TomTom GO LIVE 10XX

  • 401 Odpowiedzi
  • 139164 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Myomi

  • ****
  • 526
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9505
Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #90 dnia: Październik 11, 2010, 11:22:23 »
Niestety na razie nie podłączam urządzenia do TTHome, aby w drugiej połowie listopada można było zaktualizować mapy gwarancja najnowszych map.
Nie wiem czy to jest zależne od podłączenia do TTHome, bardziej od dnia uruchomienia urządzenia, które nadpisuje pliki *.bif i TTH odczyta datę włączenia (mogę się mylić).

*

Offline Akwafan

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TomTom
Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #91 dnia: Październik 11, 2010, 13:49:17 »
A mógłbyś napisać jaka dokładnie jest mapa w tym GO 1000?

*

Offline yossarian-67

  • **
  • 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: PNA NAVROAD 430BT, HTC HD2, TT GO LIVE 1000
Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #92 dnia: Październik 11, 2010, 13:58:11 »
Niestety mapy 850.2827 - czyli sierpniowe.

*

Offline Akwafan

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TomTom
Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #93 dnia: Październik 11, 2010, 14:07:20 »
Czyli rozumiem, że to urządzenie posiada dokładnie taką samą mapę jak np. GO 950? Pytam, gdyż wydawało mi się, że na filmach i zdjęciach mapy w GO 1000 wyglądają jakoś tak inaczej tzn. bardziej barwnie, mają inny dolny pasek i w ogóle...

*

Offline yossarian-67

  • **
  • 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: PNA NAVROAD 430BT, HTC HD2, TT GO LIVE 1000
Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #94 dnia: Październik 11, 2010, 14:38:54 »
Mape maja taką samą. Paski, kolory, ikonki i inne upiększcze zależą od navcoru urządzenia. Seria GO1000 ma nowy navcore.

*

Offline Akwafan

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TomTom
Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #95 dnia: Październik 11, 2010, 16:27:37 »
A jak oceniasz ten nowatorski magnetyczny uchwyt i sposób mocowania do niego przewodu?

*

Offline andgoldi

  • **
  • 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia Z3 Compact
Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #96 dnia: Październik 11, 2010, 16:40:56 »
Czyli rozumiem, że to urządzenie posiada dokładnie taką samą mapę jak np. GO 950? Pytam, gdyż wydawało mi się, że na filmach i zdjęciach mapy w GO 1000 wyglądają jakoś tak inaczej tzn. bardziej barwnie, mają inny dolny pasek i w ogóle...

i do tego z tym samym bug-iem tj. nie wyszukuje polskich złożnych nazw ulic tak jak np. ul. Piłsudskiego w Wałczu. Trzeba wybrać Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Co do uchwytu to wg. mnie bardzo praktyczne i ciekawe rozwiązanie. Urzadzenie dobrze się w nim układa i z łatwością wyjmuje. Zacząłem się nim bawić w MM ale dość szybko zaliczył zwiechę i restart to sobie odpuściłem.
Sony Xperia Z3 Compact + TomTom GPS Navigation Traffic

*

Offline yossarian-67

  • **
  • 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: PNA NAVROAD 430BT, HTC HD2, TT GO LIVE 1000
Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #97 dnia: Październik 11, 2010, 16:45:21 »
Używam nawigacji na motorze i sam sposób mocowania jak na razie wypada dość dobrze. Jednak mimo wszystko muszę dokupić jakieś uszko, które pozwoli do TT zamontować smycz. Dzięki temu nawigacja nie zostanie mi gdzieś na asfalcie.
Co do zwiech, to przyznaje, urządzenie jest dosyć kapryśne. Potrafi się resetować, głos zanika po pewnym czasie. Mam nadzieję że są to "przejściowe-chwilowe". Wyszukiwanie ulic też wymaga pełnej nazwy, co uważam za duże nieporozumienie.

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #98 dnia: Październik 11, 2010, 19:43:39 »
Wyszukiwanie ulic też wymaga pełnej nazwy, co uważam za duże nieporozumienie.

Na 940 te same mapy działają poprawnie.
To jest jakaś plaga. Wszyscy wypuszczają nowe urządzenia na rynek, a w nich tyle błędów, że głowa boli. Czy już nikt nie dopracowuje softu ? tym bardziej, że w 950 jest (było) ten sam błąd.

Szkoda gadać...

*

Offline yossarian-67

  • **
  • 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: PNA NAVROAD 430BT, HTC HD2, TT GO LIVE 1000
Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #99 dnia: Październik 12, 2010, 10:44:38 »
Ten problem występował już w sofcie TT930, jakie dwa lata temu, ale szybko się z nim uporano. Dla mnie to też niezrozumiałe.
Najśmieszniejsze, że na stronie TT sa takie informacje:
Cytuj
MyTomTom i GO 1000

Obecnie dla najnowszej generacji urządzeń TomTom wprowadzamy konto MyTomTom. Pomaga ono zarządzać zawartością i usługami zapisanymi w urządzeniu nawigacyjnym .

Niektóre funkcje mogą nie być jeszcze dostępne, ale pojawią się w najbliższej przyszłości.

    * Gwarancja najnowszych map - najnowsza i najbardziej kompletna mapa dostępna dla urządzenia została zainstalowana fabrycznie. Jeżeli w ciągu 30 dni od pierwszego użycia urządzenia TomTom zostanie wydana nowa mapa, możesz ją pobrać bezpłatnie.


    * Fotoradary - w chwili obecnej dla tego urządzenia brak aktualizacji. Usługa Fotoradary jest fabrycznie instalowana w urządzeniu TomTom. Jeżeli posiadasz urządzenie LIVE, informacje o fotoradarach przenośnych dostarczane są bezprzewodowo.


    * Usługi LIVE - wszystkie urządzenia LIVE dostarczane są wraz z bezpłatną roczną subskrypcją usług LIVE.


    * Ceny paliw - usługa Ceny paliw nie należy już do usług LIVE.


    * Kopia zapasowa - w chwili obecnej funkcja jest niedostępna.


    * Dodawanie UM-ów - w chwili obecnej funkcja jest niedostępna.


    * Zakup map - w chwili obecnej funkcja jest niedostępna.


    * Pobieranie głosów - w chwili obecnej funkcja jest niedostępna.


    * Zarządzanie mapami - w chwili obecnej funkcja jest niedostępna.


    * Aktywowanie promocji (karty usług itp.) - w chwili obecnej funkcja jest niedostępna.


    * QuickGPSFix - wszystkie urządzenia LIVE pobierają dane QuickGPSFix automatycznie. W chwili obecnej QuickGPSFix jest dostępne tylko dla urządzeń LIVE.


    * Poprawki Map Share - w chwili obecnej funkcja jest niedostępna.


    * Udostępnianie ulubionych - w chwili obecnej funkcja jest niedostępna.

W przyszłości MyTomTom automatycznie zaproponuje pobranie aktualizacji, w momencie kiedy będą one dostępne dla urządzenia. Subskrybuj najczęściej zadawane pytania, aby otrzymywać informacje o nowych aktualizacjach.
Tak się zastanawiam - to co jest? Jak u Laskowika i Smolenia - my jesteśmy :mrgreen:

*

Offline cezarcezar

  • 17
  • Sprzęt: TomTom GO 1000 LIVE .HTC Tatoo.iPhone
Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #100 dnia: Październik 26, 2010, 16:07:42 »
Witam
Jestem tu nowy,ale tez mam to cos .Nawet fajne tylko od poczadku same klopoty.Do tej pory uzywalem tylko Garmina ze specjalna antenka,cos w rodzaju komunikatow na zywo i to bez potrzeby wykupywania abonamentu,no ,ale trzeba by isc do przodu.Piec dni temu wziolem tego tomtoma go 1000 live,opinia nawet pozytywna ,szybki,dokladny i live dziala dobrze.Tylko problem z ktorym do tej pory mam okazje spotkac sie po raz pierwszy ,wypuszczono uzadzenie na rynek bez wsparcia technicznego,uwazam,ze to idjotyzm.
Jedynym programem dzialajacym z tym uzadzeniem jest dedykowany dla niego My TomTom,no ale ten program dopiero raczkuje.
Problem polega na tym,ze kazdy nowy nabywca ma tylko 30 dni na pobranie nowych map i moze to za friko z robic cztery razy.Niestety tym programem na dzis sie tego nie da zrobic,a nowe mapy juz sa od jakiegos czasu.
A wiec co ja zrobilem ,w piatek zadzwonilem do obslugi ,przed czwarta godzina i po wysluchaniu polecen rozlaczylo mie.Powtuzylem dzwonienie i o dziwo polaczylo mie z obsluga ,a le angielska.Nic straconego pogadalem sobie z panem bardzo milym i powiedzial mi,ze jeszcze nie powinienem podlanczac sie do kompa jakies trzy dni,a puzniej powinno sie juz cos zmienic,przyslal mi imeila na potwierdzenie.Dzis sie podla czylem i dalej kicha.
Zadzwonilem po raz kolejny i tym razem polska obsluga ,pan milo powiedzial mi to samo co jego poprzednik ,czyli ,ze jeszcze nic dla nas nie ma bo niestety producent wypuscil nowe urzadzenie na rynek bez wsparcia technicznego .No tak ,ale moje wazne chyba dla kazdego znas pytanie co z gwarancja bezplatnych map w ciagu tych trzydziestu dni?
I tu mile zaskoczenie,pan powiedzial mi,ze nie mam sie o co martwic,bo to nie moja wina tylko producenta i ze jak tylko bede chcial abdejtowac nowe mapy,a termin trzdziesci dni juz minie i nie beda mi chcieli ich dac za friko to mam do nich zadzwonic i otrzymam te mapy za darmo bo zglosilem odrazu ten problem i to ja jestem na prawie,a na potwierdzenie otrzymale imeila z potwierdzenie.
Chociaz tyle z tego dobrego.
Pozdrawiam

*

Zachu

Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #101 dnia: Grudzień 01, 2010, 10:23:12 »

*

Offline yossarian-67

  • **
  • 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: PNA NAVROAD 430BT, HTC HD2, TT GO LIVE 1000
Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #102 dnia: Grudzień 10, 2010, 20:10:16 »
i do tego z tym samym bug-iem tj. nie wyszukuje polskich złożnych nazw ulic tak jak np. ul. Piłsudskiego w Wałczu. Trzeba wybrać Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Dziś wyszła poprawka na MyTomTom do nowych urządzeń. Niestety nie wiem dokładnie co poprawili ale nareszcie można wyszukiwać nazwy ulic po fragmencie nazwy. Choć nie wszystkie ulice... Np: w Szczecinie "Rayskiego" nie chce znaleźć, ale "Generała Lubomira Rayskiego" już tak.

*

Offline cezarcezar

  • 17
  • Sprzęt: TomTom GO 1000 LIVE .HTC Tatoo.iPhone
Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #103 dnia: Grudzień 12, 2010, 07:29:49 »
Witam
Tak wlasnie,ale co to za poprawka,co nowego wniosla,bo nic,absolutnie,nic nie wiem,co mogla wniesc.Czy jest jakies info,jak tak to gdzie.
Pozdrawiam




*

Offline yossarian-67

  • **
  • 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: PNA NAVROAD 430BT, HTC HD2, TT GO LIVE 1000
Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #104 dnia: Grudzień 12, 2010, 12:32:51 »
To nawet były dwie poprawki, ponieważ w sobotę też coś dociągnęło. Podejrzewam, że to była poprawka naprawiająca samoczynny reset w niektórych urządzeniach. Pisali o tym na niemieckich i angielskich stronach TomTom.

*

Offline cezarcezar

  • 17
  • Sprzęt: TomTom GO 1000 LIVE .HTC Tatoo.iPhone
Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #105 dnia: Grudzień 12, 2010, 15:58:27 »
A to fact ,resetowalo sie bydle,ale od jakiegos czasu moze trzech  tygodni,nie pamietam dokladnie,ale mialem w tedy go podlaczonego do kompa jakos dluzej.A przestalo w lasnie po chyba piatku jak mialem go podlaczonego i po paru minutach wyskoczyl napis ,ze jest juz actualne i mozna go odlaczyc.

*

Offline yossarian-67

  • **
  • 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: PNA NAVROAD 430BT, HTC HD2, TT GO LIVE 1000
Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #106 dnia: Grudzień 18, 2010, 12:53:00 »
Jest ponoć dostępna nowa wersja oprogramowania do TT GO/LIVE 1000
Na podstawie Google Translator  B)
Cytuj
Wersja 10,024
(GO GO LIVE 1000 i 1000)

    Poprawia grafika, układ i tłumaczenia w kilku miejscach
    Zwiększa ogólną stabilność i wydajność (między innymi do połączenia z PC, telefonów Bluetooth i odbiornik RDS-TMC)
    Rozwiązuje problemy z LIVE roamingu w Luksemburgu
    Poprawia precyzyjne planowanie trasy w kilku ściśle określonych sytuacjach,
    Usunięto kilka drobnych problemów z dźwiękiem i innych drobnych błędów
    Wprowadza kilka drobnych usprawnień interfejsu użytkownika, jak eliminuje konieczność wyboru ulicy w Google Local Search
Oraz ponoć pobiera nowa wersję map 8.60 w ramach 90 dniowej gwarancji.
Niestety MyTomTom ciągle pokazuje, że urządzenie jest aktualne, ale... pojawiła się u mnie biała strzałka na niebieskim tle, która sugeruje że coś się pobiera. Do tej pory był "ptaszek" w zielonym kółku. Może jednak coś? się dzieje
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2010, 13:02:27 wysłana przez yossarian-67 »

*

Offline cezarcezar

  • 17
  • Sprzęt: TomTom GO 1000 LIVE .HTC Tatoo.iPhone
Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #107 dnia: Grudzień 18, 2010, 18:06:15 »
Tak pobiera nowe mapy.U mnie trwalo to wszystko (mapy) jakies kilkanascie minut.Po zatym jest jeszcze trzecia aktualizacja ,po zainstalowaniu map i poprawki.
Pozdrawiam

*

Offline yossarian-67

  • **
  • 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: PNA NAVROAD 430BT, HTC HD2, TT GO LIVE 1000
Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #108 dnia: Grudzień 18, 2010, 19:29:39 »
u mnie tylko widoczna jest strzałka jakby cos pobierał, ale nic się więcej nie dzieje. Próbowałem przez Firefoksa, teraz przez IE, wyłączyłem zaporę, ale ciągle nic się nie dzieje.
Na niemieckiej stronie są informację o dostępnych nowych mapach, o nowej wersji navcore, MyTomtom uparcie twierdzi że mam urządzenie uaktualnione. :worried:

*

Offline cezarcezar

  • 17
  • Sprzęt: TomTom GO 1000 LIVE .HTC Tatoo.iPhone
Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #109 dnia: Grudzień 18, 2010, 21:55:11 »
Zadzwon do obslugi i powiedz im co sie dzieje,pogadaj z nimi jak czlowiek z czlowiekiem.Sa naprawde spoko,moze to tylko problem z systemem Twojego kompa.Domniemam,ze masz siudemke,ten system jest zarabiasty,ale czasem zachowuje sie jak zle skonfigurowany Linux.
Ja nie bardzo wiem co moze byc przyczyna takiego stanu,pozatym,ze jak Ci pokaze ,ze masz cos do sciagniecia to samo My Tom Tom powinno pekierowac Cie na strone internetowa gdzie musisz byc zalogowany ,no musisz w cisna c na stronie ,,zacznij pobieranie,, .
To tyle
Pozdrawiam

*

Offline yossarian-67

  • **
  • 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: PNA NAVROAD 430BT, HTC HD2, TT GO LIVE 1000
Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #110 dnia: Grudzień 18, 2010, 22:14:52 »
Ba, testuje to też na Windowsie XP. Taki sam objaw. Będę musiał w poniedziałek się z nimi skontaktować jak nic nie pójdzie. Dzwoniłem i pisałem z nimi już nie raz. Maja dużo chęci, ale wiedza z centrali jest im przekazywana w sposób dosyć skąpy.

*

Offline tomaszt

  • *
  • 59
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GO 500
Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #111 dnia: Grudzień 22, 2010, 20:51:45 »
U mnie jest dokładnie tak samo- tylko biała strzałka i informacja że nie ma żadnych aktualizacji. Na dodatek obsługa twierdzi że wg nich mam mapę uaktualniona do wersji 860 podczas gdy w urządzeniu mam mapę 850 i aplikację 10.022.
Zgłosiłem problem 21.12 i jak do tej pory cisza. Ciekawy jestem czy jeszcze u kogoś występuje ten sam problem, o wtedy świadczyłoby to o błędzie oprogramowania.
To na dzisiaj tyle  :evil:

Pozdrawiam

*

Offline yossarian-67

  • **
  • 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: PNA NAVROAD 430BT, HTC HD2, TT GO LIVE 1000
Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #112 dnia: Grudzień 22, 2010, 21:46:51 »
To widzę że nie jestem sam. Choć to niezbyt pocieszające. Ale jeśli to kilka takich urządzeń ma problem to może ruszą się z tym.

Updated
Dziś otrzymałem informację z TomTom
Cytuj
Szanowny Panie,

Otrzymalismy odpowiedz z centrum firmy, iz problem z aktulizacja map dla urzadzen z serii GO 1000 nie zostal jeszcze rozwiazany.
Prosze czekac na pojawienie sie nowej wersji aplikacji MyTomTom, ktora to powinna rozwiazac problem.
Przepraszamy za utrudnienia.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny pod numerem: ( 22) 349 15 98. Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 16.00.

Z powazaniem

Update (24.12.2010)
Na stronie TT, zniknęła informacja o dostępnych aktualizacjach w ramach gwarancji najnowszych map. Chyba TomToma przerósł nowy produkt. To jak te dwa koty idące po pustyni. Jeden do drugiego mówi: wiesz stary nie ogarniam tej kuwety...  B)
Spokojnych Świąt w oczekiwaniu na nową wersję myTomTom, byle nie wielkanocnych. :P
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2010, 11:59:40 wysłana przez yossarian-67 »

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #113 dnia: Grudzień 27, 2010, 00:01:10 »
Swego czasu natknąłem się na informację że Go 1000 to już nie sam TomTom produkuje lecz jego produkcja to outsourcing firmy trzeciej i to może być również przyczyna wspomnianych wyżej problemów.

*

Offline tomaszt

  • *
  • 59
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GO 500
Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #114 dnia: Grudzień 30, 2010, 11:41:55 »
W moim przypadku chyba nie chodzi o aktualizację aplikacji My TomTom a prawdopodobnie jakiś błąd w oprogramowaniu mojego Go 1000, ponieważ został skierowany w dniu 29.12  do naprawy w serwisie. Zobaczymy co będzie jak do mnie wróci  :worried:
Pozdrawiam

*

Offline yossarian-67

  • **
  • 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: PNA NAVROAD 430BT, HTC HD2, TT GO LIVE 1000
Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #115 dnia: Grudzień 30, 2010, 15:58:47 »
W moim przypadku chyba nie chodzi o aktualizację aplikacji My TomTom a prawdopodobnie jakiś błąd w oprogramowaniu mojego Go 1000, ponieważ został skierowany w dniu 29.12  do naprawy w serwisie. Zobaczymy co będzie jak do mnie wróci  :worried:
Pozdrawiam
A czym się objawiała ta usterka, i jak została zdiagnozowana potrzeba wysłania do serwisu?

*

Offline tomaszt

  • *
  • 59
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GO 500
Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #116 dnia: Grudzień 30, 2010, 17:38:25 »
Po zalogowaniu do My TomTom pojawiała się tylko biała strzałka jak gdyby coś było pobierane i komunikat że urządzenie jest aktualne i nic więcej się nie działo.
Nie aktualizowała się ani oprogramowanie (w urządzeniu jest wersja 10.022) ani mapa (zainstalowana fabrycznie wersja 850).
Ciekawostką w tym jest że obsługa twierdzi że widzi u mnie wersje mapy 860.
Od 21 do 28.12  twierdzili że to błąd My TomTom i zostanie wyprostowany " po aktualizacji aplikacji, a 28.12 bez żadnych dalszych wyjaśnień urządzenie zostało skierowane do serwisu jak sądzę po wcześniejszej analizie. Jeżeli komuś to coś mówi to w korespondencji ze mną problem był opisany jako NMF_LMG2136 ( nie mam pojęcia co to znaczy)

*

Offline Akwafan

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TomTom
Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #117 dnia: Styczeń 19, 2011, 08:27:51 »
Czy jest już możliwe pobieranie aktualizacji map do GO 1000 i 1005?

Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #118 dnia: Styczeń 19, 2011, 11:35:16 »
obecnie brak możliwości jakiejkolwiek aktualizacji. Natomiast mam inny problem. Tomka widzi tylko komp. z XP, natomiast w WIN 7, 64-bit;  MY TOMTOM nie łączy się / nie widzi tomka. Czy u wszystkich jest tak samo. Testowałem na 3 różnych kompach i nic

*

Offline Akwafan

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TomTom
Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #119 dnia: Styczeń 19, 2011, 11:44:00 »
To porażka... Szkoda bo właśnie miałem sobie kupić GO 1000, gdyż w Media Expert jest promocja i kosztuje tylko 799 zł, ale w takiej sytuacji jeszcze się wstrzymam...