Aktualizacja mapy w TT go 920

  • 6 Odpowiedzi
  • 8941 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aktualizacja mapy w TT go 920
« dnia: Listopad 14, 2009, 02:35:38 »
Witam
Podczas aktualizacji mapy wystąpił błąd: Brak wystarczającej ilości wolnego miejsca w urządzeniu TomTom do zainstalowania pozycji.Należy usunąć  103,2 Mb.
Czy mogę usunąć mapę np.North America której nie będę używał- czy to nie wpłynie na pracę urządzenia? A może są inne pliki do usunięcia?
Jestem tu nowy na tym forum i proszę o wyrozumiałosc jeśli ten temat już był ale nie mogę nic znależć.
Z góry dziękuję za porady 
                                phenry

*

Offline dariusz-s

  • ***
  • 433
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG-E900 (WP7) > TomTom Go 940 Live > TomTom Go 720
Odp: Aktualizacja mapy w TT go 920
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 14, 2009, 09:39:53 »
Oczywiscie mozesz usunac mape Northon America i to nie wplynie na dzialanie urzadzenia, ale mysle, ze lepszym rozwiazaniem bedzie dokupienie karty SD (np. 4GB) i zainstalowanie nowej mapy na karcie SD lub skopiowanie na karte SD folderow ze starymi mapami i wtedy bedzie mial wystarczajaca ilosc wolnego miejsca na zainstalowanie nowej mapy na urzadzeniu

 :)

Pozdrawiam

*

Offline kolczan

  • *
  • 89
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GO Premium - były GO 500, 825 LIVE, GO 920, PDA
Odp: Aktualizacja mapy w TT go 920
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 17, 2009, 10:52:22 »
Też polecam skopiowanie całego folderu z mapą Ameryki Północnej na kartę SD - TT nadal będzie ją widział.
Pozdrawiam - Mirek

Odp: Aktualizacja mapy w TT go 920
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 21, 2009, 12:39:47 »
Na razie skopiowałem mapy Ameryki płn do komputera i usunąłem z TT. Aktualizacja map bezproblemowa. Czeka mnie podróż z UK do kraju. Myślę, że nie będzie problemów w trasie. W domu zakupię dodatkową kartę SD i skopiuję usunięte mapy (Guam,Ameryka płn) jak sugerujecie, choć nie bardzo wiem po co- nigdy się tam nie wybiorę. Być może są tam jakieś pliki które współpracują z aktualnymi mapami -to by wyjaśniało zasadność ich instalowania w TT a jeżeli nie to po co? Nie chcę polemizować w tym temacie bo jestem początkującym użytkownikiem TT i proszę traktować moje pytanie jako retoreczne. W domu i tak zakupię kartę SD, bo chcę nagrać też pliki z muzyką.
                                                                                                                       pozdrawiam i dziękuję

*

Offline rpzem

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • iPhone TT GO Mobile
Odp: Aktualizacja mapy w TT go 920
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 21, 2009, 13:21:28 »
W domu zakupię dodatkową kartę SD i skopiuję usunięte mapy (Guam,Ameryka płn) jak sugerujecie, choć nie bardzo wiem po co- nigdy się tam nie wybiorę.
                                                                                                                       pozdrawiam i dziękuję

[/quote]
Zrobiłeś bardzo dobrze kopiując mapę do komputera. Nie ma sensu jej trzymać, skoro nie planujesz jeździć po Ameryce. Za jakiś czas i tak będzie nieaktualna (a przecież nie wykupisz aktualizacji do niej, skoro jest niepotrzebna).
W moim przypadku, zaraz po zakupie TT wykasowałem ją całkowicie, pozostawiając Europę. :mrgreen:

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Aktualizacja mapy w TT go 920
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 21, 2009, 13:22:33 »
W domu zakupię dodatkową kartę SD i skopiuję usunięte mapy (Guam,Ameryka płn) jak sugerujecie, choć nie bardzo wiem po co- nigdy się tam nie wybiorę.

Nigdy nie mów nigdy  :wink:
W zasadzie jedyny powód to potrzeba posiadania kopii mapy, jeśli je skasujesz to nie będziesz mógł już do nich wrócić - tzn. będziesz mógł, ale trzeba będzie ponownie je kupić.

Cytuj
Być może są tam jakieś pliki które współpracują z aktualnymi mapami -to by wyjaśniało zasadność ich instalowania w TT a jeżeli nie to po co?

Nie do końca rozumiem co masz na myśli pisząc "aktualne mapy"?
Jeśli chodzi o moźliwość aktualizacji tych map (Guam, NA) to są potrzebne, za aktualizację zapłacisz mniej niż za kupno nowej mapy.
Natomiast jeśli chodzi o wpływ na inne mapy zainstalowane obecnie w TT to nie ma żadnego.

Odp: Aktualizacja mapy w TT go 920
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 21, 2009, 15:10:07 »
Aktualna mapa t.zn mapa "Western and Central Europe 835.2919" zainstalowana po wykupieniu aktualizacji do mojego TT go 920. Przy aktualizcji, TT HOME proponuje mi  poprawki tylko do zainstalowanej mapy. Mam wykupioną również aktualizację radarów i tych poprawek ostatnio było najwięcej. Myślę że urządzenie sprawdzi się w trasie. Muszę tylko poczytać instrukcję aby sprawdzić inne jego możliwości