Dyskusja na temat ROM'ów

  • 2610 Odpowiedzi
  • 411341 Wyświetleń

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline sp4xkp

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT-i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1800 dnia: Kwiecień 26, 2009, 08:19:08 »
Jak chcesz mieć jak najwięcej pamięci, weź się za 21501 by dddrko. Rozebrałem go i nie ma on Phone.bin (więc możesz go spokojnie wgrywać z pliku exe. dla mnie instalował się on chyba z trzy minuty). Wyżej w mojej wypowiedzi ze screnami, możesz zobaczyć, ile ma on wolnej pamięci, po zainstalowaniu romu. Potem oczywiście, w miarę instalowania swoich aplikacji, będzie ona malała.
Obecnie zmieniłem go na rom Shokka9 i900DXIA5 SHKv5 21210. Titanium Updated 18/04/09.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2009, 08:27:30 wysłana przez sp4xkp »
" Zrozum człowiecze drugiego, a i on ciebie zrozumie" Kazimierz Pawlak.

*

Offline BabyBoy

  • **
  • 208
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Omnia
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1801 dnia: Kwiecień 26, 2009, 08:26:35 »
I tak zrobię.Zacznę od testowania ROMU od dddrko.
Tylko nie wiem który wybrać,bo jest kilka linków : 21210,21501 itd.
http://www.modaco.com/content/i9x0-omnia-rom-discussion/286433/wm-6-5-lite-21210-and-21501-by-dddrko/
A jesli chodzi o stronę Modaco to nie ma tam chyba polskich ROMów tak ?
Wiem że w GrandPrix jest też zakładka Multilang,szkoda że nie można dograć sobie języka do ROMów anglojęzycznych :mysli:

*

Offline sp4xkp

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT-i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1802 dnia: Kwiecień 26, 2009, 08:30:55 »
Najlepiej pościągaj ile się da  :O~, a potem wgrywaj po kolei i testuj. Ja czasami bawię się i trzy razy dziennie. I tak naprawdę, nie zdążę przetestować dokładnie żadnego z nich. To chyba jakiś nałóg  :mysli: Z początku bałem się angielskich wersji, ale teraz dochodzę do wniosku, że chyba jakiś głupi byłem. Przeprowadzam konfigurację, potem instaluję swoje programy i po problemie. Jak w Regional Setting zaznaczysz Polish i zainstalujesz na urządzeniu SPBMobileShel 3.0, to będziesz miał go po polsku. To tak, jakbyś miał w połowie polski rom.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2009, 08:35:19 wysłana przez sp4xkp »
" Zrozum człowiecze drugiego, a i on ciebie zrozumie" Kazimierz Pawlak.

*

Offline BabyBoy

  • **
  • 208
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Omnia
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1803 dnia: Kwiecień 26, 2009, 08:33:39 »
Najlepiej pościągaj ile się da  :O~, a potem wgrywaj po kolei i testuj. Ja czasami bawię się i trzy razy dziennie. I tak naprawdę, nie zdążę przetestować dokładnie żadnego z nich. To chyba jakiś nałóg  :mysli:
No dokładnie,nałóg  :wink: Szkoda że tak mało jest ROMów dla PL,tyle angielskiego co tam jest to umiem spokojnie,ale lepiej mieć telefon w ojczystym języku  :ok:
ROM od shokka9 początkowo wieszał mi się a teraz jak się rozbujał to chodzi bardzo dobrze,co prawda są jeszcze błędy i dlatego dalej wolę 6.1 po polsku ale potestowac nie zaszkodzi :)

*

Offline sp4xkp

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT-i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1804 dnia: Kwiecień 26, 2009, 08:39:58 »
WM6.1 nie jest pozbawiony błędów. Zawsze się znajdą. Wystarczy poczytać różne wypowiedzi.
Gdzieś na Modaco czytałem (czyt. wydedukowałem), że prawdopodobnie oficjalna premiera WM6.5, ma nastąpić 11 maja. Więc nasi mistrzowie od kuchni, powinni zająć się gotowaniem romów w naszym ojczystym języku. Jak już robi to elminster do Mio A701.
" Zrozum człowiecze drugiego, a i on ciebie zrozumie" Kazimierz Pawlak.

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1805 dnia: Kwiecień 26, 2009, 09:18:11 »
Gdzieś na Modaco czytałem (czyt. wydedukowałem), że prawdopodobnie oficjalna premiera WM6.5, ma nastąpić 11 maja.

11 maja jest już nieaktualne, zresztą to była tylko plotka... Ostatnie informacje (ze sprawozdania finansowego MS) mówią, że WinMo 6.5 ma się pojawic w czwartym kwartale - dopiero.

Pozdrawiam

*

Offline adnet

  • 36
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1806 dnia: Kwiecień 26, 2009, 16:17:45 »
Właśnie zapodałem rom Sectora i na razie mieszane odczucia. Wygląda inaczej niż 6.1, chodzi sprawnie, ale na razie nie mogę sie do niego przyzwyczaić. Dodatkowo dochodzi język EN. Niby to nie problem, ale jednak wolę PL. Potestuję jeszcze kilka dni, choć równie dobrym rozwiązaniem - dla mnie - jest dobrze ustawiony rom np. RyLite4 z SPB 3.0

*

Offline jarba1

  • 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1807 dnia: Kwiecień 26, 2009, 17:57:47 »
Witam! Chciałam się was zapytać co uważacie o tym romie XXHG5 / MSHG1 , no napewno wiem że nie jest za bardzo aktualny .Jaką zmianę mi proponujecie , interesuje mnie ang rom ponieważ mieszakam w Atenach ,a najbardziej zależy mi na bateri i dobrze działającym GPS . Acha i czy mógły mnie ktos jeszcze oświecić czy dokładnie różni się rom z radio i bez ??? Z góry dziekuję.

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1808 dnia: Kwiecień 26, 2009, 19:12:54 »
na temet romow kazdy ma swoja opinie.. ogolnie najlepiej wgrywac najnowszy i juz..

rom z radio po pierwsze zajmuje nieco wiecej a po drugie zmienia oprogramowanie dla modulu telefonu.. gdzyz omnia laczy w sobie modul telefonu z modulem pda.

rom bez radio czyli bez uaktualniania tegoz modulu...   
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline xadrian

  • **
  • 128
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S4
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1809 dnia: Kwiecień 26, 2009, 22:10:45 »
Witam!
Czy jest jakis ROM ktory poprawila by zasieg (na HTC chyba byly takie wynalazki) nawet kosztem krocej trzymajacej baterii??

*

Offline jarba1

  • 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1810 dnia: Kwiecień 27, 2009, 12:39:03 »
na temet romow kazdy ma swoja opinie.. ogolnie najlepiej wgrywac najnowszy i juz..

rom z radio po pierwsze zajmuje nieco wiecej a po drugie zmienia oprogramowanie dla modulu telefonu.. gdzyz omnia laczy w sobie modul telefonu z modulem pda.

rom bez radio czyli bez uaktualniania tegoz modulu...   

A uważasz ,że lepiej auaktualnić również radio czy nie , mam na mysli co może się zmienic po takim uaktualnieniu, np będzie lepszy zasięg czyt cos w tym stylu?

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1811 dnia: Kwiecień 27, 2009, 13:11:16 »
wychodzi na to ze po zmianie radioromu zasieg niekoniecznie musi byc lepszy.. zaleca sie zmiane romu bez radia gdy jest taka mozliwosc... ale niektorzy zmieniaja z radiem  i to z roznych wersji na rozne bez znaczenia czy nowsza na starsza czy na odwrot  i im dziala wszystko...  to jest w omni wlasnie dziwne ze nie wiadomo kiedy ci sie zbrickuje :)
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline xadrian

  • **
  • 128
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S4
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1812 dnia: Kwiecień 27, 2009, 14:07:10 »
Mam jeszcze takie pytanko:
Obecnie mam ROM SAHJ3 i dzisiaj bede wgrywac (pierwszy raz) i900_RyM2D4 tylko nie wiem ktora wersje czy z radio czy bez ?? Przyznam ze obecnie nie mam najlepszego zasiegu i nie raz zdarzy mi sie zerwac polaczenie. Tak wiec jak radzicie ktora wersje wgrac ??

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1813 dnia: Kwiecień 27, 2009, 14:15:58 »
osobiscie bym wgrywal z radiem.. wg moich obserwacji to bez znaczenia czy z radiem czy bez.. ja uwalilem omnie wgrywajac bez radia.. wiec zadna roznica...
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline montrala

  • **
  • 111
  • Strzelam bo lubie
  • Sprzęt: N560, i600, i900, HD2
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1814 dnia: Kwiecień 27, 2009, 14:19:52 »
Mam jeszcze takie pytanko:
Obecnie mam ROM SAHJ3 i dzisiaj bede wgrywac (pierwszy raz) i900_RyM2D4 tylko nie wiem ktora wersje czy z radio czy bez ?? Przyznam ze obecnie nie mam najlepszego zasiegu i nie raz zdarzy mi sie zerwac polaczenie. Tak wiec jak radzicie ktora wersje wgrac ??

Ja wgrałem najpierw SAIC3, bo oryginalny loader ma (ponoć - i faktycznie nie było procesu wyszukiwania modemu na portach, kiedy zwykle pada Omnia) bezpieczniejszą formę wgrywania radia. Potem wgrałem RyM2D4 bez radia.
Pozdrawiam,
                              Montrala

*

Offline adnet

  • 36
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1815 dnia: Kwiecień 27, 2009, 18:23:48 »
Dokładnie tak samo zrobiłem.

Teraz pytanie z innej ręki. Testuje od wczoraj WM6.5 by Sector build 21210 i jest ok, ale... Iconosoft PhoneEX gryzie mi się z oryginalnym dialerem. Domyślnie PhoneEX mam ustawiony jak zarządzający połączeniami i kontaktami, ale po zakończeniu rozmowy -  gdy znika mi menu PhoneEX (głośnik, głośniej/ciszej i zakończenie rozmowy) pojawia się menu dialera WM, ale guziki nie reagują. Ekran ma wyłączone podświetlenie i na nic nie reaguje. Tylko softreset :( Kicha, bo to fajny programos i o klasę lepszy niż dialer WM. Może da się jakoś wyłączyć tego dialera?
Dodam, że w PhoneEX jest zaptaszkowane blokowanie dialera. Pomóżcie koledzy.

*

Offline dżarmusz

  • **
  • 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: /Mio A701 WM 6.1/ -> Samsung Omnia M2D04
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1816 dnia: Kwiecień 27, 2009, 18:51:35 »
Mam jeszcze takie pytanko:
Obecnie mam ROM SAHJ3 i dzisiaj bede wgrywac (pierwszy raz) i900_RyM2D4 tylko nie wiem ktora wersje czy z radio czy bez ?? Przyznam ze obecnie nie mam najlepszego zasiegu i nie raz zdarzy mi sie zerwac polaczenie. Tak wiec jak radzicie ktora wersje wgrac ??

ja wgrałem tego romika z radiem, bez obaw że coś się wywali.
I tak właśnie polecam robić. Zasięg raczej się nie poprawił, ale sama świadomość że mam nowsze radio, działa jakoś "odświerzająco" na omnie  :wink:

*

Offline radko93

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4 4.3b3
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1817 dnia: Kwiecień 28, 2009, 00:34:44 »
Dodaje kolejny oficjalny ROM Samsunga. Na świeżo trudno cokolwiek zauważyć, jednak od razu sprawdziłem i tak jak miało to miejsce w SAIC3 jest błąd z BT. Inne obserwacje postaram się dodać później.



Upload na koncie premium:
http://rapidshare.com/files/226507093/i900SAID1_new.rar

*

Offline BabyBoy

  • **
  • 208
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Omnia
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1818 dnia: Kwiecień 28, 2009, 08:14:15 »
Ktoś juz wrzucał SAID ?
Jest tak jak z SAIC3,nie wyszukuje portów podczas wgrywania Radio ?

*

Offline ryrzy

  • ***
  • 425
  • Płeć: Mężczyzna
    • MoDaCo
  • Sprzęt: HTC Evo 3D
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1819 dnia: Kwiecień 28, 2009, 08:17:41 »
tak ten sam downloader.... poza poprawionymi tlumaczeniami w niektorych miejscach nie widac nowosci/poprawek... nawet im sie nie chcialo poprawic bledu BT z SAIC3
Pozdro Ryrzy

*

Offline BabyBoy

  • **
  • 208
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Omnia
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1820 dnia: Kwiecień 28, 2009, 08:18:54 »
Ale zawsze to nowsze oprogramowanie :)
Wrzuce na chwile,i zobacze co i jak.
ryrzy w planujesz jakies nowe wydanie ROMu ? :ok:

*

Offline ryrzy

  • ***
  • 425
  • Płeć: Mężczyzna
    • MoDaCo
  • Sprzęt: HTC Evo 3D
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1821 dnia: Kwiecień 28, 2009, 08:37:32 »
tak, jesli nie bedzie zadnych bledow w tym ROMie to tak... juz cos tam skubie ;)
Pozdro Ryrzy

*

Offline BabyBoy

  • **
  • 208
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Omnia
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1822 dnia: Kwiecień 28, 2009, 08:42:58 »
tak, jesli nie bedzie zadnych bledow w tym ROMie to tak... juz cos tam skubie ;)
:ok: Super.
Jeśli będzie trzeba potestować to ja bardzo chętnie  :) Nawet jakąś wczesną Bete moge wrzucić i posprawdzac co i jak :wink:
Wrzuce chyba tego SAID na kilka dni.

*

Offline wirszews

  • **
  • 144
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGH-i 900 (Omnia)
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1823 dnia: Kwiecień 28, 2009, 08:55:08 »
hej czy w tym nowym romie poprawiono poziom naladowania baterii co sknocili w SAIC?
---
Pozdrawiam
wirszews


A zaczęło się tak
1. Motorola T2288->Nokia 3310->Siemens C65->Siemens C75->Nokia N73->Samsung Omnia
2. Siemens C65->Plusfon 401i->SE K800i

*

Offline ryrzy

  • ***
  • 425
  • Płeć: Mężczyzna
    • MoDaCo
  • Sprzęt: HTC Evo 3D
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1824 dnia: Kwiecień 28, 2009, 09:00:05 »
hej czy w tym nowym romie poprawiono poziom naladowania baterii co sknocili w SAIC?

raczej nie... ale to trzeba kilka dni potestowac...
Pozdro Ryrzy

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1825 dnia: Kwiecień 28, 2009, 19:06:43 »
Witam,

Pragnę zasięgnąć informacji na temat takiego problemu dotyczącego oglądania stron na Omnia.
A to wszystko po update Omni do najnowszego romu SAID1

Gdy włączam przeglądarkę w Omnia i nagle zaczyna się łączenie z Internetem, ale po chwili okazuje się że połączenie jest nie udane, wystąpił problem z połączeniem. Zaznaczam że jestem w zasięgu 3G i nawet ściągałem specjalne ustawienia ze strony operatora do internetu, lecz to tez nie pomogło.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Pozdrawiam

*

Offline puchaty

  • ***
  • 415
  • Płeć: Mężczyzna
  • HeTeCe GieJeden
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1826 dnia: Kwiecień 28, 2009, 19:20:09 »
Witam,

Pragnę zasięgnąć informacji na temat takiego problemu dotyczącego oglądania stron na Omnia.
A to wszystko po update Omni do najnowszego romu SAID1

Gdy włączam przeglądarkę w Omnia i nagle zaczyna się łączenie z Internetem, ale po chwili okazuje się że połączenie jest nie udane, wystąpił problem z połączeniem. Zaznaczam że jestem w zasięgu 3G i nawet ściągałem specjalne ustawienia ze strony operatora do internetu, lecz to tez nie pomogło.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Pozdrawiam

obok ustawien operatora masz ustawienia przeglądarki cvzy tam połączenie przeglądarki. Zaznacz tam opcje by automatycznie wykrywąło połączenie.

POzdro
REGULAMIN !!

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1827 dnia: Kwiecień 28, 2009, 20:22:54 »
ooo chyba coś drgnęło w sprawie mojej omni :D po ostatnim bricku zanioslem tym razem do rr-serwis :D a dzis patrze na status naprawy a tam :




no to 3 plyta glowna juz jedzie do mnie :) jutro moze juz odbiore ja  i zobaczymy co teraz pakuja w serwisie :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2009, 20:25:49 wysłana przez javman »
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline kgx2

  • ***
  • 277
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2, Samsung Galaxy S3
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1828 dnia: Kwiecień 28, 2009, 21:48:19 »
Często wspominacie o jakimś błędzie BT na Romie SAIC, mam ten rom od jakiegoś już czasu i u mnie nie zauważyłem żadnego problemu z odbiorem i zapisem plików przesyłanych poprzez BT jak i nie pojawia się żaden błąd wskazujący poziom naładowania baterii. Czy zależy to od urządzonka jakim jest OMNIA czy też innych czynników. Ściągam właśnie nowego SAID i mam nadzieję że i w tym Romie nie będę miał tych błędółw o których wspominacie a u mnie ich nie ma. Po instalacji oczywiście napiszę co zauważyłem i jakie są różnice pomiędzy tymi dwoma Romami.
MIO A701 <> HTC TyTN II Kaiser <> SGH i900 OMNIA <> HTC HD2<>Samsung Galaxy Note<>Samsung Galaxy S3

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1829 dnia: Kwiecień 28, 2009, 21:49:03 »
Witam,

Pragnę zasięgnąć informacji na temat takiego problemu dotyczącego oglądania stron na Omnia.
A to wszystko po update Omni do najnowszego romu SAID1

Gdy włączam przeglądarkę w Omnia i nagle zaczyna się łączenie z Internetem, ale po chwili okazuje się że połączenie jest nie udane, wystąpił problem z połączeniem. Zaznaczam że jestem w zasięgu 3G i nawet ściągałem specjalne ustawienia ze strony operatora do internetu, lecz to tez nie pomogło.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Pozdrawiam

obok ustawien operatora masz ustawienia przeglądarki cvzy tam połączenie przeglądarki. Zaznacz tam opcje by automatycznie wykrywąło połączenie.

POzdro

Jeżeli o to chodzi zrobiłem też to i wszystko inne także związane z siecią, i połączeniami. Może jednak jest ktoś kto miał podobny problem.

Pozdrawiam