Dyskusja na temat ROM'ów

  • 2610 Odpowiedzi
  • 411488 Wyświetleń

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline YAGA

  • *
  • 82
  • Sprzęt: i900 Omnia
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1620 dnia: Kwiecień 10, 2009, 22:53:21 »
dotyk - też bez zmian (dopiero po zmianie wartosci w rejestrze jest bardzo dobrze)
Czy mógłbyś podpowiedzieć co trzeba zmienić w rejestrze żeby był lepszy dotyk

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1621 dnia: Kwiecień 10, 2009, 23:00:15 »
kolego YAGA > http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=115436.0

ale zeby przyklejonego wątku nie przeczytać ?:P
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1622 dnia: Kwiecień 10, 2009, 23:24:10 »
chodzi o to:

"odnajdujemy : (wartosci oryginalne)
Click=1280
DownUp=256

i zmieniamy na : (wartosci dobrane ponoć optymalnie, kazdy moze eksperymentowac, zaradzam nie przesadzanie z tymi wartosciami)
Click=2000DownUp=750"

z tym, że u mnie "zmiękczenie wyświetlacza daje zmniejszenie tych cyfr - mam:

Click=500
DownUp=100

*

Offline Konował

  • ****
  • 512
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS2
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1623 dnia: Kwiecień 11, 2009, 14:02:56 »
Ja sobie po baar 4.3 wgralem win 6.5(z linka na poprzedniej stronie), normalnie jakie toto jest szybkie!!!!!!, tylko zeby ktos jeszcze spolszczyl to by bylo to.
były: MOTOROLA A925->ACER N35-> ASUS 620-> ACER N311-> MIOA701->  HTC TYTN II   -> SAMSUNG OMNIA -> Toshiba TG01-> OMNIA II -> SAMSUNG WAVE->  HD2 =>galaxy s=>galaxy S2

*

Offline sp4xkp

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT-i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1624 dnia: Kwiecień 11, 2009, 19:36:28 »
Może ktoś, kiedyś się zlituje i spolszczy. Fajnie by było, ale Sector tak jak Ryrzy i Barrfind2 szaleje i coraz to wypuszcza nowe odsłony. Szkoda że Qbus tworzy wersje angielskie, zamiast trzymać się swojego ojczystego języka  :(. Oj, Rej dałby mu klapsa  :wink:.
" Zrozum człowiecze drugiego, a i on ciebie zrozumie" Kazimierz Pawlak.

*

Offline puchaty

  • ***
  • 415
  • Płeć: Mężczyzna
  • HeTeCe GieJeden
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1625 dnia: Kwiecień 11, 2009, 19:50:34 »
Może ktoś, kiedyś się zlituje i spolszczy. Fajnie by było, ale Sector tak jak Ryrzy i Barrfind2 szaleje i coraz to wypuszcza nowe odsłony. Szkoda że Qbus tworzy wersje angielskie, zamiast trzymać się swojego ojczystego języka  :(. Oj, Rej dałby mu klapsa  :wink:.

bo na polskich już jest praktycznie zrobione wszystko co da się zrobić. Portować polskich romów mając do dyspozycji oficjalny WM 6.1 nie ma sensu bo za dużo roboty przy tym.



Swoją drogą sector zpieprzył 21500 roma. Wyrzucił welcome.exe i przez to np u mnie nie działa ten rom (non stop restarty i hard reset)
REGULAMIN !!

*

Offline sp4xkp

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT-i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1626 dnia: Kwiecień 11, 2009, 19:56:19 »
Nie wiem, co to jest welcome.exe, ale u mnie rom działa. Nie mam takich problemów. Jak na razie jest stabilny i wszystko chodzi jak należy  :O.

Już wiem, chodzi o kalibrację itp. Jakoś mi to nie przeszkadza. Zawsze można kalibrację przeprowadzić potem.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2009, 20:09:51 wysłana przez sp4xkp »
" Zrozum człowiecze drugiego, a i on ciebie zrozumie" Kazimierz Pawlak.

*

Offline Patrynio84

  • ***
  • 314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia-->Omnia II-->HTC HD2
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1627 dnia: Kwiecień 11, 2009, 19:57:00 »
Kilka sugestii:

rom BARR2 V4.3 NO M2D OPERA i900XXHJ2 FULL ma raporty o doręczeniach sms i o nieodebranych polączeniach po angielsku.Pomyłka przy pracy czy celowo?

rom Rzyrzy i900-HJ3_0135-HJ3-HJ1 (SAHJ3  z driverami z anglika) ma błąd w postaci takiej,że wszystkie pliki przesyłane przez bluetotch na omnie nie zapisują się wogóle...bug :P sprawdzone na 2 omniach..jednej z normalnym romem a na druge właśnie z tym romem..powiecie że może zle szukam..otóz nie..wystarczy sprawdzić ile wolnego miejsca jkest przed przesłaniem pliku a ile po..wartości sie nie zmieniaja NIGDZIE...no i pliku nie można znalezc w żaden sposób..ani poprzez szukanie normalne ( chodzenie po folderach) ani poprzez opcję wyszukaj...ewidentny bug.Dodatkowo..w tym romie czasem omnia sie nie wybudza za pierwszym razem tyl za którymś tam z kolei.To tyle błędów jakie narazie odkryłem.Ale ten z przesyłaniem plików poprzez bluetotch jest dosyc poważnym błedem.

*

Offline ryrzy

  • ***
  • 425
  • Płeć: Mężczyzna
    • MoDaCo
  • Sprzęt: HTC Evo 3D
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1628 dnia: Kwiecień 11, 2009, 20:00:22 »
Kilka sugestii:

rom BARR2 V4.3 NO M2D OPERA i900XXHJ2 FULL ma raporty o doręczeniach sms i o nieodebranych polączeniach po angielsku.Pomyłka przy pracy czy celowo?

rom Rzyrzy i900-HJ3_0135-HJ3-HJ1 (SAHJ3  z driverami z anglika) ma błąd w postaci takiej,że wszystkie pliki przesyłane przez bluetotch na omnie nie zapisują się wogóle...bug :P sprawdzone na 2 omniach..jednej z normalnym romem a na druge właśnie z tym romem..powiecie że może zle szukam..otóz nie..wystarczy sprawdzić ile wolnego miejsca jkest przed przesłaniem pliku a ile po..wartości sie nie zmieniaja NIGDZIE...no i pliku nie można znalezc w żaden sposób..ani poprzez szukanie normalne ( chodzenie po folderach) ani poprzez opcję wyszukaj...ewidentny bug.Dodatkowo..w tym romie czasem omnia sie nie wybudza za pierwszym razem tyl za którymś tam z kolei.To tyle błędów jakie narazie odkryłem.Ale ten z przesyłaniem plików poprzez bluetotch jest dosyc poważnym błedem.

ten moj ROM byl robiony na szybko dla Was... mozliwe bledy :) teraz chyba juz nie ma sensu go poprawiac jak jest SAIC3...
Pozdro Ryrzy

*

Offline Patrynio84

  • ***
  • 314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia-->Omnia II-->HTC HD2
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1629 dnia: Kwiecień 11, 2009, 20:12:21 »
No w sumie nie...ale co jakis czas ktoś go pobierze i nie będzie świadom że pliki przez bluetotch sie nie przesyłają..czasem może to narobic kłopotów człowiekowi,jak już wystawiamy modowane romy to niech przynajmniej takich dużych błedów nie mają,co innego jakies ''błędziki'' ale ten jest wart poprawienia..albo poprostu niech moderator wykasuje link do tego..bo to istotny problem...a co do SAIC3 to czy da sie zmienić w tym romie żeby tak jak w SAHJ3 tak i w tym tło w menu głównym było taki jak tapeta?Bo nie wiedziec czemu zlykwidowali to w tym SAIC3....jest zwykłe...białe brzydkie tło :/
Napisane: Kwiecień 11, 2009, 20:05:36
Po kilku dniach używania SAIC3 po przesiadce z SAHJ3 mogę powiedzieć, że naprawdę warto zmienić.

- Omnia jest zdecydowanie stabilniejsza - na SAHJ3 bywały zwiechy - teraz jest ok
- dużo lepsza, stabilniejsza i szybsza Opera
- trochę lepsze zdjęcia (niestety nadal trzeba zrobić upgrade kamery)
- stabilniejsze WIFI
- lepsza czułość GPS
- lepiej odtwarza Divx-y (tzn. szybciej uruchamia i przewija)
- wprowadza całkiem fajne: ulubione ustawienia
- lepsze sterowanie głośnością (dobra obsługa palcem)
- dłużej pracuje na baterii

dodali jeszcze mniej lub bardziej potrzebne widgety - dla mnie mniej :)

muza - tutaj chyba bez zmian
dotyk - też bez zmian (dopiero po zmianie wartosci w rejestrze jest bardzo dobrze)

na minus - to dla mnie gorsze sa filmu na 640/480: wiecej klatek, ale straszne kwadraty

to chyba tyle :)

jak zrobic wyżej wspomniany upgrade kamery????

*

Offline sp4xkp

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT-i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1630 dnia: Kwiecień 11, 2009, 20:18:29 »
Patrynio, chyba chodzi o kod do kamery. Gdzieś o nim tu na forum czytałem, ale w tej chwili nie wiem gdzie. Być może jest on w wątku o kodach. Po wbiciu tego kodu należy wykonać HR. Podobno tylko wtedy działa.
" Zrozum człowiecze drugiego, a i on ciebie zrozumie" Kazimierz Pawlak.

*

Offline Patrynio84

  • ***
  • 314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia-->Omnia II-->HTC HD2
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1631 dnia: Kwiecień 11, 2009, 20:20:51 »
o tym kodzie to wiem,myslalem tylko że chodzi o jakis inny upgrade..a co do tego HR to on ma byc wykonany z poziomu ustawień? czyli opcja ''zeruj wszytsko'' czy wyłączyc telefon i włączyc trzymając przyciski odbierania i kończenia rozmowy z jednoczesnym trzymaniem przycisku power????

*

Offline sp4xkp

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT-i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1632 dnia: Kwiecień 11, 2009, 20:35:07 »
Bez różnicy. HR to HR. Nie ważne jaką metodą to wykonasz. Pamiętaj tylko, żeby nie wyzerować Mojej pamięci i Karty pamięci.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2009, 20:36:57 wysłana przez sp4xkp »
" Zrozum człowiecze drugiego, a i on ciebie zrozumie" Kazimierz Pawlak.

*

Offline Patrynio84

  • ***
  • 314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia-->Omnia II-->HTC HD2
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1633 dnia: Kwiecień 11, 2009, 20:36:47 »
a czemu  nie wwykasowac mojej pamięci? komenda ''zeruj wszystko'' kasuje wszystko..łącznie z moją pamięcią.

*

Offline sp4xkp

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT-i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1634 dnia: Kwiecień 11, 2009, 20:42:39 »
Ale masz do wyboru opcje zerowania.  Zerując tylko pamięć urządzenia, przywracasz rom do postaci, jaką wgrałeś na urządzenie. W tym przypadku nie utracisz swoich prywatnych i intymnych  :wink: danych, które gromadziłeś na mojej pamięci lub na karcie.
" Zrozum człowiecze drugiego, a i on ciebie zrozumie" Kazimierz Pawlak.

*

Offline puchaty

  • ***
  • 415
  • Płeć: Mężczyzna
  • HeTeCe GieJeden
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1635 dnia: Kwiecień 11, 2009, 21:51:19 »
Nie wiem, co to jest welcome.exe, ale u mnie rom działa. Nie mam takich problemów. Jak na razie jest stabilny i wszystko chodzi jak należy  :O.

Już wiem, chodzi o kalibrację itp. Jakoś mi to nie przeszkadza. Zawsze można kalibrację przeprowadzić potem.

no wlasnie ten motyw z kalibracja to welcome.exe.

U mnie rom po instalacji po kazdym soft resecie zachowuje się jak bym zrobil hadreset..
Tylko na tym romie to jest.
REGULAMIN !!

*

Offline sp4xkp

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT-i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1636 dnia: Kwiecień 11, 2009, 22:16:42 »
To bardzo dziwne co piszesz. Przed chwilą wykonałem pięć Soft Resetów i za każdym razem, po wpisaniu pinu SIM, wracało do normalnego ekranu, jaki mam ustawiony. Może spróbuj wgrać ROM jeszcze raz. Tym bardziej, że wygląda na to, że dzieje się to tylko u Ciebie. A jak nie, to wersja I2 posiada welcome.exe i sprawowała się całkiem dobrze.
" Zrozum człowiecze drugiego, a i on ciebie zrozumie" Kazimierz Pawlak.

*

Offline puchaty

  • ***
  • 415
  • Płeć: Mężczyzna
  • HeTeCe GieJeden
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1637 dnia: Kwiecień 11, 2009, 22:42:02 »
jeden gościu w temacie zraportował ten sam błąd.

I2 nie chcę, to starszy build.

Problem polega na tym iż ladowalem już z 3 razy. Grandprixiorem i normalnym. Poczekam na nową wersję i tyle :P.
Tymbardziej, że teraz testuję  odchudzonego SAIC3 :P 
REGULAMIN !!

*

Offline sp4xkp

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT-i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1638 dnia: Kwiecień 11, 2009, 23:05:16 »
Sądząc po szybkości działania Sectora, można mniemać, że nastąpi to już niedługo  :ok:. Na buildzie 21202, nie nadążałem za zmianami. Niemniej, to co opisujesz, jest co najmniej dziwne. A może mieć na to wpływ, że ja po każdej zmianie romu wykonuję HR, i dlatego nie zaobserwowałem u siebie tego problemu?
" Zrozum człowiecze drugiego, a i on ciebie zrozumie" Kazimierz Pawlak.

*

Offline puchaty

  • ***
  • 415
  • Płeć: Mężczyzna
  • HeTeCe GieJeden
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1639 dnia: Kwiecień 11, 2009, 23:35:16 »
Sądząc po szybkości działania Sectora, można mniemać, że nastąpi to już niedługo  :ok:. Na buildzie 21202, nie nadążałem za zmianami. Niemniej, to co opisujesz, jest co najmniej dziwne. A może mieć na to wpływ, że ja po każdej zmianie romu wykonuję HR, i dlatego nie zaobserwowałem u siebie tego problemu?

hardreseta po wgraniu romu oczywiście, że robię ;). Przyzwyczajenie z telefonów HTC :P.
Przesiadłem się na rom Shokka czy jakos tak. 21202 sectora przy tym to muł :P
REGULAMIN !!

*

Offline sp4xkp

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT-i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1640 dnia: Kwiecień 12, 2009, 00:24:40 »
A możesz dać linka?

OK! Sam znalazłem:

http://www.modaco.com/content/i9x0-omnia-rom-discussion/286611/shokka9-wm6-5-lite-rom/


Właśnie go wgrywam. Mam nadzieję, że mówisz prawdę.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2009, 01:11:40 wysłana przez sp4xkp »
" Zrozum człowiecze drugiego, a i on ciebie zrozumie" Kazimierz Pawlak.

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1641 dnia: Kwiecień 13, 2009, 02:20:40 »
Po lekturze forum doszedlem do wniosku ze aktualnie najlepszym i najstabilniejszym romem jest SAHJ3/DXIA5  (SAHJ3 ze sterownikami od DXIA5 by ryrzy). Niektorzy chwala sobie romy na wm 6.5 albo najnowszy rom SAIC3. Ja caly czas pracuje na 'fabrycznym" Orangowym SAHH6/BKHH6, tel - BVHH6.

Czy w przypadku mojego brandowanego romu jest jakies ryzyko uszkodzenia/zablokowania telefonu przy wgrywaniu softu SAHJ3/DXIA5? Sztuczke ze zmiana wersji w rejestrze doczytałem. Ale czy to wystarczy?

Czy w w/w romie jest dobre radio? Chodzi mi o to, czy jezeli wgram sobie SAHJ3/DXIA5 to nastepny update moge robic juz bez radia?

Poradzcie prosze, jaki rom wybrac. Od telefonu oczekuje aby byl szybki, aby wszystko dzialalo (wifi/bluetooth), zestaw aplikacji moze byc standardowy - na today'u uzywam tylko HTC Home wiec wszelakie przerobki z manila, flo itd mnie raczej nie interesuja. Po przczytaniu opinii spodziewam sie wiele zmian na lepsze przy romie na SAHJ3 - mam nadzieje, ze slusznie.

Pozdrawiam,


Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1642 dnia: Kwiecień 13, 2009, 08:18:25 »
Przydalo by sie zrobic odchudzony SAIC.
Bo teraz duzo pamieci zjada :grin:

*

Offline serfer

  • 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OMNIA 16GB
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1643 dnia: Kwiecień 13, 2009, 10:49:47 »
jak wygląda sprawa z bateria w tym romie SAIC
jeżeli mi na shj3 trzyma tydzien to tu jeszcze dłużej pochodzi ? :P

*

Offline LuzZz

  • **
  • 184
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sith Clan page!
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1644 dnia: Kwiecień 13, 2009, 11:06:27 »
jak wygląda sprawa z bateria w tym romie SAIC
jeżeli mi na shj3 trzyma tydzien to tu jeszcze dłużej pochodzi ? :P
Ja powiem tak - do tej pory miałem CXHH7 (bY Plus) i Omnia zostawiona na noc na ładownie odłączona rano o 7:00 wytrzymywała ten dzień i następnego wieczorem żebrała o papu ^^

Po wgraniu SAIC3 właśnie mijają 24h od ostatniego ładowania i wskaźnik dalej wisi na 100% :) Chyba że to taki tweak i pod wieczór zacznie mi lawinowo spadać do zera :D
Nokia 3210 -> Nokia 6210 -> Nokia 3310 -> Nokia 6610 -> Nokia 6233 -> Samsung SGH-i900 Omnia ^^

*

Offline format87

  • **
  • 215
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S2
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1645 dnia: Kwiecień 13, 2009, 11:39:53 »
Ja na SAHJ3 potrafie miec przez 2.5 dnia 100% bateri wiec to nic nadzywczajnego :)

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1646 dnia: Kwiecień 13, 2009, 12:44:19 »
kolego Viesiek rom sahj3 ze sterownikami  posiada maly blad, polegajacy na niezapisywaniu plikow przesylanych przez bt, ogolnie jesli chcesz zmieniac , zmien sobie na oryginalny sahj3 ze strony producenta. jako tako ryzyko zawsze jest i nawet nie ma co sie sugerowac wersja "radia" bo to co ty masz to jest duzo starszy rom wiec  i radiorom tez.. narazie tylko upgread'ujesz wiec spokojnie albo sahj3 albo saic3.. linki masz w dziale download
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline sp4xkp

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT-i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1647 dnia: Kwiecień 13, 2009, 15:59:55 »
No to ja powiem tak. Rom WM6.5 i900DXIA5 SHKv4L 21500 ładowałem w nocy z soboty na niedzielę (miałem nocną zmianę w pracy) przy stanie baterii 90%. W między czasie sporo zabawy z konfiguracją słuchawki, kilkanaście fotek świątecznych, ze sto SMS wysłanych i tyle samo odebranych i przeczytanych, kilka utworków MP3 i w chwili obecnej mam 70%.

Puchaty, całkiem niezły jest ten ROM i jak zapewne zauważyłeś, także nie ma w nim welcome.exe. Działa rzeczywiście szybko i posiada dużo wolnego miejsca.
" Zrozum człowiecze drugiego, a i on ciebie zrozumie" Kazimierz Pawlak.

*

Offline Phazi

  • 18
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1648 dnia: Kwiecień 13, 2009, 19:14:06 »
Zgadzam się z w/w opinią.  Jestem bardzo zadowolony i raczej już nie chcę wrócić do Win 6.1. Ale mam w tym ROM-ie następujący problem: po dłuższej rozmowie telefonicznej (ponad 1,5 min) telefon po zakończeniu połączenia się zawiesza. Ma tak ktoś jeszcze? Może jest jakiś sposób, bo to okrutnie denerwujące jest :-? :]

*

Offline Piras

  • 18
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1649 dnia: Kwiecień 13, 2009, 20:28:02 »
Zgadzam się z w/w opinią.  Jestem bardzo zadowolony
 problem: po dłuższej rozmowie telefonicznej (ponad 1,5 min) telefon po zakończeniu połączenia się zawiesza. Ma tak ktoś jeszcze?  :-? :]

Także zgadzam się z W/W - 6.5 działa bardzo sprawnie, obecnie wersja J1 Sectora
 /chyba full, bo ma trochę zbędnych "dodatków" /
Małe problemy były gdy nadmiernie zacząłem go "upiększać" ;)
Głównie kłopot z odblokowaniem po zablokowaniu  :S
ale po HR znów jest milutko :D

Aha, wcześniej co prawda na innych ROMach nie sprawdzałem, ale czułość anteny telefonu jest kiepska...

Dłuższa rozmowa 1,5min ?!   :E
 trafia mi się czasem rozmowa 1,5godz, ale akurat w tym momencie zawieszania nie zaobserwowałem...
Może spróbuj inny ROM, a może HR starczy...
pzdr