Różne > Tablety Windows 8.x/10 x86/x64

Prestigio Visconte Quad - bootowanie z USB?

(1/3) > >>

Adamerso:
Witam :) Niedawno kupiłem sobie tablecik Prestigio Visconte Quad i generalnie mi się bardzo podoba, ale chciałbym nieco się nim pobawić... Problem tylko w tym, że nie działa mi w nim bootowanie z zewnętrznych urządzeń USB - czy jest jakaś rada na to? Brakuje mi w EFI opcji bootowania z USB, również EFI shell nie pokazuje tych urządzeń :( Czy może trzeba jakoś pena podmontować?

Nawet usiłując zrobić bootowanie USB przez menu odzyskiwania win8 wywala komunikat, że się nie da:(. Czy może coś w SCU trzeba coś przestawić, ale nie widzę nic związanego z secure boot... Aczkolwiek widzę w menu Admister Secure Boot, że niby jest unlocked i disabled :(

daras28-82:
Tak zaawansowany użytkownik liczy tu na pomoc przy chińskim krzaku czy tylko się podszywasz?

Mortus:
Akurat z efi w tabletach pc można się nieźle pogubić. Posiadam transformera T100TA i zabootowanie na nim czegoś to cud. Po pierwsze musisz się dowiedzieć jakie uefi masz czy 32 bitowe czy 64 bitowe  (transformer ma 32 bitowe), po drugie znajdź informację z jakiej ścieżki uefi próbuje załadować bootloader (transformer bootuje tylko /EFI/BOOT/bootia32.efi). Jednak za wiele z 32 bitowym uefi nie zrobisz (podejrzewam, że tablet ten ma 32 bitowe efi) np. nie odpalisz 64 bitowego systemu (ponoć można ale trzeba strasznie kombinować), większość dystrybucji linuxa przystosowana jest tylko i wyłącznie do efi 64 bitowego...

daras28-82:
Dodam że na większość urządzeń można znaleźć modowane biosy.
Tu jednak nie spodziewałbym się wiele.

Adamerso:

--- Cytat: daras28-82 w Styczeń 23, 2015, 11:15:22 ---Tak zaawansowany użytkownik liczy tu na pomoc przy chińskim krzaku czy tylko się podszywasz?

--- Koniec cytatu ---

nie podszyw ;)


Kupiłem, bo wiele od tego nie oczekiwałem, ale tak elementarnego braku się nie spodziewałem  :-|

Również nie jest to pierwsze EFI w moich rączkach, więc raczej nie jest to kwestia pogubienia się w gąszczu menu... Zresztą pisałem z supportem :


--- Cytuj ---____ 2015-01-22 11:48 - Adam G:
Witam :) Niedawno kupiłem sobie tablecik Prestigio Visconte Quad i generalnie mi się bardzo podoba, ale chciałbym nieco się nim pobawić... Problem tylko w tym, że nie działa mi w nim bootowanie z zewnętrznych urządzeń USB - czy jest jakaś rada na to? Brakuje mi w EFI opcji bootowania z USB, również EFI shell nie pokazuje tych urządzeń :( Czy może trzeba jakoś pena podmontować? Nawet usiłując zrobić bootowanie USB przez menu odzyskiwania win8 wywala komunikat, że się nie da:(. Czy może coś w SCU trzeba coś przestawić, ale nie widzę nic związanego z secure boot... Aczkolwiek widzę w menu Admister Secure Boot, że niby jest unlocked i disabled :(

____ 2015-01-22 13:27 - Prestigio:
Dzień dobry,

Uprzejmie informujemy, że nie ma na to rady na chwilę obecną.

Dziękujemy za kontakt z Centrum Obsługi Klienta Prestigio.
W przypadku dodatkowych zapytań zapraszamy do kontaktu.

Pozdrawiam.

____ 2015-01-22 15:37 - Adam G:

Dziękuję za szybką odpowiedź. Jednak nie rozumiem w czym problem aby tą funkcję odblokować choćby poprzez aktualizację BIOS/EFI? Mam też parę pytań powiązanych:
1) Biorę udział w programie Windows Technical Preview i chcę zainstalować na moim urządzeniu testową wersję Windowsa 10 - jak będę mógł powrócić do kopii systemu wersji windows 8.1 (wykonanej przy użyciu wbudowanego narzędzia do tworzenia obrazu dysku w Win8)? Tu nadmienię, że odpalany w Win10 instalator Win8 nie ma opcji downgrade'u.
2) Co w przypadku gdybym chciał zrezygnować z multibootowania Windowsa z Ubuntu?
3) Po co na tak malutkim dysku mam trzymać prawie 4gb partycję odzyskiwania, skoro mam utworzoną w/w kopię systemu na dysku zewnętrznym - zgodnie z zaleceniami Microsoft?
4) Czy z racji tak absurdalnego ograniczenia w BIOSie (o którym nie ma żadnej informacji na opakowaniu) jest możliwość zwrotu urządzenia?
5) Jaki jest powód nałożenia takiego ograniczenia, które nie występuje na podobnych urządzeniach Microsoft, Asus, Dell ani tabletach innych producentów? I de facto wpływa jedynie na to, że urządzenia nie da się samodzielnie naprawić, bo korzystając z konta administratora w Win8 można je bardzo łatwo skutecznie "uszkodzić" w sposób wymagający bootowania z USB. Czy chodzi o zarobek na "serwisowaniu" polegającym na reinstalacji Win8? Jaki jest koszt wykonania takiej usługi?
Pozdrawiam,
Adam G
--- Koniec cytatu ---

ale niestety na drugą wiadomość tak sprawnie nie odpisali :)

Próbowałem z efi się pobawić, ale póki co ten chiński tool do dumpowania/backupowania EFI nie rozpoznaje urządzenia :( Nie wiem również jaki jest pierwotny producent, nawet cpu-z bzdury na tym cudzie wyświetla :(

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej