Jak sprawdzić, czy telefon obsługuje w pełni daną kartę SD?

  • 3 Odpowiedzi
  • 699 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mój telefon Sierra Wireless VOQ A10 obecnie jest wyposażony w 2GB kartę SD A-Data x150. Wg. Total Commandera telefon widzi całą pojemność karty bez problemu. Karta jest też wykorzystywana przez aparat cyfrowy ( obecnie w serwisie) i na nim zapis nie sprawiał problemów ( maksymalnie było na nim ok. 1.3GB zdjeć i filmów)
Podczas uploadu danych przez Active Sync 4.5 ( nie mam obecnie czytnika) dokładnie w połowie pojemności karty( obecnie jest 2450 plików) kończą mu się możliwości zapisu kolejnych plików na kartę. Nie wiem, czy telefon odczytałby pliki zapisane przez czytnik wykraczające ponad limit (ok. 1GB)- moze jutro jakoś sprawdzę. Czy to oznacza, że telefon nie jest przystosowany do 2GB, a tymbardziej 4GB kart?
A może to jest coś z obsługą ilości plików?

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Jak sprawdzić, czy telefon obsługuje w pełni daną kartę SD?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2007, 23:30:45 »
moim zdaniem problem leży w AS, bo czasem występują problemy przy współpracy AS wyższych niż 4.1 i WM2003. Zainstaluj AS 4.0 lub 3.9 i sprawdź jeszcze raz. Powinno pomóc.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline Gemis

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gemis Home Page
  • Sprzęt: były:(Palm III => PalmIIIxe => iPaq3970 =>SPVC550=>HTC Trinity), jest:(iPaq rx3715 and HTC Iolite)
Jak sprawdzić, czy telefon obsługuje w pełni daną kartę SD?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 17, 2007, 23:51:56 »
jaki system plików masz na karcie? ja przy swojej 2 gb przy fat16 mialem problemy. po przeformatowaniu na fat 32 wszystko chodzi idealnie . Dodam ze fabrycznie był fat 16 ( obsluguje on max 2gb ).

Jak sprawdzić, czy telefon obsługuje w pełni daną kartę SD?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 18, 2007, 15:32:41 »
Wszystko już ok- Explorer Windows-a Mobile i Active Sync dają dupy  ]:> Total Commander 2.0 + czytnik kart i nie ma problemu.