Z TT? 5 z Lisbony do Moskwy ?

  • 38 Odpowiedzi
  • 10721 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Z TT? 5 z Lisbony do Moskwy ?
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 17, 2006, 09:39:10 »
Cytat: "macznik"
Kolego "Jackal", jeszcze raz proszę żebyś uważnie przeczytał co napisałem: ja mam nawigację w TELEFONIE który i tak zabieram wszędzie !!!  Nie potrzebowałem więc zabierać na wycieczkę żadnych uchwytów, przyssawki, dodatkowych kabli... I tylko jedna ładowarka pasująca do SPV i GPS.

A do Kolegi "Claude": mapa jest sprzedawana z niektórymi zestawami TTGo 500. Więcej tutaj:  
http://www.gpspassion.com/pics/TomTom2005/go/html/whatsnew.htm  Na samym dole.

Po skopiowaniu na kartę pracuje także w SPV i w Pocketach (to tylko słyszałem).

Dla uniknięcia ew. pytań: mapę pożyczyłem od kolegi który kupił to ustrojstwo (Go500) w Rosji legalnie. Oto jego namiary:

***** **********
**-*** ********
**. ****** **  *. **

Pozdrawiam

PS. Jeszcze do "Jackala" - nie, nie jest takie pokrycie jak Polski, jest gorsze, ale do zabawy na te parę dni wystarczy.

Dobrze słyszałeś, działa bez problemu ta mapa na TomTom na PocketPC. Niestety pokrycie map dla polski jeszcze jest bardzo małe... ale pewnie z czasem się to zmieni.

*

Offline Jackal

  • ***
  • 295
    • www.pdaclub.pl
Z TT? 5 z Lisbony do Moskwy ?
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 17, 2006, 11:05:50 »
Cytat: "macznik"
Kolego "Jackal", jeszcze raz proszę żebyś uważnie przeczytał co napisałem: ja mam nawigację w TELEFONIE który i tak zabieram wszędzie !!!  Nie potrzebowałem więc zabierać na wycieczkę żadnych uchwytów, przyssawki, dodatkowych kabli... I tylko jedna ładowarka pasująca do SPV i GPS.


Kolego "Jackal" - a co to za forma kolego "macznik" ???  :lol:

Faktycznie nie doczytałęm, ale sorki jakoś do mnie nie trafia telefon z palmtopem, za mały ekranik i trzymanie palma na kolanach podczas jazdy autem (bo chyba w pożyczonym aucie nie ma standardowego uchwytu), więc standardowo założyłem że miałeś coś innego.

*

Offline yax

  • 23
Z TT? 5 z Lisbony do Moskwy ?
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 23, 2006, 16:07:32 »
Pare dni temu jechałem przez Polske, Czechy, Slowacje,Austrie i z ciekawości zabralem ze soba te mapke zeby zobaczyc jak sobie radzi na Slowacji, niestety w wielu miejscach mapa ma powazne bledy, prowadzi przez drogi ktorych nie ma albo nie pokazuje tych ktore rzeczywiscie istnieja.   Odradzam korzystanie z tej mapy amatorom wycieczek po Slowacji, chyba ze w tandemie z inna mapa.

Z TT? 5 z Lisbony do Moskwy ?
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 25, 2006, 00:54:36 »
Witam. Przetestowałem dzisiaj w okolicach Wrocławia dwie mapy Tomtoma. Wygląda mi na to, że miasto w mapie Eastern Eu., jest słabo pokryte i w dodatku sprzed mniej więcej 10 -12 lat sądząc po zmianach ulic. Natomiast poza miastem w tej wersji mapy są drogi lokalne nawet bardzo lokalne ale jakby skanowane z map przedwojennych jeszcze. Natknąłem się na taki szczegół w okolicy wrocławskiego lotniska, że mapa prowadziła mnie przez pasy startowe. W samym Wrocku pewne szczegóły objazdów wskazują na 1995 rok skanowania. Mapa DE,CH,PL,CZ jest dobra w mieście ale nie ma dróg lokalnych w terenie.
Pozdrawiam.
Andrzej M.

Z TT? 5 z Lisbony do Moskwy ?
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 26, 2006, 00:16:39 »
Dzisiaj sprawdziłem wczorajszą trasę z Automapą i okazało się, że jest ten sam błąd w okolicach wrocławskiego lotniska. Brak drogi objazdowej istniejącej przecież od lat. To może świadczyć o wspólnych dla obu programów źródle.

*

Offline spidi35

  • **
  • 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia Z1 Compact
Z TT? 5 z Lisbony do Moskwy ?
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 06, 2007, 07:01:35 »
Cytat: "smiodus"

Moim zdaniem jesli tomtom bedzie robil mape Polski w takim tempie jak to robi, to przyszlosc automapy widze w ciemnych kolorach.

pozdrawiam
Sebastian


Jaki tom tom czy wszyscy juz zapomnieli ze mapy sa robione przez TELEATLAS. Jeśli Tom Tom dysponuje takimi mapami tzn że inne programy do nawigacji które korzystają z map od teleatlasu również będą miały takie pokrycie np iGo. Chyba że te map bardziej egzotycznych państw są od lokalnych dostawców.

Z TT? 5 z Lisbony do Moskwy ?
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 06, 2007, 10:10:12 »
Cytat: "spidi35"
Cytat: "smiodus"

Moim zdaniem jesli tomtom bedzie robil mape Polski w takim tempie jak to robi, to przyszlosc automapy widze w ciemnych kolorach.

pozdrawiam
Sebastian


Jaki tom tom czy wszyscy juz zapomnieli ze mapy sa robione przez TELEATLAS. Jeśli Tom Tom dysponuje takimi mapami tzn że inne programy do nawigacji które korzystają z map od teleatlasu również będą miały takie pokrycie np iGo. Chyba że te map bardziej egzotycznych państw są od lokalnych dostawców.


No niezlego trupa z szafy wyciagnales. Masz wiele racji w tym co napisales oczywiscie ze TomTom korzysta z map TeleAtlasu, ale w momencie kiedy pisalem tego posta (ponad rok temu) byla to jedyna nawigacja ktora miala mape Polski od TA (i-go jeszcze nie bylo wydane) i uzylem nieuprawnionego skrotu myslowego. Bedac juz w okolicach tematu zauwaz ze ostatnio TA jest wypierany przez Navteq'a w mapach dla TomTom'a ... swiat biegnie a my z nim.

pozdr
Sebastian

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Z TT? 5 z Lisbony do Moskwy ?
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 06, 2007, 18:06:42 »
Cytuj
Bedac juz w okolicach tematu zauwaz ze ostatnio TA jest wypierany przez Navteq'a w mapach dla TomTom'a


Mi się wydaje że to tylko chwilowe i zostaną z TeleAtlasem

Z TT? 5 z Lisbony do Moskwy ?
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 06, 2007, 21:12:48 »
Cytat: "radoskur"
Cytuj
Bedac juz w okolicach tematu zauwaz ze ostatnio TA jest wypierany przez Navteq'a w mapach dla TomTom'a


Mi się wydaje że to tylko chwilowe i zostaną z TeleAtlasem


:) jesli masz zone, to doskonale wiesz ze jest milsza i "bardziej ugodowa" jak sasiadka jest u Ciebie na herbacie ;-)

pozdr
S