eeePC co o nim sądzicie?

  • 229 Odpowiedzi
  • 41213 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #210 dnia: Grudzień 16, 2008, 13:44:16 »
hej hej wrzuce moje piec groszy do tematu :E

od 10 grudnia (wiecie, wyplata z premia swiateczna) jestem szczesliwym posiadaczem netbooka eee pc 901 w wersji z xp OEM :) zakupionego na allegro, ze sklepu dzialajacego w warszawie w przejsciu podziemnym kolo GUS,
ze sklepu "cantur". netbook fabrycznie nowy z plomba, polska dystrybucja, 24 mies. door-to-door.

oczywiscie ze wzgledow marketingowo oszzedniosciowych zakupiony zostal poza allegro, w celu ominiecia oplat i prowizji.

calkowity koszt wyniosl mnie 1050 zl + gratisy. wedlug mnie  bylo warto.

gratisy to oczywiscie karta SD 8 giba + micro sd 2 giba.
w sumie niewiele ale zawsze mily gest ze strony sprzedawcy :)

8 giga poszlo do aparatu dla rodzicow a 2 gb sa w netbooku :)

co do specyfikacji, chyba nie musze mowic ze ladnie wszystko dziala na atomie....


a teraz zauwazone przeze mnie wady ewentualnie niedorobki.

- touch pad. czasem sie zacina i troszke muli. zacina tzn gubi "sygnal" z palucha i kursor wariuje.
-spacja. po szesciu dniach uzytkowania zauwazylem ze jest ciut przechylona w jedna strone, w strone strzlek.nie wiem czy tak powinno byc, wiec ciezko mi tu sie powiedziec.
-troche muli na opcji power saving. no ale za to REALNE 6 godzin na bateri. przy przegladaniu stron przez modem usb, na 1/8 mocy led od ekranu.


z zalet? w sumie bateria. realne trzymannie bateri to te 5:30 do 6 godzin. smigajac na necie. bez netu pokazuje nawet do 8 ale wydaje mie ie to malo realna wartoscia. wiec co kto lubi. zainstalowalem opere, wiec wszystko ladie smiga. wydaje mi sie ze to byl w mire udany zakup za ta cene.

teraz szukam dysku twardego na USB. jakiegos malego do 200 bg :)
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #211 dnia: Grudzień 16, 2008, 23:39:23 »
A czy ktoś ma już może netbooka Lenovo?

Widziałem takiego czerwonego w MM (sprzedawany z gratisowym modemem Blueconnect na USB i doładowaniem za 50zł) i muszę stwierdzić, że prezentował się bardzo ładnie. Kosztował ~1500 zł brutto.

http://ittechblog.pl/2008/08/05/netbook-lenovo-ideapad-s10/
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #212 dnia: Grudzień 17, 2008, 00:00:57 »
najfajniesza na tej stronie jest chmura tagow :) ale to smiesznie wyglada  :grin:
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #213 dnia: Grudzień 17, 2008, 00:07:33 »
najfajniesza na tej stronie jest chmura tagow :) ale to smiesznie wyglada  :grin:

nie rozumiem...

Tutaj http://pl.engadget.com/2008/08/04/nareszcie-netbook-lenovo-ideapad-s10/ jest trochę więcej zdjęć.
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #214 dnia: Grudzień 17, 2008, 07:43:20 »
biblo: zamiast normalnej listy otagowan jest na tej stronie chmura tagow:) fajnie i smiesznie to wyglada:)
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline 12nala34

  • ****
  • 916
  • Płeć: Mężczyzna
  • All I ask is a tall ship and star to steer her by.
    • smartphone HTC
  • Sprzęt: IBM & PalmOne
Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #215 dnia: Luty 23, 2009, 19:56:23 »
witam!

przepraszam za odkopanie tematu, ale tu moje pytanie nadaje się idealnie.

Ceny eee pc dość mocno spadły i w porównaniu cena/możliwości wygrywa z palmtopami... Moje pytanie jest następujące: jak można mocno odgiąć ekran do tyłu w eee? Nie zrobimy pewno 360 stopni - ale czy można go jakoś dobrze zamontować na rower/samochód do nawigacji?
--
Było: HTC Typhoon | HTC Wizard | Nec MobilePro 900c | HTC Universal | SE P990i | LG KS20 | Samsung GT-i5700
Teraz: IBM T60 | Sony Clie PEG-T425 | Palm m515 | Palm Tungsten T3 | FSC Loox 720 | Motorola Milestone

*

Offline xaltuton

  • ***
  • 396
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.xaltuton.com
  • Sprzęt: F-S N560, Asus P535, Samsung  I8000, Sony Xperia Z
Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #216 dnia: Luty 25, 2009, 19:42:32 »
witam!

przepraszam za odkopanie tematu, ale tu moje pytanie nadaje się idealnie.

Ceny eee pc dość mocno spadły i w porównaniu cena/możliwości wygrywa z palmtopami... Moje pytanie jest następujące: jak można mocno odgiąć ekran do tyłu w eee? Nie zrobimy pewno 360 stopni - ale czy można go jakoś dobrze zamontować na rower/samochód do nawigacji?

Ekran mojego 901 do tylu odgina sie gdzies tak na  oko na 160 stopni. Jest dosc plasko.
Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #217 dnia: Luty 25, 2009, 20:17:00 »
jak jezdzisz tirem to mozesz zamontowac go u sufitu i odwrocic ekran o 180* tak by był do góry nogami :) wtedy bedziesz miał "składaną" nawigacje :) ale czy warto inwestowac tyle by to byla nawigacja tylko?

podglądowo jakbym niedokładnie napisał xD

sufit                                    _________________________
klawiatura + pl. glowna     [        <ooooooooo>
ekran                                 [         |                  |               
                                          [         |                  |
                                          [         [_________]
                                          [
                                          [
                                          [
                                          [

kierownica                                       _-----_
                                                      -     o     -
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline 12nala34

  • ****
  • 916
  • Płeć: Mężczyzna
  • All I ask is a tall ship and star to steer her by.
    • smartphone HTC
  • Sprzęt: IBM & PalmOne
Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #218 dnia: Luty 25, 2009, 22:45:43 »
zastanawiam się nad dobrym pda (HP Ipaq 214) lub nad netbookiem, bo są w podobnych cenach... jednak różnice możliwości takiego eee względem pda są znaczne.
--
Było: HTC Typhoon | HTC Wizard | Nec MobilePro 900c | HTC Universal | SE P990i | LG KS20 | Samsung GT-i5700
Teraz: IBM T60 | Sony Clie PEG-T425 | Palm m515 | Palm Tungsten T3 | FSC Loox 720 | Motorola Milestone

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #219 dnia: Luty 28, 2009, 20:07:51 »
IMHO eeePC nie zastąpi ani laptopa ani PDA; w jednym przypadku jest za mały w drugim za duży   :grin:
Wg badań rynkowych 90% użytkowników używa eeePC jako 2-giego PC-ta a tylko 10% jako jedyny sprzęt. Ta statyskyka sprawdza się całkowicie u mnie - nie wyobrażam sobie eeePC jako główny/jedyny komputer. Osobiście używam Asuska jako alternatywę dla laptopa podczas wyjazdów służbowych/prywatnych i do tego IMHO Asus z racji swoich gabarytów nadaje się znakomicie. Ale gdyby nie bardzo niska cena nigdy nie zdecydowałbym się na żadnego netbooka bo ostatecznie laptop też jest rozwiązaniem mobilnym, z którym jakoś zgodnie współżyłem dotychczas. I chyba właśnie taka jest koncepcja marketingowa tego typu sprzętu - wydusić kasę od tych, którzy już mają jakiegoś kompa na zasadzie że jest to tanie więc "czemu by nie..."

Z kolei porównanie z PDA jest o tyle bez sensu że eeePC nie jest urządzeniem kieszonkowym - więc nie można go mieć zawsze i wszędzie przy sobie, co jest możliwe w przypadku pocketów/smartfonów etc.

*

Offline >>Devasto>>

  • ****
  • 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9000, Nexus7 3G
Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #220 dnia: Luty 28, 2009, 21:44:40 »
Od tygodnia jestem szczęśliwym (jak dotychczas, odpukać ;) ) posiadaczem eee 901. Kupiłem przez alle w warszawskim sklepie ( nie tym co hello kitty beju ;) ) za 1019zł bez gratisów.

Co do minusów, to możnaby powiedzieć, że dysk 12Gb (4Gb minus system, oraz 8Gb) jest w dzisiejszych czasach śmiesznie małą ilością. Dyski te nie są jednak tak czułe na wstrząsy jak dyski HDD, ponieważ są robione w technologii, gdzie w środku nic się nie kręci, co jest zaletą przy mobilności urządzenia.

Po krótkim zastanowieniu się, do czego ma służyć to urządzonko (głównie net, poczta, potem stare gry (gothic II na full detalach rulEz!), oraz jako odtwarzacz filmów, w podróży, można stwierdzić, że jest urządzonkiem prawie idealnym. Po dołączeniu dysku 320Gb na usb (koszt 300zł), oraz mini myszki, staje się, dla mnie urządzeniem już idealnym do codziennego użytkowania poza domem, jak i w domu, np. do netu, filmów (filmy na ekranie 40" połączonym przez kabel vga), kiedy moja luba zajmuje dużego lapka i gra np. w theme hospital :P

W swojej karierze posiadałem już kilka pda, wszystkie z ekranami >3,5" i mogę śmiało stwierdzić, że asus bije je wszystkie na głowę. Wygoda, szybkość obsługi, do tego niewielkie rozmiary i ogromny czas pracy na baterii nie da się nijak porównać, nawet z moim poprzednim "kombajnem" jakim był X51v z powiększoną baterią. Co prawda klawiatura wielkością jest pomiędzy pełną laptopową, a tą w Universalu, ale jak dla mnie do pisania "bezwzrokowego" sześcioma palcami sprawuje się bardzo dobrze.


Szkoda tylko, że wiekszość producentów stawia na "oczojebną zajebistość" swoich urządzen (patrz hello kitty ;) ), wkładając netooki w te "dotykowe" obudowy. Dlaczego dotykowe? Większość widocznych elementów zrobiona jest na tzw. "błysk" i każde dotknięcie pozostawia na obudowie i okolicach touchpada brzydkie ślady... Mam to samo z domową Toshiba, która po kilku dniach użytkowania, bez pucowania na błysk wygląda niezybt ładnie..

Z kolei porównanie z PDA jest o tyle bez sensu że eeePC nie jest urządzeniem kieszonkowym - więc nie można go mieć zawsze i wszędzie przy sobie, co jest możliwe w przypadku pocketów/smartfonów etc.

Nie zgodzę się tutaj z Tobą.
Dla mnie porównanie PDA do netbooka ma sens. W moim przypadku było właśnie tak, że sprzedałem swoje wszystkie palmtopy, bo kupiłem eee, "maluszka" i jestem ogromnie zadowolony. Całkowicie zastępuje mi moje poprzednie urządzenia "w terenie".

Jedyną funkcją, która nie sprawdza się w nim, to czytanie książek w środkach komunikacji. Po pierwsze za duże to, a po drugie, już zbytnio kusi potencjalnych złodziei, niż urządzenie mieszczące się w dłoni. Dla tego pozostawiłem sobie mda I jako reader. :P
Co do mobilności. Noszę asusa codziennie w plecaku i dosłownie nie czuję jego ciężaru, bo waży on tyle, co grubsza książka, których zresztą nie noszę, bo mam je w wersji elektronicznej. :)

Także imo nie ma sensu rozgraniczać, że jednego urządzenia nie da się zastąpić drugim, bo każy na swój sposób z niego korzysta.

btw, co prawda do gier mam konsolę, ale nie spodzewałem się, że niektóre gry tak dobrze chodzą na tym maluchu, miłe :ok:
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2009, 00:11:20 wysłana przez >>Devasto>> »
Pozdr. Dev
Były MDA I, Dell X51v, MDA Pro, Palm TX, Samsung I600, Eclicto, Samsung I780, I5700, jest , I9000, PSP, ASUS eee 901, Kindle 3, Nexus7 3G

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #221 dnia: Luty 28, 2009, 22:54:45 »
jap :ok:
rowniez zawsze go mam w plecaku i ku zdziwieniu otoczenia niby nic nie mam w plecaku a tu lapek :ok:
wydajny  na tyle ze zawsze praktycznie jest na minimalnej wydajnosci...
co do dysku to ma dwa flashe,4 oraz 8GB,smiesznie troche to wyglada jak dysk "c" ma jedynie 1GB wolnego miejsca...karta SDHC16GB ratuje sytuacje.
generalnie jestem bardzo zadowolony z zakupu...
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline 12nala34

  • ****
  • 916
  • Płeć: Mężczyzna
  • All I ask is a tall ship and star to steer her by.
    • smartphone HTC
  • Sprzęt: IBM & PalmOne
Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #222 dnia: Luty 28, 2009, 22:55:43 »
mam problem z wyborem, bo mam dobrego PC do tego IBMa T60 i mobilnego Universala. Jako, że nie zawsze mam gdzie wrzucić IBMa (jest za duży i za ciężki) i mówiąc szczerze to trochę szkoda mi takiego dobrego sprzętu, żeby nosić "a nóż się dzisiaj przyda". Dlatego pomysłem jest zakup zwykłego telefonu (no powiedzmy jakąś n93  :) ) i HP Ipaq 214 - duży wyświetlacz i Host USB (ważne). Tylko, że jak już pisałem - nie widzę sensu wydawać 200 pln więcej za PDA, które siłą rzeczy potrafi mniej od netbooka. No i jestem w kropce... Po co mi drugi komputer przenośny? Po co mi palmtop, który nie mieści się w kieszeni i wytrzymuje 3 godziny na baterii?

Może coś doradzicie bez konfiguracji "symbian + PDA", "symbian + netbook"? Z czego korzystam? Internet do poczty i stron więc wlan, i dobry aparat - czyli Nokia n93 jest idealna. Ale jest problem pod nazwą OziExplorer i AutoMapa - oprogramowanie tylko na WM i PC. Jak w samochodzie widzę jeszcze eee tak na rowerze w terenie już nie za bardzo...

Upieram się na symbianie, bo chcę zwykłą komórkę, ale z komfortem psychicznym, że mogę coś doinstalować :) .
--
Było: HTC Typhoon | HTC Wizard | Nec MobilePro 900c | HTC Universal | SE P990i | LG KS20 | Samsung GT-i5700
Teraz: IBM T60 | Sony Clie PEG-T425 | Palm m515 | Palm Tungsten T3 | FSC Loox 720 | Motorola Milestone

*

Offline >>Devasto>>

  • ****
  • 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9000, Nexus7 3G
Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #223 dnia: Marzec 01, 2009, 00:45:07 »
Sprzedaj Uni, kup jakiegoś netbooka, do tego komórkę np. z edge i bt, będzie robić za modem GSM w razie czego.
Ja sprzedałem dwa palmtopy, komórke już miałem taka jak potrzeba ;) i kupiłem eee. :)
Tez mam w domu dużego lapka, który ma 15,4", szkoda mi go tachać codziennie ze sobą, narażając na uszkodzenie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2009, 00:46:55 wysłana przez >>Devasto>> »
Pozdr. Dev
Były MDA I, Dell X51v, MDA Pro, Palm TX, Samsung I600, Eclicto, Samsung I780, I5700, jest , I9000, PSP, ASUS eee 901, Kindle 3, Nexus7 3G

*

Offline 12nala34

  • ****
  • 916
  • Płeć: Mężczyzna
  • All I ask is a tall ship and star to steer her by.
    • smartphone HTC
  • Sprzęt: IBM & PalmOne
Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #224 dnia: Marzec 01, 2009, 10:20:20 »
Sprzedaj Uni, kup jakiegoś netbooka, do tego komórkę np. z edge i bt, będzie robić za modem GSM w razie czego.
Ja sprzedałem dwa palmtopy, komórke już miałem taka jak potrzeba ;) i kupiłem eee. :)
Tez mam w domu dużego lapka, który ma 15,4", szkoda mi go tachać codziennie ze sobą, narażając na uszkodzenie.

właśnie mam takie samo podejście i podobne zdanie, ale jedyne co mnie zatrzymuje to wielkość eee - po rozłożeniu jest już ogromny jak na rower... ale może przeżyję? Ile teraz takie uni jest warte? Full komplet, stan bdb?
--
Było: HTC Typhoon | HTC Wizard | Nec MobilePro 900c | HTC Universal | SE P990i | LG KS20 | Samsung GT-i5700
Teraz: IBM T60 | Sony Clie PEG-T425 | Palm m515 | Palm Tungsten T3 | FSC Loox 720 | Motorola Milestone

*

Offline >>Devasto>>

  • ****
  • 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9000, Nexus7 3G
Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #225 dnia: Marzec 01, 2009, 12:40:53 »
Ja sprzedałem nówkę za 550, ale potrzebowałem kasy "na wczoraj".
Myślę, że tak 400-450 za używkę byś dostał.
Branie Uni na rower imo to już nie za dobry pomysł, a eee to "mały laptop", więc:
a) będziesz głupio wyglądał z kompem zamontowanym na kierownicy
b) ostawiam, że po 2 min. jazdy urwie ci się wyświetlacz  :ok:

No chyba, że chodzi ci o branie na rower asusa w plecaku! :)
Pozdr. Dev
Były MDA I, Dell X51v, MDA Pro, Palm TX, Samsung I600, Eclicto, Samsung I780, I5700, jest , I9000, PSP, ASUS eee 901, Kindle 3, Nexus7 3G

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #226 dnia: Marzec 01, 2009, 13:04:17 »
oooo,jak ma amortyzacje to nalezy jeszcze wziac pod uwage ze siusiaki maja strasznie solidne zawiasy lepsze nawet niz w wiekszosci duzych lapkow...
ekran nie dosc ze nie lata to jeszcze ciezko go otworzyc jedna reka...
przychylilbym sie ku temu ze to uni gorzej by wypadal na bicyklu,ale rozmiar siusiaka raczej powoduje ze smiesznie by wygladal przytroczony do kierownicy roweru...
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #227 dnia: Marzec 01, 2009, 13:08:15 »
najśmieszniej by wyglądał w momencie przewrócenia się :E
zresztą jaki jest sens przyczepiania eee do kierownicy? do nawigacji w zupełności starczy zwykłe PDA

*

Offline >>Devasto>>

  • ****
  • 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9000, Nexus7 3G
Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #228 dnia: Marzec 01, 2009, 13:46:57 »
Ja na rowerze uzywalem pda jako nawigacji schowanego do plecaka, z wygaszonym ekranem. Po podlaczeniu sluchawek jechalem po komendach glosowych (miasto), a w terenie wyciagalem pocketa, aby spojrzec czy dobrze jade. Co prawda zrbilem sobie obudowe na kierownice "made in home",ale i tak alem sie wkladac Della, do takich celow to juz lepiej jakiegos dedykowanego Garmina uzywac, bo po pierwsze lepsza widocznosc w sloncu, a po drugie sa to urzadzenia stworzone "w teren".
Pozdr. Dev
Były MDA I, Dell X51v, MDA Pro, Palm TX, Samsung I600, Eclicto, Samsung I780, I5700, jest , I9000, PSP, ASUS eee 901, Kindle 3, Nexus7 3G

*

Offline fokstrot

  • ****
  • 949
  • Sprzęt: BB 9780 pin: 26791dc9
Odp: eeePC co o nim sądzicie?
« Odpowiedź #229 dnia: Marzec 01, 2009, 15:33:41 »
@>>Devasto>>
na tej zasadzie mobilny jest takze moj 13" dell xps. bez problemu miesci mi sie w plecaku, niewiele wazy ale....
jak zatem widac pojecie mobilnosci jest bardzo wzgledne
Dell X50v/Bt-359 --> BB