PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 => Samsung => Pocket PC z telefonem - ogólnie (WM Professional/WP6.x) => SGH-i900 (Omnia) => Wątek zaczęty przez: Negatyw w Październik 26, 2008, 16:59:29
-
Witajcie
I z czego korzystacie?
Jest tego troszkę na Allegro.
Propozycja Samsunga wydaje mi się porażką:
http://www.allegro.pl/item466306674_i900_omnia_ladowarka_sam_uchwyt_oryginal_fv.html#gallery (http://www.allegro.pl/item466306674_i900_omnia_ladowarka_sam_uchwyt_oryginal_fv.html#gallery)
Znalazłem 2 ciekawe propozycje:
http://www.allegro.pl/item455868590_obrotowy_uchwyt_samochodowy_i900_omnia_szyba.html (http://www.allegro.pl/item455868590_obrotowy_uchwyt_samochodowy_i900_omnia_szyba.html)
http://www.allegro.pl/item465965416_hqgsm_obrotowy_uchwyt_do_szyby_i900_omnia_fv22.html (http://www.allegro.pl/item465965416_hqgsm_obrotowy_uchwyt_do_szyby_i900_omnia_fv22.html)
W tym drugim boję się tej spreżyny - a więc tego, że będzie trzęsło.
Może ktoś z Was już tego używa? Jakie wrażenia? :)
Pozdro
Negatyw
-
W tym drugim boję się tej spreżyny - a więc tego, że będzie trzęsło.
To na pewno sprężyna? Mi to wygląda na plastik z prążkami jak np. w krzesłach biurowych. Ale za to sam uchwyt jest ciekawy, chyba lepiej rozwiązany niż przez Samsunga.
-
Jak dla mnie to ewentualniecoś takiego :
http://www.allegro.pl/item447245169_samsung_i900_omnia_uchwyt_samochodowy_autocomfort.html
Albo oryginał.
Jeśli chodzi o tą sprężynę, jak to nazwałeś to obawiam się, że może to być coś takiego jak miałem w jakimś uniwersalnym uchwycie a mianowicie - kawałek jakiegoś dziwnego, giętkiego metalu pokryty plastikiem. Ten metal jest giętki ale oczywiście jak go pogniemy w jedną i w drugą to w końcu pęknie<- U mnie nie trwało to długo ;)
Pozdrawiam
Milosz
-
Świetnie się sprawdza w przypadku Omnii - uchwyt magnetyczny. Blaszka na baterię, magnes na deskę (musi być gładki element !!!) i wszystko gra. Np. taki: http://www.allegro.pl/item461051389_krusell_uchwyt_samochodowy_magnetyczny_fvat.html
Les
-
Propozycja Samsunga wydaje mi się porażką:
Oglądałem go w MM. Obsługa wyjęła zestaw z pudełka, miałem wszystko w ręku, wkładałem telefon. Robi bardzo dobre wrażenie. Pałąk jest sztywny i nie powinien drgać, jak ma to często miejsce takich rozwiązaniach. Telefon ściskany od góry i dołu jest bardzo solidnie osadzony. Można go obracać o 90 stopni w lewo/prawo.
Luźne spostrzeżenia:
1. Uchwyt rozsuwa się około 0,5cm szerzej niż wysokość PDA, pracuje ciężko, a przyciski zwalniające są umieszczone +/- po jego środku. Pewne, ale nieco uciążliwe mocowanie i wyjmowanie. Tak to postrzegam.
2. Dolny chwytak zasłania mikrofon, co może mieć znaczenie dla korzystających z głośnika w czasie rozmowy. Można mocować lekko nieosiowo (przesunąć w lewo), co powinno rozwiązywać problem.
3. Uchwyt jest mały i zasłania niewielką część GPS. Wszystkie elementy pałąka są solidne ale niewielkie. Pałąk jest bardzo krótki, umiejscawia nawigację głęboko pod szybą. Myślę, że to spora zaleta w kontekście używania nawigacji i spotykanych uwag nt. jakości odbiornika. Taki mógł być w zamyśle jeden z celów do osiągnięcia w trakcie projektowania czegoś, co firma nazywa "Navigation KIT". Z drugiej strony umieszczenie takie może być kłopotliwe w czasie obsługi.
4. Oczywiście pełny, bardzo wygodny dostęp do wszystkich przycisków. (truizm)
5. Zasłania obiektyw... Czasem nagrywam to, co dzieje się przed samochodem. Mój tandetny uchwyt to umożliwia.
Najrozsądniejsze wydają się propozycje pierwsza (Samsunga) i trzecia. Nie wiem co wybrać... Gdybym nie widział oryginału na żywo, wybrałbym trójkę.
-
Ja mam ten https://www.hurt.com.pl/?o=shpp&i=4818 (https://www.hurt.com.pl/?o=shpp&i=4818) i się sprawdza. Oczywiście na dużych wertepach troszkę drga, ale nie często się to zdarza, regulowane wszystkie uchwyty, wyłożony mięciutką gąbeczką dobrze trzyma omnie. Można także przymocować do kratki nawiewu lub przykręcić gdzieś na stałe. Obraca się na wszystkie strony, no i ta cena. Mnie wystarcza. A jaką macie ładowarkę samochodową?
-
milosz78:
Sęk w tym, że nie można ładować Omni podczas jazdy. Sporo allegrowiczów ściemnia w nazwach aukcji a potem się okazuje, że to tak naprawdę próba przypasowania z Apple'a...
Napisane: Październik 26, 2008, 21:56:26
nasir666:
Możesz nim ładowac podczas jazdy? Wg mnie - nie.
-
Można nim ładować podczas jazdy jeśli Omnia siedzi w ten sposób :wink: http://img143.imageshack.us/img143/8783/p9181411rq3.jpg (u mnie żeby było śmieszniej to AutoMapa dużo lepiej i szybciej łapie sygnał GPS w poziomie niż w pionie!? :shock: Samo ramię jest żywcem ściągnięte z uniwersalnego uchwytu made by NOKIA i jakością wykonania nie ustępuje pierwowzorowi;) Najciekawszym rozwiązaniem (moim skromnym zdaniem :ohreally:) jest właśnie taki gruby sztywny uchwyt ale z tą końcówka jak na tej aukcji http://www.allegro.pl/item465965416_hqgsm_obrotowy_uchwyt_do_szyby_i900_omnia_fv22.html.
-
Witam
Ja zamówiłem taki uchwyt (firmy Brodit dedykowany do i-900 Omnia), jak dotrze do mnie i zamontuję w aucie, to zamieszczę foto.
http://img515.imageshack.us/img515/9765/uchwytsamomniabroditiq6.jpg
Pozdrawiam
Piotr
-
Moim skromnym zdaniem wszystkie uchwyty dedykowane do Omni i trzymające ją w wyprofilowanych "ramionach" pozwalających tylko i wyłącznie na umieszczenie Omni bez jakiegokolwiek pokrowca nie są szczęśliwym rozwiązaniem. Osobiście preferuje "trzymadła" proste, ściskane a'la propozycja nasira i takiego uchwytu uzywam. Pozwala to na sbobodne trzymanie Omni w pokrowcu i osadzenie telefonu w uchwycie....
POzdr
-
Ja uzywam tego dedykowanego do Omnii i jak dla mnie jest Ok. Troszke dostaje wibracji, ale przeciez nie patrze sie caly czas na niego.
-
Ja używam tego dedykowanego do Omnii i jak dla mnie jest Ok. ...
Szczególnie, że można go kupić w MM wraz z ładowarką za 89PLN
-
Szczególnie, że można go kupić w MM wraz z ładowarką za 89PLN
Tak ale w którym MM, odwiedziłem Katowice i Kraków i nie było, a w sklepach na necie czekają na dostawę.
-
Tak ale w którym MM, odwiedziłem Katowice i Kraków i nie było, a w sklepach na necie czekają na dostawę.
W Lublinie. Byłem dzisiaj rano i było ich z 10 szt.
Jednak zaczyna mnie martwić tylko jedna rzecz odnośnie tego uchwytu:
Troszke dostaje wibracji ...
Do tej pory jeździłem ze "sztywnymi" uchwytami Nokii i nie zuważałem żadnych wibracji.
Jestem ciekawy czy jest to stały rezonans czy incydentalne (zależne od drogi) zjawisko.
-
Jednak zaczyna mnie martwić tylko jedna rzecz odnośnie tego uchwytu:
Troszkę dostaje wibracji ...
Do tej pory jeździłem ze "sztywnymi" uchwytami Nokii i nie zuważałem żadnych wibracji.
Jestem ciekawy czy jest to stały rezonans czy incydentalne (zależne od drogi) zjawisko.
Niestety jest to stały rezonans :( No chyba, że się jedzie po równiutkiej nawierzchni... ale u nas takich nie ma (no może z 10% z ogółu dróg się znajdzie :wink:)
Ale tak jak pisał ktoś wcześniej - można się przyzwyczaić. W końcu nie gapimy się cały czas na urządzenie tylko na drogę :mrgreen:
-
Niestety jest to stały rezonans :( No chyba, że się jedzie po równiutkiej nawierzchni... ale u nas takich nie ma (no może z 10% z ogółu dróg się znajdzie :wink:)
Ale tak jak pisał ktoś wcześniej - można się przyzwyczaić. W końcu nie gapimy się cały czas na urządzenie tylko na drogę :mrgreen:
No to lipa bo ja sporo jeżdżę i nie lubię jak mi się coś w aucie "koleboce". A już myślałem że mam uchwyt który sprosta moim wymogom :|
Pozostaje mi szukanie sztywnego :S
Dzięki za informacje :ok:
-
Mnie się tam nic nie "koleboce" bo zapinam omnie i opieram o pulpit, wiadomo czasami coś tam drgnie ale dajcie spokój, to nie film i nie patrzymy na ekran cały czas, a jest tak duży i czytelny, że nie przegapimy skrętu:) Tak nawiasem zapytam, z tego http://www.allegro.pl/item465965416_hqgsm_obrotowy_uchwyt_do_szyby_i900_omnia_fv22.html (http://www.allegro.pl/item465965416_hqgsm_obrotowy_uchwyt_do_szyby_i900_omnia_fv22.html) to nie wylata omnia? Bo ten zatrzask pojedynczy u góry to marnie wygląda, a poza tym jest nieruchomy z tego co widzę to czy aby czasem nie porysuje naszej śliczniutkiej omni??
-
Witam.
Mam ten od Samsunga(z MM) i bez podparcia Omnia drży.
Nie preszkadza to np. w nawigacji, ale drży.
-
Do nasir666
Coś takiego, ale ze sztywnym (a la Nokia) i będzie git.
Byle się dało ładować w pionie i w poziomie.
-
Może jest ktoś chętny na oryginalny uchwyt Samsunga. Jakimś cudem nie miałem żadnego a teraz mam dwa :mrgreen:
Sprzedam kompletny nieotwierany z ładowarką dla OMNi.
Koszt to 80 PLN z wysyłką :D
Wszystkie info proszę na PW. Pozdrawiam
-
A co powiecie na to? http://www.allegro.pl/item472546347_uchwyt_samochodowy_samsung_omnia_ladowarka_sam.html
-
Witam.
Mam ten od Samsunga(z MM) i bez podparcia Omnia drży.
Nie preszkadza to np. w nawigacji, ale drży.
PO przeczytaniu waszych postów dziwi mnie to... A to dlatego ze posiadam oryginalny uchwyt i mi nic nie drzy. Omnie mam w poziomie...
-
Witam.
Mam ten od Samsunga(z MM) i bez podparcia Omnia drży.
Nie preszkadza to np. w nawigacji, ale drży.
PO przeczytaniu waszych postów dziwi mnie to... A to dlatego ze posiadam oryginalny uchwyt i mi nic nie drzy. Omnie mam w poziomie...
Witam.
Ja również posiadam oryginalny uchwyt do Omni i nic mi nie drży a jezdze codziennie z telefonem w uchwycie. Jestem zadowolony z tego uchwyciku :ok:
-
Wszystkie uchwyty fajne tylko że ich cena nie jest adekwatna do jakości. Rozumiem że omnia kosztuje , ale to nei znaczy że chiński uchwyt ma kosztować prawie 100pln.
-
Zakupiłem wczoraj uchwyt do Omni i to jest to :ok: testowałem wcześniej kilka innych ale okazuje się , że ten ostatni jest najbardziej stabilny, solidnie wykonany / niemiecka robota / i proszę uwierzyć nie jest to żadna reklama. Przypomina on uchwyt z Mio P560 .
http://www.allegro.pl/item447245169_samsung_i900_omnia_uchwyt_samochodowy_autocomfort.html
-
A ja postawiłem na uchwyt Brodit (www.brodit.se (http://www.brodit.se).
Zamówiłem uchwyt pasywny do SGH-i900 (79zł) + proclip do samochodu (89zł) i czekam na przesyłkę
Podzielę się wrażeniami po instalacji :)
-
Rozpiętość cenowa zadziwia:
http://allegro.pl/item465965416_hqgsm_obrotowy_uchwyt_do_szyby_i900_omnia_fv22.html - 99zł
http://allegro.pl/item486422559_uchwyt_samochodowy_dla_i900_omnia_ladowarka_gift.html - 79zł
http://allegro.pl/item486422559_uchwyt_samochodowy_dla_i900_omnia_ladowarka_gift.html - 70zł
a tu ciekawa opcja za niecałe 29zł :ok: http://allegro.pl/item486498850_uchwyt_samochodowy_samsung_i900_omnia.html
Nie brałem pod uwagę oryginalnych, uniwersalnych ani tych nie pozwalających ładować Omni w pionie a jedynie "chwytające" w 3 punktachB)
-
Dla posiadaczy ramion z serii HR pojawiły się już same głowice umożliwiające ładowanie Omnii pion/poziom :ok:
http://www.allegro.pl/item487581514_glowica_uchwytu_bs_samsung_i900_omnia.html
-
jak w temacie.. chociaż widzę coś cisza od prawie roku.. wszyscy albo już pokupowali albo trzymają swoje omnie w ręce ;)
czy ktoś ma i może polecić/nie polecić z poniższych propozycji:
http://www.allegro.pl/item804000757_d_uchwyt_do_szyby_i900_omnia_folia_ladowarka_sz.html (http://www.allegro.pl/item804000757_d_uchwyt_do_szyby_i900_omnia_folia_ladowarka_sz.html)
http://www.allegro.pl/item804844891_samsung_i900_omnia_uchwyt_samochodowy_dedykowany.html (http://www.allegro.pl/item804844891_samsung_i900_omnia_uchwyt_samochodowy_dedykowany.html)
http://www.allegro.pl/item800534193_gsmcorner_profesjonalny_uchwyt_samsung_i900_omnia.html (http://www.allegro.pl/item800534193_gsmcorner_profesjonalny_uchwyt_samsung_i900_omnia.html)
http://www.allegro.pl/item803334269_oryginalny_uchwyt_hr_dedykowany_samsung_i900_omnia.html (http://www.allegro.pl/item803334269_oryginalny_uchwyt_hr_dedykowany_samsung_i900_omnia.html)
2 i 3 to to samo ? 4 najbardziej by mi pasował ale trochę drogi, nie potrzebuję nie wiadomo czego byle nie trząsł - rzadko korzystam
czekam na podpowiedz pzdr.
-
ja mam 2 od roku i jestem z niego zadowolony - omnia jeszcze z niego nie wypadła, dobrze trzyma telefon - trochę cięzko go się wkłada i strach o uszkodzenie obudowy telefonu, ale da się nauczyć, żeby nic się nie stało:)
-
Ja od kilku tygodni posiadam ten z pierwszego linku. Bardzo stabilne mocowanie- wg mnie sztywne ramie w odróżnieniu od tego na przedłużce jest lepsze (nic nie trzęsie).
-
Od ok. pół roku korzystam z 2/3 i nigdy nie było z nim problemu, nigdy nie odczepił mi się od szyby, a korzystam co dzień po ok. 10-12h :)
-
Zależy mi przede wszystkim na tym żeby nie trzęsło, skłaniałbym się bardziej do 2/3 więc jak ktoś ma taki niech podzieli się opinią.
Pzdr.
-
ja od pół roku korzystam z tego nie ma problemu zeby Omnia byla ladowana czy to poziom czy pion plus do tego ma on regulacje kata takze naprawde polecam i niewielka cena :)
http://telemagic.com.pl/katalog/0/0/260/440/2218 (http://telemagic.com.pl/katalog/0/0/260/440/2218)
-
mam fiata 125p. miałem przez pewien czas zwykły uchwyt dedykowany do omni (nie oryginalny). po jakimś czasie strzelił plastik trzymający przyssawkę.
wpadłem na pomysł by wykorzystać nieużywane zakole obok prędkościomierza (teoretycznie powinien być tam obrotomierz ale za komuny się nie wybrzydzało więc tato brał brykę jaką dawali.
wzięłam taśmę gąbkową 2stronną, nakleiłem na sam chwyt do telefonu i w miarę ładnie wpasowałem na środku wolnego zakola.
fiat 125p z nawigacją w desce rozdzielczej... kto by pomyślał ;P :grin: :E
-
telefon droższy od samochodu :ok: a mnie dalej interesuje wasze zdanie w tym temacie
-
Z racji faktu, że nie cierpię czegokolwiek przyklejonego do przedniej szyby w aucie, moja Omnia siedzi tak:
(http://images37.fotosik.pl/226/f329c7de3062c53b.jpg)
Kupiony na http://www.uchwyty-samochodowe.pl/ (http://www.uchwyty-samochodowe.pl/)
Do Focusa - 99zł :ohreally:
-
a mnie taki właśnie uchwyt (patrz post wyżej) spowodował odpryśnięcie lakieru na obudowie (pod przyciskami połącz/rozł.) :( dwa razu "siedziała" w tym uchwycie... ech musiałem się pożalić.
pzdr