PŁATNE SMARTGADU

  • 55 Odpowiedzi
  • 4633 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jacek_16

  • *
  • 84
  • Płeć: Mężczyzna
PŁATNE SMARTGADU
« dnia: Luty 07, 2007, 22:14:47 »
Wchodze na smartgadu, a tam informacja zebym sie zarejstrowal na smartgadu.com i okazuje sie ze jest jednorazowa oplata za korzystanie z smartgadu w wysokosci 10zl...
eh wsumie nalezy sie... :)
Pozdrawiam

*

Offline Pio17

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • TyTN II, SPV c500
wpłać pieniądze
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2007, 22:30:37 »
Moim zdaniem sie należy i to bezapelacyjnie.
Program za mocno mi życie uławia a przy okazji oszędzam na smsach i dzwonieniu.
Wpłaciłem dyche wedle instrukcji zamieszczonej na www.smartgadu.com

Nieoficjalnie wiem że starsze wersje nie objęte są ograniczeniem.

Pozdr.

*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
PŁATNE SMARTGADU
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2007, 22:38:52 »
Zdecydowanie warto wesprzec autora.

*

Offline jacek_16

  • *
  • 84
  • Płeć: Mężczyzna
PŁATNE SMARTGADU
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 07, 2007, 22:44:32 »
no, tez mysle ze trzeba wspierac autorow prrogramow do naszych smartow  :proud: i tez chyba wplace. W koncu 10zl to nie taka kosmiczna kwota.
pozdrawiam

*

Offline mc_piccolo

  • **
  • 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mail w awatarze
  • Sprzęt: Nokia N91 + Era G1 z Google :)
PŁATNE SMARTGADU
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 07, 2007, 22:59:08 »
Ja nie jestem przekonany co do tego czy opłata jest wnoszona słusznie. Z jednej strony 10 zł to nie majątek, ale z drugiej jaką mam pewność, że funkcje mojego SG nie zostaną powtórnie zablokowane? Myślę, że wiem dlaczego autor posunął się do pobrania tej opłaty. Parę dni temu mój dobry kumpel napisał do niejakiego Kamila B. z prośbą o ulepszenie komunikatora o pewną funkcję, która nie jest teraz istotna. Ten zażądał od chłopaka zapłaty. Z pewnego źródła wiem, że poprzednie wersje programu były wykonywane komercyjnie i autor pobierał za nie nie małe pieniądze. Teraz widocznie pomyślał, że po co mu tyle, ile dostał, skoro może mieć więcej. Tak, jak do tej pory szanowałem Kamila B., tak teraz brzydzę się tym, co zrobił. Uważam, że mógł poprzestać na dobrowolnych wpłatach użytkowników, skoro i tak otrzymał już wynagrodzenie za stworzenie tego programu lub nadal rozwijać program, ale już tylko w wersji płatnej. Przypuszczam, że i tak lada dzień pojawia się informacje o tym, jak obejść to zabezpieczenie.
Nokia 5110 -> Sagem MyX-1 twin -> Sony Ericsson K508i -> SPV C600 -> HTC Universal -> Nokia 6100 -> Toshiba G900 -> Nokia N91 ->  HTC Dream G1

*

Offline mc_piccolo

  • **
  • 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mail w awatarze
  • Sprzęt: Nokia N91 + Era G1 z Google :)
PŁATNE SMARTGADU
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 07, 2007, 23:04:10 »
Pozostaje wypróbować sposób mojego przedmówcy. Może być jednak problem ze znalezieniem starszych wersji programu. Jeśli ktoś jest w posiadaniu takowych lub wie, skąd można je pobrać, proszę o kontakt: maciej-cz@o2.pl
Nokia 5110 -> Sagem MyX-1 twin -> Sony Ericsson K508i -> SPV C600 -> HTC Universal -> Nokia 6100 -> Toshiba G900 -> Nokia N91 ->  HTC Dream G1

*

Offline Pio17

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • TyTN II, SPV c500
PŁATNE SMARTGADU
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 07, 2007, 23:56:02 »
taaaa.... najlepiej iść na łatwizne i zamiast wpłacić człowiekowi skromną/nieskromną (niepotrzebne skreślić) dyszke to lepiej próbować kombinować z wersjami programu.
Dalej myśle że czlowiekowi sie ta kasa należy, dzisiaj przeczytałęm art w Angorze gdzie jest przedstawiona historia gadu-gadu. Od zera do bohatera. Kamil Brzeziński nie może zarabiać na swoiej aplikacji w żaden sposób tzn. nie umieszcza banerów.
Myśle że pracja jaką włożył w projket programu jest warta tych 10 zł.
Poza tym może zmotywuje go to do lepszej i wydajniejszej pracy choć  i tak program jest pratycznie idealny pod smartphony.
Kończąc... też chciałbym kiedyś zarabiać na tym co robie, lubie i szanuje.
Pozdr.

*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
PŁATNE SMARTGADU
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 08, 2007, 01:10:52 »
mc_piccolo na jakiej podstawie oskarzasz Kamila? Nie rozmawiales z nim osobiscie tylko "kumpel napisal". Tak sie sklada, ze rozmawialalem z Kamilem wielokrotnie i nijak sie to to ma do tego co Ty napisales.
Prawda jest taka, ze wszyscy chca program za free a jak juz go dostana to wybrzydzaja, ze to i tamto im sie nie podoba. Z tego co wiem to malo kto docenil (finansowo) prace jaka Kamil wlozyl w program.
Smartgadu to swietny i dopracowany program dlatego bede bronil racji Kamila. Smieszy mnie troche podejscie niektorych ludzi, ktorzy maja telefony za 800-1000zl a szkoda im wydac 10zl za program, ktory zapewne bardzo czesto uzywaja.

*

Offline carnil

  • **
  • 160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kamil Brzeziński
  • Sprzęt: iPhone 3G, XPERIA X1, Android G1
PŁATNE SMARTGADU
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 08, 2007, 09:06:17 »
Co do Twojego kumpla to rzeczywiście zasugerował kilka zmian. Zapytałem Go ile dla Niego jest to warte i po paru minutach rozmowy z jego "ust" (z pomocą klawiatury) wyszedł tekst, że przecież SmartGadu jest bezpłatne więc dlaczego miałby za coś płacić. Nie zarządałem zapłaty ale pytałem ile byłby gotów dać za SmartGadu z taką funkcjonalnością, którą chciał. Nie jest to jednak jedyny powód dla którego postanowiłem wprowadzić opłaty.

Nie jest prawdą, że wcześniej zarabiałem w jakiś sposób na SmartGadu i to mi nie wystarczyło i postanowiłem się dorobić więcej. Nie miałem z tego ani grosza. Zanim zacząłem pobierać jednorazową opłatę (która wydaje mi się niewielka z punktu widzenia użytkownika) wszystkim użytkownikom pojawiała się informacja, że mają starą wersję i żeby odwiedzili www.smartgadu.com gdzie prosiłem o dobrowolne wpłaty. Na moją prośbę było ZERO odzewu.

Chciałbym rozwijać SmartGadu na WM (szczególnie PocketPC) oraz wersję na Symbian (ew. JAVA) ale nie mam pieniędzy nawet na zapłacenie rachunku za Internet, stąd też między innymi takie moje posunięcie.

Jeśli ktoś uważa, że przestaje mnie szanować to Jego sprawa. Ja uważam, że 10zł za taki program to niewiele a jak ktoś nie chce to przecież nikt Go nie zmusza. Zawsze jest wersja Gadu-Gadu w JAVA (za opłatą abonamentową), wersja EraGG (w JAVIE) oraz Gadu-Gadu na PC.

Przypominam, że używanie innych komunikatorów jest niezgodne z regulaminem Gadu-Gadu :-)

pozdrawiam,
Kamil Brzeziński


Cytat: "mc_piccolo"
Ja nie jestem przekonany co do tego czy opłata jest wnoszona słusznie. Z jednej strony 10 zł to nie majątek, ale z drugiej jaką mam pewność, że funkcje mojego SG nie zostaną powtórnie zablokowane? Myślę, że wiem dlaczego autor posunął się do pobrania tej opłaty. Parę dni temu mój dobry kumpel napisał do niejakiego Kamila B. z prośbą o ulepszenie komunikatora o pewną funkcję, która nie jest teraz istotna. Ten zażądał od chłopaka zapłaty. Z pewnego źródła wiem, że poprzednie wersje programu były wykonywane komercyjnie i autor pobierał za nie nie małe pieniądze. Teraz widocznie pomyślał, że po co mu tyle, ile dostał, skoro może mieć więcej. Tak, jak do tej pory szanowałem Kamila B., tak teraz brzydzę się tym, co zrobił. Uważam, że mógł poprzestać na dobrowolnych wpłatach użytkowników, skoro i tak otrzymał już wynagrodzenie za stworzenie tego programu lub nadal rozwijać program, ale już tylko w wersji płatnej. Przypuszczam, że i tak lada dzień pojawia się informacje o tym, jak obejść to zabezpieczenie.

*

Offline carnil

  • **
  • 160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kamil Brzeziński
  • Sprzęt: iPhone 3G, XPERIA X1, Android G1
PŁATNE SMARTGADU
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 08, 2007, 10:08:56 »
Chciałbym również poinformować, że jak zauważył jeden z użytkowników jest możliwość korzystania ze SmartGadu bez opłaty. Jednak są to bardzo stare wersje poniżej 1.99beta o ile mnie pamięć nie myli. Nie polecam tych wersji gdyż były niestabilne i mało funkcjonalne.

Co do tego "kolegi" to nawet wysłał ogłoszenie http://www.forumowisko.pl/index.php?showtopic=25732&pid=526627&st=0&#entry526627 i szuka kogoś kto Mu przerobi SmartGadu (oczywiście osoba ta nie ma dostępu do źródeł, więc w grę wchodzi raczej napisanie od nowa) za (UWAGA) "jakieś wynagrodzenie".

Tak jak pisałem jeśli ktoś nie chce wspomóc autora to nie musi używać SmartGadu, może kombinować ze starszymi wersjami. Prosiłbym tylko o niehackowanie programu, bo wtedy można zapomnieć o rozwoju oprogramowania w Polsce.

*

Offline mc_piccolo

  • **
  • 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mail w awatarze
  • Sprzęt: Nokia N91 + Era G1 z Google :)
PŁATNE SMARTGADU
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 08, 2007, 15:31:42 »
Na początek chciałbym poprosić o nie wieszanie psów na moim koledze. Napisałem tylko to, co mi przekazał. Mogłem Go źle zrozumieć, więc poproszę Go o archiwum z tej rozmowy, ale dopiero, gdy bede na kompie, bo JaduGadu nie jest zbyt wygodne :/
Jeśli chodzi opłatę, to, szczerze mówiąc, wolę poszukać starszych wersji SG niż płacić za program, który nie będzie już rozwijany, a takia deklaracja nie padła.
Jeśli chodzi o wypowiedź niejakiego sajlenta, dotyczącą kupowania programów, to tłumaczę:
Telefon jest urządzeniem, które będę używał w 100% intensywnie, w moim przypadku, zaraz po kupieniu nowego sprzetu już myślę o tym, na co go zamienię (tel. zmieniam średnio co rok) i zaczynam zbierać na to kasę, więc pewne jest, że program, który kupię, po pewnym czasie przestanie mi służyć. Poza tym jaką mam gwarancję, że program ten będzie dla mnie użyteczny przez cały ten rok? Albo wyjdzie nowa wersja programu, wymagająca ponownego ponownej zapłaty? Staram się szanować każdy grosz i te 10 zł wolę dołożyć do Hermesa.
Nokia 5110 -> Sagem MyX-1 twin -> Sony Ericsson K508i -> SPV C600 -> HTC Universal -> Nokia 6100 -> Toshiba G900 -> Nokia N91 ->  HTC Dream G1

*

Offline carnil

  • **
  • 160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kamil Brzeziński
  • Sprzęt: iPhone 3G, XPERIA X1, Android G1
PŁATNE SMARTGADU
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 08, 2007, 15:55:48 »
Ja niestety nie dysponuje archiwum w GG, ponieważ dziennie pisze do mnie kilkanaście osób z problemami, które staram się rozwiązywać i które dotyczyły BEZPŁATNEGO SmartGadu. Dodatkowo odbieram tygodniowo kilka maili w sprawie pomocy z konfiguracją połączenia itp. To był też jeden z powodów dla których SmartGadu jest teraz płatne.

Jeśli wolisz poszukać starszych wersji SmartGadu to znaczy, że potrzebujesz tego programu i jest dla Ciebie użyteczny. Widać nie tak bardzo skoro 10zł jest dla Ciebie dużo za czyjeś 1.5 roku pracy. Ciekawe jak to jest, że jesteś gotów zapłacić za nowy telefon ponad tysiąc złotych (bo ma ciekawe i nowe potrzebne Tobie funkcjonalności) niż przez pare lat używać starego telefonu np. C600 (który wbrew pozorom jest całkiem dobrym telefonem) a żal Ci 10zł i wolisz używać starej wersji SmartGadu (nie w pełni funkcjonalnej).

Chciałbym poinformować, że w przypadku pojawienia się nowej wersji (czego nie wykluczam) bez względu czy będzie na Windows Mobile, Symbian czy JAVA za dostęp płaci się tylko raz. Osoba, która zapłaci teraz będzie mogła korzystać ze wszystkich aplikacji. Nie będę pobierał ponownie opłat od osób które już zapłaciły. Planuje w przyszłości udostępnić wersję trial dla nowych osób, żeby przed kupnem mogły korzystać z aplikacji i sprawdzić czy Im odpowiada.

W tej chwili jeśli ktoś mnie bardzo prosi o włączenie bo potrzebuje i mówi, że np. zapłaci za parę dni to takim osobom odblokowuje. Dla przykładu Twój kolega używa SmartGadu i powiedział, że w niedzielę przeleję (jest w tej chwili podobno na nartach) i bardzo mnie prosił o odblokowanie, co oczywiście uczyniłem.

Może powinieneś iść w Jego ślady. Jeśli chcesz mogę Ci odblokować dostęp jeśli dostanę potwierdzenie, że jesteś zainteresowany. Po tygodniu jeśli nie będzie wpłaty konto zostanie oczywiście zablokowane.

pozdrawiam,
Kamil Brzeziński

*

Offline XyniX

  • **
  • 161
PŁATNE SMARTGADU
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 08, 2007, 16:00:23 »
popieram carnil'a - w końcu coś ci się należy za, bądź co bądź, świetny program ale może 10 zł to dla niektórych za dużo  :huh:  ja ze smartgadu korzystałem kilka razy (łącznie może ponad 30 minut siedzenia) i mi się program bardzo podoba ale nie na tyle, zeby płacić 10 zł - no sorry ale mniej na gprs do tej pory zapłaciłem :D ale jeżeli dalej będe korzystał ze smartphone'a (a się na to niestety nei zanosi) to oczywiście zapłacę bo czasami można sobie pogadać jak się jest w jakiejś trudnej sytuacji czy coś  :proud:  

szkoda, że program nie będzie dalej rozwijany ale w sumie też i po co, skoro jest praktycznie idealny :D

pozdro  :))

*

kichu1979

PŁATNE SMARTGADU
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 08, 2007, 16:17:45 »
Szczerze mowiac dziwia mnie wypowiedzi niektorych uzytkownikow. Autor ma prawo robic z program co mu sie zywnie podoba, lacznie z wprowadzeniem oplaty za jego uzytkowanie. Jesi Ci sie to nie podoba, badz masz jakies inne powody, dla ktorych oplata Ci nie odpowiada, nie uzywaj i juz. Jest wiele innych alternatywnych mozliwosci korzystania z gg, takze darmowych.

To ze autor wprowadzil oplate za program, ktory wczesniej udostepnial za darmo to jest jego suwerenna decyzja, ktora nalezy uszanowac. Nawet jesli sie to komus nie podoba. Stworenie programu wymagalo sporego nakladu czasu i pracy i w sumie nie dziwi mnie, ze autor postanowic czesc tych poniesionych nakladow odzyskac.

Tymczasem niektorzy prezentuja tutaj stanowisko, ze nie dosc ze program powinien byc za darmo, to autor powinien swiadczyc jeszcze pelna obsluge na rownie z komerdycjnymi producentami oprogramowania. No sorry, ale to raczej nie ta bajka...

No i tak sobie mysle, ze koledze ktory woli te 10 PLN dolozyc do nowego telefonu zamiast zaplacic za program, chyba po prostu ten program nie jest w ogole potrzebny... w kazdym razie na pewno w duzo mniejszym stopniu niz nowy telefon :)

*

Offline carnil

  • **
  • 160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kamil Brzeziński
  • Sprzęt: iPhone 3G, XPERIA X1, Android G1
PŁATNE SMARTGADU
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 08, 2007, 16:42:02 »
Cytat: "XyniX"


szkoda, że program nie będzie dalej rozwijany ale w sumie też i po co, skoro jest praktycznie idealny :D

pozdro  :))


program miał nie być dalej rozwijany bo nie miałem sprzętu (telefonu z WM). Jak uda mi się uzbierać na sprzęt to chętnie wznowie pracę nad SmartGadu i postaram się dostosować do PocketPC.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
PŁATNE SMARTGADU
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 09, 2007, 19:34:22 »
Właśnie to jest jedna z rzeczy których brakuje mi na pda. Przesiadłem się z C500, na którym używałem smartgadu. Wszystko ok, program był stabilny, mógł pracować cały dzień bez problemu. Teraz jednak zakupiłem pda, szukam gada, znalazłem programik konkurencji, ale od dłuższego czasu męczę się żeby ściągnąć kontakty z serwera, bo na plik txt nie reaguje.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
PŁATNE SMARTGADU
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 09, 2007, 19:42:23 »
Właśnie to jest jedna z rzeczy których brakuje mi na pda. Przesiadłem się z C500, na którym używałem smartgadu. Wszystko ok, program był stabilny, mógł pracować cały dzień bez problemu. Teraz jednak zakupiłem pda, szukam gada, znalazłem programik konkurencji, ale od dłuższego czasu męczę się żeby ściągnąć kontakty z serwera, bo na plik txt nie reaguje.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline carnil

  • **
  • 160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kamil Brzeziński
  • Sprzęt: iPhone 3G, XPERIA X1, Android G1
PŁATNE SMARTGADU
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 09, 2007, 20:07:42 »
a ten ipaq nie ma WM5.0? Bo SmartGadu działa na PDA z Windows Mobile 5.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
PŁATNE SMARTGADU
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 09, 2007, 20:19:53 »
Tak, ma WM5.0. Czyli którą wersję muszę pobrac?
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline may

  • ******
  • 2541
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Sensation
PŁATNE SMARTGADU
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 09, 2007, 20:22:42 »
Cytat: "carnil"
a ten ipaq nie ma WM5.0? Bo SmartGadu działa na PDA z Windows Mobile 5.

??  :surprised: a ja się męczę na C600  :wkurzony:
Po trupach, po trupach...do celu...na Wawelu
  


*

Offline carnil

  • **
  • 160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kamil Brzeziński
  • Sprzęt: iPhone 3G, XPERIA X1, Android G1
PŁATNE SMARTGADU
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 09, 2007, 20:29:06 »
Cytat: "bikekowal"
Tak, ma WM5.0. Czyli którą wersję muszę pobrac?


CAB powinien się instalować bez problemu. Nie wiem czy EXE też.

*

Offline carnil

  • **
  • 160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kamil Brzeziński
  • Sprzęt: iPhone 3G, XPERIA X1, Android G1
PŁATNE SMARTGADU
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 09, 2007, 20:29:49 »
Cytat: "may"
Cytat: "carnil"
a ten ipaq nie ma WM5.0? Bo SmartGadu działa na PDA z Windows Mobile 5.

??  :surprised: a ja się męczę na C600  :wkurzony:


a czemu się męczysz? nie rozumiem

http://www.smartgadu.com/instalacja.htm w sekcji Wymagania.

*

Offline grzelaq

  • 11
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.e-bajt.pl
  • Sprzęt: M3000 + 2 GB GoodRam ;p
PŁATNE SMARTGADU
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 09, 2007, 22:20:37 »
Ja nie rozumiem o co Wam chodzi ?
Autor pisze = autor ma prawo chcieć gotówki
Według mnie 10 zł to kwota na którą mnie stać i gdy przyjedzie ( we wtorek) moja piękna m3000 po prostu kupię ... no trudno 10 zł :) 2 dni nic nie zjem  :O~  ale zapłacę :)

A całkiem poważnie to ludzie ! bawicie się urządzeniami za 700 - 2500 zł i jeszcze się flustrujecie, że chce symboliczne 10 zł  :wkurzony:  ?! Jeśli Wam nie pasuje to przecież możecie sami napisać sobie taki program i mieć 10 zł w kieszeni. Ja nie potrafię dlatego kupię ;)

Trzeba wspierać programistów ! Dobrze mówie ?
bleeee :)
nie wiem co tutaj napisać ;)

*

Offline Pio17

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • TyTN II, SPV c500
PŁATNE SMARTGADU
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 09, 2007, 22:51:33 »
bardzo dobrze

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
PŁATNE SMARTGADU
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 10, 2007, 07:08:02 »
Dobra, zakończmy wątek o płaceniu czy nie płaceniu, każdy kto będzie chciał i tak zapłaci, każdy kto nie będzie chciał to znajdzie sobie cracka. Taka jest rzeczywistość i prawda. Na to nic nie poradzimy, piractwo zawsze będzie, więc albo przenieśmy wątek do Hypde Parku, albo zamknijmy, bo nie wnosi on nic na temat samej aplikacji a może się rozwinąć w niekończącą sie opowieść.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

PŁATNE SMARTGADU
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 10, 2007, 21:57:09 »
Heh.. Do tej pory miałem  wielki szacunek do  Kamila.
Jednak z dniem kiedy zobaczyłem    komunikat aby zarejestrować  swoje  sg to się zmieniło.
Według mnie zachował się nie fajnie. Jesli już koniecznie chciał wprowadzić płatne  sg to mógł  dać chwilę na wpłate a nie od razu blokada, a nie pomyślał że  ktoś może mieć   ważna rozmowe...
Mógł dac komunikat'' Zarejestruj swoje  SmartGadu w ciągu tygodnia  , inaczej  zostanie zablokowane''
I wtedy było by wszystko w  porzadku.


Druga rzecz która mnie denerwuje to to że Kamil B  chyba nie robił tego społecznie.Napewno była osoba która mu to zleciła i wpłaciła jak się domyslam  pokażna sumke.

No cóz  chce się wzbogacić  na nas...:]



Trzecia sprawa... rozmawiałem z Kamilem i mnie informował że nie zamierza już ulepszać sg, zreszta to jest napisane  na jego stronie.


A tu nagle jak przychodzi do płacania to mu się odmienia...a jaką ja mam pewność że się mu za tydzień jak ja wpłace znowu nie odmieni, albo co gorsza każe drugą opłate  uiszczać...??
Zresztą jakby był profesjonalistą by podał termin ,  funkcje które zamierza wprowadzić- to napewno zmobilizowało nas by  do wpłacania.

A jeszcze jedno , nie pomyslał   Kamil ze np ktoś może  być w trudnej sytuacji materialnej. Fair  było by udostepnienie starszych wersji SmartGadu na której nie ma  blokady.


W sumie to jest jego własność może robić co mu się podoba.
Według mnie Brzeziński nie zachowuje się uczciwie wobec użytkowników swojego programu.
Szczerze mówiąc jesteśmy przyparci do muru... no bo co????  Chyba nie ma  programu do gadu gadu na tym poziomie.
A ja np nie zamierzam korzystac z  JaduGadu:PPP :D
Liczę na szybką odpowiedz  i ostra fale krytyki:D heheheh

*

Offline carnil

  • **
  • 160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kamil Brzeziński
  • Sprzęt: iPhone 3G, XPERIA X1, Android G1
PŁATNE SMARTGADU
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 10, 2007, 22:47:27 »
Cytat: "Michal92"
Heh.. Do tej pory miałem  wielki szacunek do  Kamila.
Jednak z dniem kiedy zobaczyłem    komunikat aby zarejestrować  swoje  sg to się zmieniło.
Według mnie zachował się nie fajnie. Jesli już koniecznie chciał wprowadzić płatne  sg to mógł  dać chwilę na wpłate a nie od razu blokada, a nie pomyślał że  ktoś może mieć   ważna rozmowe...
Mógł dac komunikat'' Zarejestruj swoje  SmartGadu w ciągu tygodnia  , inaczej  zostanie zablokowane''
I wtedy było by wszystko w  porzadku.


Od tygodnia był komunikat, że wersja jest stara i żeby zajrzeć na www.smartgadu.com, gdzie była moja prośba o dowolną wpłatę. Została jednak bez odpowiedzi.


Cytat: "Michal92"

Druga rzecz która mnie denerwuje to to że Kamil B  chyba nie robił tego społecznie.Napewno była osoba która mu to zleciła i wpłaciła jak się domyslam  pokażna sumke.

No cóz  chce się wzbogacić  na nas...:]



Dla Twojej i innych wiadomości. NIKT mi nie zapłacił. Robiłem SmartGadu bo chciałem mieć GG zawsze przy sobie. Próbowałem znaleźć sponsora, ale bezskutecznie.

Cytat: "Michal92"

Trzecia sprawa... rozmawiałem z Kamilem i mnie informował że nie zamierza już ulepszać sg, zreszta to jest napisane  na jego stronie.


widocznie rozmawiałeś dawno. Na stronie jest napisane, żeby nikt mnie nie prosił o zmiany tylko dlatego, że aplikacja jest płatna. Nie wykluczam, że będę modyfikował SmartGadu ale nie mam chwilowo telefonu z Windows Mobile.

Cytat: "Michal92"

A tu nagle jak przychodzi do płacania to mu się odmienia...a jaką ja mam pewność że się mu za tydzień jak ja wpłace znowu nie odmieni, albo co gorsza każe drugą opłate  uiszczać...??
Zresztą jakby był profesjonalistą by podał termin ,  funkcje które zamierza wprowadzić- to napewno zmobilizowało nas by  do wpłacania.


Nikt Cię nie zmusza do używania SmartGadu. Zapewniam, że nie zamierzam pobierać ponownie opłaty. Zaufało mi już kilkadziesiąt osób.

Cytat: "Michal92"

A jeszcze jedno , nie pomyslał   Kamil ze np ktoś może  być w trudnej sytuacji materialnej. Fair  było by udostepnienie starszych wersji SmartGadu na której nie ma  blokady.


Jeśli ktoś jest w trudnej sytuacji tak jak ja to proszę o kontakt. Jestem gotów odblokować SmartGadu o ile ktoś mnie zapewni kiedy wpłaci. Jestem człowiekiem i rozumiem, że ktoś kto ma telefon za kilkaset złotych może chwilowo nie mieć 10zł.

Cytat: "Michal92"

W sumie to jest jego własność może robić co mu się podoba.
Według mnie Brzeziński nie zachowuje się uczciwie wobec użytkowników swojego programu.
Szczerze mówiąc jesteśmy przyparci do muru... no bo co????  Chyba nie ma  programu do gadu gadu na tym poziomie.
A ja np nie zamierzam korzystac z  JaduGadu:PPP :D
Liczę na szybką odpowiedz  i ostra fale krytyki:D heheheh


A czy użytkownicy zachowują się uczciwie? Dostali za darmo program (około 1.5roku był za darmo) zawalają mnie codziennie masą debilnych  pytań (debilne są pytania a nie użytkownicy) spodziewając się, że odpowiem na coś co jest napisane na forach, w cennikach operatorów itd. Ja w tej chwili nie używam żadnego komunikatora mobilnego, bo na Symbian nie ma jeszcze nic sensownego. Jak tylko wyjdzie SmartGadu to pewnie będę używał. Wersje na Symbiana robię dla siebie a nie dla innych (tak też zresztą robiłem na WM). To że udostępniłem aplikacje to była moja dobra wola, a teraz za to mi się obrywa. Wszyscy który mnie atakują i żałują 10zł proszę dwa (albo nawet trzy) razy się zastanowić. SmartGadu to kilka tysięcy linii kodu i półtora roku pracy. Wdrażałem funkcje które chcieliście bo uważałem że są mi przydatne. To co uważałem za zbędne i bezsensowne (np. emotki) jak wiecie nie robiłem. Od kiedy SmartGadu jest płatne (wersja na Symbiana będzie od początku płatna z wyjątkiem wersji beta dla testerów) i będę miał pieniądze na jego rozwój (zakup sprzętu) to na pewno będę usuwał niedociągnięcia i dorzucę coś nowego. Ale tego obiecać nie mogę bo skupiam się teraz na wersji dla Symbian.

pozdrawiam,
Kamil Brzeziński

PŁATNE SMARTGADU
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 10, 2007, 23:46:10 »
W sumie to ja zwyczajnie olałem ten  fakt. A ze byłem potwornie zajęty to  nie zaglądałem na Twoją strona...;] Zwracam honor, jeśli się pomyliłem.

Heh a mógłbyś przedstawić zarys jak zamierzasz ulepszać program (  funkcje   , terminów nie oczekuje  bo wiem ze nie masz  telefonu Z windows mobile)

Co do debilnych pytań;] Trzeba wziąść pod uwagę  fakt że Twój program używaja także 12 latkowie:PPP

Heh jeszcze jedna sprawa:D dlaczego nie udostępniasz starszyuch wersji...
Wtedy by nie było terminów , Ty byś nie musiał  pamiętac tego wszystkiego tylko jak masz akse to bierzesz nowszą i masz gwarantowaną wygode , nie masz to bierzesz starsza .


W sumie to Cie rozumiem   chciałbym mieć cos z tego co robię;]
Ale ty też staraj się zrozumieć  użytkowników.



Tym  razem pozdrawiam:PP

*

Offline carnil

  • **
  • 160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kamil Brzeziński
  • Sprzęt: iPhone 3G, XPERIA X1, Android G1
PŁATNE SMARTGADU
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 11, 2007, 09:40:06 »
Cytat: "Michal92"
W sumie to ja zwyczajnie olałem ten  fakt. A ze byłem potwornie zajęty to  nie zaglądałem na Twoją strona...;] Zwracam honor, jeśli się pomyliłem.

Heh a mógłbyś przedstawić zarys jak zamierzasz ulepszać program (  funkcje   , terminów nie oczekuje  bo wiem ze nie masz  telefonu Z windows mobile)


Jest jak na razie jedna rzecz, którą trzeba poprawić - prawidłowe obcinanie wiadomości przychodzących i przenoszenie na kolejną stronę, bo czasem są z tym jakieś problemy. Chciałbym też zrobić pożądny katalog użytkowników a nie tylko szukanie po numerze GG.
W tej chwili pracuje nad wersją Symbian.

Cytat: "Michal92"

Co do debilnych pytań;] Trzeba wziąść pod uwagę  fakt że Twój program używaja także 12 latkowie:PPP

pytania takie padały często od osób dużo starszych niż 12lat.

Cytat: "Michal92"

Heh jeszcze jedna sprawa:D dlaczego nie udostępniasz starszyuch wersji...
Wtedy by nie było terminów , Ty byś nie musiał  pamiętac tego wszystkiego tylko jak masz akse to bierzesz nowszą i masz gwarantowaną wygode , nie masz to bierzesz starsza .



Tu nie chodzi o pobieranie opłaty za nowe wersje i możliwość ściągania uaktualnień, ale o docenienie pracy autora. Polacy (zdecydowana większość i mam nadzieje, że nikogo nie uraziłem) są niestety narodem, który nie potrafi doceniać ludzkiej pracy. Wszyscy kombinują jak to hackować, crackować programy i jak obejść zabezpieczenia. Tego typu zabezpieczenia wprowadzone są nie po to żeby męczyć użytkowników ale żeby autor miał za co żyć. Jak już pisałem nie zmuszam nikogo do SmartGadu. Jest zawsze JaduGadu, Papla, oryginalny klient Gadu-Gadu w JAVIE, MobileGadu, PocketGadu, PocketTlen i inne.

Cytat: "Michal92"

W sumie to Cie rozumiem   chciałbym mieć cos z tego co robię;]
Ale ty też staraj się zrozumieć  użytkowników.



Rozumiem użytkownikiów bo sam jestem użytkownikiem innych programów, które kupiłem np. SuperGoBoy, SmartMovie, NaviExpert, miniGPS. Każdy z tych programów kosztował po kilkadziesiąt złotych (a nie 10zł) i gdybym nie miał pieniędzy, czy nie chciał kupić programu to bym szukał innego, tańszego, bezpłatnego albo sam bym napisał. Wiem jednak, że więcej by mnie kosztowało napisanie czegoś podobnego albo zrezygnowanie z któregoś z nich, więc zapłaciłem autorom za ich ciężką pracę.
Na komputerze sytuacja jest podobna. Mam dużo programów ale np. płatnego Photoshopa zastąpiłem GIMPem, który jest bezpłatny. Co z tego, że w sieci można znaleźć cracka do Photoshopa i go używać. Tu chodzi o własność intelektualną i czyjąś pracę. Możesz się nie zgadzać z ceną programów, które kosztują po kilka tysięcy złotych, ale 10zł to nie żaden majątek.
SmartGadu na Symbiana będzie płatny (tak jak pisałem wcześniej) i jak na razie od żadnego z przyszłych użytkowników nie słyszałem słów sprzeciwu, więc może albo mają więcej pieniędzy (o te 10zł) albo są bardziej uczciwi niż użytkownicy Windows Mobile.

Licze się z tym, że prędzej czy później ktoś złamie zabezpieczenie które jest, bo nie ma takiego którego nie dałoby się obejść, ale mimo wszystko liczę na użytkowników że postąpią uczciwie i nie będą kraść.

Proponował bym zamknąć wątek, żeby niepotrzebnie nie generować ruchu w tym temacie. Myślę, że możliwości tego tematu się już wyczerpały.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
PŁATNE SMARTGADU
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 11, 2007, 09:56:34 »
Panowie, naprawdę denerwujące jest jeśli ktoś wylicza komuś kasę za pracę. Nikt nie nakazuje kupowania tego programu, przecież jest alternatywa. Ale zawsze sie znajdzie ten, który będzie wytykał, że za drogo, ze stracił szacunek do kogoś, dlatego, że ten chciał zapłaty za pracę. Czy Ty Michal92 pracujesz gdzies? Dostajesz wypłatę za co miesiąc? Lubisz robić cokolwiek za darmo, bez sensu? Czy naprawdę każdy kto pisze oprogramowanie musi być traktowany jak fundacja charytatywna? Normalnie nóż mi się w kieszeni otwiera jak czytam takie rzeczy. To tylko głupie 10zł a ludzi zachowują się jakby ktoś ich okradał!
 :kill:  Po prostu szkoda słów.  :wkurzony:
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...