HTC DIAMOND 2 - pierwsze wrażenia z użytkowania

  • 129 Odpowiedzi
  • 15797 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline peterp079

  • **
  • 132
  • Sprzęt: Omnia II, Galaxy S2
Odp: HTC DIAMOND 2 - pierwsze wrażenia z użytkowania
« Odpowiedź #120 dnia: Lipiec 16, 2009, 10:32:49 »
Odpowiadając na twoje pytanie :) powiem co zauważyłem empirycznie.
Miałem problem z wifi właśnie. w pokoju gdzie mam router ok. 2 pokoje dalej niby ok ale czasem zrywał itd.
Wymieniłem RADIO ROM. Problemu już nie ma.
3 ściany, odległość około 10 m. ustawienia WIFI na max oszczędność energii i działa. Poziom sygnału  20-30 % prędkość 18 Mbps.


A skąd wziąść inny RADIO ROM ?? Jestem nowy w temacie bo to moj pierwszy PDA stad moje pytania byc moze laickie.

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: HTC DIAMOND 2 - pierwsze wrażenia z użytkowania
« Odpowiedź #121 dnia: Lipiec 16, 2009, 11:33:11 »
Stąd:

http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=139982.0

Radio to RadioROM (taki slang  :wink: )
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline peterp079

  • **
  • 132
  • Sprzęt: Omnia II, Galaxy S2
Odp: HTC DIAMOND 2 - pierwsze wrażenia z użytkowania
« Odpowiedź #122 dnia: Lipiec 16, 2009, 12:19:48 »
Dziękuję serdecznie. Juz go mam. Pozdrawiam.

*

Offline rymi

  • ****
  • 636
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond 2 [WM6.1 Polish]
Odp: HTC DIAMOND 2 - pierwsze wrażenia z użytkowania
« Odpowiedź #123 dnia: Sierpień 10, 2009, 07:50:11 »
jaką producent daje kartę pamięci w zestawie (ile GB) i ile jest max?!

Nie daje zadnej karty [zreszta dawanie kart 1GB nawet 2 lata temu {jak to bylo przy moim starym HTC Touch Dual}, to porazka - i tak kupowales wieksza. Co innego 8GB {jaką dodaja przy HTC Touch HD} - nawet w tej chwili jest to sporo.


A w Topazie działa mi karta 16GB SanDisk, ale HTC informuje, ze dzialaja karty do 32GB
HTC Touch Diamond 2 - WM6.1 Polish [ehh znowu tyle gram :/ - 120g] MicroSDHC 16GB SanDisk + Compaq iPAQ H3970 MMC 512MB Transcend

*

Offline pajton13

  • *
  • 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOPAZ, Lark 43, AutoMapa 6
Odp: HTC DIAMOND 2 - pierwsze wrażenia z użytkowania
« Odpowiedź #124 dnia: Sierpień 13, 2009, 13:59:22 »
wie  ktos jak ustawic wlasny dzwonek jako powiadomienie sms? i czy w ogole sie da? bo w opcjach jakiegos dzwonka jest tylko ustaw jako dzwonek, natomiast sygnal sms wybiera sie w ustawienich dzwiekow a tam sa tylko te fabryczne. prosze o pomoc:D

*

Offline Maarcin

  • ***
  • 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG G2
Odp: HTC DIAMOND 2 - pierwsze wrażenia z użytkowania
« Odpowiedź #125 dnia: Sierpień 13, 2009, 16:18:10 »
Serwus !
Wrzucasz własny dzwonek do katalogu "Windows" , potem wybierasz go z pozycji "Sound & Notifications" .
_____________________________________________________

*

Offline pajton13

  • *
  • 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOPAZ, Lark 43, AutoMapa 6
Odp: HTC DIAMOND 2 - pierwsze wrażenia z użytkowania
« Odpowiedź #126 dnia: Sierpień 13, 2009, 21:22:21 »
mam jeszcze problem. jak ustawic wlasna muzyczke na dzwonek jakiegos kontaktu bo tam sa tylko do wyboru fabryczne.?

Odp: HTC DIAMOND 2 - pierwsze wrażenia z użytkowania
« Odpowiedź #127 dnia: Sierpień 17, 2009, 12:25:56 »
wejdź do szczegółów kontaktu...

Odp: HTC DIAMOND 2 - pierwsze wrażenia z użytkowania
« Odpowiedź #128 dnia: Sierpień 17, 2009, 15:18:21 »
To i ja podzielę się wrażeniami po kilku dniach użytkowania topaza.
Jeszcze niespełna tydzień temu przeglądałem ten wątek w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: który - diamond2, touch pro2, touch HD, touch pro a może xperia. Z uwagi na to że należę do typu ludzi, którzy zanim coś kupią muszą tysiąc razy zastanowić się nad wyborem sprawa nie była dla mnie łatwa. Przejrzałem setki recenzji, filmów naw youtubie. Czego oczekiwałem? Zależało mi na bardzo dobrym ekranie (wykorzystanie do nawigacji, przeglądania stron, pdf ipt., funkcjonalności i rzecz jasna wyglądzie. Obawiałem się że ekrany 3,2 cala i poniżej nie sprostają moim potrzebom, dlatego byłem bliski decyzji o zakupie touch hd lub touch pro2. Wcześniej posiadalem artemisa. NA ekranie 2,5 cala nie da się oglądać stron a tym bardziej czytać na kibelku pdf z zachowaniem minimum komfortu. Z uwagi na dość jeszcze spore sumy jakie trzeba dać za touch hd i touch pro2 zdecydowalem sie na diamonda 2. Moje wrażenia:

1. Wygląd, wykonanie, funkcjonalność, obudowa, akcesoria

wzornictwo jest na najwyższym poziomie, wykonanie - mam uwagi co do jakości tylnej klapki. Bywa że czasami zaskrzypi. Przód wykonanine pierwsza klasa. Ten metal (chyba) , szkło robią wrażenie. Tylna klapka swoją delikatnością nieco psuje ten efekt.  Ale bez przesady. NA początku trochę wnerwiło mnie to że nie mogę zdjąć klapki. Ciężko ją zsunąć jak ma się spocone (z wrażenia?) palce. To samo dotyczy gniazda karty sim.  Ogólnie naprawdę jest nieźle.
Wkurza trochę brak wyjscia minijack, ale juz wiem że są do kupienia przejściowki w cenie ok 50 pln.
Chyba jedną z nielicznych wad topaza jesli chodzi o wygląd to pozostające ślady po palcach zarówno na wyświetlaczu jak i na tylnej klapce i metalowej obudowie. Ale myślę że spokojnie można z tym żyć.

2. Oprogramowanie

Posiadam egzemplarz z HTC Polska. Tłumaczenie Touch Flo jest ok. Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z tą nakładką. Rewelacja! Nakładka jest nieźle zintegrowana, do tego stopnia że przez niemal godzinę nie wiedziałem jak wejść do poziomu ustawień gołego windowsa.
Ogolnie jest bardzo ergonomicznie. Zanim kupiłem topaza z góry zakładałem że zaraz będe wgrywał coś inego (mowie o romie) ale teraz nawet o tym nie myślę.

3. Multimedia.

Zależało mi na dobrym odsłuchu muzyki. Nie mam odtwarzacza mp3 ani dobrych słuchawek. Byłem mile zaskoczony jakością słuchawek dołączonych do topaza. Porównywałem jakość ze słuchawkami z wysluzonego artemisa. Graja dużo lepiej. W touch flo wbudowany jest korektor, działa dużo lepiej jak srs wow hd z którego korzystałem a artemisie. Nawet pokusiłem się o instalację tegoż softu na topazie, jednak po jednym dniu go odinstalowalem uznając ze ten korektor daje lepsze efekty.

YouTube
Jednym z odkryć jakie mnie czekały jeśli chodzi o użytkowanie jako zabawki była aplikacja youtube - program wspomagający oglądanie filmów z youtuba. Dla mnie rewelka, łóżeczko, słuchawki, teledyski na ekranie 800x480. Gdzieś czytałem w recenzji że filmy na takim ekranie nie wyglądają dobrze. Nie zgodzę się z tym, dla mnie wyglądają dużo lepiej jak na kompie. Nie wnikam dlaczego.

4. WIFI

Nie mam problemów z łapaniem sygnału ze swojego jak i innych routerów rozszianych po okolicznych blokach będąc na ławeczce pod blokiem. To chyba wystarczy.

5. GPS

Tutaj byłem najbardziej zaskoczony. O ile mój artemis po ściągnieciu efem. quick gps łapał sygnał ok 30 sek. o tyle w topazie następuje to po 3-4 sek. Jadąc autem mogę sobie pozwolic na wylaczenie w stan czuwania nie obawiajac sie ze pozniej urządzenie będzie mi szukac sygnału nie wiem ile czasu, tutaj następuje to niemal natychmiast.

6. Największy minus

Ogólnie urządzenie jako całość to kawał niezłej roboty zarówno konstrukcyjnej jak i programistycznej. Ten telefon i mojego artemisa dzieli wielka przepaść. Nie miałem do czynienia z touch hd i touch pro 2 więc nie będę się wypowiadał o różnicach.
Oprócz wielu zalet urządzenia jak i nielicznych wad trzeba jeszcze wspomnieć o jednej, chyba najwazniejszej - żywotności baterii. Nie należę to grona użytkowników, którym telefon ma "trzymać" kilka dni. Uważam że jeśli tel. ma być użytkowany jako centrum rozrywki, kombajn do odwalania roboty za nawigację sam. odtwarzacz mp3, odtwarzacz filmow, komputer,  osobisty PIM, dyktafon, radio ... i to na ekranie 800x480 3,2 '' to niestety wymaga to sporo energii w którą na dłuższą metę nie jest w stanie dostarczyć cieniutki akumulator 1100 ah. Cieniutki bo musiał chyba sprostać potrzebie wyglądu tel. Ogólnie można uznać że w moim przypadku bateria topaza wystarcza na intensywną eksploatację ok 4h (odtwarzanie muzyki, gps, połaczenie wifi, ciągłe włączanie ekranu) + do 10h czuwania + kilkanascie minut połączeń

To tyle jeśli chodzi o moje wrażenia.
Pozdrawiam obecnych jak i przyszłych posiadaczy topaza.

*

Offline rymi

  • ****
  • 636
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond 2 [WM6.1 Polish]
Odp: HTC DIAMOND 2 - pierwsze wrażenia z użytkowania
« Odpowiedź #129 dnia: Sierpień 17, 2009, 22:39:03 »
Chyba jedną z nielicznych wad topaza jesli chodzi o wygląd to pozostające ślady po palcach zarówno na wyświetlaczu

Ja ten problem rozwiazalem w ten sposob, ze zalozylem matowa folie Brando - juz nie widac az tak palcow, a poza tym jest ochrona wyswietlacza przed porysowaniem [wlasnie patrze na mojego starego iPAQ'a na ktorym gram w pasjansa - alez porysowany i to niby to od rysika plastikowego ;-)  ].
HTC Touch Diamond 2 - WM6.1 Polish [ehh znowu tyle gram :/ - 120g] MicroSDHC 16GB SanDisk + Compaq iPAQ H3970 MMC 512MB Transcend