WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.

  • 340 Odpowiedzi
  • 72624 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline gucio9377

  • 27
  • Sprzęt: Omnia 8GB
Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #120 dnia: Październik 23, 2008, 17:25:45 »
Podbijam

pomocy nikt nie wie czemu tak jest.

PS. ktoś wie która przeglądarka obsługuje/lub będzie obsługiwać flasha ?
SAHJ3

*

Offline appaloosa

  • *
  • 71
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.e-bogatynia.pl
  • Sprzęt: Samsung Omnia
Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #121 dnia: Październik 23, 2008, 17:34:06 »
Musicie w ustawieniach konfiguracyjnych Streaming Playera ustawić: Menu->Opcje->połącz przez Internet

Pozdrawiam

Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #122 dnia: Październik 24, 2008, 21:03:54 »
Mam sieć domową do której podpięte są 4 kompy. Wszystko działa na połączeniu WI-FI przez router DLINKA DIR-300. Omnia tez sie pięknie podłącza do tego routera i wszystko byłoby cacy gdyby nie jeden niuansik... otóż gdy do któregoś z kompów podłączam Omnie przez ActiveSync cała sieć pada (Omnia nie jest połączona przez WI-FI do netu). Po takim padzie muszę wszystko restartować  :shock: każdy komp, router, modem kablowy i dopiero rusza net. Nie mam jak sprawdzić czy to przypadkiem nie jest wina owego routera. Walczę z tym problemem od jakiegoś czasu, zmieniam ROM-y (w Omni i w routerze) i dalej nic. Może ktoś wie co tu zrobić, albo poddać jakiś pomysł którym tropem pójść

Obecnie w Omni SAHJ1, a w routerze DD-WRT v24 SP-1...

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #123 dnia: Październik 25, 2008, 08:50:57 »
Wylacz WiFi w Omnii oraz odznacz w AS udostepnianie internetu.

Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #124 dnia: Październik 25, 2008, 23:42:16 »
Wiem, że pełno razy już to było, lecz nie znalazłwm problemu, który mnie dokładnie interesuje.
Mianowicie, zawsze w WM6 jak konfigurowałem sieć Wifi wchodziłem w usawienia karty sieciowej i przypisywałem jej IP, DSN itp. W Omni nie wiem jak to mam zrobić, wchodzę w:
Ustawienie-Połączenia-WiFi-Karty sieciowe- i...?Wybrałem aby karta sieciowa łączyła sie z internetem. teraz mam do wyboru wiele "kart sieciowych", którą mam wybrać i przypisać jej moje dane do sieci?
Wcześniej nie miałem takiego problemu, przypisywałem  i all chodziło. Tutaj już na kilka sposobów robiłem i nic:/ Opera siie nie łączy:/

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #125 dnia: Październik 26, 2008, 06:20:55 »
'....wiele kart sieciowyc...'
Ale karta sieciowa WLAN jest jedna i w niej wpisz swoje IP i DNS, jesli nie moze bgc DHCP i nadawanie automatyczne.

*

Offline scarab

  • **
  • 137
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic, i900
Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #126 dnia: Październik 26, 2008, 08:46:29 »
Polecam program Wifi Profiles

Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #127 dnia: Październik 26, 2008, 09:53:06 »
Chodzi o to, że wcześniej w WM6 miałem jak byk wypisane Wirless Lan 812(bodajże) teraz mam całą  listę:
AsyncMac NDISWAN Miniport
Sterownik karty Ethernet ...
SyChip Jaguar WLAN GSPI Card idt
Niezależnie w co wejde jest możliwość przypisywania ip, dsn itp
Napisane: Październik 26, 2008, 09:14:56
Poszło, wpisałem swoje dane w:
SyChip Jaguar WLAN GSPI Card

Następnie w poprzednich "kartach" wszystko ustawiłem na automatyczne i działa.

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #128 dnia: Październik 26, 2008, 09:59:27 »
Poszło, wpisałem swoje dane w:
SyChip Jaguar WLAN GSPI Card

No wlasnie , przeciez na tej liscie jet tylko JEDNA karta WLAN....

*

Offline antonib

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N560 N95 OMNIA... to juz historia Teraz IPHONE 3GS 16
Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #129 dnia: Październik 26, 2008, 11:00:22 »
Poszedles ZA DALEKO!!! Nie potrzebnie grzebiesz w kartach sieciowych ..itd... Zrob tak - wlacz siec domowa, nastepnie w Omnii wlacz WIFI i poczekaj chwile /jezeli to pierwsze wlaczenie to u mnie trwalo bardzo dlugo/, jak Omnia wykryje siec to na dole ekranu pojawia Ci sie dostepne bezprzewodowki, wybierz wlasciwa, kliknij polacz, wpisz klucz sieciowy i poczekaj ...u mnie pierwsze polaczenie bylo po dlugim czasie teraz korzystajac z dwu roznych bezprzewodowek polaczenie lapie po 5-10 sekundach. Zreszta sposob konfiguracji WIFI jest juz dokladnie opisany krok po kroku.
Pozdrawiam

Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #130 dnia: Październik 26, 2008, 20:28:00 »
Bez przypisania adresu ip nie ma szans aby poszło.
Mam internet antenkowy i tak go mam skonfigurowanego, iż muszę podać adres ip tid...:/
nie ma innej opcji dlatego pytałem gdzie to mam zrobić:)

*

Offline ccoopp

  • **
  • 135
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #131 dnia: Październik 26, 2008, 23:32:47 »
Rutery z regóły obsługują 4 urządzenia WiFi. Mam Dlinka i podobnie się zachowuje.
LG G2
SAMSUNG GALAXY S III; SAMSUNG GALAXY S II; HTC HD II; SAMSUNG OMNIA II; SAMSUNG i900 OMNIA
LARK FREE BIRD 35.8; ACER n35

*

Offline open

  • ****
  • 799
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Defy
    Touch Pro
    Lark FreeBird 5.1
Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #132 dnia: Październik 27, 2008, 09:29:55 »
Rutery z regóły obsługują 4 urządzenia WiFi.
Słucham?? Ale brednie...  :O
barteksp wygląda to jak konflikt adresów IP  :S

Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #133 dnia: Październik 30, 2008, 14:43:40 »
Panowie problem wygląda następująco.
Ściągam pliki z torrentów przez wifi za pomocą programu wmfusion.
Problem polega na tym że telefon nie wchodzi w stan uśpienia i ciągle świeci się wyświetlacz.
Oczywiście mam odhaczoną funkcje Keep Alive która powoduje że wyświetlacz gaśnie ale po chwili znowu się włącza. W ustawieniach baterii mam odhaczony tryb oszczędności zasilania Wi-FI.
Trochę potestowałem i zauważyłem, że gdy mam w ustawieniach baterii ustawione aby telefon gdy wejdzie w stan uśpienia nie rozłączał modułu WI-FI i nawet gdy nic nie ściągam żadnym programem to tylko na chwilę wyłącza się całkowicie wyświetlacz, ale po krótkiej chwili znowu sam się włącza i tak bez przerwy. Gdy nacisnę przycisk on/off telefon na chwilę wejdzie w stan uśpienia ale potem znowu włącza się wyświetlacz. Czyli reasumując telefon nie chcę wprowadzić się w stan uśpienia, gdy mam ustawione aby nie rozłączał WI-FI przy uśpieniu. A szkoda mi wyświetlacza.

Proszę o pomoc.

Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #134 dnia: Październik 30, 2008, 14:46:47 »
ustawienia-system-bateria- zasilanie bateryjne ewentualnie zasilanie zewnetrznne- opcja wylacz podswietlanie. Jesli chcesz wygasic calkowicie z listy wybierz wylacz zasilanie. mam nadzieje ze pomoglem :)

Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #135 dnia: Październik 30, 2008, 16:37:45 »
Niestety nie pomogłeś mi tam gdzie piszesz o tych ustawieniach to mam wszystko dobrze poustawiane. Gdy w ustawieniach baterii na zakładce WI-FI mam włączony tryb oszczędności zasilania to jest wszystko ok. telefon wyłącza wyświetlacz i wchodzi w stan uśpienia. Powtarzam jeszcze raz problem jest tylko wtedy gdy mam odhaczony tryb oszczędzania zasilania dla modułu WI-FI. Może to wina romu mój ROM to SAHH7.

*

Offline bobas007

  • ***
  • 435
  • Sprzęt: i780 - WM6, SGS BVJS4
Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #136 dnia: Październik 31, 2008, 00:57:03 »

Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #137 dnia: Październik 31, 2008, 09:44:06 »
Mam następujący problem. Mam w domu wi-fi i jak podlacze sie omnią, to śmiga bez problemu. ale nawet jak dam zapisz ustawienia to i tak za kazdym razem pyta mnie o klucz.

*

Offline Olik

  • **
  • 142
Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #138 dnia: Październik 31, 2008, 23:19:40 »
whitehawk ten sposob nie dziala w takim glupim jutebox...
bobas tego nie da sie zainstalowac na Omni

*

Offline Patrynio84

  • ***
  • 314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia-->Omnia II-->HTC HD2
Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #139 dnia: Listopad 01, 2008, 00:49:21 »
spróuj wgrac najnowszy polski rom (SAHJ1) mi to pomogło troszke w innym przypadku ale równiez dotyczącym podswietlenia: mianowicie nie wyłaczalo mi sie wogole podswietlenie gdy nie uzywałem telefonu nawet ajak miałem to ustawione w opcjach-był to błąd romu..po wgraniu najnowszego problem z głowy..jak zreszta wiele innych z omnia z romem prosto od producenta..swoją drogą ze samsung wypuszcza w swiat fony z powalonymi romami..  :/

*

Offline bobas007

  • ***
  • 435
  • Sprzęt: i780 - WM6, SGS BVJS4
Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #140 dnia: Listopad 01, 2008, 20:29:13 »
bobas tego nie da sie zainstalowac na Omni
? W sensie: nie działa? AFAIK tego się nie instaluje tylko uruchamia (np. podlinkowanym klawiszem). Na i780 działa bez problemu.

Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #141 dnia: Listopad 02, 2008, 08:03:39 »
Czy ktoś może mi powiedzieć co się mogło stać...??? Uruchamiam "Menu bezprzewodowe", włączam Wi-Fi, znajduje mi sieci bezprzewodowe, pisze że są dostępne, jednak po próbie połączenia robią się nagle niedostępne. Wszystko do tej pory chodziło i bez problemu łączyłem się na te same sieci... A teraz nie mogę się połączyć na żadną sieć, pomimo iż wpisuję klucz sieciowy, wszystko robię tak samo jak do tej pory...

Pozdrawiam,

qbaqba
Napisane: 01 Listopad 2008, 19:01:55
Help, help, help...!!! W innych wątkach były poruszane podobne problemy - ale takiego nie znalazłem... :(

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #142 dnia: Listopad 02, 2008, 08:26:21 »
Jesli nie napiszesz precyzyjniej to bedzie Ci trudno pomoc. Odpowiedz :
1-laczysz sie do roznych obcych sieci, tak/nie
2. Znasz prawidlowy klucz sieciowy ?
3. masz dostep administracyjny do routera Wifi

*

Offline Towi

  • 30
  • Sprzęt: Samsung Omnia
Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #143 dnia: Listopad 02, 2008, 08:30:37 »
..a może masz filtracje po mac'ach włączoną w sieciach i adres twojego PDA nie jest dodany??

Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #144 dnia: Listopad 02, 2008, 08:46:25 »
Jednym słowem mogę powiedzieć tak: do pewnego dnia łączyłem się bez problemu ze wszystkim: hotspot na auli wykładowej, sieć w pracy (z kluczem który oczywiście wpisałem prawidłowo i działało), sieć w restauracji (również z kluczem - również działało), korzystałem z gg, IE a nawet takiego programu putty do sprawdzania poczty bezpośrednio na serwerze Politechniki. Aż pewnego dnia przestało działać. Wygląda to tak: włączam Wi-Fi, powiadamia mnie o dostępnych sieciach, otwieram Ustawienia/Połaczenia/Wi-Fi, pokazuje mi dostępne sieci, ALE po próbie połączenia nagle wszystkie sieci robią się niedostępne i na tym się zabawa kończy :(

*

Offline sdsi

  • ****
  • 807
  • Sprzęt: Dell x30 High 2GB, GPS Wintec WBT-201, iOMNIA 8GB Black
Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #145 dnia: Listopad 02, 2008, 10:04:13 »
i zadne twarde resety nie pomagaja?

moze zaktualizuj ROM?

nie znam sie na tym - tak tylko mysle, ze modul wifi/bluetooth/radio to moze byc jakis zintegrowany ukalad, ktory - zwazywszy na to, ze masz problem z rds'em na radiu takze - cos zaszwankowal...

reasumujac - jesli twardy reset i/lub aktualizacja romu nie pomoga - serwis niestety...

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #146 dnia: Listopad 02, 2008, 11:49:57 »
u mnie tez tak jest jak sie probuje polaczyc z wi fi u kumpla. szuka a potem nagle pokazuje ze siec niedostepna pomimo iz przed  tym jak klikam polacz siec ta jest dostepna.

adresy mac w routerze wylaczylismy nie pomoglo no to wlaczylismy i dodalismy moj mac adress  omni i nadal nic.. probowalem ip orz dns wpisywac  i inne cuda ale nic.. na uczelni dziala jak i w hot spotach, tylko u tego kumpla nie chce.
ma router asmaxa i mowi ze nie ma zadnego klucza wep wiec ja nie wiem co jest grane bo jak go znajdzie to jest ikonka klutki wiec jakies hasla chyba sa a on nie wie jakie bo w opcjach rutera sa wylaczone.. co robic ?
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #147 dnia: Listopad 02, 2008, 11:51:30 »
Właśnie chyba wszystko zmierza do twardego resetu... Ale wówczas wszystkie programy trzeba instalować od początku, tak...??? Na razie nie chcę tego robić, bo mam kilka wyjazdów i AutoMapa jest mi w tej chwili niezbędna... A GPS działa w tym wszystkim bez zarzutu. BT również... Tylko RDS i WiFi szwankuje - jednak RDSu nie było od początku a WiFi działało wczesiej jak rakieta...

*

Offline darcioKR

  • 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: samsung OMNIA i900  M2D03
Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #148 dnia: Listopad 02, 2008, 13:11:14 »
Moim zdaniem niepotrzebnie szukacie problemu po stronie OMNII.
Podam przykład Neostrady Livebox, po odnalezieniu sieci przez omnie wpisujemy klucz sieciowy i zatwierdzamy - okazuje się, ze się nie połączył -  to dlatego, że ruter Livebox nie przyznał adresu IP więc trzeba nacisnąć przycisk REC (nie pomylić z RESET) obydwa przy gnieździe zasilania Livebox. Następnie włączamy sieć wifi na omnii jeszcze raz i wszystko działa.
Myślę, że wasze problemy są związane z przyznawaniem adresu IP przez rutery, mogą one działać tak jak ten z TP SA Livebox lub mieć jakieś ustawienia wewnętrzne.
PDA: i900SAHJ1/SAHJ1 TELEFON: i900XXHI4      PLUS GSM -> M2D01 -> SAHJ1 -> SAHJ3 -> M2D03
Compaq AREO 1550 ->HP iPAQ 3950>rx3715 -> iPhone -> iPhone 3g -> OMNIA

Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #149 dnia: Listopad 02, 2008, 15:13:07 »
To dlaczego do pewnego dnia wszystko działało bez zarzutu aż nagle przestało nie wiadomo dlaczego...