kilka pytań

  • 4 Odpowiedzi
  • 485 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kilka pytań
« dnia: Maj 17, 2006, 14:35:25 »
Witam serdecznie!
Mam dwa pytania:
1. Czy można ustawić telefon w taki sposób, abym na zewnętrznym wyświetlaczu widział czas rozmowy, albo podsumowanie po rozmowie.
Ustawienia, które dotyczą podsumowania po połączeniu działają tylko na wyświetlaczu wewnętrznym!
2. Tworząc foldery lub nazwy dokumentów nie mogę używać znaków z ogonkami ą,ę... dopiero z pozycji komputera mogę je dodawać. Ciekawe dlaczego tak jest :?: . Poza tym, kiedy przeglądam zdjęcia za pomocą menedżera plików to zmieniając nazwy nie mogę używać polskich "ogonków". Ale kiedy przeglądam zdjęcia poprzez Multimedia to mogę zmieniać nazwy z polskimi "ogonkami".  :)

kilka pytań
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 17, 2006, 15:05:27 »
mam podobny problem z 3230. nie do końca.

*

Offline bret

  • *****
  • 1964
kilka pytań
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 17, 2006, 20:39:34 »
Ad.: Nie mam 9300i, ale sądzę że jedyny sposób to sprawdzenie tego (czasu ostatniego połączenia) w logu połączeń (od strony telefonu, nie PDA, oczywiście): Menu -> Rejestr poł. -> Czas połączeń -> Czas trwania ostatniego poł. Albo nieco prościej: Menu + 251.

Ad. 2.: Nie mam tego typu problemu w przypadku folderów. Używam PowerDesk i tam można dodawać nowe foldery pod dowolną nazwą, również z polskimi znakami. Podobnie w domyślnej aplikacji Pulpit (Ctrl + N). Natomiast co do reszty, to chyba właśnie odkryłeś niedoróbkę, bo ja mam tak samo. Dodam jeszcze że można zauważyć kolejny błąd w czasie wprowadzania polskich znaków: nie sposób uzyskać literę "ć" przy pomocy kombinacji Chr + znak. Trzeba otwierać tabelę znaków. A notatki tworzone pod Power Deskiem w ogóle polskich znaków nie przyjmują... Myślę że implementacja polskich znaków rzeczywiście idealna nie jest...

kilka pytań
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 18, 2006, 23:51:16 »
Jeżeli chodzi o literę "ć" to nie zauważyłem problemów z jej pisaniem poprzez kombinację chr+C, zarówno w notatkach jak i dokumentach tekstowych.
Jeżeli chodzi o tworzenie nowych grup (Pulpit (CTRL+N)) to faktycznie problem polskich "ogonków" jest rozwiązany! Nie będę się na ten temat dalej rozwodził skoro aplikacja PowerDesk rozwiązuje ten problem głębiej!
No i na koniec dygresja: skoro masz Nokię 9300i to po co sprawdzać na bieżąco czas połączenia, przecież stać cię na bar...dzo długie rozmowy!
Dziękuję za wyjaśnienia i pozdrawiam! :D

*

Offline bret

  • *****
  • 1964
kilka pytań
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 19, 2006, 01:48:28 »
No cóż... niedoróbka z ć (ja mam do wyboru tylko coś w rodzaju czeskiego i tureckiego ć) może wynikać z wersji firmware w mojej 9300 - nie aktualizowałem jeszcze do najnowszej wersji, a wersja 4.53 jest dość wiekowa (12.2004)... A co tam, ja i tak praktycznie polskich znaków nie używam na 9300 :) - ważne że w ebookach się poprawnie wyświetlają :). Cieszę się że choć trochę pomogłem :).