czarny ekran - spv m700 (htc trinity) - bez powodu pada i zwis - co wgrać?

  • 2 Odpowiedzi
  • 1229 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline przerabiarka

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
posiadam HTC Trinity z ORANGE czyli SPV M700. wersja ROM: 3.00.707.17 , Data ROM 06/29/07 , Wersja Radia: 1.35.00.11 , wersja produktu: 32.68.7020.10H , BL: IPL-0.50 , SPL-1.07.0000

dostałem go już częściowo uwalonego. ma problemy: poszarpuje obraz: czy to w BL (napis USB), podczas ładowania, udało mi się nawet wejść do systemu ale i tam się zawiesił i raz poszarpał obraz. zwis, zwis, zwis. nie działa dłużej jak 4 minuty. najczęściej jest czarny ekran i się nic nie załaduje. szczęście jak logo orange się pojawi

w serwisie wymienili gniazdo i założyli plombę. problem polegał na tym że szybko się rozładowywał i łapał właśnie te zwisy. (z relacji kumpla)

urządzenie jest wykrywane przez port USB ale nie synchronizuje się z AS, dioda ładowania na czerwono się świeci. jak odłączę i go włączę to zielona się zapali. ekran jest podświetlony ale najczęściej czarny.

udało mi się po przepięciu portów USB wprowadzić go w tryb BL: IPL-0.50 , SPL_1.07.0000
na białym pasku wyświetla się USB ale ilekroć wprowadzam go w tryb BL to napis USB jest często poszarpany.
z FAQ tomme45i chciałem zrobić aktualizację do hard SPL 1.30 i ... już myślałem, że go uwaliłem bo ekran zaczął robić update ale zmieszany był pasek postępu z tymi kolorowymi kreskami. na komputerze wyskoczył błąd 270 ale się udało spowrotem do BL wejść.

co robić i jak?
Napisane: Styczeń 29, 2009, 14:29:07
bo BL nie zawsze wejdzie - ale na HARDRESET (kalendarz i kontakty i reset) zareaguje zawsze ale jak tylko obraz się poszarkie przy kliknięciu zielonej słuchawki to się zresteuje i znowu zwis. naprawdę więcej się chyba nie da opisać/
to i ja się pochwalę: HP iPaq 1940, 1930, 1710, 2490b,  HTC Trinity, Acer n300, nokia e65, samsung d900.
na tym wszystkim robię bądź robiłem testy i zabawy

*

Offline tomme45i

  • ****
  • 859
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jeżeli chcesz się jakoś odwdzięczyć kup mi piwo :)
Odp: czarny ekran - spv m700 (htc trinity) - bez powodu pada i zwis - co wgrać?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2009, 17:19:31 »
Nie wiem czy to wogóle pomoże, bo wygląda to na jakiś problem sprzętowy, ale... Spróbuj wgrać Hard-SPL, a później romy, radia itp. przez kartę pamięci. Opis jest w FAQu.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: czarny ekran - spv m700 (htc trinity) - bez powodu pada i zwis - co wgrać?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 30, 2009, 04:19:44 »
czasem jak mi trinka zmarznie to pokazuje czarny ekran ale wystarczy przytrzymac wlacznik by pokazala normalny ekran i zapytanie czy napewno wylaczyc...
twoj problem wyglada na klopot z ekranem,wesze tu koniecznosc wymiany...
najpierw jednak sprubuj wgrac inny rom,uprzednio wgrywajac hard spl.
z powodu klopotow z gniazdem jak napisal Tommie zrob to z karty ,nie przez usb.
jako rom testowy polece ktorys z orginalnych romow bo z gotowanymi jest wiecej problemow.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...