Aigo P8860 - najmniejszy dostępny w Polsce komputer klasy MID

  • 15 Odpowiedzi
  • 4565 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline sh97m97n

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
    • Komputery UMPC, technologie mobilne, PDA, Smartfony
  • Sprzęt: HTC HD2, iPhone 3GS, iPad 64GB .... itd
Sporo się pisze o MID-ach, jako że od 90 dni bawię się aigo P8860 - zainteresowanych zapraszam do wymieniania się opiniami nt. tego malucha.

Specyfikacja:

Procesor: Intel Menlow 800 MHz
Pamięć:  512 MB DDR II 533MHz (1 x 512)
HDD: 4 GB SSD (Solid State Disk)
Ekran:  4.8'' WXGA Touch screen TFT LCD (800 x 480)
Audio: Speaker, Earphone Jack (3.5'')
Klawiatura: QWERTY Key Pad
WLAN: WLAN 802.11 b/g (54 Mb/s)
Bluetooth: Bluetooth v2.0
Czytnik kart: Micro SD Card reader
USB: USB 2.0 (1)
Kamera: 3.0 MP
Extras: + 0.3 MP druga kamera, 1 x mini-USB Client, 1 x GPS +RF konektor do anteny zewnętrznej
System: Ubuntu Linux (wersja MID)
Bateria:  2700 mAh (Lithium-ion)
Akcesoria:  Słuchawki, Standard/Mini USB kabel  do połączenia z PC, Stylus, pokrowiec, uchwyt samochodowy
Waga:      340 g
Wymiary: 152 x 80 x 22.5 mm

Porównanie wielkości z HTC Touch HD:


Nawet pilot do tv wypada na tle malucha jak większy, starszy brat:


Na kartce papieru A4


W porównaniu z PSP


Aigo, PSP, Gigabyte M704


Jak wyżej plus Everun std


Jak wyżej w odbniesieniu do notebooka 15.4''


Dwa UMPC (Gigabyte M704, Everun std S60H) i MID w odniesieniu do notebooka 15'4''




Jeśli są osoby zainteresowane recenzją, mogę takową popełnić - w pełnym zakresie, łącznie z manualem dla instalacji Windows XP na komputerku.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2009, 13:36:05 wysłana przez sh97m97n »
---
Homo sum et nihil lupus ex ovo esse puto :)

*

Offline Wit^

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ten co pakuje linux'a wszedzie
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: Aigo P8860 - najmniejszy dostępny w Polsce komputer klasy MID
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2009, 12:22:44 »
ten aigo jest naprawde nezly, ale zadam pytanie z innej beczki:
powiedz jak wyglada linuch na tym sprzecie, starsznie mnie to ciekawi, jak bys dal jakies screeny itp byloby naprawde fajnie
We're off to see the Wizzard
The Wonderful Wizard of Htc
We hear he is a Whizz of a Wiz...

*

Offline sh97m97n

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
    • Komputery UMPC, technologie mobilne, PDA, Smartfony
  • Sprzęt: HTC HD2, iPhone 3GS, iPad 64GB .... itd
Odp: Aigo P8860 - najmniejszy dostępny w Polsce komputer klasy MID
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2009, 20:33:08 »
Musiałbym go zainstalować ponownie :) - nie robiłem fotek pod linuksem bo pełno ich wszędzie, także filmów na YouTube -   fabrycznie aigo jest pod Ubuntu Moblin, muszę przyznać, że wygląda dużo efektowniej niż Windows.
Jutro usiądę do zabawy to zrobię kilka screenów. Przesuwny pasek aplikacji, inteligentny key (ten z prawego boku urządzenia) do wywołania ustawień, wyłączenia komputera, managera komunikacji.
Moim zdaniem aigo w wersji z linuksem, gdyby nie ogół preferencji na rynku na XP, jest dużo bardziej ciekawe niż z Windowsem, i nie chodzi tylko o fakt, że dużo ładniejsze, ale także świetnie dobrane software typu kalendarz, notatki, klient poczty i przeglądarka.
---
Homo sum et nihil lupus ex ovo esse puto :)

*

Offline Wit^

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ten co pakuje linux'a wszedzie
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: Aigo P8860 - najmniejszy dostępny w Polsce komputer klasy MID
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2009, 14:01:54 »
no to chyba bedzie trzeba zbierac na aigo..... windows jakos mnie juz nie kreci :)
We're off to see the Wizzard
The Wonderful Wizard of Htc
We hear he is a Whizz of a Wiz...

*

Offline sh97m97n

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
    • Komputery UMPC, technologie mobilne, PDA, Smartfony
  • Sprzęt: HTC HD2, iPhone 3GS, iPad 64GB .... itd
Odp: Aigo P8860 - najmniejszy dostępny w Polsce komputer klasy MID
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2009, 14:11:45 »
Problem w tym że wielu ludzi boi sie jeszcze Linuksa nie mając świadomości że potrafi być ładniejszy i mniej wymagający od XP czy Visty a możliwości nawet na słabiutkim sprzęcie ma nieporównywalnie większe.
Aigo udowodniło tutaj przewagę jednego nad drugim, moim zdaniem bezdyskusyjnie.
Nawet przegladarka zdjęć standardowo rozpoznaje gesty rysika, ruchy rysikiem typu prawe lub lewe L wywołują obrót zdjęcia w danym kierunku o kąty 90 i 180 stopni, itd. Nie jest to może Mac ze swoim multitouch ale równie przyjazne środowisko dopracowane w szczegółach na sprzęcie o wielkości telefonu :)

[edit]Midinux:
http://forum.pocketables.net/showthread.php?t=749
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2009, 16:08:00 wysłana przez sh97m97n »
---
Homo sum et nihil lupus ex ovo esse puto :)

*

Offline Wit^

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ten co pakuje linux'a wszedzie
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: Aigo P8860 - najmniejszy dostępny w Polsce komputer klasy MID
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 28, 2009, 12:47:55 »
ja tam juz do linuxa sie przyzwyczailem jakis czas temu, ale niestety do tej pory na jednym urzadzeniu nie moge sobie poradzic z linuxem(fujitsu p1120), niestety ciezko na niego dorwac cos dobrze dzialajacego. Ale cos czuje ze niedlugo pogonie fujitsu i przeskocze na aigo.... jeszcze jakies pol roku musze troszke spraw pozaltwiac i bede polowal na aigo.
Powiedz jeszcze jak wyglada kwestia wydajnosci za xp, w sumie jestem tego ciekawy. Przeciez aigo jest przystosowany do linuxa a jak sam juz pisales czesto linux moze byc mniej obciazajacy
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2009, 12:49:59 wysłana przez Wit^ »
We're off to see the Wizzard
The Wonderful Wizard of Htc
We hear he is a Whizz of a Wiz...

*

Offline sh97m97n

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
    • Komputery UMPC, technologie mobilne, PDA, Smartfony
  • Sprzęt: HTC HD2, iPhone 3GS, iPad 64GB .... itd
Odp: Aigo P8860 - najmniejszy dostępny w Polsce komputer klasy MID
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 28, 2009, 17:44:39 »
Te SSD sa naprawdę szybkie, cieżko sie do czegokolwiek przyczepić - i to nie dlatego że jest maleńki więc ma fory. Atom jest dość wydajnym procesorem porównując z VIA C7 w HP 21133 na przykład.
Porównując z tym co mam pod ręką jako demo lub swoje prywatne (AMtek, Raon, Gigabyte, Wibrain), aigo naprawdę nie odstaje - mały dysk trochę daje się we znaki, to jedyne co można traktować na minus.
Ale problem załatwia karta microSD.

[edit]
Jak będziesz kominował z zakupem odezwij się, bardzo często mam także wersje DEMO maluchów.
Zdarzają się czy to  z wypożyczeń, czy  tylko po sesjach zdjęciowych a już bywają przecenione.
To aigo ze zdjęć także znajdzie się w tej puli.
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2009, 12:21:30 wysłana przez sh97m97n »
---
Homo sum et nihil lupus ex ovo esse puto :)

*

Offline grb

  • Ekspert UMPC
  • ***
  • 347
  • Płeć: Mężczyzna
    • My tunes
  • Sprzęt: Samsung i600, MSI Wind, Wibrain B1
Odp: Aigo P8860 - najmniejszy dostępny w Polsce komputer klasy MID
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 06, 2009, 10:23:56 »
Witam! Na targach CeBIT Aigo wystawiło wersję swojego MIDa z Windows XP, który ma być dostępny za 1-2 miesiące. Także jest szansa na pełen zestaw sterowników prosto od producenta gdyż hardware jest identyczny jak w wersji z linuxem, jedyna różnica to większy SSD.

Filmik: http://www.youtube.com/watch?v=cfH7PZ2vvO4

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aigo P8860 - najmniejszy dostępny w Polsce komputer klasy MID
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 12, 2009, 03:08:34 »
btw a jak sie ten gigabyte z foto sprawuje ?   :)

*

Offline sh97m97n

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
    • Komputery UMPC, technologie mobilne, PDA, Smartfony
  • Sprzęt: HTC HD2, iPhone 3GS, iPad 64GB .... itd
Odp: Aigo P8860 - najmniejszy dostępny w Polsce komputer klasy MID
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 14, 2009, 13:34:21 »
Pytasz o M704 ?
Świetnie, klasyczny ekran z 1024x768, ergonomicznie rozwiązana mysz i touchpad, wygodna klawiatura, poza tym parametry zbliżone do Wibrain B1 :) czego chcieć wiecej :)

[edit]
Jeśli myślisz o pracy to moim zdaniem, jak i wielu ludzi, którzy znają temat - 7 cali jest niezbędnym minimum dla komfortu użytkowania. Urządzenia mniejsze sa raczej półśrodkiem.
To chyba jeden z ciekawszych modeli myśląc o zastosowaniach profesjonalnych obecnie. Gdyby miał HSDPA dla mnie byłby ideałem.
Gigabyte jednak zakończyło już jego produkcję, za chwilę bedzie nie do kupienia jako nowy, pewnie szykują coś nowego w tym segmencie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2009, 13:40:39 wysłana przez sh97m97n »
---
Homo sum et nihil lupus ex ovo esse puto :)

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aigo P8860 - najmniejszy dostępny w Polsce komputer klasy MID
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 14, 2009, 14:32:05 »
Pytasz o M704 ?
Świetnie, klasyczny ekran z 1024x768, ergonomicznie rozwiązana mysz i touchpad, wygodna klawiatura, poza tym parametry zbliżone do Wibrain B1 :) czego chcieć wiecej :)

[edit]
Jeśli myślisz o pracy to moim zdaniem, jak i wielu ludzi, którzy znają temat - 7 cali jest niezbędnym minimum dla komfortu użytkowania. Urządzenia mniejsze sa raczej półśrodkiem.
To chyba jeden z ciekawszych modeli myśląc o zastosowaniach profesjonalnych obecnie. Gdyby miał HSDPA dla mnie byłby ideałem.
Gigabyte jednak zakończyło już jego produkcję, za chwilę bedzie nie do kupienia jako nowy, pewnie szykują coś nowego w tym segmencie.

tak, pytalem o ten model .... dziekuje za info

*

Offline Bacao

  • *****
  • 1582
  • Płeć: Mężczyzna
  • czyt. Bokął
    • PdaSite.pl-idealne miejsce w sieci dla Twojego PDA.
  • Sprzęt: Acer C110, Motorola Milestone
Odp: Aigo P8860 - najmniejszy dostępny w Polsce komputer klasy MID
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 09, 2009, 11:29:11 »
sh97m97n A moglbys skrobnac jakas recenzje gigabyte m704? Zastanawiam sie nad kupnem jego albo gigabyte u60. m704 ma w sumie tylko lepszy ekran, ale wydaje mi sie ze klawisze wokol ekranu sa bardziej niewygodne, a poza tym raczej nie zaplace za komputer 4500zl :-|
Moj nick (apelido) znaczy tyle co usmiechniety :D
Toshiba G900--->HTC Universal (XDA EXEC)---> HTC Hermes (MDA Vario II)---> HTC TyTN II---> Nokia N810--> Acer C110 + Motorola Milestone

*

Offline sh97m97n

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
    • Komputery UMPC, technologie mobilne, PDA, Smartfony
  • Sprzęt: HTC HD2, iPhone 3GS, iPad 64GB .... itd
Odp: Aigo P8860 - najmniejszy dostępny w Polsce komputer klasy MID
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 09, 2009, 11:48:12 »
sh97m97n m704 ma w sumie tylko lepszy ekran, ale wydaje mi sie ze klawisze wokol ekranu sa bardziej niewygodne, a poza tym raczej nie zaplace za komputer 4500zl :-|

Za komputer też bym nie zapłacił ale to cena UMPC.
Porównaj z cenami na zachodzie, cena 4200 z VAT jest niższa niż tam bez VAT :)
Nowy Touch HD okresami kosztuje 3000 :) a to tylko PDA jednak.

No ale nie o cenach, recenzji nie skrobnę szybciej jak za miesiąc mam takie urwanie, a to spowoduje że już nigdzie nie kupisz ani U60 ani M704 :) - produkcja się zakończyła dla obu i zostały tylko stany magazynowe, które sprzedawane są dosć szybko z uwagi na brak konkurencyjnych produktów podobnych w klasie, podobnych konstrukcyjnie.
Ergonomia M704 jest moim zdaniem większa niż w Wibrainie B1.
Co mogę napisać, parametry B1, ale jakby bardziej wydajny sprzęt, lepiej to pracuje i sie tak nie grzeje, masa softu w zestawie, także rozpoznajacego pismo odręczne, bateria 3 do 3.5 godziny, niezły ekran dotykowy podświetlany LED 1024x768 czyli bez kompromisów, mozliwość dokupienia i zamontowania w miejsce podstawki GPS dedykowanego, dość duża  -subiektywnie - wygoda używania.
Oprócz dotykowego ekranu masz touchpad (prawa strona płytka dotykowa, lewa strona dwa przyciski - ergonomiczniej być nie może jesli chcesz uzywac myszy).
Pytaj o to co cię interesuje a ja postaram się odpisać, tak będzie szybciej, a jak sie zdecydujesz to może zdążysz do sklepu :)

[edit]
Klawisze wokół ekranu ? Chodzi ci o lewą stronę ? To dwa przyciski myszy lewy i prawy, to najwygodniejsze rozwiązanie z jakim miałem styczność w hybrydach, a sporo ich miałem :)
Prawa strona to płytka touchpada, przycisk Lupy, panel steorwania Gigabyte, aparat i menu kontekstowe, także wygodne.
Klawiatura typu slider pełnowymiarowa. Dodatkowo między segmantami lewym i prawym, po środku klawiatury masz przyciski do mediów typu włącz-wyłącz wifi, bt, webcam, itd.

Zdjęcia M704:




[edit 19.06.2009]
Młodszy brat Gigabyte U60:

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2009, 20:36:11 wysłana przez sh97m97n »
---
Homo sum et nihil lupus ex ovo esse puto :)

*

Offline Bacao

  • *****
  • 1582
  • Płeć: Mężczyzna
  • czyt. Bokął
    • PdaSite.pl-idealne miejsce w sieci dla Twojego PDA.
  • Sprzęt: Acer C110, Motorola Milestone
Odp: Aigo P8860 - najmniejszy dostępny w Polsce komputer klasy MID
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 09, 2009, 17:26:37 »
Wielkie dzieki za zdjecia w internecie troche ich malo w dobrej jakosci. Niestety, nie zdaze uzbierac na m704 w ciagu miesiaca, wiec zapewne pozostanie mi szukanie uzywanych po aukcjach, albo sciaganie z zagranicy. Z klawiszami chodzilo mi ze wydaje mi sie ze sa niewygodne w porownaniu do u60, ma on je wieksze i ma tez d-pad ktory chyba dobrze by sie sprawowal w nawigacji po stronach www. Najwiekszym i wlasciwie jedynym problemem jak dla mnie jest cena :-| Zastanawiam sie jeszcze czy mozna uzywac touchpada piszac na klawiaturze (bez zmieniania pozycji calej reki), u60 ma go na samym dole, co pewnie nie jest wygodne z zasunieta klawiatura, ale jest wygodne z wysunieta.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2009, 17:29:31 wysłana przez Bacao »
Moj nick (apelido) znaczy tyle co usmiechniety :D
Toshiba G900--->HTC Universal (XDA EXEC)---> HTC Hermes (MDA Vario II)---> HTC TyTN II---> Nokia N810--> Acer C110 + Motorola Milestone

*

Offline sh97m97n

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
    • Komputery UMPC, technologie mobilne, PDA, Smartfony
  • Sprzęt: HTC HD2, iPhone 3GS, iPad 64GB .... itd
Odp: Aigo P8860 - najmniejszy dostępny w Polsce komputer klasy MID
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 09, 2009, 21:14:16 »
U60 prywatnie nie mam, i nie wypowiem się inaczej jak tylko porównując budowę, nie pracę.
Jego akurat nie używałem, odrzuciłem go na dzień dobry z uwagi na rozdzielczość, na dzień dobry musisz wziąść pod uwagę różnice:

- U60 wyświetlacz 6.5 cala 800x480 (emuluje wyżej), 1 Ghz zegar,
- M704 wyświetlacz 7 cali 1024x600 (pracuje w standardzie 1024x768 na full screenie bez przewijania, czyli jak już pisałem standard bez kompromisów), 1.2Ghz zegar

Patrząc na U60 i porównując z M704 znanym mi na pamięć uważam, że skupienie wszystkich przycisków na lewej stronie i przeniesienie touchpada w dół rujnuje ergonomię.
Osobiście  klawiatury używam tylko do wiekszych tekstów, a wtedy raczej touchpad mi nie jest potrzebny. Standardowo używam i znam ludzi którzy potwierdzają wygodę mojego rozwiązania, zwkb , przezroczystej klawiatury ekranowej dostosowanej do obslugi palcem, rysika lub touchpada przy złozonym UMPC.

Moja subiektywna ocena wynikająca z przyzwyczajenia, należy przemysleć to co piszę i wyciągnąć wnioski.

[edit]
Screeny robiłem na M912M, chodzi o zobrazowanie idei klawiatury podrecznej, nie chce mi się włączać specjalnie UMPC dla dwóch screenów.
Na drugim screenie w prawym rogu widzisz pomarańczowy button klawiatury w trayu, na pierwszym odpalony zwkb.
Zresztą jeśli nie przeszkadza ci wielkość takiego urzadzenia to może pomyśl właśnie o M912 (8,9'') , jest duzo tańszy.
Jedyny moim zdaniem powód, przez który nie zyskał takiej popularności u nas jak na zachodzie, to trochę niesłuszne porównania z EEE PC, z Windem i innymi dużo tańszymi netbookami. 
Funkcjonalność tabletu, pivot, możliwość montażu HSDPA wewnątrz,  ma niestety odbicie w cenie,  coś za coś.
M912ka to zupełnie inne urządzenie niż klasyczny netbook, mimo spójnych z netbookami parametrów.
Wyjdzie zależnie od konfiguracji ok. 2500zł.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2009, 21:49:30 wysłana przez sh97m97n »
---
Homo sum et nihil lupus ex ovo esse puto :)

*

Offline sh97m97n

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
    • Komputery UMPC, technologie mobilne, PDA, Smartfony
  • Sprzęt: HTC HD2, iPhone 3GS, iPad 64GB .... itd
Odp: Aigo P8860 - najmniejszy dostępny w Polsce komputer klasy MID
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 22, 2009, 12:28:10 »
Wracając do aigo P8860 - posiada już pełne wsparcie dla XP łącznie z wifi, chipsetem oraz panelem zarządzania wywoływanym przez prawego sticka.
---
Homo sum et nihil lupus ex ovo esse puto :)