Nowe TomTom Go

  • 205 Odpowiedzi
  • 64733 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #90 dnia: Październik 23, 2013, 15:52:39 »
Ale dobrze też że Waszko  kupiłeś  :ok: - będziemy na bierząco co się zmienia  :D :E - sorry za żart  :wink:

Pewnie. Znacie mnie na forum i nie bujam w obłokach. Albo chwalę albo opierd****  :ok:
Na bieżąco oczywiście będzie info co się dzieje dobrego/złego.

I tu się kolega myli. TT Go500 pokazuje korek i klikasz na pasku po prawej, że nie akceptujesz drogi i wyznacza inną. W menu trasy też masz opcję "omiń"

Tu mnie zaskoczyłeś.
Rzeczywiście jest opcja omiń w menu ale nieaktywna. Być może aktywuje się w momencie korka.
Wczoraj jechałem pierwszy raz więc miałem prawo nie wiedzieć wszystkiego.
Klikałem na pasku na korek ale nic nie wyskakiwało że nie akceptuje hmm.
Proszę o rozwinięcie.
Swoją drogą ciekawe czy są obecne też ikonki mgły, silnego wiatru itp. jak to było w poprzednim modelu.


*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #91 dnia: Październik 23, 2013, 20:45:16 »
Pewnie. Znacie mnie na forum i nie bujam w obłokach. Albo chwalę albo opierd****  :ok:
Na bieżąco oczywiście będzie info co się dzieje dobrego/złego.

jaka mapa na pokładzie ?  : :D :)
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2013, 20:46:57 wysłana przez jansol »

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #92 dnia: Październik 23, 2013, 21:23:47 »
Na szczęście 9.15.
Oby tylko nie okazało się że kolejne nowe mapy dostaniemy z opóźnieniem  :-|

Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #93 dnia: Październik 24, 2013, 08:11:32 »

I tu się kolega myli. TT Go500 pokazuje korek i klikasz na pasku po prawej, że nie akceptujesz drogi i wyznacza inną. W menu trasy też masz opcję "omiń"

Tu mnie zaskoczyłeś.
Rzeczywiście jest opcja omiń w menu ale nieaktywna. Być może aktywuje się w momencie korka.
Wczoraj jechałem pierwszy raz więc miałem prawo nie wiedzieć wszystkiego.
Klikałem na pasku na korek ale nic nie wyskakiwało że nie akceptuje hmm.
Testuj, testuj i sprawozdawaj...;)
Przełożyłem decyzję o zakupie o rok, może się wyjaśni.
Czy to znaczy, że nie można ominąć przeszkody, której tomek nie widzi?
A jak ktoś jedzie pustą boczną drogą i zobaczy drzewo na niej?
jakiś taki brak wyobraźni się tu rysuje.
Może programiści nie powinni być z Holandii tylko z kraju, w którym ludzie jeżdżą samochodami a nie rowerami...;)

Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #94 dnia: Październik 24, 2013, 15:44:53 »
I tu się kolega myli. TT Go500 pokazuje korek i klikasz na pasku po prawej, że nie akceptujesz drogi i wyznacza inną. W menu trasy też masz opcję "omiń"

Nagrałem okolicznościowy filmik z GO6000: http://youtu.be/unKy6D0xXeA

Ja nie potrafię ręcznie ominąć korka. Co robię źle?

Zaczynam częściej używać GO 6000 i zacznę spisywać co mnie w nim wkurza. Na wszelki wypadek 1005 zostaje w schowku :)

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #95 dnia: Październik 24, 2013, 22:12:13 »
I tu się kolega myli. TT Go500 pokazuje korek i klikasz na pasku po prawej, że nie akceptujesz drogi i wyznacza inną. W menu trasy też masz opcję "omiń"

Nagrałem okolicznościowy filmik z GO6000: http://youtu.be/unKy6D0xXeA

Ja nie potrafię ręcznie ominąć korka. Co robię źle?

Zaczynam częściej używać GO 6000 i zacznę spisywać co mnie w nim wkurza. Na wszelki wypadek 1005 zostaje w schowku :)

Dokładnie!
Sam nie mogę ominąć korka bo nie ma takiej opcji. Znaczy jest ikonka w menu trasy ( omiń ) ale nie aktywna!
Po znalezieniu szybszej drogi TT SAM zaproponował zmianę i ok. Fajnie poszło.
Ale ręcznie ja też nie potrafię!

Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #96 dnia: Październik 27, 2013, 16:29:05 »
No tak, ale autostrada to jest rodzaj drogi ekspresowej, zwanej czasami "drogą szybkiego ruchu"
To nie wina TT że u nas określenie ogólne przypisano jednemu rodzajowi drogi
Porównaj sobie dwie definicje poniżej

1. droga o ograniczonej dostępności, zaprojektowana i zbudowana w celu zapewnienia bezpiecznego, szybkiego, płynnego ruchu pojazdów.

2. droga publiczna o ograniczonej dostępności, przeznaczona wyłącznie do ruchu pojazdów samochodowych

Każda z nich pasuje zarówno do naszego pojęcia "autostrada" jak "droga ekspresowa"
A teraz odnajdź sobie w wiki te definicje...;)
Gdyby je zamienić miejscami w tych dwóch hasłach to nic by się nie stało.

Nie wikipedia okresla co jest droga ekspresowa czy autostrada, lecz ustawa. Po przelaczeniu na jezyk niemiecki czy angielski - nazewnictwo i komunikaty glosowe sa prawidlowe. Po polsku zas jest ten babol. Od wielu, wielu lat. Wstyd i tyle.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2013, 16:32:28 wysłana przez strowger »

Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #97 dnia: Październik 27, 2013, 17:35:42 »
No tak, ale autostrada to jest rodzaj drogi ekspresowej, zwanej czasami "drogą szybkiego ruchu"
To nie wina TT że u nas określenie ogólne przypisano jednemu rodzajowi drogi

Nie wikipedia okresla co jest droga ekspresowa czy autostrada, lecz ustawa. Po przelaczeniu na jezyk niemiecki czy angielski - nazewnictwo i komunikaty glosowe sa prawidlowe. Po polsku zas jest ten babol. Od wielu, wielu lat. Wstyd i tyle.
To zacytuj ustawę.
TT nie jest od analizy prawnej tylko od nawigowania.
Droga ekspresowa jak najbardziej OK.

Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #98 dnia: Październik 27, 2013, 18:12:52 »
Mijasz się z prawdą, delikatnie mówiąc.

Ustawa z 21 marca 1985 o drogach publicznych, Dz. U z 2013 r. poz. 260,843

ART. 4
10) droga ekspresowa – drogę przeznaczoną wyłącznie do ruchu pojazdów samochodowych:

a) wyposażoną w jedną lub dwie jezdnie,
b) posiadającą wielopoziomowe skrzyżowania z przecinającymi ją innymi drogami transportu lądowego i wodnego,
   z dopuszczeniem wyjątkowo jednopoziomowych skrzyżowań z drogami publicznymi,
c) wyposażoną w urządzenia obsługi podróżnych, pojazdów i przesyłek, przeznaczone wyłącznie dla użytkowników drogi;


11) autostrada – drogę przeznaczoną wyłącznie do ruchu pojazdów samochodowych:
a) wyposażoną przynajmniej w dwie trwale rozdzielone jednokierunkowe jezdnie,
b) posiadającą wielopoziomowe skrzyżowania ze wszystkimi przecinającymi ją drogami transportu lądowego i wodnego,
c) wyposażoną w urządzenia obsługi podróżnych, pojazdów i przesyłek, przeznaczone wyłącznie dla użytkowników autostrady


Tyle ustawa. Zaznaczam ponownie, że nazewnictwo po angielsku i niemiecku jest w porządku.

Skoro według Ciebie wszystko jest OK, to czemu przy wybraniu opcji "Pomijaj drogi ekspresowe" pomijane są autostrady a nie drogi ekspresowe?

TT nie jest od analizy prawnej czegokolwiek, ale mógłby się nieco tego prawa trzymać. Inne firmy nie mają takich problemów. A w Holandii wykładają się na podstawowych sprawach.

*

Offline teleatlas

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: TT GO5200, iPh SE
Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #99 dnia: Październik 27, 2013, 22:14:42 »
Kiedyś chyba już o tym pisałem, angielskie 'freeway' które oznacza w nomenklaturze TT drogę z bezkolizyjnymi skrzyżowaniami (w Polsce obowiązkowo A, S - ale nie tylko) zostało niefortunnie przetłumaczone na polski jako 'droga ekspresowa'. Z drugiej strony nie ma w naszym języku odpowiednika 'freeway', przetłumaczenie jako "autostrada" byłoby jeszcze gorsze, najlepszym (choć trochę przydługim) tłumaczeniem byłoby chyba "droga szybkiego ruchu".

Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #100 dnia: Październik 27, 2013, 23:30:12 »
W niemieckiej wersji jest Autobahn. I już. Po co komplikować? Ponownie: jak dam "omijaj drogi ekspresowe" - to pomija autostrady. To czemu tej opcji nie nazwać "pomijaj autostrady"?

To co jest teraz jest po prostu nielogiczne.

Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #101 dnia: Październik 28, 2013, 09:49:46 »
Mijasz się z prawdą, delikatnie mówiąc.
Zaczyna to już być nudne...

Opinie nie mogą być prawdziwe lub nieprawdziwe.
Mogą być moje lub mojsze - słuszne i najsłuszniejsze ;)
oraz twoje czyli niesłuszne  :D
Cytuj

Ustawa z 21 marca 1985 o drogach publicznych, Dz. U z 2013 r. poz. 260,843

A kiedy przeczytasz ze zrozumieniem te definicje, może dotrze do ciebie że wg nich każda autostrada spełnia wymagania dla drogi ekspresowej, ale już odwrotnie nie. A to oznacza że zbiór "autostrady" mieści się w zbiorze "drogi ekspresowe"
No i to było do udowodnienia.

Natomiast mój znajomy polonista twierdzi, że komunikat "pojedź drogą ekspresową" należy zmienić
Ale nie ze względu na "drogę ekspresową", lecz na "pojedź", które w tym zwrocie jest nieprawidłowo użyte
Nie po polsku znaczy się jest...  :mrgreen:

Cytuj
A w Holandii wykładają się na podstawowych sprawach.
No i to jest kwintesencja dyskusji z tobą - jakąś pierdołę rozdmuchujesz do rangi sprawy podstawowej.
Przypominam, że to jest wątek o nawigacji i tu istotne jest czy dobrze prowadzi.
Reszta to przyczynki.
Dlatego w tej kwestii już kończę niezależnie od twojej odpowiedzi (bo na brak odpowiedzi i powrót do meritum nie liczę)

*

Offline Komarek.pl

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT_GO/Sygic/AM + japko X
Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #102 dnia: Październik 28, 2013, 11:21:52 »
...  TT Go500 pokazuje korek i klikasz na pasku po prawej ...

Cuda wianki wodotryski  :mrgreen:
Rozmawiam z szefem i jeszcze nie udalo mu sie uruchomic omijania korkow w GO5000.
Dzisiaj rano zaczopowany Utrecht i tez funkcja nie dziala.
On sie spoznia a my nie  :evil:

EDIT 30.10/ środa
Rano pierwszy raz po pokazaniu utrudnienia i dotknieciu palcem na ikone pojawil sie routing omijajacy korek.
Moze po wczorajszych poprawkach bo szef sciagal przez dwie godziny.
Czyzby GO5000 zaczynal dzialac  :worried:

EDIT 31.10/czwartek
Dzisiaj znow nie dziala  :]  czort wie co to za dziadostwo.
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2013, 12:44:13 wysłana przez Komarek.pl »
Pozdrawiam!
Komarek z Holenderskiej Depresji
RIP: TT_940_LIVE / GO 1005_LIVE :(
Zabytkowy Asus A696 nadal pracuje!

Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #103 dnia: Październik 28, 2013, 12:10:23 »
No i to jest kwintesencja dyskusji z tobą - jakąś pierdołę rozdmuchujesz do rangi sprawy podstawowej.
Przypominam, że to jest wątek o nawigacji i tu istotne jest czy dobrze prowadzi.

No to źle prowadzi - wybieram opcję "omiń drogi ekspresowe", a omija autostrady. Ten wątek uparcie pomijasz. Wszyscy wiedzą czym jest ekspresówka, a czym autostrada. Ale jak chcesz cofać kijem Wisłę, to niech Ci będzie.
Dla mnie EOT.

*

Offline Komarek.pl

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT_GO/Sygic/AM + japko X
Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #104 dnia: Październik 31, 2013, 12:47:24 »
...wybieram opcję "omiń drogi ekspresowe", a omija autostrady ...

Przetlumaczylem ten watek i zglosilem mailem do supportu w NL.
Pozdrawiam!
Komarek z Holenderskiej Depresji
RIP: TT_940_LIVE / GO 1005_LIVE :(
Zabytkowy Asus A696 nadal pracuje!

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #105 dnia: Listopad 02, 2013, 17:47:07 »
z oficjalnego forum TT

Seen a message on a Dutch forum: next tuesday there will be a navcore-update with several fixes and added functions. They apologize for the delay.

czekamy, zobaczymy  :ok:

*

Offline mister1977

  • *
  • 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4s, Garmin nuvi 2597 LMT, Lenovo Y580
Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #106 dnia: Listopad 04, 2013, 10:13:57 »
Potwierdzam.
Dzisiaj po kontakcie z TT powiedzieli mi, że jutro wychodzi nowy soft z nowymi możliwościami i poprawkami.

P.S. Też macie problemy z aktualizacją TT Map Share? U mnie idzie jak "krew z nosa" lub zatrzymuje się na 1:47 sek. i wyskakuje napis "wystąpił problem z aktualizacją" Od końca ubiegłego tygodnia nie mogę w ogóle zaktualizować TT Map Share. Nadmienię tylko, że soft, mapy, radary aktualizują się szybko i bez problemu.
Pozdr. M.

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #107 dnia: Listopad 04, 2013, 17:13:56 »
P.S. Też macie problemy z aktualizacją TT Map Share? U mnie idzie jak "krew z nosa" lub zatrzymuje się na 1:47 sek. i wyskakuje napis "wystąpił problem z aktualizacją" Od końca ubiegłego tygodnia nie mogę w ogóle zaktualizować TT Map Share. Nadmienię tylko, że soft, mapy, radary aktualizują się szybko i bez problemu.

U mnie nic nie działa. Wcale nie mogę aktualizować.

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #108 dnia: Listopad 04, 2013, 18:30:59 »
Potwierdzam.
Dzisiaj po kontakcie z TT powiedzieli mi, że jutro wychodzi nowy soft z nowymi możliwościami i poprawkami.

P.S. Też macie problemy z aktualizacją TT Map Share? U mnie idzie jak "krew z nosa" lub zatrzymuje się na 1:47 sek. i wyskakuje napis "wystąpił problem z aktualizacją" Od końca ubiegłego tygodnia nie mogę w ogóle zaktualizować TT Map Share. Nadmienię tylko, że soft, mapy, radary aktualizują się szybko i bez problemu.

Podobnie miałem i do tego nie idzie za szybko.
Ale ostatnio mi się poprawiło i ściąga. Chociaż dzisiaj zaktualizowane wszystko.
Coś pewnie kombinują na jutro ;)

*

Offline mister1977

  • *
  • 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4s, Garmin nuvi 2597 LMT, Lenovo Y580
Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #109 dnia: Listopad 05, 2013, 14:22:53 »
Nowe funkcje:

My Routes
We have added My Routes to the GO. You can use My Routes to save, retrieve, edit and delete routes, including itineraries with multiple stops.

Reorder stops (itinerary planning)
When you have planned a route with multiple stops, you can now adjust the order of the stops.

Drive to a route
When you have planned a route from a starting point that is not your current location, you can now drive to the start of that route. Select Drive via here, to plan a route from your current location to the starting point of the route, and start following the route.

Navigate to latitude longitude coordinates
In the search box, you can now enter a specific set of latitude longitude coordinates.

Warning sounds when speeding
You can now both see a visual warning and hear a warning sound when speeding.
0-5 km/h too fast: the speed panel turns orange.
> 5 km/h too fast: the speed panel turns red.

Now you can also choose to hear a warning sound when speeding:
> 5 km/h too fast: you hear three beeps.

The warning sound can be turned on and off in the Main Menu.

Time-dependent speed limits

We now offer time-dependent speed limits in the following European countries: Germany, Poland, Sweden and the Netherlands (requires map version 9.20 or higher).

If you are driving in these countries, the speed limit in the speed panel changes depending on the time of day.

Other bug fixes and improvements

Search improvement
When searching, you now see the search headings to show the difference in the columns (Addresses and POIs).

Improved route re-calculation

We have optimised the re-calculation of routes.
Pozdr. M.

*

Offline teleatlas

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: TT GO5200, iPh SE
Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #110 dnia: Listopad 06, 2013, 22:55:26 »
Zwróćcie uwagę na to:
Time-dependent speed limits

We now offer time-dependent speed limits in the following European countries: Germany, Poland, Sweden and the Netherlands (requires map version 9.20 or higher).

If you are driving in these countries, the speed limit in the speed panel changes depending on the time of day.
Wreszcie twórcy oprogramowania z NL uwzględnili zmiany limitów prędkości w zależności od godziny o które prosiliśmy od... i ciut ciut. Czyli od mapy 9.20 50km/h w zabudowanym w PL!  :ok: Mam nadzieję że z czasem modyfikacja obejmie nie tylko nowe GO.
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2013, 22:57:29 wysłana przez teleatlas »

Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #111 dnia: Listopad 07, 2013, 09:16:36 »
Wreszcie twórcy oprogramowania z NL uwzględnili zmiany limitów prędkości w zależności od godziny
To miło.
Zapowiedzieli i zrobili
Cytuj
Czyli od mapy 9.20 50km/h w zabudowanym w PL!
A to jest niestety nieprawda.
Na 90% dróg brak danych więc nie wyświetla się ani nieprawidłowe 60 ani prawidłowe 50...
No chyba, że ktoś porusza się trzema głównymi dogami krajowymi wyłącznie...

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #112 dnia: Listopad 07, 2013, 14:21:38 »
Cytuj
Czyli od mapy 9.20 50km/h w zabudowanym w PL!
A to jest niestety nieprawda.
to może nam przypomnij definicje prawdy ?

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #113 dnia: Listopad 07, 2013, 15:04:28 »
Nic nie stoi na przeszkodzie Panowie żeby chwilę usiąść i powprowadzać do nawigacji prawidłowe prędkości. Żmudna robota ale warto dla nas wszystkich.
Niestety póki co w najnowszych Go nie ma tej opcji :/

*

Offline tczuba

  • **
  • 150
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS5 + TT Go mobile ;)
Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #114 dnia: Listopad 07, 2013, 15:11:08 »
hej,

Powiem tak, do tej pory weryfikacja daty była zbierana na wysokich klasach dróg (czyt. autostrady, ekspresówki, drogi krajowe) własnie zaczynamy zbieranie danych o ograniczeniach prędkości na niższych klasach dróg (czyt. drogi wojewódzkie).

Domyślnie w bazie mamy teren zabudowany i niezabudowany ale ze względu na to, że nie ma podanej daty weryfikacji nie wyświetla się to w nawigacji jako wartość (ot jakoś tak to działa...) ale idzie ku lepszemu :)

Jeśli ktoś byłby zainteresowany kupnem nawigacji TT w atrakcyjnych cenach proszę o PW (do moderatorów - proszę nie traktować tego jako oferty, tylko ogłoszenia :))
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2013, 15:14:53 wysłana przez tczuba »
TT Go mobile build 1.17.1 (2121), mapa 1005.8757 (Europe)

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #115 dnia: Listopad 07, 2013, 16:51:29 »
A co przechodzimy na wyższy model? ;)
Twoim zdaniem będzie opóźnienie w wydaniu map dla najnowszych Go czy dostaniemy je razem z innymi?

*

Offline teleatlas

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: TT GO5200, iPh SE
Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #116 dnia: Listopad 07, 2013, 18:04:52 »
Trzeba przyznać że dość szybko poprawili większość braków w tych nowych zabawkach, chciałoby się rzec "nie można było tak od razu"? Może i ja się przesiądę, na razie czekam na wrażenia użytkowników po wydaniu 9.20  :P (czy będzie opóźnienie wie tylko NL ale to bardzo tajemniczy ludzie są  :wink: ). Waszko, a jak ogólne wrażenia z jazdy z nowym GO? Zamieniłbyś się z powrotem na GO1000? Jak się sprawdza LIVE przez smerfona?

Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #117 dnia: Listopad 07, 2013, 18:55:48 »
Cytuj
Cytuj
Czyli od mapy 9.20 50km/h w zabudowanym w PL!
A to jest niestety nieprawda.
to może nam przypomnij definicje prawdy ?
Pewnie chodziło o to:
Nieeee.
Przecie napisałem - nie będzie wyświetlał 50 bo nic nie wyświetla z braku danych

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #118 dnia: Listopad 07, 2013, 23:37:07 »
Trzeba przyznać że dość szybko poprawili większość braków w tych nowych zabawkach, chciałoby się rzec "nie można było tak od razu"? Może i ja się przesiądę, na razie czekam na wrażenia użytkowników po wydaniu 9.20  :P (czy będzie opóźnienie wie tylko NL ale to bardzo tajemniczy ludzie są  :wink: ). Waszko, a jak ogólne wrażenia z jazdy z nowym GO? Zamieniłbyś się z powrotem na GO1000? Jak się sprawdza LIVE przez smerfona?

Ogólnie byłem sceptycznie nastawiony na początku ale powoli się przyzwyczajam.
Ja mam SIM wbudowany, inaczej sobie tego nie wyobrażam. Brakuje mi własnych POI, dźwięków, kolorów map, pogody.
Ale może część z tego wprowadzą w kolejnych aktualizacjach.
Ogólnie na razie testuje. Zawsze wole nowości więc do poprzednich nie wracam ;)

*

Offline tczuba

  • **
  • 150
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS5 + TT Go mobile ;)
Odp: Nowe TomTom Go
« Odpowiedź #119 dnia: Listopad 08, 2013, 12:11:41 »
Przecie napisałem - nie będzie wyświetlał 50 bo nic nie wyświetla z braku danych

Jak pisałem wyżej:

hej,

Powiem tak, do tej pory weryfikacja daty była zbierana na wysokich klasach dróg (czyt. autostrady, ekspresówki, drogi krajowe) własnie zaczynamy zbieranie danych o ograniczeniach prędkości na niższych klasach dróg (czyt. drogi wojewódzkie).

Domyślnie w bazie mamy teren zabudowany i niezabudowany ale ze względu na to, że nie ma podanej daty weryfikacji nie wyświetla się to w nawigacji jako wartość (ot jakoś tak to działa...) ale idzie ku lepszemu :)

Jeśli ktoś byłby zainteresowany kupnem nawigacji TT w atrakcyjnych cenach proszę o PW (do moderatorów - proszę nie traktować tego jako oferty, tylko ogłoszenia :))


Na mapach 9.30, 9.35 powinny pojawić się ograniczenia na drogach wojewódzkich! jesteśmy w trakcie projektu zbierania tych danych na tych klasach dróg! :)

TT Go mobile build 1.17.1 (2121), mapa 1005.8757 (Europe)