Jeśli macie jakieś uwagi dotyczące geometrii dróg w Polsce (błędy/braki) to zamieszczajcie je tu, na pewno się tym zajmę. Tylko kilka uwag z mojej strony:
1. z powodu ogromu pracy proszę o rzeczy większe np. brakujące obwodnice, przelotowe drogi w miastach. Rzeczy typu numeracja domów - odpadają.
2. cykl produkcji map składa się z kilku etapów i trwa długo, a to oznacza, że jeżeli aktualną mapę mamy 9.70, to nie ma szans żeby zgłoszona przez Was poprawka weszła na 9.75, nawet jeżeli zajmę się tym od razu (technicznie niemożliwe), dlatego proszę o cierpliwość. Może też być tak, że to co zgłaszacie zostało już wcześniej przez nas zaktualizowane i dlatego będzie w następnej mapie.
3. zmiany na krajówkach, ekspresówkach i autostradach w zasadzie ogarniamy i wprowadzamy z wyprzedzeniem, dlatego będą w większości przypadków w wydaniu mapy najbliższym otwarcia drogi (nie mówię o tym co było tylko co jest i będzie ) - ale oczywiście nie zaszkodzi jak dacie znać co się oddaje w Waszej okolicy w ciągu najbliższego roku, zwłaszcza w południowych województwach. Natomiast najcenniejsze z mojego punktu widzenia są informacje o drogach realizowanych przez gminy/miasta i województwa, najlepiej na co najmniej pół roku przed oddaniem (trudniej ogarnąć niż te, które buduje GDDKiA).
4. jak macie jakieś mapy projektowe dotyczące tych inwestycji to piszcie na priv, podam maila, na który można je przesłać
P.S. nie ma sensu zgłaszać tego samego kilkukrotnie, po prostu jeżeli ktoś uważa, że zgłoszenie kolegi jest ,,wyssane z palca", to niech o tym napisze.
Braki i błędy na mapie 9.70:
-
A1:
-
A4 odcinek od węzła Rzeszów Wschód do węzła Jarosław Zachód powinien być odblokowany
http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/autostrada-a4-rzeszowjaroslaw-ma-byc-przejezdna-20-lipca--54542.html-
A6 brak oznaczenia na odcinku węzeł Szczecin Dąbie - most na rz. Chęłszcząca
http://umapa.pl/XV1Bo http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/17450/Podsumowanie-roku-2014-na-zachodniopomorskich-drogach-krajowych-
S1 zmiana przebiegu
http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/slaskie-od-4-sierpnia-nowy-przebieg-drog-s1-s52-i-s69-54605.html-
S5/
DK5 od węzła z DW240 do węzła z A1 powinna być oznaczona jako S5/S91/E261 (5/91/E261)
https://goo.gl/maps/SrFMM w TT przebieg DK91 nie ma ciągłości między tymi węzłami
-
S7 brak nowego łącznika do drogi Śledziejowice - Brzegi
http://umapa.pl/Zbf1a http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/nowe-polaczenie-z-s7-pod-wieliczka--53494.html-
S8 odcinek od węzła Rzgów do węzła Łódź Południe powinien być odblokowany
http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/22515/A1-dluzsza-o-40-kilometrow-
S52 w ogóle brak na mapie
http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/slaskie-od-4-sierpnia-nowy-przebieg-drog-s1-s52-i-s69-54605.html-
S61 Raczki - Suwałki Południe błędnie oznaczona jako S61/S8/E67; powinno być S61/E67/8, bo droga S8 kończy się w Białymstoku
-
S69 zmiana przebiegu
http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/slaskie-od-4-sierpnia-nowy-przebieg-drog-s1-s52-i-s69-54605.html-
DK1 Czechowice-Dziedzice zlikwidowano przewiązkę między jezdniami na skrzyżowaniu z ul.Świerkowicką
http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobiala/1,88025,18278903,Na_DK1_wreszcie_bezpieczniej__Skrzyzowanie_za_12_mln.html http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=113967674&postcount=2510-
DK9:
-
DK10 skrzyżowanie z obwodnicą Nakła n/Notecią; wyjeżdżając z obwodnicy (ul.Nowa) w lewo na DK10 brak wyrysowanego na mapie lewoskrętu; wystarczy sprawdzić w GSV:
https://goo.gl/maps/UMkNJTGnCo62-
DK12-
DK15 brak północnego obejścia centrum Brodnicy
http://umapa.pl/isrya http://www.radiopik.pl/2,45068,obwodnica-brodnicy-otwarta-
DK16 zmieniony przebieg w Augustowie
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=127500580&postcount=872-
DK19 zmieniony przebieg w Lublinie
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=127500580&postcount=872-
DK25 Ostrów Wielkopolski brak drugiej jezdni ul.Kaliskiej na odcinku od S11 do Alei Słowackiego
http://umapa.pl/PTV1r-
DK28 Krosno brak drugiej jezdni wraz z nowym, bezkolizyjnym węzłem na wysokości ul.Jagiellońskiej
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=128482983&postcount=2085 https://goo.gl/maps/RcKM9BsArfJ2-
DK42 geometria tego skrzyżowania do poprawki
https://goo.gl/maps/rikUgKMyQBP2-
DK70 zmieniony przebieg w Skierniewicach
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=127500580&postcount=872-
DK73 Kielce ul.Ściegiennego rozbudowana do dwujezdniowej
http://umapa.pl/H3gry-
DK75 nowy łącznik do węzła Brzesko na
A4 http://umapa.pl/76HGa http://mib.gov.pl/2-514324a4ec938-1797156-p_1.htm- Jaworzno
DK79 brak drugiej jezdni na odcinku Niemcewicza - Podgórska
http://bip.jaworzno.pl/Article/get/id,26610.html-
DK80 Bydgoszcz zmieniony przebieg
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=127500580&postcount=872-
DK82 zmieniony przebieg w Lublinie
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=127500580&postcount=872-
DK86 brak nowego węzła w Psarach
http://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/1,93867,20448479,koniec-utrudnien-na-dk86-ronda-i-nowy-wiadukt-sa-juz-gotowe.html http://www.psary.pl/files/img/2012/Wezel%20komunikacyjny/Projekt%20wezla%20zrodlo%20DL%20Invest%20Group.jpg-
DK91 Częstochowa :
-
DW119:
-
DW121 odcinek Banie (od DW122) - Rów (do DK26) nie jest już częścią DW121
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=130009977&postcount=1101-
DW128 Rów - Myślibórz - Ławy; numer zniesiony całkowicie
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=130009977&postcount=1101-
DW120 brak oznaczenia od skrzyżowania Szkolna/Szczecińska/Wyszyńskiego w Kobylance do węzła Motaniec na DK10
http://umapa.pl/8iFL7-
DW222 Skórcz - zmienił się przebieg
http://www.zdw-gdansk.pl/zdw/menu-glowne/news/zmiana-przebiegu-dw-226-i-501-w-gminie-pruszcz-gdanski/ http://umapa.pl/7JW7l-
DW291 w ogóle nie oznaczona w TT
http://umapa.pl/hTbjR-
DW407 błędnie oznaczona droga, która nie jest częścią DW407
http://umapa.pl/RSB4C-
DW410 brak oznaczenia odcinka od DW408 w Brzeźcach do Biadaczowa
http://umapa.pl/mer0P niepoprawne zaznaczenie przebiegu przez Landzmierz, Cisek i Bierawę
- Pasłęk
DW513 przebieg wydłużony do węzła S7 Pasłęk Północ
http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,22,19.6487527,54.0762982?l=85c080039bdaeefb http://www.zdw.olsztyn.pl/site/index.php?page=360- Toruń
DW553 brak drugiej jezdni na odcinku Grunwaldzka - Bema
http://www.torun.com.pl/index.php?art_id=38&id_news=36841-
DW747 przebudowano skrzyżowanie z
DW754 http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,19,21.7613357,51.1257137?l=02bb630781076822-
DW780 brak zachodniego obejścia krakowskich Bielan
http://umapa.pl/2vPBR-
DW817 w ogóle nie oznaczona w TT
https://goo.gl/maps/SXhc3eNgGzz-
DW901 Gliwice błędny przebieg w granicach miasta
http://www.zdm.gliwice.pl/sterowanie/fileman/Uploads/Wykaz/drogi_wojewodzkie.pdf-
DW903 w ogóle nie oznaczona w TT; łączy DK79 z A4
http://tinyurl.com/z8ag2t2-
DW925 Trasa N-S Ruda Śląska brak odcinka od ul.1 Maja do Nowobukowej
http://umapa.pl/NPMlH http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=133922701&postcount=610-
DW927 błędny przebieg
http://bip.slaskie.pl/dokumenty/2016/05/19/1463650120.pdf http://bip.slaskie.pl/dokumenty/2016/05/19/1463650153.pdf- brak drogi transgranicznej Pokrzywna (
PL) - Jindřichov (
CZ) w Górach Opawskich wybudowanej w 2014 r.
http://umapa.pl/OEycP http://www.nto.pl/wiadomosci/prudnik/art/4596059,u-podnoza-kopy-biskupiej-powstanie-nowa-droga-do-czech,id,t.html-
Biłgoraj brak asfaltowego łącznika DW835 (al.JP2) z ul.Matejki
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=129123696&postcount=3248-
Ciechanów błędnie wyrysowana ul.Mleczarska, która przebiega po nowym wiadukcie obok starego śladu ulicy (nie ma połączenia z ul.Składową, a Fabryczna łączy się pod wiaduktem ze ,,starą" Mleczarską)
http://umapa.pl/Xo0xe-
Katowice brak dwukierunkowej ulicy łączącej DK79 z ul.Żelazną i adresu przy tej ulicy: ,,Chorzowska 108"; wiele firm ma tam siedziby
http://umapa.pl/Pb01q https://goo.gl/maps/F611I https://goo.gl/maps/hkIgf-
Kęty cała obwodnica płd-zach to ul.Spacerowa a nie Żwirki i Wigury
http://prawomiejscowe.pl/institution/17870/legalact/159124/17870/htmlpreview-
Kraków ul.Saska rozbudowana do dwujezdniowej, powstało rondo i łącznik z Żołnierską
http://umapa.pl/fksdr http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=125680478&postcount=3136-
Lubin brak tzw. małej obwodnicy (połączenie ul.Leśnej przy DK3 z ul.Kolejową)
http://umapa.pl/LrGoA http://regionfan.pl/lubin-10-dni-do-otwarcia-obwodnicy/-
Mielec:
-
Mława zlikwidowano przejazd kolejowy między ul.Kościuszki i ul.Batorego
http://umapa.pl/mjdtZ-
Nowy Dwór Mazowiecki:
-
Opalenica Obwodnica Zachodnia
http://mapa.targeo.pl/,21,16.3948407,52.3171327?l=b3aa0fd860d470e8 http://www.kompasinwestycji.pl/droga-zachodnia-opalenicy-etap-ii-23592-
Pińczów obwodnica centrum czyli ul.Republiki Pińczowskiej; brak odcinka zachodniego z rondem i zbyt niski priorytet całości
http://umapa.pl/IvuXW http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150705/POWIAT0108/150709439-
Piotrków Tryb. brak ulic Miłosza i Porazińskiej
http://umapa.pl/gdmK9 http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=128003090&postcount=17217-
Poznań - numeracja i przebieg dróg krajowych od dawna nie poprawione:
- DK5 (jako S5) między węzłami Komorniki i Krzesiny ma wspólny przebieg z A2 i S11; między węzłami Krzesiny i Poznań Wschód ma wspólny przebieg z A2
- S11 między węzłami Komorniki i Krzesiny ma wspólny przebieg z A2 i S5; między węzłami Poznań Zachód i Komorniki ma wspólny przebieg z A2
- dawny przebieg DK5 i DK11 przez teren Poznania powinien być usunięty; prawidłowy przebieg widać tutaj http://umapa.pl/dTRY7
-
Pruszcz Gdański:
-
Radomsko:
-
Rzeszów brak I etapu tzw. Wisłokostrady
http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,20,22.0229992,50.0409711?l=312d951f3e60ca08 http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150828/RZESZOW/150829640-
Środa Wielkopolska:
-
Świdnica:
-
Tomaszów Mazowiecki:
- brak przedłużenia ul.Chopina do Dworcowej i ronda u zbiegu tych ulic http://umapa.pl/vTBBR http://tomaszow.pl/Tomaszow-Mazowiecki-aktualnosci-Ulica_Chopina_gotowa!_Czekamy_na_ostatnie_pozwolenia-5796.html
- brak przedłużenia ul.Chopina do Zawadzkiej i ronda Chopina/Warszawska http://umapa.pl/eZwFS http://tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl/artykul/nowe-rondo-na-ul-chopina-i-warszawskiej-w-tomaszowie-otwarte,3787003,artgal,t,id,tm.html
- nowy przebieg ul.Zawadzkiej przy połączeniu z Warszawską [łączą się w innym miejscu] http://umapa.pl/YFt5A
- brak ronda Legionów/Farbiarska http://umapa.pl/2g57G http://tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl/artykul/w-poniedzialek-rusza-budowa-ronda-na-ul-legionow-w,3729029,art,t,id,tm.html
-
Toruń osiedle JAR[/b] brak większości ulic, brak 3 rond, brak ul.Freytaga, niewłaściwy przebieg ulic: Fortecznej, Strobanda, Watzenrodego itd.; wszystko pomiędzy ul.Ugory a DK91 do poprawy
http://mapa.targeo.pl/,22,18.6033373,53.0525857?l=7dfc7c494ea12a10-
Warszawa:
- al.4 czerwca 1989 r. brak odcinka Połczyńska - Sternicza
- ul.Pileckiego brak drugiej jezdni na skrzyżowaniu z I.Gandhi
-
Wejherowo:
-
Węgrów brak przedłużenia ul.Żagana do Zwycięstwa i ronda na Żagana; tylko fragment Żagana przy Traugutta jest gruntowy, reszta z kostki brukowej; wszystko widać na foto sat
http://umapa.pl/XzuBf-
Zabrze brak nowej drogi łączącej ul.Kopalnianą z Ziemską i 2 rond na jej końcach
http://umapa.pl/KeXxw http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?s=3313317ebfc9e95be929a2a2c66e8fae&p=128907163&postcount=852-
Zubrzyce obejście miejscowości nadal niekompletne
http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,20,17.7892376,50.1383425?l=3acc38372d2de414 http://umapa.pl/9H8Sc http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,17,17.7796839,50.1410925?l=641de989a0b98981