Psion series 5 - polski system operacyjny

  • 4 Odpowiedzi
  • 40279 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Psion series 5 - polski system operacyjny
« dnia: Październik 12, 2017, 11:06:07 »
Cześć wszystkim.

Początkiem lat 2000 używałem Psiona Revo, do momentu aż się uszkodził. Uwielbiam to urządzenie.
Obecnie zamierzam kupić Psiona series 5 (ze względu na baterie typu AA jest lepszy od Revo)

1) Może ktoś z was się orientuje czy kupując Psiona z płytą instalacyjną na CD jest możliwość instalacji systemu po polsku?
2) Wiem, że istnieje polonizacja od firmy PSILOC. Sam proces polonizcji opisany jest na stronie http://pastime.republika.pl/index2.html. Niestety nie mogę znaleźć nigdzie tego oprogramowania do ściągnięcia (pomimo, że jest już darmowe). Czy ktoś z was byłby w stanie pomóc? Choćby i odpłatnie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich, którzy mają sentyment do starych plamtopów  :ok:

Odp: Psion series 5 - polski system operacyjny
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 14, 2017, 20:19:21 »
Udało mi się zorientować, że na płycie CD na pewno nie ma pakietu Multi language. Polski wobec tego odpada. Czy ktoś z was pamięta z zamierzchłych czasów czy Psion Revo/series 5 wychodził w ogóle od producenta z polskim systemem?

*

Offline Cosi

  • 13
    • Vintage Palmtops
  • Sprzęt: Portfolio, różne Psiony i inne
Odp: Psion series 5 - polski system operacyjny
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2018, 21:27:40 »
Cześć, Rusty_mike.

Nie wiem, czy jeszcze jesteś zainteresowany, ale mam program PsiLoc i potwierdzam: działa :-)

Program wrzucam na Dropboksa: https://www.dropbox.com/s/ecidvfrd41fl00y/PSILoc.zip?dl=0 (informacja dla PT Moderatorów: jest całkowicie legalny, żaden tam pirat)

Miłej zabawy Psionem,
Cosi
Atari Portfolio; Psion Organiser II XP, LZ64; Siena; Series 3a, 3c, 5mx; Workabout; HP 95LX, 200LX, 620LX; Amstrad NC100, NC200

Odp: Psion series 5 - polski system operacyjny
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 06, 2018, 11:06:30 »
Wielkie dzięki Cosi! Jestem ci niezmiernie wdzięczny za zaangażowanie.

Pobrałem. Na razie nie mam jak zainstalować, ale jak tylko podejmę próbę, obiecuję, że wrzucę na forum krótką informację, aby ułatwić instalację kolejnym osobom.
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2018, 11:10:40 wysłana przez Rusty_mike »

Odp: Psion series 5 - polski system operacyjny
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 15, 2019, 23:18:53 »
Cze

Połączone: Luty 15, 2019, 23:32:03
Cześć,

znalazlem tu porade, ktorej dlugo szukalem. Zainstalowalem program ale nadal nie ma polskich liter (psion 5 mx)

system psiona jest niemiecki i mi to nie przeszkadza ale czy można porosic o porade czy jest jakas szansa by wyswietlaly sie w dokumentach polskie litery - teraz mam krzaczki zamiast ęą.

byłbym wdzięczny za pomoc:
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2019, 23:32:03 wysłana przez peter »