GPS

  • 8 Odpowiedzi
  • 1108 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Jarek29sz-in

  • 27
  • Sprzęt: HTC TOUCH DIAMOND2
GPS
« dnia: Sierpień 11, 2009, 11:33:54 »
Witam wszystkich serdecznie, mam poważny problem z gps w tel. a chciałbym uniknąć wysyłki tel. do serwisu dużo złych rzeczy o nich si pisze, mój problem polega na:
Największym problemem jest działanie modułu GPS, w wyniku kilkudniowych testów tylko raz telefon uzyskał połączenie z satelitami, jednakże było to połączenie nie stabilne łączył się z 5-6 satelitami po chwili gubił je i po chwili się łączył, i tak przez ok. 2 godz.
w pozostałych przypadkach po kilkudniowych próbach, telefon widział max 2 satelity, mając włączony  program nawigacyjny nawet po 3-4 godzin. W telefonie został zainstalowany demonstracyjny program AUTOMAPA, korzystałem również
z dołączonego COPILOT.
Co moze byc nie tak???

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: GPS
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2009, 11:35:25 »
pytanie, może śmieszne
gdzie testowałeś GPS'a w domu czy na zewnątrz/w aucie?

*

Offline Jarek29sz-in

  • 27
  • Sprzęt: HTC TOUCH DIAMOND2
Odp: GPS
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 11, 2009, 11:43:58 »
tylko na zewnatrz:), wczoraj wieczorem poszla mi automapa bardzo szybko dziala rewelacyjnie obliczala trase, ale niestety zlapal moze z 6-7 sateli po chwili 4, po chwili nic, po chwili znowu 7. Dzis rano ide pracy wlaczam AM i nic widzi tylko 2 satelity i tak 30 min i lipa:(, no i niestety tel zakupilm 4 dni temu i od tamtej pory  kilka razy probowalem AM i COPILOT i nic, jak napisalem wczesniej w poscie

Odp: GPS
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 11, 2009, 12:01:24 »
Jaki masz Radiorom? Ja miałem wielki problem z gps na oryginalnym radio romie, raz łączył a raz nie chciał zlapać satelit. Potrafił gubić po przejechaniu 100m i nie łączyć sie przez godzine, sprawe rozwiązał nowy radiorom Radio version v 4.47.25.13. Nie wiem dla czego, wgrywałem różne wersje całych romów, sprawdzałem oprogramowanie, w moim przypadku aktualizacja Radioromu pomogła i teraz śmiga aż miło.

*

Offline Jarek29sz-in

  • 27
  • Sprzęt: HTC TOUCH DIAMOND2
Odp: GPS
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 11, 2009, 12:03:28 »
Oryginalny z HTC nr nie podam bo tel. mam przygotowany do wysyłki na serwis, pomiędzy 12-13 ma być kurier, tylko caly czas waham sie czy oby na pewno wysylac .....????
tel. kupilem w sobote i od tamtej pory rozgryzam go.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2009, 12:11:07 wysłana przez Jarek29sz-in »

Odp: GPS
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 11, 2009, 12:08:01 »
ja już dawn o zrezygnowałem z polskiego romu. Miałem też oryginalny z polskiej dystrybucji i zmieniłem na nowszy i sprawa załatwiona. Nie wiem gdzie kupileś ale zawsze możesz się przy tak świeżm zakupie dogadać co do wymiany na inną sztukę ;]

*

Offline Jarek29sz-in

  • 27
  • Sprzęt: HTC TOUCH DIAMOND2
Odp: GPS
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 11, 2009, 18:35:30 »
kupilem za 1400zl, poprzednia osoba nabyla go w polowie lipca, a ja właśnie odwołałem kuriera, pokombinuje z softem mam nadzieje z zmiana rom nie wplywa na gwarancje. ...............???
Napisane: Sierpień 11, 2009, 12:12:10
Słuchajcie a moze byc takie cos ze GPS dziala jak bateria ma powyzej 75% naładowania????? hmmm wlasnie naladowalem na maxa tel. i pieknie zalapal fixa ................... :O nie wiem o co chodzi juz.... :-|

Odp: GPS
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 11, 2009, 21:47:55 »
najpierw hardspl, a potem nowy radiorom, tyle że nie masz gwarancji jak to zrobisz przynajmniej teoretycznie, praktycznie wszystko da sie odkrecic.

*

Offline tytanosek

  • *
  • 56
  • Odnalazłem stare konto nick: Tytan
Odp: GPS
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 19, 2009, 09:44:23 »
Miałem podobny problem.
Czasem GPS nie chciał się długo łaczyć a jak połączył to ledwo trzymał.
Wtedy pomagał softreset i natychmiast GPS odżywał.
Od kiedy wgrałem nowy radio rom oraz alternatywne romy nie widzę tego kłopotu chociaż nie mam pewności...