PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych

Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 => Toshiba => Pocket PC z telefonem - ogólnie (WM Professional/WP6.x) => TG01 => Wątek zaczęty przez: jarecki2222 w Czerwiec 06, 2010, 04:02:26

Tytuł: Słuchawki i ładowarka równocześnie
Wiadomość wysłana przez: jarecki2222 w Czerwiec 06, 2010, 04:02:26
Jestem ciekaw, czy jest coś do kupienia lub jakiś inny sposób, żeby użyć portu w naszej Tosi - micro USB równoczesnie do słuchawek i ładowarki, bądź powiedzmy słuchawki + połączenie pc.
Eh miałem Htc touch hd ... teraz TG01 no i to(jedno jedyne wyjście) na minus dla Tosi... ale i tak ją wolę
Tytuł: Odp: Słuchawki i ładowarka równocześnie
Wiadomość wysłana przez: sasio w Czerwiec 06, 2010, 09:21:00
Hmm obawiam się że nic takiego nie istenieje.
Ogólnie jest bardzo mało sprzętu i akcesoriów do TG01 np. nie ma zwykłych chińskich baterii (koszt do zwykłego fona ok 20 zł) tylko jakieś MUGENy po 50$.
Jeżeli by było to by musiała to być przejściówka z 1 microUSB na 2 gdzie mógłbyś połączyć obie rzeczy na raz, wątpie aby dało się to zrobić ze względu na inne rozmieszczenie pinów dla słuchawek i ładowarki oraz ciągłą wymianę danych i energii przez kabel.
Jedyne rozwiązanie to podpiąć ładowarkę i słuchawki BT
Tytuł: Słuchawki i ładowarka równocześnie
Wiadomość wysłana przez: jarecki2222 w Czerwiec 07, 2010, 21:26:38
...hmm fajne słuchaweczki stereo BT, popatrze może to nie takie drogie..
Tytuł: Odp: Słuchawki i ładowarka równocześnie
Wiadomość wysłana przez: maciek90 w Czerwiec 07, 2010, 22:12:41
Teoretycznie jest możliwe jednoczesne ładowanie i podłączenie słuchawek.
Wystarczyłby zwykły rozdzielacz microUSB (nie HUB).

Do słuchawek są używane 3 piny + masa, do ładowania 1 pin + masa. Masa może być wspólna, więc mamy 5 pinów wykorzystanych.
Problemem może być blokada softwarowa (jest ładowanie=nie ma dźwięku w gnieździe microUSB), ale wątpię, żeby toshiba przewidziała taki sposób podłączenia i to zablokowała.

Jeśli ktoś ma wtyk i 2 gniazda microusb (ewentualnie chce połączyć słuchawki i ładowarkę na stałe :shock:) i trochę umiejętności w posługiwaniu się lutownicą to takie coś powinno zadziałać.
Tytuł: Odp: Słuchawki i ładowarka równocześnie
Wiadomość wysłana przez: jarecki2222 w Czerwiec 10, 2010, 23:15:33
e tam ja już nie mam zacięcia do lutowania... Zdecydowanie bluetooth.
Myślę o czymś takim; to chyba tanio na ebay za około 15-25 funtów ok 100zł : Nokia BH-503
A może jakieś sugestie ?
Tytuł: Odp: Słuchawki i ładowarka równocześnie
Wiadomość wysłana przez: Irbis w Czerwiec 11, 2010, 08:57:24
Ja mam leciwe Motorola S9 ale grają super (tylko trzeba uważać na podróbki bo mają nędzną jakość dźwięku)