Jak to jest z tymi tabletami?

  • 276 Odpowiedzi
  • 56663 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 02, 2012, 00:36:15 »
Tak BTW czy istnieje diametralna roznica miedzy tabletami na Androidzie 2.3 a tymi na systemie w wersji 3?

W wygodzie obsługi tak, jak napisał Vonski. Ale zaraz przyjdzie ICS (jak nie oficjalny, to customowy) i wyrówna.

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 02, 2012, 11:10:27 »
W przypadku P1000 można liczyć na sprawnie działającą wersję ICS, czy jednak tutaj trzeba będzie już mocniejszych parametrów?

Jak wygląda kwestia aktualizacji systemu w przypadku tego Galaxy Taba? W przypadku Desire Z robiło się to bardzo łatwo z poziomu ustawień systemowych, tutaj jednak nigdzie nie mogę się doszukać odpowiedniej opcji. Mam w tej chwili Androida 2.2. Wersja jądra to 2.6.32.9 root@DELL91 #1 (wygląda na to, że zrootował go poprzedni właściciel).

A tak jeszcze przy okazji, to ktoś z Was orientuje się jak wygląda kwestia tych tanich tabletów, które można dostać na Allegro za mniej niż 400 zł (rezystywny digitizer, niewielka rozdzielczość ekranu)? Czy w okrojonych zastosowaniach (stacja pogodowa, ramka na zdjęcia, przenośny odtwarzacz multimedialny dla osób z rodziny o niewielkich wymaganiach względem sprzętu) takie coś ma szansę się sprawdzić? I co ważniejsze: nie rozpadnie się po paru miesiącach normalnej eksploatacji?

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 02, 2012, 11:19:23 »
Samsungi aktualizuje się przez Kies, ale jak masz roota to pewnie Kies go nie będzie widział (a może tak, z tym softem to loteria). Ale jak już tego roota masz, to proponuję jakiś ładny custom bazujący na 3.x lub nawet ICS (nie wiem o ile są dopracowane w tym modelu) a Kies i słabym wsparciem Samsunga sobie głowy nie zawracaj.


*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 02, 2012, 11:53:28 »
Czyli jednak da się zainstalować nieoficjalnego Androida w wersji 3.x na P1000?
Jak taki system działa? Nie ma tendencji do przymuleń? Nie brakuje pamięci albo procesora? Wszystko działa stabilnie?
Sama procedura wymiany jest ryzykowna? W przypadku jakiejś awarii można przywrócić za pomocą komputera CU bez roota, nawet jeśli nie działa ekran albo digitizer?

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 02, 2012, 12:06:40 »
Po odpowiedzi na Twoje pytania muszę Cię już odesłać do działu P1000 na XDA.

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 02, 2012, 13:02:38 »
A tak jeszcze przy okazji, to ktoś z Was orientuje się jak wygląda kwestia tych tanich tabletów, które można dostać na Allegro za mniej niż 400 zł (rezystywny digitizer, niewielka rozdzielczość ekranu)? Czy w okrojonych zastosowaniach (stacja pogodowa, ramka na zdjęcia, przenośny odtwarzacz multimedialny dla osób z rodziny o niewielkich wymaganiach względem sprzętu) takie coś ma szansę się sprawdzić? I co ważniejsze: nie rozpadnie się po paru miesiącach normalnej eksploatacji?

jako ramka itp. będzie to działało, ale chyba chciałeś napisać za mniej niż 300, bo więcej taki sprzęt nie jest na pewno wart, skoro poniżej 500 zł można dostać tablet z A8, ekranem pojemnościowym, wyjściem HDMi itp. Też nic nadzwyczajnego ale jednak dużo bardziej do rzeczy niż tamta opcja.

*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 02, 2012, 13:27:49 »
Sam mam GoClever t70 i niestety dotyk rozkalibrował się po miesiącu, niedokładny i trzeba młotkiem, żeby zareagował, a sam system nie wspiera wszystkich aplikacji, chociażby AngryBirds nie hula, nie mówiąc o kompletnym braku supportu.

Poza tym działa, eBooki można czytać, muzykę odtwarza, nawet z filmami sobie radzi. Obudowa nawet całkiem się trzyma.
Jako zaspokojenie zżerającej ciekawości i chorej żądzy posiadania tabletu to spokojnie da radę, ale jako pełnoprawne urządzenie do poważniejszych zastosowań raczej się nie nadaje.
Nienawidzę Androida!

*

Offline yo

  • ****
  • 971
  • Sprzęt: fajny Leo, galaxy tab p1000
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 02, 2012, 14:29:55 »
Czyli jednak da się zainstalować nieoficjalnego Androida w wersji 3.x na P1000?
Jak taki system działa? Nie ma tendencji do przymuleń? Nie brakuje pamięci albo procesora? Wszystko działa stabilnie?
Sama procedura wymiany jest ryzykowna? W przypadku jakiejś awarii można przywrócić za pomocą komputera CU bez roota, nawet jeśli nie działa ekran albo digitizer?
ICS na galaxy tab jest w stadium alpha zobacz http://www.pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=21445:cyanogenmod-9-ju-dostpny-dla-pierwszego-galaxy-taba&catid=51:programy&Itemid=93
a jeśli chcesz zmieniać romy w galaxy tabie to robisz to raczej za pomocą ODINa niż kiesa.
BTW. kies jest mniej więcej tak samo wygodny w użyciu jak itunes w sprzętach z ios:evil:
end of fear
yo is here

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 02, 2012, 14:54:41 »
Ja bym powiedział, że nawet iTunes spisuje się lepiej, bo każde jabłko widzi, czego nie można powiedzieć o kapryśnym Kiesie...

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 02, 2012, 17:56:24 »
Samsungi aktualizuje się przez Kies, ale jak masz roota to pewnie Kies go nie będzie widział (a może tak, z tym softem to loteria).

Hmm... A jeśli go zobaczy, to mogę z czystym sumieniem zainicjować aktualizację czy też rozpoczynając proces na zrootowanym urządzeniu ryzykuję jego uszkodzeniem? Ewentualnie istnieje jakiś prosty sposób na usunięcie roota i normalny upgrade do 2.3?

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 02, 2012, 18:54:39 »
Tak BTW czy istnieje diametralna roznica miedzy tabletami na Androidzie 2.3 a tymi na systemie w wersji 3?
Różnica jest w ergonomii. 3.x jest wygodniejszy w użyciu, przyciski na dole po lewej, pasek powiadomień też na dole, task switcher... IMO dla tabletów jest to dużo lepszy układ.

Ale co, sprzętowe się przesuną po flashu?
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 03, 2012, 19:11:39 »
Hmm... Dziwne... "Root Checker Basic" wyświetla mi jednak komunikat "Sorry, this device does not have proper root acces". Co w takim razie oznacza ów kernel "2.6.32.9 root@DELL91 #1 "?

Kies mi go nie wykrywa... Dlaczego, skoro ponoć roota nie ma?

*

Offline zajac

  • ****
  • 742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS III Black
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 03, 2012, 20:10:51 »
Bo nie ma :) U mnie po wgraniu oficjalnego ROMu w polu kernel również występował wpis "root@..."

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 03, 2012, 22:07:32 »
To w takim razie czemu ten Kies nie chce go widzieć? Ktoś ma jakiś pomysł?

Update do oficjalnej wersji 2.3 wiąże się z hard resetem, czy podobnie jak w przypadku Desire Z zachowam wszystkie pliki, programy i ustawienia?

*

Offline Trolu

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P920, Nexus 4
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 03, 2012, 22:25:13 »
Odin nie gryzie, a człowiek jest spokojniejszy, że wszystko pójdzie dobrze. Fakt faktem, że stracisz wszystko, ale od czego są programy do backupu.

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 03, 2012, 23:05:58 »
Faktycznie, coś z tym Kiesem jest nie tak... Dałem mu chwilę poczekać i w końcu wykrył P1000, znalazł aktualizację oprogramowania systemowego, ale zanim zdążył rozpocząć instalację znów zobaczyłem ekran łączenia (najadłem się strachu...) i sprawa powróciła do punktu wyjścia - znalazł urządzenie, znalazł aktualizację, zapytał, czy zainstalować...
Chyba sobie odpuszczę i zgłębię tematykę tego Odina.

BTW czy po zainstalowaniu 2.3 coś się znacząco zmienia w stosunku do 2.3? Bo w porównaniu do Desire zauważyłem, że przeglądarka systemowa jest jakaś taka "inna"... Desire o wiele lepiej radzi sobie z zawijaniem dekstopowych stron, w przypadku Taba czasem trzeba przewijać na boki. Ta kwestia została poprawiona w upgradzie?

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 07, 2012, 10:06:00 »
Od nowości praktycznie pracuję na 2,3,3 i nic mu nie brak.

To znaczy tablet już kupiłeś z tym systemem czy sam przeprowadziłeś aktualizację?
W tym drugim przypadku mogę prosić o szczegóły? Robiłeś to przez Kies (u mnie coś nie chce działaś) czy ODIN-a? Jeśli jednak Odin, to mógłbym prosić o informacje odnośnie ROM-u, którego używasz? Nie chciałbym zniszczyć dość drogiego urządzenia, wgrywając mu coś niesprawdzonego...

Heh... Szkoda, że nie ma internetowej aktualizacji, jak w Desire...

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 07, 2012, 10:10:51 »
Uwalić Samsunga to trudna sztuka, zwłaszcza Odinem. Jak nie chcesz kombinować z customami to wrzuć sobie Odinem najnowszy stockowy ROM i już. Wgrywając stocka Odinem nie naruszasz warunków gwarancji.

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 09, 2012, 19:25:04 »
Rozumiem, że wszystko mam robić zgodnie z TYM opisem albo TĄ prezentacją wideo i nic nie ma się prawa zepsuć?

Ktoś z was ma może sprawdzonego linka do najnowszego stockowego ROM-u dla P1000?

*

Offline I_Mat

  • **
  • 217
  • dunno
  • Sprzęt: spełnia normy
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 10, 2012, 00:02:26 »

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 10, 2012, 00:51:22 »
Mam rozumieć, że dla siebie ściągam to:
P1000XWJPJ ##    2.3.3    2011 September    P1000XEOJP2    Poland
Czyli TEN link?
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2012, 01:03:50 wysłana przez Atlantis »

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 10, 2012, 12:21:38 »
Od nowości praktycznie pracuję na 2,3,3 i nic mu nie brak.

To znaczy tablet już kupiłeś z tym systemem czy sam przeprowadziłeś aktualizację?
W tym drugim przypadku mogę prosić o szczegóły? Robiłeś to przez Kies (u mnie coś nie chce działaś) czy ODIN-a? Jeśli jednak Odin, to mógłbym prosić o informacje odnośnie ROM-u, którego używasz? Nie chciałbym zniszczyć dość drogiego urządzenia, wgrywając mu coś niesprawdzonego...

Heh... Szkoda, że nie ma internetowej aktualizacji, jak w Desire...

Wgrywany przez odina, wygląda jak oryginalny fabryczny.
Wgrany jakoś tydzień po zakupie czy też dwa bo problem z baterią był, znikała do zera nagle z około 50%.
Wgrywał Ryba a co mi wgrał dokładnie i skąd to zdarł to nie mam pojęcia, ważne że chodzi jak powinno.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 10, 2012, 19:43:45 »
Heh... Wszyscy mówią "wgraj stockowego ROM-a przez ODINA" - nikt nie wie jak, nikt nie wie który to ROM. ;)
Sam Googlując nie mogę znaleźć niczego konkretnego, a opierając się na niepewnych informacjach i domysłach za Chiny Ludowe nie zabiorę się za flashowanie sprzętu wartego ~1k zł. ;)

Instrukcja aktualizacji do 2.3.3, którą znalazłem w sieci (opis i film, dwa linki podane wyżej) mówi o kilku plikach do wgrania w kilku krokach.

W archiwum ściągniętym z sammobile widzę tylko dwa pliki. Jakiś DLL i .tar.md5.
Jest tu chociaż jedna osoba, która wie o co w tym wszystkim chodzi? :)

*

Offline I_Mat

  • **
  • 217
  • dunno
  • Sprzęt: spełnia normy
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 10, 2012, 20:14:35 »
http://www.sammobile.com/firmware/?page=6&t=3&o=1# - tutaj powinien być tutorial jak flashować. Rom który podałeś może być, ale zorientuj się czy nie możesz stosować innych (ja z tą stroną miałem do czynienia gdy miałem sgs'a i wgrywałem dowolny rom, pod warunkiem, że był przeznaczony na europę).

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 11, 2012, 02:11:08 »
Jakoś w dzień podeślę Ci na pw kontakt do Ryby to poradzi Ci ewentualnie wskaże który rom i skąd drzeć o ile będzie pamiętał co i jak robił.
Z tego co pamiętam miał troche zabawy ale pełen opis był chyba na xda.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 13, 2012, 11:36:47 »
Na xda-developers znalazłem COŚ TAKIEGO. Tutaj ilość i typ plików bardziej pasuje do opisów, które znalazłem wcześniej. Czy to na pewno prawidłowy ROM, który nie zniszczy mojego tabletu? Nie mogę nigdzie doszukać się informacji czy to wersja dla urządzenia GSM/3G czy też CDMA.

Co oznaczają numery: "p1000xxjq1 p1000xxjq1 p1000xxjpz"?

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 13, 2012, 11:51:49 »
skoro rom jest do P1000 to wiadomo że dla GSM/3G bo P1000 to jest oznaczenie tabletu w tej właśnie wersji, wersje wifi oraz CDMA mają inne oznaczenia

te numery o które pytasz dalej to oznaczenia regionu i data wydania romu, było to opisywane gdzieś w dziale Samsung jak to czytać, bo te symbole są stosowane we wszystkich Samsungach, nie tylko dla taba

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 13, 2012, 11:59:53 »
Daras: Jeszcze jedno. Ten 2.3.3 w twoim Tabie jest w wersji polskiej czy angielskiej??

*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 13, 2012, 15:14:20 »
To przeca android...
Tu wszystko jest jak przed incydentem z wieżą Babel  :E
Nienawidzę Androida!

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 13, 2012, 16:11:14 »
Hmm... Możesz sprecyzować co dokładnie masz na myśli? Chodziło Ci o to, że system jest tak prosty i intuicyjny, że język generalnie nie robi różnicy czy też nawet po flashowaniu istnieje możliwość zmiany języka w ustawieniach? Androida używam do niedawna, zwłaszcza w porównaniu z długimi doświadczeniami z WM.

W tym pierwszym przypadku się zgadzam. Zresztą angielski znam chyba całkiem przyzwoicie. Po prostu wychodzę z założenia, że jeśli można mieć system w języku ojczystym, który działa szybko i stabilnie, to wolę jednak polski niż angielski...