P910i połaczenie BT do PC w celu synchronizacji

  • 5 Odpowiedzi
  • 484 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

P910i połaczenie BT do PC w celu synchronizacji
« dnia: Lipiec 05, 2006, 21:27:20 »
witam,

walcze wlasnie 3 godzine z BT w moim P910i :)
zaraz skonczy sie bateria...

w skrocie: probuje skonfigurowac BT tak, zeby moc synchronizowac/wgrywac soft z laptopa na komorke bez kabla

co osiagnalem:
Laptop ma wbudowane BT bazowane na Toshibie
Zainstalowalem drivery i polaczylem telefon z laptopem - sparowalem, stworzylem polaczenie COM w ichniejszym sofcie, udalo sie zrobic "polacz" i niby jest ok

niby, bo software od SE (Phone Connection Link) w najlepszym razie rozpoznaje port COM - BT jako stan "Connecting" w momencie gdy aplikacja Toshiby mowi ze sie juz polaczyla.

Jakies sugestie? Opis z plytki od P910 ma opis jak sie laczyc ale troche rozni sie od rzeczywistosci (inna wersja driverow, inne okienka, itd).

z gory dzieki

*

Offline bret

  • *****
  • 1964
P910i połaczenie BT do PC w celu synchronizacji
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 05, 2006, 21:45:35 »
Sprawdź na którym porcie COM działa usługa Bluetooth Serial Port (w sterowniku adaptera notebooka) i następnie w Panelu sterowania Windows, w Phone Monitor Options zaznacz odpowiedni port jako Enabled (albo Reserved? - sorry, nie pamiętam w tej chwili, niestety) - w każdym razie, pokombinuj z tymi ustawieniami w Phone Monitor Options. Może to coś da? Warto byłoby też może sprawdzić czy nie ma dostępnej nowszej wersji PC Suite.

Co prawda, synchronizacja musi być przy pomocy PC Suite, ale instalacja aplikacji już niekoniecznie - wystarczy plik *.sis przesłać via BT na telefon i tam odpalić go.

P910i połaczenie BT do PC w celu synchronizacji
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 05, 2006, 22:35:47 »
tak, w ustawieniach enabled/reserved kombinowalem
niestety bez specjalnego sukcesu

jesli ustawi sie "reserved" to chyba reszta aplikacji przestaje miec wogole dostep do tgo portu (tylko aplikacja SE) a z niej nie moge utworzyc polaczenia (opcja "Connect to Bluetooth phone" nie dziala - mowi jakby BT w laptopie wogole nie byl wlaczony)

ustawienie "enabled" chyba popycha procedure we własciwym kierunku, ale nie do konca (jakby latwiej sie laczyl)

niestety calosc dziala dosc niestabilnie - teraz np. po kolejnej instalacji telefonu na nowym porcie wogole nie moze sie polaczyc, nawet aplikacja Toshiby

w aplikacji SE byl defaultowo port COM500 :) jako bluetooth, jak robie nowe polaczenia z aplikacji Toshiby to tworza sie porty jakie sobie zazycze  (COM60, 64).

aha, obok lezy tez telefon W800 z BT wlaczonym i pojawia sie tylko w aplikacji Toshiby, SE nie potrafi go znalesc, wiec nie zebym mial zepsuty BT w P910 :)

moze poszukam jednak tego nowego PC Suite... bo pisany byl w czasach Windows 2000 (tak przynajmniej pisze readme :)

P910i połaczenie BT do PC w celu synchronizacji
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 05, 2006, 22:43:49 »
jednak PC Suite mam nawet ZBYT nowy :)

na stronach SE widze 3.1.1 a moj readme mowi:

====================== Sony Ericsson PC Suite =======================
Version 3.2.0

*

Offline bret

  • *****
  • 1964
P910i połaczenie BT do PC w celu synchronizacji
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 06, 2006, 00:48:12 »
Jednak raczej przeinstaluj PC Suite i użyj tego ze strony SE. I coś mi się też majaczy że PC Suite "nie lubi" portów COM o zbyt dużych numerkach - spróbuj ustawić port COM na jak najniższy numer. Jednak problemem może być to że BT na sterownikach Toshiby... Obawiam się że za wiele nie doradzę. Używałem P800 co prawda (to samo PC Suite), jednak nie mam pojęcia o BT wg. Toshiby (mój adapter BT obsługują sterowniki WIDCOMM). Mam nadzieję że odezwie się jeszcze ktoś kto z powodzeniem używa podobnego sprzętu.

P910i połaczenie BT do PC w celu synchronizacji
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 19, 2006, 23:56:26 »
nie wiem jak p910i, ale nowe soniacze mają usługę ftp przez bluetooth, ja mam bluetooth z hp (lap) i jak podłączyłem fon kumpla: serch devices -> jak znajdzie to dajesz pair devices i discover avaible services, powinien się tam pojawić ten etfep, jak a niego klikniesz to przeglądasz pliki w fonie jak w moim komputerze, na p800 do kopiowania plików przez bluetooth używam programiku PC File Manager for nokia and SE p800 firmy epcoware (powinien też obsługiwać p910i, p800 jest stary i nie ma tego eftepa na bluetooth, a 910i ma quick share), PC suite znajduje fona i już można przegrywać pliki, pamiętaj tylko że niestety bluetooth jest strasznie wolny, na p800 mam 1 MB w 45 sekund.....
jak masz lapa to zrób jak ja - kup sobie czytnik kart na allegro (o ile nie masz wbudowanego) za 70 pln - najszybciej i najlepiej (karta pcmcia może być zawsze włożona, nic nie wystaje z lapa, ja mam taką że karta wchodzi do niej całkowicie (nie wystaje po włożeniu) - mogę cały czas trzymać w środku przejściówkę z MS na MS duo