Dyskusja na temat ROM'ów

  • 2610 Odpowiedzi
  • 411427 Wyświetleń

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline mazbog

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N8
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1860 dnia: Maj 07, 2009, 17:21:37 »
                                                                                                                                                                                http://www.modaco.com/content/i900-general-omnia-rom-discussion/285140/qbus-sector-khuanchai-windows-mobile-6-5-research-thread/       to ten sam link co m1 :ok:
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2009, 11:05:06 wysłana przez mazbog »

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1861 dnia: Maj 07, 2009, 21:16:37 »
Hey, ostatnio sporo osób posiadających telefony z WM (w tym z 4 które mają Omnie) pytało mnie jak to jest z tymi romami - chcieliby zmienić ale tylko raz np. na coś z WM 6.5 i tak już zostawić np. na pół roku. Niektórzy nie zmieniają co chwile romów bo wiąże się to z ponownym instalowaniem wszystkich programów których używają (co zabiera sporo czasu). Dlatego proponuję żeby założyć wątek z najbardziej stabilnymi romami podzielonymi na 5 kategorii:

ROM WM 6.5
ROM WM 6.5 Lite
ROM 6.1
ROM 6.1 Lite
i najlepszy ROM całkowicie spolszczony

ewentualnie coś w podobie do tego;) moglibyście pisać jakie są przez was przetestowane i ciekawe romy. Był kiedyś podobny wątek z romami na Kaisera i dzięki temu sam znalazłem taki rom którego używałem prawie pół roku bez potrzeby zmiany.

Pozdro;)


*

Offline format87

  • **
  • 215
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S2
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1862 dnia: Maj 07, 2009, 21:35:45 »
nie wiem kolego czy wiesz ale jest glowny temat "dyskusja o romach" wiec nie wiem poco robisz nowy temat proponuje przeniesc to do watku docelowego :)
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2009, 21:37:32 wysłana przez format87 »

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1863 dnia: Maj 07, 2009, 21:55:03 »
przeczytałem w tamtym temacie z 20 stron i nie jest to zbyt przejrzyście poukładane;) chodzi mi o zrobienie takiego prostego tematu dla noobków, a nie dyskusji o romach. Coś w stylu "chcesz zmienić rom? - tu masz 5 do wyboru wszystkie dobre, stabilne, bez bugów" a nie masa szukania i próbowania... - po prostu coś dla prostych ludzi którzy nie chcą się zagłębiać w jakieś kuchnie czy romy do testowania...

EDIT:

Może po prostu spytam:

1) Jaki jest w tej chwili najbardziej stabilny/najlepszy rom WM 6.5

2)To samo ale rom 6.1 po polsku

Jak odpowiecie na te 2 pytania to już będzie łatwiej niektórym;) sam jeszcze testuje romy a Omnie mam dopiero od przedwczoraj więc nie potrafię udzielić innym takiej odpowiedzi.
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2009, 21:58:36 wysłana przez edi7777 »

*

Offline komendant

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • good night & good luck ...
  • Sprzęt: Pocket LOOX N520; Samsung i900 OMNIA; HTC HD2
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1864 dnia: Maj 07, 2009, 22:03:01 »
witam i przepraszam ze robie troche offtopa ale zastanawiam sie skad Koledzy posiadacie najnowszy oficjalny ROM do Omnii skoro na oficjalnej stronie (http://www.samsungmobile.com/support/omnia/index.jsp) jest do ściągnięcia tylko SAHJ3?? śledzę forum na bieżąco i wiem że jednym ze źródeł jest serwis Samsunga jednakże czy to jedyna droga aby uzyskać świeższy soft (poza oczywiście tymi podanymi pare stron wczesniej przez osoby konwersujące w tym poście)??

*

Offline Diabelko

  • **
  • 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Omnia 8GB > Mediamarkt +2GB
  • Sprzęt: Omnia SGHi900 8GB
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1865 dnia: Maj 07, 2009, 22:23:47 »
Witam
Mam rom Sectora M3 , ma jeszcze trochę błędów, po zablokowaniu wyświetlacza po jakimś czasie nie widać paska do odblokowania monitora.
Sprawia to poważny problem przy próbie odblokowania czy też odbioru połączeń. Dodatkowym problemem pojawiły się śladowe nazwy po menu czy aplikacjach tzw "frozen taskbar"  :O , prawdopodobnie przyczyną jest błąd w XML aplikacji today i titanum , coś się gryzie  :-|

a miałem ciekawa sytuację , całkiem zabawną  :P pojawił się błąd screnu po blokadzie wyświetlacza , w następstwie miałem połączanie przychodzące  :grin: i jak tu go odebrać  :E  , nie byłem pewny kto dzwoni  :P
Artemis by Sector

*

Offline mazbog

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N8
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1866 dnia: Maj 07, 2009, 22:51:28 »
Masz rację, u mnie jest to samo, to raczej poważny błąd, chyba dyskryminujący ten rom

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1867 dnia: Maj 07, 2009, 22:55:44 »
Cześć jestem tu świeży i wczoraj kupiłem mój pierwszy telefon z WM - Omnie:) Od tygodnia czytam te forum i mam teraz do was pytanie - chce sobie wgrać WM 6.5 - czyli mam wgrać rom 6.5? Czy ten o którym piszecie M3 wystarczy wgrać według wątku:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=111991.0
tą metodą #2 Aktualizacja za pomocą programu Grandprix (Windows XP) ?
Czy muszę wcześniej coś zrobić? ściągać jakiegoś CIDa albo coś w tym stylu?
Telefon mam od wczoraj i nie chce zrobić sobie cegiełki;)
Czy musze wgrywać osobno jakieś radio?
Czy Automapa i Navigo które miałem oryginalnie od Ery zainstalują mi się same na tym nowym romie czy je strace?
Sorry za offtopic:)

ps. ściągnąłem ten rom i widzę że to jest plik exe - wystarczy podpiąć telefon i sam się wgra ten rom po odpaleniu tego pliku?
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2009, 23:05:47 wysłana przez Maccc »

*

Offline serfer

  • 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OMNIA 16GB
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1868 dnia: Maj 07, 2009, 23:42:05 »

Czy Automapa i Navigo które miałem oryginalnie od Ery zainstalują mi się same na tym nowym romie czy je strace?
Sorry za offtopic:)
stracisz
Cytuj
ps. ściągnąłem ten rom i widzę że to jest plik exe - wystarczy podpiąć telefon i sam się wgra ten rom po odpaleniu tego pliku?
tak
ale proponuje wczesniaj zainstalowac sobie sterowniki do medemu omni

*

Offline koart

  • ****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1869 dnia: Maj 08, 2009, 09:40:52 »
Masz rację, u mnie jest to samo, to raczej poważny błąd, chyba dyskryminujący ten rom

ale dotyk jest duzo lepszy :)
a blokady nie uzywam :) poza tym i tak odbieram rozmowy przez zestaw wiec dla mnie nie dyskwalifikuje to tego ROM-u, tym bardziej ze poprawione sa ikonki i kontakty w stosunku do tego co dzialo sie na M2
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1870 dnia: Maj 08, 2009, 09:47:35 »
Popieram ediego,

Ja też jestem po wielokrotnej lekturze wątku "Dyskusja na temat ROM'ów" ale nigdy nie miałem ani dosyć czasu ani siły, aby wgłębić się w ten temat tak, aby sobie jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie czy zmieniać rom i na jaki.
W efekcie, mam na pulpicie od kilku dni plik i900SAIC3.exe i nie wiem, czy powinienem go ruszać.

Pozdrawiam
Darek

*

Offline Mysio

  • 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Omnia i900
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1871 dnia: Maj 08, 2009, 10:47:11 »
Chcesz dobry rom na 6.1 to bierz najnowszy rom od ryrzego - najlepszy Polski rom. Starczy na długo, mało bugów, dużo pamięci, nic nie zacina, szybko chodzi. Nie wiem jak rom od barrfinda, ale czytając po forach rom ryrzego jest popularniejszy więc chyba lepszy :)
Co do WM6.5 sam nie wiem, nie instalowałem, bo angielski

*

Offline mazbog

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N8
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1872 dnia: Maj 08, 2009, 10:55:05 »
Cytuj
ale dotyk jest duzo lepszy
a blokady nie uzywam  poza tym i tak odbieram rozmowy przez zestaw wiec dla mnie nie dyskwalifikuje to tego ROM-u, tym bardziej ze poprawione sa ikonki i kontakty w stosunku do tego co dzialo sie na M2
Niby tak, ale i tak czekam na następną wersję :O~

*

Offline sp4xkp

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT-i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1873 dnia: Maj 08, 2009, 11:33:10 »
Co do blokady, to ja robię tak:
Start -> Settings -> Lock -> zakładka Display, rozwijam Unlock display i wybieram Windows Classic. Następnie OK i następuje restart urządzenia. Blokowanie jest takie jak w WM6.1, ale nigdy nie mam problemów z odbiorem talefonu zieloną słuchawką przy zablokowanym wyświetlaczu  :P.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2009, 11:47:56 wysłana przez sp4xkp »
" Zrozum człowiecze drugiego, a i on ciebie zrozumie" Kazimierz Pawlak.

*

Offline Piasecznik

  • **
  • 123
  • Sprzęt: iPhone 3GS, Omnia II, wczesniej Kaiser i Wizard, Palm...
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1874 dnia: Maj 08, 2009, 12:37:18 »
Panowie, potrzebuję plik który zmienia język z polskiego na angielski.
Wersja Omni z plusa i900SAHL2/CXHL2
Najlepiej jakby dało się to wgrać jako plik MLI lub żeby zadziałał updater pod vistą.
Ściągnąłem już SAHJ3 ze strony samsunga ale krzyczy mi że niepoprawna wersja softu na fonie.
Reszta jest pod XP i nawet fona nie wykrywa.
Help.

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1875 dnia: Maj 08, 2009, 13:50:45 »
zmien sobie w rejestrze wesje softa na sahj1 wtedy przestanie pyskowac ze masz zlą ... poszukaj jak to zrobic w watku o rejestrze 
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline Diabelko

  • **
  • 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Omnia 8GB > Mediamarkt +2GB
  • Sprzęt: Omnia SGHi900 8GB
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1876 dnia: Maj 08, 2009, 15:49:53 »
Sector ma zabawę w szukaniu przyczyny błędów w M3  :E , trochę to potrwa  :ohreally:
Artemis by Sector

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1877 dnia: Maj 08, 2009, 18:56:19 »
Zauwazylem, ze w M3 poprawilo sie zdecydowanie wideo - jest troszke bardziej rozmyte, przez co nie robia sie kwadraciki :) Pewnie to zasluga sterownikow z nowego romu DXID3 :)

*

Offline sp4xkp

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT-i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1878 dnia: Maj 08, 2009, 20:47:56 »
dddrko, także wypuścił już swój rom na buildzie 21222 DXID1:

http://www.modaco.com/content/i900-general-omnia-rom-discussion/286433/wm-6-5-lite-by-dddrko/

Ciekawe, kiedy Shokka9 się spręży.
" Zrozum człowiecze drugiego, a i on ciebie zrozumie" Kazimierz Pawlak.

*

Offline milosz78

  • **
  • 244
  • Płeć: Mężczyzna
    • PRE SEARCH
  • Sprzęt: mpx200,SDA T-Mobile,HTCWizard,MIOA701,i900,OmniaW
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1879 dnia: Maj 08, 2009, 22:57:34 »
Hmmm ... Shokka ma ROM z 03.05.2009 więc 5 dni ;)
I właśnie ten ROM chciałem wgrać. Spotkało mnie coś takiego :
"Step 1. Eboot image Downloading
Downloading EBOOT...
Eboot : Write to SDRAM FAIL!!!
1-1. Download Eboot DL_MSG_CHECK_FAIL
Download failed!!"
Dawno nie instalowałem nic z pliku .exe. Ostatnio tylko przez GP i w zasadzie nie wiem dlaczego tak się stało. Mojej omni całe szczęście nic nie jest. Ale przy wcześniejszym wgrywaniu ROMÓW z plików exe nie zdarzały się takie cuda. ?? !!??

Napisane: Maj 08, 2009, 22:37:30
No moim zdaniem spokojnie mogłeś zadać to pytanie w dyskusji. Dyskusja jest niespójna ponieważ wymiany ROMÓW to sprawy bardzo indywidualne. Jednemu pasuje to drugiemu tamto -> To odpowiedź na pytanie który jest najlepszy.
- Jeśli chodzi o stabilność i małą ilość błędów to możesz instalować po prostu oficjalne uaktualnienia ze strony samsunga - to spora szansa.
- Z Polaków to polecam również Ryrzego bo miałem przez chwilę i robił dobre wrażenie.
- 6.5 - to Romy raczej do testów i na pewno nie są nigdy dopracowane. Oficjalne dopiero przed nami.
Kolejna sprawa jest taka, że może być idealny ROM, w którym jest np. błąd w działaniu "myszki" - I znowu ktoś kto jej nie używa nawet nie zauważy a dla innego będzie to kompletną katastrofą i ROM od razu wywali.

Tak więc niestety bez testowania i próbowania moim zdaniem nie da się wskazać najlepszych. Sam instalowałem czasem te "najbardziej polecane" i leciały po 5 minutach ;)

Moderator. A może by tak przerzucić ten wątek do dyskusji?

*

Offline josespontana

  • *
  • 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ZTE Blade, Samsung Omnia
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1880 dnia: Maj 09, 2009, 16:28:20 »
Od piątku mam M3 na swoim telefonie i mogę stwierdzić, że rzeczywiście chyba lepiej reaguje na dotyk i ... i to już  wszystko co można dobrego o nim powiedzieć. Przez dwa dni zaliczyłem już 7 zwiech, także ogólnie porażka. 

*

Offline Diabelko

  • **
  • 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Omnia 8GB > Mediamarkt +2GB
  • Sprzęt: Omnia SGHi900 8GB
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1881 dnia: Maj 09, 2009, 17:10:27 »
Hmmm ... Shokka ma ROM z 03.05.2009 więc 5 dni ;)
I właśnie ten ROM chciałem wgrać. Spotkało mnie coś takiego :
"Step 1. Eboot image Downloading
Downloading EBOOT...
Eboot : Write to SDRAM FAIL!!!
1-1. Download Eboot DL_MSG_CHECK_FAIL
Download failed!!"
Dawno nie instalowałem nic z pliku .exe. Ostatnio tylko przez GP i w zasadzie nie wiem dlaczego tak się stało. Mojej omni całe szczęście nic nie jest. Ale przy wcześniejszym wgrywaniu ROMÓW z plików exe nie zdarzały się takie cuda. ?? !!??

Napisane: Maj 08, 2009, 22:37:30
No moim zdaniem spokojnie mogłeś zadać to pytanie w dyskusji. Dyskusja jest niespójna ponieważ wymiany ROMÓW to sprawy bardzo indywidualne. Jednemu pasuje to drugiemu tamto -> To odpowiedź na pytanie który jest najlepszy.
- Jeśli chodzi o stabilność i małą ilość błędów to możesz instalować po prostu oficjalne uaktualnienia ze strony samsunga - to spora szansa.
- Z Polaków to polecam również Ryrzego bo miałem przez chwilę i robił dobre wrażenie.
- 6.5 - to Romy raczej do testów i na pewno nie są nigdy dopracowane. Oficjalne dopiero przed nami.
Kolejna sprawa jest taka, że może być idealny ROM, w którym jest np. błąd w działaniu "myszki" - I znowu ktoś kto jej nie używa nawet nie zauważy a dla innego będzie to kompletną katastrofą i ROM od razu wywali.

Tak więc niestety bez testowania i próbowania moim zdaniem nie da się wskazać najlepszych. Sam instalowałem czasem te "najbardziej polecane" i leciały po 5 minutach ;)

Moderator. A może by tak przerzucić ten wątek do dyskusji?


Milosz mam odpowiedz czemu tak się dzieje : "Eboot DL_MSG_CHECK_FAIL" to wina pliku w rar , został on załadowany na mediafire i jest on błędny , 2 razy ściągałem i kilka krotnie starałem to przeforsować . Polecam pobrać z Rapid  :ohreally: plik jest bezbłędny
Artemis by Sector

*

Offline koart

  • ****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1882 dnia: Maj 09, 2009, 17:19:26 »
Od piątku mam M3 na swoim telefonie i mogę stwierdzić, że rzeczywiście chyba lepiej reaguje na dotyk i ... i to już  wszystko co można dobrego o nim powiedzieć. Przez dwa dni zaliczyłem już 7 zwiech, także ogólnie porażka. 
ja tez mam od piatku i ani jednej zwiechy.. na czym Ci sie zwieszal?
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

*

Offline Diabelko

  • **
  • 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Omnia 8GB > Mediamarkt +2GB
  • Sprzęt: Omnia SGHi900 8GB
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1883 dnia: Maj 09, 2009, 19:28:13 »
Mnie zawieszała się blokada "Slide" jak przeszedłem z fotografowania czy nagrywania filmu do blokady wyświetlacza  :-| nie było zegara i suwaczka  :evil: 
Artemis by Sector

*

Offline sp4xkp

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT-i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1884 dnia: Maj 09, 2009, 19:50:48 »
U mnie także zero jakichkolwiek zwiech. Co do blokady, zróbcie tak jak napisałem wcześniej i także nie będzie problemu. Zwiechy, jak mi się wydaje, powodują przeważnie źle skrakowane programy, a nie sam rom. M3 jest jak narazie najlepszy, choć jeszcze nie próbowałem romu dddrko 21222.
" Zrozum człowiecze drugiego, a i on ciebie zrozumie" Kazimierz Pawlak.

*

Offline Diabelko

  • **
  • 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Omnia 8GB > Mediamarkt +2GB
  • Sprzęt: Omnia SGHi900 8GB
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1885 dnia: Maj 09, 2009, 20:12:48 »
ech szkoda ze teraz o tym piszesz  :ohreally: wróciłem do L2  :P poczekam aż Sector  wyeliminuje bugi  :E
Artemis by Sector

*

Offline sp4xkp

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT-i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1886 dnia: Maj 09, 2009, 20:24:58 »
Pisałem już o tym wcześniej. Ja odkąd polubiłem WM6.5, zawsze po zainstalowaniu nowego romu przechodzę na tradycyjne blokowanie wyświetlacza i klawiszy. I dlatego w żadnym romie nie zauważałem tego typu błędów  :E
" Zrozum człowiecze drugiego, a i on ciebie zrozumie" Kazimierz Pawlak.

*

Offline josespontana

  • *
  • 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ZTE Blade, Samsung Omnia
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1887 dnia: Maj 09, 2009, 21:57:57 »
Mi się zwiesza na slide ( objaw taki jak opisują inni plus pionowa kreska od dołu ekranu ) oraz po zakończeniu rozmowy. Przetestowałem już kilka 6.5 ( i nie tylko ) i takie zwiechy zdarzyły mi się pierwszy raz.  :S
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2009, 22:01:45 wysłana przez josespontana »

*

Offline milosz78

  • **
  • 244
  • Płeć: Mężczyzna
    • PRE SEARCH
  • Sprzęt: mpx200,SDA T-Mobile,HTCWizard,MIOA701,i900,OmniaW
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1888 dnia: Maj 09, 2009, 22:23:19 »
Milosz mam odpowiedz czemu tak się dzieje : "Eboot DL_MSG_CHECK_FAIL" to wina pliku w rar , został on załadowany na mediafire i jest on błędny , 2 razy ściągałem i kilka krotnie starałem to przeforsować . Polecam pobrać z Rapid  :ohreally: plik jest bezbłędny
No dzięki. Choć ostatecznie i tak pocisnąłem ten ROMIK - tyle że go rozpakowałem i pojechałem przez GP bez radia ;) Skoro jest tak jak mówisz to może i szczęście że bez radia, bo może właśnie ta część jest uwalona ;).
pozdr.

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1889 dnia: Maj 10, 2009, 11:19:07 »
Hey, to w końcu który rom z WM 6.5 ma teraz najmniej bugów?

ten od dddrko , Sectora czy Shoka9???

Opiszcie pls jakoś normalnie i w miarę szybko bo dzisiaj mam czas na flash to bym sobie wgrał któryś...

Pozdro