eeePC co o nim sądzicie?

  • 229 Odpowiedzi
  • 40346 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline $ROGAL$

  • **
  • 117
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nexus 6p, Xiaomi RN4x
Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 09, 2007, 14:38:44 »
Jak znam życie to w Polsce sprzedawcy naliczą sobie taką marżę, że cena nie zejdzie poniżej 2000zł.  :-|
Zeby tylko. Porownajcie sobie ceny innych subnotebookow takiej wielkosci.

Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 09, 2007, 16:47:20 »
Może jest kilka osób które chciały by kupić tą zabaweczke zanim nasze sklepy zaczną je oferować, z UK można kupić za 220 funtów po moich wyliczeniach jeśli było by paru chętnych to zamykamy się w około 1200zł  :grin:

*

Offline PawelP7

  • *****
  • 1204
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy , Asus Transformer TF101
Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 09, 2007, 21:39:30 »
Może jest kilka osób które chciały by kupić tą zabaweczke zanim nasze sklepy zaczną je oferować, z UK można kupić za 220 funtów po moich wyliczeniach jeśli było by paru chętnych to zamykamy się w około 1200zł  :grin:
Z przesyłką, opłatami, wysyłką w Polsce ?
Były: Nec e228, Nec Mobile Pro 780, Acer n311, HTC Wizard, HTC Universal, Toshiba g900, HP rz1710, Nokia E51, Palm Treo 750v, Palm Centro, OQO 01+, Motorola v8, Nokia E90, HTC Alpine, HTC HD, Toshiba g910, HTC Desire, HTC HD 2,

Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 10, 2007, 10:38:31 »
Na dziś widzę dwa sklepy w UK które sprzedają znany expansys który ma je na stanie i można wybierać kolory czarny i biały cena 399EUR(przy zakupie 5 szt. przewidziane są ramaty) oraz clove technology cena 220 Funtów, zbierają zamówienia wysyłka 14 listopada niestety nie widzę możliwości wyboru koloru obudowy na zdjęciach jest biały.
Przesyłka w expansys kosztuje 1szt. 17.90 EUR w Clove 16 futów standard DHL 28 funtów.
Podsumowywując koszt 1 szt.  Expansys - 422 EUR (1540zł), Clove - 240 funtów (1260zł)

Ze względu na zaufanie i możliwość osobistych kontaktów w sprawie ustalenia szczegułów lepiej aby osoby były z Warszawy lub okolic jak widać cena w Clove przy zamówieniu kilku sztuk i wspólnej wysyłce może wynosić jak pisałem 1200zł.

*

Offline ryssiek

  • *
  • 91
  • Sprzęt: x51v , LD-3W
Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 10, 2007, 13:56:47 »
to wszystko jest jeszcze pre-order

oficjalna premiera
http://eeepc.asus.com/uk/

tak wiec czekamy :)

btw. ja tez jestem zainteresowany zakupem :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2007, 14:01:27 wysłana przez ryssiek »

Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 10, 2007, 14:52:10 »
Jak jesteś z Warszawy to daj namiary na PM ja już mam jednego chętnego :)

*

Offline maniek15

  • **
  • 132
  • Płeć: Mężczyzna
    • BugMeNot
  • Sprzęt: T|X , 6630 , iPod Touch 2g 16GB , i760
Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 11, 2007, 13:53:49 »
Ponoc ma wyjsc eee z 10' wyswietlaczem i prockiem Core 2 Duo (bez radiatora ) .
I troche drozsza alternatywa http://nbg.pl/news/64/ .

*

Offline seur

  • **
  • 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i5700
Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 11, 2007, 16:42:10 »
Najtaniej można zamówić z USA na ebay mają znośne ceny przesyłka też OK a paczki wysyłają jako prezenty czyli omijamy cło. To opcja przy zakupie przez jedną osobę.
Palm Pilot Pro > Palm m125 > Ipaq m3850 > Medion > IPAQ 1940 > Palm T3 > ACER N35 > HP rz1710 > Samsung i600 > Sony Clie UX50 > iPod touch 1G> Nokia N770 > iPhone 3G > iPod touch 2G > HTC Diamond > iPhone 3G > HTC Hero > HTC Magic > SAMSUNG i5700

Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 11, 2007, 17:59:20 »
Z tymi prezentami to różnie bywa ostatnio nawet małe paczki tzrepią  :worried: a zabawa w oświadczenia itp. dodatkowo utrata gawrancji  :S to nie jest warte różnicy tak mi się wydaje  :(
Po ilości chętnych czytaj 0 to chyba zamówię u kogoś kto jedzie do UK przed świętami i tyle  :wink:

Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 11, 2007, 18:01:07 »
Witam!

Jestem właśnie w USA, mogę zakupić co najmniej jedną sztukę za około 1400PLN. Nie znam jeszcze dostępności kolorów, na pewno jest biały... Oczywiście cały zestaw ze sklepu, łącznie z paragonem... Z wiadomych względów kartonu raczej nie będzie :wink: Odbiór na tydzień przed świętami na Okęciu lub wysyłka (mogę również wystawić na Allegro). Jeżeli jest ktoś zainteresowany, proszę o info na PW.

Pozdrawiam
Michał

UPDATE
W tej chwili dostępny jest tylko biały kolor, ale czarny pownien być za kilka dni. Wersja z dyskiem 4GB.
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2007, 16:28:04 wysłana przez meehoo »

*

Offline narqotic

  • *****
  • 1852
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i780
Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 12, 2007, 07:52:54 »
Jeśli brać to chyba lepiej z USA, bo przynajmniej będzie standardowa, "nasza" klawiatura...

*

Offline xaltuton

  • ***
  • 396
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.xaltuton.com
  • Sprzęt: F-S N560, Asus P535, Samsung  I8000, Sony Xperia Z
Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 13, 2007, 22:50:19 »
Ponoc ma wyjsc eee z 10' wyswietlaczem i prockiem Core 2 Duo (bez radiatora ) .
I troche drozsza alternatywa http://nbg.pl/news/64/ .

Bez radiatora ? Sadze, ze miales na mysli chyba wentyla... :)
Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 15, 2007, 11:15:55 »
Ponoc ma wyjsc eee z 10' wyswietlaczem i prockiem Core 2 Duo (bez radiatora ) .
I troche drozsza alternatywa http://nbg.pl/news/64/ .

chyba miales na mysli cos takiego .... http://www.engadget.com/2007/11/14/the-10-inch-eee-pc-hiding-in-plain-sight/
jako nowszego eeepc i z wiekszym LCD  :wink:

*

Offline tomkowski

  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://namarginesie.blox.pl
  • Sprzęt: Nokia E61, Treo 600
Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 15, 2007, 23:38:06 »
Jak dla mnie Asus EeePC jest maszynką, na którą czekam. Mam nadzieję, że da się z nią żyć i że będzie kosztować w Polsce maksymalnie 1.200 zł brutto. Teraz mam notebooka ważącego trochę powyżej 2 kg i Nokię E61. Ale taki tandem nie sprawdza się, ponieważ notebook jest za ciężki i za mało poręczny, aby mieć go stale pod ręką. A E61 ma za dużo ograniczeń, żeby na niej normalnie pracować.

Co do moich wymagań, wydaje mi się, że nie są wielkie. W zasadzie potrzebuję dostępu do netu (EeePC ma WiFi i Firefoxa), narzędzia do pisania teksu (EeePC ma OpenOffice Writera), narzędzia do obróbki średnio rozbudowanego arkusza kalkulacyjnego (EeePC ma OpenOffice Calc) i dobrego programu do poczty elektronicznej. To wszystko ma EeePC, ma klawiaturę, jest lekki (stosunkowo, niecały kilogram), stąd zawsze można go zabrać ze sobą i działa 4 godziny na baterii, co jest zadowalające. I ostatnie, acz nie najmniej ważne, jest niedrogi. Co za 1.200 zł można kupić poręcznego do mobilnej pracy? Nic. Są małe notebooki, ale z ceną powyżej 4-5 tys. zł.

Ciekawe jest jeszcze na ile w stosunku do EeePC będzie konkurencyjna nowa Nokia N810 z klawiaturą, też na Linuksie, mniejsza, bardziej poręczna i w podobnej cenie.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 16, 2007, 00:01:03 »
Jak dla mnie Asus EeePC jest maszynką, na którą czekam. Mam nadzieję, że da się z nią żyć i że będzie kosztować w Polsce maksymalnie 1.200 zł brutto. Teraz mam notebooka ważącego trochę powyżej 2 kg i Nokię E61. Ale taki tandem nie sprawdza się, ponieważ notebook jest za ciężki i za mało poręczny, aby mieć go stale pod ręką. A E61 ma za dużo ograniczeń, żeby na niej normalnie pracować.

Co do moich wymagań, wydaje mi się, że nie są wielkie. W zasadzie potrzebuję dostępu do netu (EeePC ma WiFi i Firefoxa), narzędzia do pisania teksu (EeePC ma OpenOffice Writera), narzędzia do obróbki średnio rozbudowanego arkusza kalkulacyjnego (EeePC ma OpenOffice Calc) i dobrego programu do poczty elektronicznej. To wszystko ma EeePC, ma klawiaturę, jest lekki (stosunkowo, niecały kilogram), stąd zawsze można go zabrać ze sobą i działa 4 godziny na baterii, co jest zadowalające. I ostatnie, acz nie najmniej ważne, jest niedrogi. Co za 1.200 zł można kupić poręcznego do mobilnej pracy? Nic. Są małe notebooki, ale z ceną powyżej 4-5 tys. zł.

Ciekawe jest jeszcze na ile w stosunku do EeePC będzie konkurencyjna nowa Nokia N810 z klawiaturą, też na Linuksie, mniejsza, bardziej poręczna i w podobnej cenie.

(nie po to zeby psuc tutaj zainteresowanym krwi ale dla zachowania trzezwego osądu sytuacji) a dla mnie taki sprzet jest bez sensu .... juz wole np. toshiba portege 3440/3480/3490 ... ktore:
1. kosztuja ulamek tego eeepc ... nawet jesli sie uwzgledni dodatkowe akcesoria (wlan, napedy, rj45)
2. dziala na tym wszystko jak nalezy, mimo ze to jest pIII 500-700mhz
3. sa dodatkowe baterie, baterie moge zanabyc na ebay ... doatkowa i podkladana z dolu i dziala do 6-7h
4. portege wazy 1,4kg
5. ma ekran 10-11,3cala
6. mozna wlozyc dowolny hdd 2,5cala ata
7. system mozna wgrac jakis= sie chce .... darmowy lub nie (wtedy zaplacic) ale mozliwosci kazdego z tym systemow, gdzie mozna wybierac z calego mnostwa jest .... zdecydowanie wieksza niz w eeeepc
8. klient pocztowy do wyboru do koloru

.... etc etc

i tez na tym dziala dowolny klon office i ma duzo wieksze mozliwosci (dla mnie kluczowe sa np. na najblizszy miesiac lub dwa .... acronis, visio i microsoft project ... i gdzie ja to uruchomie na tym eeeepc)
wracajac do eeeepc ... juz wolalbym ten z 10calowym ekranem

reasumujac, moim skromnym zdaniem, cena i rzekoma (nie) wielkosc nie moga byc ... kluczowymi argumentami za zakupem tego wynalazku
nie wiem jaka asus ma polityke gwarancyjna ale zakupy abroad ... moga sie zle dla zaintereowanych skonczyc wiec moze dobrze by bylo wyjasnic te kwestie z gory   
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2007, 00:04:04 wysłana przez andy_bez_wandy »

*

Offline bern

  • *****
  • 1156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: eee 1201N. htc Desire
Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 16, 2007, 00:06:05 »
kurde.. zdecydowalem sie na zakup ale eh.. w niemczech i ogolnie europie sa drogo i dopiero za 4tygodnie. ze stanow nie bardzo ma kto mi przywiezc.. ( ewentualnie za dwa tygodnie kontenerem z samochodami ktory idzie okolo 6 tygodni..)
liczylem ze przy obecnym kursie dolara zamkne sie ponizej 1200zl za 4g.. w polsce beda minimum 1800..

*

Offline tomkowski

  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://namarginesie.blox.pl
  • Sprzęt: Nokia E61, Treo 600
Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 16, 2007, 00:39:42 »
i tez na tym dziala dowolny klon office i ma duzo wieksze mozliwosci (dla mnie kluczowe sa np. na najblizszy miesiac lub dwa .... acronis, visio i microsoft project ... i gdzie ja to uruchomie na tym eeeepc)
wracajac do eeeepc ... juz wolalbym ten z 10calowym ekranem

reasumujac, moim skromnym zdaniem, cena i rzekoma (nie) wielkosc nie moga byc ... kluczowymi argumentami za zakupem tego wynalazku

ehhh kolego... cena i małe rozmiary oraz waga mają dla mnie fundamentalne znaczenie. mamy jak widać inne cele i priorytety.

jak już napisałem mam stosunkowo lekkiego notebooka i nie potrzebuję drugiego podobnego, lecz trochę mniejszego. potrzebuję czegoś ultra mobilnego, acz bardziej zaawansowanego niż e61, e90, czy dowolny palmtop z Windows Mobile. bardziej do poczty i drobnej edycji dokumentów, niż super wypas maszynę do gier i zaawansowanych aplikacji. dlatego urządzenie z normalną klawiaturą QWERTY, wifi i pakietem OpenOffice oraz wagą poniżej 1 kg jest dla mnie zupełnie wystarczające.

taki wydaje się ten Asus. obejrzę "na żywo" i zdecyduję o zakupie. na razie jest bardziej niż zainteresowany tym sprzętem :)

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 16, 2007, 02:02:10 »
potrzebuję czegoś ultra mobilnego, acz bardziej zaawansowanego niż e61, e90, czy dowolny palmtop z Windows Mobile. bardziej do poczty i drobnej edycji dokumentów, niż super wypas maszynę do gier i zaawansowanych aplikacji. dlatego urządzenie z normalną klawiaturą QWERTY, wifi i pakietem OpenOffice oraz wagą poniżej 1 kg jest dla mnie zupełnie wystarczające. 

juz widze jak taki asus bedzie bardziej zaawansowany niz dowolny pda z wm  :grin:
do tego z open office-m ...  :E 
ROTFL

... wlasnie zaleta pda z wm .... polega na tym ze ilosc aplikacji jest baaaardzo duza, a wlasnie support czy oprogramowanie przesadza chyba o tym ze .... sprzet bedzie zyc czy umrze chwile po premierze ...  :P
nie mowie o eeeepc ze jest az taki zly, mowie ze dla mnie jest do niczego (bo nie jest ani pda ani laptopem, ani pda ... i niewiele moze, a to hdd za maly, a to hdd wymienic nie mozna, a to bateria trzyma ze pozal sie boze) ... bo kazdy nowszy pda robi gross to co eeeepc i wazy 25% wagi tego asusa, i jest ... duzo od niego mniejsze (skoro te parametry maja znaczenie)

frycowe beda placic ci ktorzy kupia ... i okaze sie ze trzeab dodatkowych akcesoriow dokupic .... worek, no przynajmniej z jedna dodatkowa baterie a to juz bedzie niemal 1,3-1,4kg  :wink:

*

Offline ynse

  • **
  • 231
    • http://ynse.pl
  • Sprzęt: 1940->HP Jornada 680
Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 16, 2007, 07:43:28 »
Nie zauważyłem, żeby ktoś już to napisał, ale procesor eeepc kręci się tylko do 630MHz, a nie do 900Mhz (recenzja DailyTech).
To ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne...

*

Offline Rafer

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Axim X30H, Kaiser
Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 16, 2007, 11:43:06 »
Cytuj
... wlasnie zaleta pda z wm .... polega na tym ze ilosc aplikacji jest baaaardzo duza, a wlasnie support czy oprogramowanie przesadza chyba o tym ze .... sprzet bedzie zyc czy umrze chwile po premierze ...  :P
nie mowie o eeeepc ze jest az taki zly, mowie ze dla mnie jest do niczego (bo nie jest ani pda ani laptopem, ani pda ... i niewiele moze, a to hdd za maly, a to hdd wymienic nie mozna, a to bateria trzyma ze pozal sie boze) ... bo kazdy nowszy pda robi gross to co eeeepc i wazy 25% wagi tego asusa, i jest ... duzo od niego mniejsze (skoro te parametry maja znaczenie)

ilość aplikacji dla linuxa (wbudowany w eeepc) czy XP (oficjalnie możliwy do postawienia) też chyba nie jest mała,
minusy, które wymieniasz są oczywiste, ale popróbuj popracować z Excelem na małym ekranie: scrollowaniu nie ma końca, zapomnij o np makrach; 800x480 daje trochę większe możliwości, to samo w kwestii klawiatury, nawet tak małej jak w eeepc, w porównaniu do klawy ekranowej PPC.

akcesoria: noszę przy sobie zawsze pół plecaka ładowarek, kabli itp

dlatego właśnie eeepc nie jest dla każdego, tylko dla tych, którzy go potrzebują :)
główną zaletą miała być jednak cena :(

*

Offline Asassello

  • ****
  • 594
  • Sprzęt: LOOX 718, i600, i5700
Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 16, 2007, 12:15:25 »
Absolutnie zgadzam się z kolegą tomkowskim odnośnie ceny, rozmiarów i wagi. Inne sprawy mogą okazać się "niefajne" - typu jakieś bugi, grzanie się urządzenia, niedokładny montaż itp.

Tak naprawdę to bardzo się cieszę, że wychodzi takie urządzenie, nie dla niego samego ale dlatego, że być może otwiera całą nową niszę dla tanich i w miarę użytecznych laptopików (coś właśnie jak OLPC i eeePC).

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 16, 2007, 12:55:14 »
Cytuj
... wlasnie zaleta pda z wm .... polega na tym ze ilosc aplikacji jest baaaardzo duza, a wlasnie support czy oprogramowanie przesadza chyba o tym ze .... sprzet bedzie zyc czy umrze chwile po premierze ...  :P
nie mowie o eeeepc ze jest az taki zly, mowie ze dla mnie jest do niczego (bo nie jest ani pda ani laptopem, ani pda ... i niewiele moze, a to hdd za maly, a to hdd wymienic nie mozna, a to bateria trzyma ze pozal sie boze) ... bo kazdy nowszy pda robi gross to co eeeepc i wazy 25% wagi tego asusa, i jest ... duzo od niego mniejsze (skoro te parametry maja znaczenie)

ilość aplikacji dla linuxa (wbudowany w eeepc) czy XP (oficjalnie możliwy do postawienia) też chyba nie jest mała,
minusy, które wymieniasz są oczywiste, ale popróbuj popracować z Excelem na małym ekranie: scrollowaniu nie ma końca, zapomnij o np makrach; 800x480 daje trochę większe możliwości, to samo w kwestii klawiatury, nawet tak małej jak w eeepc, w porównaniu do klawy ekranowej PPC.

dlatego właśnie eeepc nie jest dla każdego, tylko dla tych, którzy go potrzebują :)
główną zaletą miała być jednak cena :(

gross pda z wm .. ma dzis i hosta usb i 640 na 480, niektore maja ... nawet TV out na zewn monitor
pracowac z excelem sie jak najbardziej da .. tylko przeciez nikt nie tworzy arkuszy na pda a na na desktopie

... i zawsze lub zazwyczaj czy pda czy eeepc jest dodatkiem do desktopa wiec tylko ew sie modyfikuje lub wprowadza dane zeby zobaczyc jak rozne warianty modeli sie zachowuje przy zmianie danych/wartosci wsadowych  .... of kors ze 7cali i 800*480 jest lepiej niz 5 cali i 640*480 ale .... te 5 cali wazy 300gr a nie 1000gr, w 5calach bateria trzyma 3-5 razy dluzej niz w eeepc (w eeepc efektywnie kolo 3,5h)
a kbrd ... przy hoscie usb to jest ile ?! pln 30 - 100

btw czy na linuxie nie trzeba kompilowac aplikacji pod konkretne jadro ?  :wink:

*

Offline tomkowski

  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://namarginesie.blox.pl
  • Sprzęt: Nokia E61, Treo 600
Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 16, 2007, 13:47:32 »
juz widze jak taki asus bedzie bardziej zaawansowany niz dowolny pda z wm  :grin:
do tego z open office-m ...  :E 
ROTFL

Alleluja, pda z wm najlepsze na wszystko ;) Niestety nie, przede wszystkim ze względu na wielkość ekranu, pamięci i samego urządzenia.

... wlasnie zaleta pda z wm .... polega na tym ze ilosc aplikacji jest baaaardzo duza, a wlasnie support czy oprogramowanie przesadza chyba o tym ze .... sprzet bedzie zyc czy umrze chwile po premierze ...  :P
nie mowie o eeeepc ze jest az taki zly, mowie ze dla mnie jest do niczego (bo nie jest ani pda ani laptopem, ani pda ... i niewiele moze, a to hdd za maly, a to hdd wymienic nie mozna, a to bateria trzyma ze pozal sie boze) ... bo kazdy nowszy pda robi gross to co eeeepc i wazy 25% wagi tego asusa, i jest ... duzo od niego mniejsze (skoro te parametry maja znaczenie)

frycowe beda placic ci ktorzy kupia ... i okaze sie ze trzeab dodatkowych akcesoriow dokupic .... worek, no przynajmniej z jedna dodatkowa baterie a to juz bedzie niemal 1,3-1,4kg  :wink:

OK. Dla ciebie do niczego. Ale może podliczysz ile na takie PDA z WM z dobrym ekranem, dodatkową klawiaturą, aplikacjami trzeba wydać? Czy na pewno 2 tys. zł wystarczy?

Dla mnie EeePC (albo coś podobnego innego producenta) staje się ciekawym rozwiązaniem. O ile będzie kosztować około 1.200 zł. Właśnie dlatego, że nie jest PDA i nie jest laptopem. Powtórzę jeszcze raz, za tę cenę PDA jest za słabe a laptop za ciężki. Właśnie takiego pośredniego urządzenia potrzebuję. Nie ma to być szwajcarski scyzoryk do wszystkiego. Ma za niewielką cenę spełnić kilka wyraźnie zaznaczonych fukncji.
Napisane: Listopad 16, 2007, 13:40:53
gross pda z wm .. ma dzis i hosta usb i 640 na 480, niektore maja ... nawet TV out na zewn monitor
pracowac z excelem sie jak najbardziej da .. tylko przeciez nikt nie tworzy arkuszy na pda a na na desktopie

Tak? Jesteś pewien? Ja próbowałem i taka zabawa na urządzeniu z małym ekranem i małą ilością RAM jest nie dla mnie. PDA to fajna zabawka, ale nadal jest za słaba na robienie czegoś poważniejszego niż przeglądanie małych dokumentów.

... i zawsze lub zazwyczaj czy pda czy eeepc jest dodatkiem do desktopa wiec tylko ew sie modyfikuje lub wprowadza dane zeby zobaczyc jak rozne warianty modeli sie zachowuje przy zmianie danych/wartosci wsadowych  .... of kors ze 7cali i 800*480 jest lepiej niz 5 cali i 640*480 ale .... te 5 cali wazy 300gr a nie 1000gr, w 5calach bateria trzyma 3-5 razy dluzej niz w eeepc (w eeepc efektywnie kolo 3,5h)

Masz rację, jest dodatkiem. Ale coś w rodzaju EeePC jest bardziej wygodnym i tańszym dodatkiem przy specyficznych potrzebach od PDA z WM. Asus nie ma być zamiast desktopa, bądź wypasionego notebooka. Ma być mobilnym dodatkiem. Małym specjalizowanym narzędziem.

A na ile taki będzie, to już inna sprawa. Okaże się w praniu :)

*

Offline ynse

  • **
  • 231
    • http://ynse.pl
  • Sprzęt: 1940->HP Jornada 680
Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #83 dnia: Listopad 16, 2007, 14:22:34 »
btw czy na linuxie nie trzeba kompilowac aplikacji pod konkretne jadro ?  :wink:

Nie, nie trzeba. Pod architekturę (typ procesora) albo linkowane biblioteki już prędzej, ale to się wiąże często z grzebaniem w kodzie źródłowym... Ogólnie nie jest to jakiś problem, co zresztą pokazuje prawie kompletny Debian skompilowany pod SH3 (np. Jornada 690).

A wracając do tematu, eeePC ma standardowy procesor (x86) i chodzi na nim pochodna Debiana - oznacza to, że bardzo dużo aplikacji będzie chodziło na eeePC tak po prostu, a przeportowanie reszty też nie będzie problemem.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2007, 14:29:28 wysłana przez ynse »
To ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne...

*

Offline Asassello

  • ****
  • 594
  • Sprzęt: LOOX 718, i600, i5700
Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #84 dnia: Listopad 16, 2007, 14:27:00 »
Poza tym, jednak 4 cale to zwykle max a nie 5. Przesadzasz andy  także co do użyteczności.
Różnica pomiędzy 4 cale a 7 jest już jednak spora + wygodniejsza klawiatura.

Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 16, 2007, 15:00:32 »
200 gr to za dużo, żeby nosić w kieszeni, a tyle waży wypasiony palmtop. Jeżeli już noszę to w plecaku, to nie ma różnicy między 200g a 1000g, natomiast jest różnica między 200g a 3000g+ (przeciętny laptop 15,4 z zasilaczem).

ja jestem chętny aby kupić eeepc nawet zaraz.

*

Offline xaltuton

  • ***
  • 396
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.xaltuton.com
  • Sprzęt: F-S N560, Asus P535, Samsung  I8000, Sony Xperia Z
Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 16, 2007, 15:02:15 »
Cytuj
gross pda z wm .. ma dzis i hosta usb i 640 na 480, niektore maja ... nawet TV out na zewn monitor
pracowac z excelem sie jak najbardziej da .. tylko przeciez nikt nie tworzy arkuszy na pda a na na desktopie

... i zawsze lub zazwyczaj czy pda czy eeepc jest dodatkiem do desktopa wiec tylko ew sie modyfikuje lub wprowadza dane zeby zobaczyc jak rozne warianty modeli sie zachowuje przy zmianie danych/wartosci wsadowych  .... of kors ze 7cali i 800*480 jest lepiej niz 5 cali i 640*480 ale .... te 5 cali wazy 300gr a nie 1000gr, w 5calach bateria trzyma 3-5 razy dluzej niz w eeepc (w eeepc efektywnie kolo 3,5h)
a kbrd ... przy hoscie usb to jest ile ?! pln 30 - 100

btw czy na linuxie nie trzeba kompilowac aplikacji pod konkretne jadro ?  :wink:

Oj chlopie, to juz sie zapedziles - podaj mi ten gross PDA z hostem USB i ekranem VGA.
Nie ma tak lekko.
Co do linuksa odpowiedz brzmi - nie.
Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele.

Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 16, 2007, 15:29:40 »
Witam
Wlasnie mam to "CUDO " od 3 dni. ASUS EEEPC701 Intel Celeron Mobile CPU 512MB 4GB 7" WLAN Linux. Kupilem za 220 F z przesylka .Jest super wszystko dziala bezproblemowo.Na razie jade na standartowym linuxie ale mam zamiar instalowac windowsa.Jak ktos ma jakies pytania odnosnie tego laptopa to smialo .Wlasnie o takie urzadzenie mi chodzilo ,male ,poreczne i wszystko majace (praktycznie ).Pozdrawiam 

Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #88 dnia: Listopad 16, 2007, 15:32:17 »
Tak naprawdę to tylko Toshiba ma klawiaturę QWERTY,  VGA i host USB i kosztuje dwa razy tyle co Asus Eee  :evil:
Jeśli chodzi o funkcjonalność PDA i Asusa Eee to dwa światy i nikt mnie nie przekona, że wieszające się zabaweczki z WM  mają więcej oprogramowania niż można mieć na Eee po zainstalowaniu XP.

Gdzie kupiłeś i jak z wtyczką od zasilacza czy na nasze gniazdka jest w standardzie???????????????????

Wracając do tematu może ktoś się wybiera do UK ? w Expansysy trochę drogo wychodzi natomiast z Clove Technology nie miałem doczynienia więc lepiej inną drogą kupić, może ktoś pomorze ???
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2007, 15:36:58 wysłana przez ossomac »

*

Offline famous

  • **
  • 151
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia E63
Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 16, 2007, 15:51:15 »
Moim zdaniem jest to sprzęt idealny dla studenta (którym i ja jestem ;) Czyli przydatny na wykładach do notowania i Internetu przez wi-fi (darmowe, uczelniane hotspoty ;). Dwie główne zalety jak dla mnie to pełna klawiatura QWERTY w sensownym rozmiarze (do dzisiaj nie mogę zrozumieć dlaczego przestano produkować handheldy np. takie jakie robił PSION czy HP) i cena - nawet te 1800 zł jest do przełknięcia. I to wszystko nie dźwigając ciężkiego laptopa. Jeżeli będzie można zakupić baterię o zwiększonej pojemności to wchodzę w to ;) Pozdrawiam