie zaznaczenia opcji dotyczącej wykrywania połączenia USB).

OK, od wczoraj jestem użytkownikiem o2 xda exec z ROM-em QTEK-a - faktycznie, w porównaniu z ROM-em o2 chodzi jak burza :) Nie wiem tylko, czemu nie mogę teraz wpisywać 2 polskich znaków (konkretnie: ń/Ń i ś/Ś) - miałem wrażenie, że w sofcie o2 były dostępne wszystkie polskie znaki... Ktoś jeszcze ma podobny problem?

Wykonałem też procedurę "odbezpieczenia" Extended ROM, chyba nawet dwa razy - raz według instrukcji Bartuli, raz Twoich, he he :) - ale kiedy zajrzałem do folderu Extended ROM, zobaczyłem tam 17 programików (oraz pliki AutoRun i Config), nieopatrznie stuknąłem AutoRun i... wszystko mi się zainstalowało, a potem sprzęt się zresetował :( Czy teraz mogę jakoś odwrócić ten proces? Czy też, żeby to zrobić, muszę znowu wykonać od początku upgrade całości?

Kurczę, obawiam się, że co do tego Extended ROM, to chyba nie bardzo rozumiem, co robię i o co w tym wszystkim chodzi... Czyżbym za późno przerwał instalację w drugiej fazie upgrade'u, że te 17 programów jednak znalazło się w Extended ROM? (Ale przecież zresetowałem urządzenie dosłownie dwie, no, może trzy sekundy po rozpoczęciu instalacji ExtROMu!) A może ten Ext ROM to po prostu taki stały folder-magazyn plików instalacyjnych, które po odpaleniu instalują się w pamięci głównej urządzenia? Sądząc po ikonkach i po zawartości pliku Config, to są wszystko pliki CAB, prawda? Tylko nie widać ich rozszerzeń... (A właśnie, nie da się w Windows Mobile włączyć pokazywania rozszerzeń plików? Jak ja nie lubię tego protekcjonalnego traktowania ze strony M$oftu...)

Czy w każdym razie Ty albo ktoś inny moglibyście mi doradzić, które z tych 17 programów powinno się zainstalować, a których w zasadzie nie ma po co? Na forum.xda-developers.com ktoś pisał o tym, że słynna obsługa stereo dla BT, czyli A2DP i AKU2 (może coś mylę) jest właśnie wśród tych dodatków zawartych w Extended ROMie...

Pozdrowienia i dzięki za przeczytanie :)
Marek 'Anglik'

*

Offline qsqa

  • *****
  • 2086
    • KLIKNIJ JEŻELI CHCESZ ŻEBY POWSTAWAŁY NOWE ROMY PL
  • Sprzęt: HD2, Touch Pro 2, Iphone 3G 8GB,
[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 19, 2006, 23:59:48 »
Standardowo w ExtROM znajduja sie pliki instalowane na "goly" WM5 dodawane przez producenta/operatora. Czesc z nich (jak dla mnie) jest zupelnie zbedna i tylko zajmuje cenna pamiec glowna. Dzieki odblokowaniu ExtROM mozesz:
- zdecydowac ktore programy chcesz zainstalowac
- przeniesc wszystko to co bylo w ExtROM na karte SD i w ExtROM instalowac swoje programy (ja tam np wrzucilem wszystkie swoje wtyczki do Today)

Jezeli chcesz ponownie odblokowac ExtROM to zrob po prostu hard reset - nie musisz robic calego upgrade od nowa :-)

Co do instalacji programow z ExtROM - to juz musisz sam zdecydowac co jest ci potrzebne - ja tylko instaluje CABy do MMS. A2DP nie potrzebuje bo nie mam sluchawek BT stereo

*

Offline Lutek

  • ****
  • 677
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA Pro
[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 10, 2006, 18:28:20 »
W przepisie na wgranie ROM-u w punkcie 12 jest napisane żeby wykonać reset MDA PRO - i tu jest problem, który reset?
Miękki: stylus w dziurkę.
Twardy: dwa klawisze sprzętowe oznaczone "-" i stylus w dziurkę.
A może jeszcze w inny sposób?

*

Offline nius

  • *
  • 71
[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 25, 2006, 23:26:19 »
pomocy

czy ktos moze mi powiedziec jak mam sciagnac te pliki o ktorych mowa na samym poczatku tz.
http://rapidshare.de/files/17765203/upgradeMDAPro.zip.html
nie mam pojecia jak to zrobic
pozdr.

*

Offline Lutek

  • ****
  • 677
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA Pro
[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 26, 2006, 08:43:44 »
Bardzo prosto, po kliknięciu w link i otwarcoiu strony przewijasz ją i masz do wyboru dwa sposoby ściągnięcia: Premium i Free, klikasz w przycisk Free i czekasz - wszystko.