Toshiba e330 + rikaline 9090 problem

  • 4 Odpowiedzi
  • 2547 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Toshiba e330 + rikaline 9090 problem
« dnia: Listopad 01, 2005, 19:22:19 »
witam
kupilem taki zestawik w sumie tylko do nawigacji ale jakos niemoge sobie dac z tym rady. toznaczy  niewidzi gps-u .cos tam znalazlem na forum  ze potrzeba wgrac jakis sterownik  no ale po wgraniu zbytnio nic to nie daje szukam sygnalu gps taki komunikat jest w auto mapie albo wcale niewidzi odbiornika gps .wiem ze napewno jest z tym zestawem problem .znalazlem tez opis tego problemu na niemieckim forum ale z niemieckim  to umnie slabo .moze ktos bylby mi w stanie doradzic na tym forum co z tym fantem zrobic .moze ktos jes z mojego miasta (jestem ze słupska)

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Toshiba e330 + rikaline 9090 problem
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2005, 19:51:30 »
Chodzi o to ze Toshiba najwyrazniej nie posiada wyprowadzonego zlacza szeregowego na gniazdko synchronizacyjne. Toshiba ta ma natomiast hosta USB. Dlatego na tym niemieckim forum pisalo cos o sterowniku. To byl opis jak podlaczyc GPS na USB do tego PDA. Zwykly GPS szeregowy moze nie dzialac. Chyba ze ten rikaline to GPS na USB. Czy jak podlaczysz go do PDA to pojawia sie pytanie z prosba o instalacje sterownika? Jesli tak to sprobuj wgrac uniwersalny sterownik dla GPSow na USB. Co prawda nie kazdy GPS posiada uklad PL-2303 (jesli dobrze pamietam oznaczenie) ktory konwertuje sygnal RS232 do USB. A ten sterownik jest lasnie dla takich GPSow.

adres_http://www.holux.com.tw/Temp%20web/download/GM-210%20Toshiba%20Driver%20(Auto).zip

Toshiba e330 + rikaline 9090 problem
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 04, 2005, 18:36:02 »
sterownik wgrany ale nic sie nie zmienia szukam sygnalu gps taki komunikt jest caly czas z auto mapy a na visualgps nic sie nie dzieje jest ustawiony na com 1 mozna przestawic tez na com 9 i jest to samo .zaczynam podejrzewac ze moze ten odbiornik jest uszkodzony ale jak pierwszym razem mialem to wgrane to ta lampka swiecila sie na  zielono ale nic sie nie dzialo niewidac bylo aby cos znalazl a testowalem to na otwartym polu .w tym gps jest dioda caly czas miga moze to ma jakies znaczenie.i jeszcze mam takie pytanko bo do podlaczenia i ladowania toshiby jest rikaline a6012 moze to nie pasuje do 9090

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Toshiba e330 + rikaline 9090 problem
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 04, 2005, 23:00:02 »
Jesli to jest GPS na USB to nie bedzie on prawdopodobnie na COM1 tylko na innym porcie.

Toshiba e330 + rikaline 9090 problem
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 05, 2005, 10:52:07 »
w auto mapie jak sie nie podlaczy gps to pisze komunikat ze nie mozna otworzyc portu com1 .ale jest jeszcze taka sprawa moze naprawde ten adapter nie pasuje do tego odbiornika.najprawdopodobniej toshiba widzi tylko ten uklad 2303 nic wiecej . po zmierzeniu miernikiem jest tylko uzywany jeden przewod do komunikacji pomiedzy toshiba a gps .jeden przewod nie jest wcale wpiety w plytke gps wyglada ze orginalnie a wlasnie nim powinien isc jakis sygnal komunikacji .juz zaluje ze to kupilem niemyslalem ze bedzie z tym taki problem