PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych

Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 => Samsung => Pocket PC z telefonem - ogólnie (WM Professional/WP6.x) => SGH-i900 (Omnia) => Wątek zaczęty przez: Cezar12 w Sierpień 01, 2009, 17:29:16

Tytuł: Połączenie oczekujące - brak powiadomienia dzwiękiem
Wiadomość wysłana przez: Cezar12 w Sierpień 01, 2009, 17:29:16
Witam
Mam ustawioną opcję powiadomień oczekujących. Wtedy gdy prowadzę rozmowę i kolejny rozmówca chce się do mnie dodzwonić to wyświetla mi się na ekranie nowe połączenie. Wszystko cacy gdy w czasie rozmowy patrzę się na ekran (używam zestawu BT). Ale gdy tel. mam w futerale np. przy pasku to nie zobaczę tej informacji. W innym telefonach miałem oprócz informacji na wyświetlaczu również powiadomienie sygnałem dźwiękowym, który słyszałem w słuchawce a moja omnia tajemniczo milczy i dopiero gdy do niej sięgnę to mam na ekranie informację o nieodebranym połączeniu. Ale to już "musztarda po obiedzie". Może ktoś wie jak to ustawić bym nie tracił często ważnych i pilnych połączeń.
Tytuł: Odp: Połączenie oczekujące - brak powiadomienia dzwiękiem
Wiadomość wysłana przez: budyn78 w Sierpień 01, 2009, 18:36:08
Nie wiem czy w WM 6.1 jest tak samo jak w WM 6.5 bo już nie pamiętam ale:

Start->Ustawienia->Osobisty->Telefon->zakładka Usługi, zaznaczamy "Połączenie oczekujące" i klikamy na dole na "Pobierz ustawienia", jak tylko telefon zgłosi info do sieci pojawi się opcja "Powiadamiaj" lub "Nie powiadamiaj"   :) Zaznaczamy co chcemy i tyle   :grin:
Tytuł: Odp: Połączenie oczekujące - brak powiadomienia dzwiękiem
Wiadomość wysłana przez: Cezar12 w Sierpień 01, 2009, 21:37:19
Tak zrobiłem już dawno ale powiadomienia dzwonkiem nie ma, jest tylko na wyświetlaczu.
Tytuł: Odp: Połączenie oczekujące - brak powiadomienia dzwiękiem
Wiadomość wysłana przez: tomsiw w Sierpień 01, 2009, 22:28:37
Zakładam, że sprawdziłeś wszystko ale czasem najprostsze rozwiązania są najtrudniejsze :)
Czy brak powiadomienia wytępuje tylko w słuchawce BT? Sprawdzałeś czy podczas rozmowy bez słuchawki w głośniku również nie ma powiadomienia?
Być może Twoja słuchawka nie posiada takiej funkcji lub w ustawieniach urządzeń BT nie włączyłeś odpowiedniej funkcji dla tej słuchawki.
Ja wszelkie rozmowy prowadze przez BT ale na problem z jakim Ty sie borykasz nie narzekam. Połączenie oczekujące sygnalizowane jest w mojej słuchawce BT pikaniem.
Tytuł: Odp: Połączenie oczekujące - brak powiadomienia dzwiękiem
Wiadomość wysłana przez: Cezar12 w Sierpień 04, 2009, 13:06:30
A to ciekawe co piszesz. Ja mam 2 słuchawki (Platrocics i SonyEricson), które przetestowałem i nic. Zadzwoniłem do pomocy serwisowej Samsunga i twierdzą, że nie ma możliwości powiadomienia dźwiękiem - tylko info na ekranie. Próbowałem bez włączonego BT i też cisza. Więc czekam na dokładniejsze wyjaśnienie jak to zrobiłeś i na jakiej słuchawce to działa.
Tytuł: Odp: Połączenie oczekujące - brak powiadomienia dzwiękiem
Wiadomość wysłana przez: tomsiw w Sierpień 04, 2009, 15:42:48
Jestem w posiadaniu 4 sluchawek BT, jednak na Omni uzywam 2...
Pierwszy to Jabra JX10 series 2 - we własciwościach mam tylko jedna opcję: Zestaw głośnomówiący (jest zaznaczona).
Drugi to Jabra BT3030 (to są słuchawki stereo ale pracuja rownież jak słychawka BT) - we wlasciwościach mam dwie opcje: Zestaw głośnomówiący oraz Bezprzewodowe urzadzenie stereo (oba zaznaczone).
W obu zestawach podczas połączenia oczekującego mam wyraźne pikanie w słuchawce - czasem nawet mnie denerwuje, bo jak oczekujący jest natrętny to to pikanie bardzo rozprasza. Podkreslam jeszcze raz, nie jest to szum, zakłucenie czy cokolwiek innego - jest to wyraźny sygnal - pikanie.
Strasznie się zdziwiłem jak przeczytałem, że Samsung twierdzi że jedyne powiadomienie to tylko graficzne. Coś kręcą!
Tytuł: Odp: Połączenie oczekujące - brak powiadomienia dzwiękiem
Wiadomość wysłana przez: javman w Sierpień 04, 2009, 15:50:28
tez mysle ze cos krecą bo  pomimo ze nie uzywam sluchawki bt to podczas normalnej gadki jak dostane sms lub ktos inny dzwoni takze slysze pikanie.. a wiec powinno dzialac tak jak to opisuje tomsiw
Tytuł: Odp: Połączenie oczekujące - brak powiadomienia dzwiękiem
Wiadomość wysłana przez: Cezar12 w Sierpień 05, 2009, 00:37:07
No to mogę Wam pozazdrościć. U mnie kiszka - nie działa. Zrobiłem nawet tak, że wyłączyłem BT w Omni włożyłem oryginalne słuchawki przewodowe i nadal milczy jak grób. Więc to nie problem z marką słuchawek. Co mogę dodać: tel. mam w Orange a soft SAHJ3.
A jak macie poustawiane w Ustawienia - Dźwięki i powiadomienia. Może coś w tym mam nie tak choć kombinowałem na różne sposoby ale chętnie porównam z Waszymi ustawieniami.