i900

  • 79 Odpowiedzi
  • 21342 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline fender80s

  • *****
  • 1317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry z10, Nec MobilePro 900c, Intermec 6651
Odp: i900
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 29, 2008, 21:36:58 »

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: i900
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 29, 2008, 21:42:05 »
ja bym juz kupil ale nie moge przebolec przesiadki z vga na qvga, mysle ze bym zalowal, glownie uzywam www ( opery 9,5 ) wiec mysle ze vga to podstawa, nie wiem czy sobie zainstalowales o wiele lepiej chodzi na 9,5 i szybciej ktos wyjął z diamonda i cab jest do sciagniecia
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline fender80s

  • *****
  • 1317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry z10, Nec MobilePro 900c, Intermec 6651
Odp: i900
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 29, 2008, 21:59:39 »
ja bym juz kupil ale nie moge przebolec przesiadki z vga na qvga, mysle ze bym zalowal, glownie uzywam www ( opery 9,5 ) wiec mysle ze vga to podstawa, nie wiem czy sobie zainstalowales o wiele lepiej chodzi na 9,5 i szybciej ktos wyjął z diamonda i cab jest do sciagniecia

Ja też głównie korzystam z www. 9.5 już zainstalowałem i śmiga całkiem nieźle. Wiesz co przez ciebie normalnie skusze się. Po weekendzie wystawię Tośkę na alledrogo, ale jeszcze nie wiem co kupię za uzyskane fundusze.

*

Offline m-99

  • *
  • 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: B7350 było B7330, Palm Pro, i780, HP 6915
Odp: i900
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 30, 2008, 09:00:42 »
Witam, dotychczas napisałem kilka pierwszych wrażeń z użytkowania Omni w dziale Zakupy jednak o kolejnych będę pisał już w dziale Samsunga.

Co do baterii to w środę z rana odłączyłem (już po drugim ładowaniu) telefon od ładowarki i przy użytkowaniu niezbyt intensywnym, trochę rozmów telefonicznych, kilka smsów, trochę www (cały czas 3G) bateria wytrzymała do godz. 20-ej wczoraj, czyli niecałe 3 dni. Tyle chyba mogę przyjąć jako normalny czas trzymania baterii. Gdyby telefon był tylko na czuwaniu to czas trochę by się wydłużył.  W moim HP przy podobnym użytkowaniu bateria wystarczała na dwie doby czyli trzeciego dnia juz nie dałoby się korzystać, ale teraz użytkując Omnię widzę, że na samym czuwaniu HP wytrzymuje ze 4-5 dni.

Nagrzewanie się baterii podczas ładowania w niczym mi nie przeszkadza.

3G jest momentami dla mnie dokuczliwe, bo przebywając w grubych murach widzę, że sygnał zasięgu się dynamicznie zmienia, a w trakcie kilku rozmów telefonicznych rozmowy zostały przerwane. przełączyłem na 2G i na razie takich problemów nie miałem.

Rzeczy, które mi dokuczają to często związane są z przyzwyczajeniami z HP. Klawiaturka qwerty, była trochę wygodniejsza, szczególnie, że nie zmniejszała na chwilę ekranu do dwóch linijek przy wpisywaniu. Ale w Omni mam większy wyświetlacz i lżejszy telefon. Lubiłem też mieć joya na środku telefonu, bo łatwo było operować kciukiem. Tutaj jest na samym dole i trzeba przesunąć trzymanie tzn telefon, żeby do niego sięgnąć - taka uroda telefonów z ekranami zabierającymi całą dostępną przestrzeń z przodu. Ogólnie Samsung mnie bardzo zachęcił i zaczyna mi po głowie chodzić wypróbowanie... i780. Kolega ma więc muszę się z nim spotkać.

Co jest fajne. Do ekraniku dotykowego coraz bardziej sie przekonuję. Dotyk palcem działa dobrze, ekran jest czuły, trochę chyba trzeba pokalibrować, bo w pierwszym momencie wydawało mi się, że zrobiłem to dobrze, ale łatwo to sprawdzić dotykając ryskiem i przytrzymując pojawia się kółeczko i menu podręczne (w jakiejś aplikacji np IE), ewentualnie rysując linię w Notatniku. To kółeczko powinno pojawić się w środku dotykanego miejsca, otóż w okolicach górnego rogu przy krzyżyku zamykania aplikacji miałem kółeczko przesunięte trochę na zewnątrz i rzeczywiście zamykanie aplikacji musiałem czasami ponawiać. Okazało się, że najlepsze efekty (u mnie) są jak przy kalibracji ekranu prawe plusiki dotykam trochę bardziej z ich prawej strony. U mnie pomogło, chodzi o to, że jeśli nie dotykasz (a widzisz ze tak) właściwego miejsca to zaczynasz zwiekszać nacisk co rozszerza obszar dotyku i w koncu nachodzi na pożądane miejsce. Jeśli dotyk trafia precyzyjnie to może być delikatny. Ale jakbym miał się czepiać to napisałbym, że nie nabrałem całkowitej pewności co do perfekcyjnego działania kalibracji. Może ktoś coś napisze od siebie?
W kązdym razie po moich zabiegach zaczęło działać bardzo dobrze.
Jeszcze odnośnie dotyku, tak jak było napisane w teście, jak się korzysta z najczęstszych funkcji to rysik jest niepotrzebny i palcem obsługuje się bardzo przyjemnie. Jak wchodzisz gdzieś w ustawienia typu przestawienie z 3G na 2G to tez można ale może już zająć więcej czasu.

Poza tym telefonik jest lekki i ładny, tak że chce się go brać do ręki :) Wibracje w trakcie dotykania ekranu tez fajna sprawa. I ogólnie korzysta mi się z telefonu dośc dobrze, tzn nie bardzo widzę konkurenta no może i780 (i trochę mój HP) :)
Musze powiedzieć, że Omnia robi wrażenie nowoczesnej!

m-99
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2008, 09:06:50 wysłana przez m-99 »

Odp: i900
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 02, 2008, 13:30:04 »
kupiłem - i podoba mi się :)
przesiadłem się z M700 - Omnia zdecydowanie większy ekran, przyzwyczajam się do korzystania z niego bez rysika, da radę, co prawda w ustawieniach systemowych trudno pogrzebać, ale spokojnie mozna korzystać z funkcji urzadzenia.
Widget fajny, ale jednak inne menu samsunga lepsze, znaczy praktyczniejsze.
Na razie korzystam z Widget - dobra opcja, że mamy wtedy jakby dwa ekrany Today ( zależnie od orientacji telefonu).

Telefon ładnie wykonany, ale nie chwalmy dnia przed zachodem słońca, miałem u700 i fatalnie się poobdzierał, mimo że tez sprawiał niezłe wrażenie.

Teraz szukam jakiegoś pokrowca.


*

Offline scarab

  • **
  • 137
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic, i900
Odp: i900
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 02, 2008, 18:34:52 »
Kilka moich uwag z użytkowania ale tylko negatywnych.

Telefon kupiony w sprzedsprzedazy, czyli z ROMem przeznaczonym najprawdopodoniej dla Plusa, zainstalowany SPB Shell, kilka pluginów do Todaya i troche różnych programów z Pbp, Resco, Handy i inne.

Sytuacje, które mi się przydarzyły:
- brak działania dotyku: raz w Automapie - konieczny soft reset, drugi raz w innym programie - pomogło zablokowanie i ponowne odblokowanie za pomoca przycisku kończenia rozmowy
- jedna sytuacja, w której nie chciał działać moduł GSM, tzn. wybierałem numer i nic, albo komunikat: tylko numery alarmowe, pomógł soft reset;
- wygaszenie ekranu i brak reakcji na przyciski sprzętowe w trakcie rozmowy w trybie głośnomówiącym (w tle uruchomiona Opera, OperaMini przez Wifi) z tym, że rozmowę mogłem prowadzić, po zakończeniu rozmowy przez moje rozmówcę konieczny był soft reset;
- wygaszenie ekranu i brak reakcji na przyciski sprzętowe (w tle uruchomiona Opera, OperaMini przez Wifi) - konieczny był soft reset;
- problemy z połączeniem z siecią ukrytą (router Linksys), łączył się za którymś razem, musiałem włączać i wyłączać moduł Wifi aż do skutku, po ustawieniu sieci na nieukrytą jest na razie OK.
- problemy z synchronizacją w Vistą - kilka razy było oK, a teraz zatrzymuje się w trakcie synchronizacji i nie reaguje na próbę zatrzymania synchronizacji;

Poza tym zdarzyła sie oczywiście spora ilość innych zwisów wymagających zwykle soft reset.


I na koniec najgorsza wada - bateria, dla mnie tragiczna -  znika w oczach, przykład dzisiejszy: naładowana rano, w ciągu dnia trochę bawiłem się instalując i testujac kilka programów, trochę Wifi (w sumie może maks. z pół godziny), jedna rozmowa kilkuminutowa i o godz. 17 było już 40%, potem tryb czuwania z włączonym WIFi i o 18.30 - 20%, następnie poł godziny korzystania ww i poczty przez Wifi i o 19.30 - 0%, czyli w sumie bateria wytrzymał a 12 godzin.

Może problemy, kóre miałem wynikają z jakis konfilktów aplikacji, które mam zainstalowane, nie wiem.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2008, 19:36:41 wysłana przez scarab »

Odp: i900
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 02, 2008, 18:56:05 »
to jest mój pierwszy smartphone i mam nadzieję, że pomożecie mi w obsłudze.. dostałem go na jakiś czas od znajomego z pracy bo zastanawiam sie nad kupnem...
i pierwsze pytanie: jako go połączyć z Mac os X?? bo nie ma oprogramowania a nie chcę kupować Missing Sync za 50 dolców:/

*

Offline koart

  • ****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: i900
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 03, 2008, 08:32:54 »
nie wiem jak jest z WIFI ale sprobuj sobie GPS wlaczyc to Ci po okolo 4 godzinach padnie :)
poza tym szybkie siadanie baterii na poczatku to norma.. mnie teraz okolo 3 dni trzyma przy okolo pol godzinki nawigacji, korzystaniem z netu czytaniem e-bookow, rozmowami i smsami.
Generalnie wraz z uplywem czasu bateria sie zachowuje coraz lepiej :)
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

*

Offline myszaxp

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Omnia 8GB
Odp: i900
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 03, 2008, 08:42:21 »
Witam,
co do baterii to tutaj nie moge powiedzieć złego słowa. Jak na ten sprzęt jest ona co najmniej dobra. Po pierwszym naładowaniu wytrzymała 1,5 dnia wiadomo bawienia się. Kolega z Nokia N95 to nie mógł się nawet pochwalić tak krótko trzyma bateria;p tej samej klasy palm Diamond to dopiero porażka.

Odp: i900
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 03, 2008, 23:02:55 »
czyli po jakim czasie mozna sie spodziewac normalnej pracy baterii?

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
Odp: i900
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 04, 2008, 09:12:06 »
Witam,
co do baterii to tutaj nie moge powiedzieć złego słowa. Jak na ten sprzęt jest ona co najmniej dobra. Po pierwszym naładowaniu wytrzymała 1,5 dnia wiadomo bawienia się. Kolega z Nokia N95 to nie mógł się nawet pochwalić tak krótko trzyma bateria;p tej samej klasy palm Diamond to dopiero porażka.

A co sie dziwic jak Omnia ma baterie 1440 mAh, a Diamond 900mAh i VGA, a i tak potrafi wytrzymac do 2 dni.

*

Offline meeron

  • **
  • 106
Odp: i900
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 08, 2008, 17:35:43 »
przy tzw odpoczywajacym diamondzie bateria starcza na 4dni!
htc diamond made in era

*

Offline Dwight

  • 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • 3city
  • Sprzęt: Samsung Omnia i900, SE P1i, Asus A636N
Odp: i900
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 08, 2008, 18:42:57 »
przy tzw odpoczywajacym diamondzie bateria starcza na 4dni!

Co to znaczy przy odpoczywającym?
Pozdrawiam

Dwight

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: i900
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 08, 2008, 18:59:51 »
no 4 dni to musi byc na tototalnym odpoczynku,  moduł gsm musi byc wyłączony zresztą wszystko musi być wyłączone  :E
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

Odp: i900
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 08, 2008, 21:34:27 »
Witam,
Takie pytanie do szczęśliwych właścicieli które męczy mnie od momentu gdy mi się spodobał - czy działa u Was Automapa 5.1.1 ?? Bo jakby nie było Omnia ma troszkę nietypową rozdzielczość.
Pozdrawiam i oczekuję na odpowiedź.

Odp: i900
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 08, 2008, 22:00:41 »
Tu masz odpowiedź na nurtujące Cię pytanie :)

http://smartmobile.pl/samsung-i900-omnia-test-gps-cz-3-omnia-jako-pna

Myślę, że nic więcej nie muszę dodawać.
Pozdrawiam

*

Offline meeron

  • **
  • 106
Odp: i900
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 09, 2008, 07:15:10 »
no 4 dni to musi byc na tototalnym odpoczynku,  moduł gsm musi byc wyłączony zresztą wszystko musi być wyłączone  :E
telefon naladowany do pelna, wlaczony modul gsm i co jakis czas tylko sprawdzalem ile bat zostalo, wytrzymal mi w ten sposob 4 dni, zasieg w domu mam nienajlepszy bo mieszkam na 10pietrze

edycja:
no niestety u mnie jest odwrotnie, mam jakis dziwny zasieg w tym mieszkaniu, czeto zerwie mi rozmowe itp
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2008, 08:48:22 wysłana przez meeron »
htc diamond made in era

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: i900
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 09, 2008, 08:44:55 »
z tego co wiem to czym wyzej tym lepiej, w kazdym razie w sobote bylem na zadupiu ledwo lapal zasieg i po 6h byl prawie rozladowany moze z dwa razy zajrzalem i jedna dwie rozmowy przeprowadzilem po 1min
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline Palka

  • **
  • 114
Odp: i900
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 09, 2008, 15:15:46 »
nie bylo pytania, sorki
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2008, 15:17:38 wysłana przez Palka »

Odp: i900
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 14, 2008, 01:52:44 »
Spróbuj tej wersji, rozpakuj i wrzuć do urządzenia http://www.4shared.com/file/60418654/8a478455/tcpmp_pocketpc_0_81.html

Niestety - po rozpakowaniu i wgraniu do OMNI przy uruchomieniu jest komunika "wystapił problem z player.exe ... poinformuj f. Micr....." i nic.
Kto mi powie gdzie znależć taki program TCPMP albo co zrobic aby to chodziło.
Pozdrawiam