Dyskusja na temat ROM'ów

  • 2610 Odpowiedzi
  • 411445 Wyświetleń

0 użytkowników i 22 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1590 dnia: Kwiecień 08, 2009, 15:21:07 »
Nie, to nie jest wina stałego IP. Mam to samo na sieci osiedlowej, gdzie wszystko idzie przez HUBa (chyba) i nie mogę ściągać ani z Rapida ani z MegaUpload, natomiast z tym samym notebookiem na internecie z telewizji kablowej wszystko jest ok (no oczywiście poza czakaniem po wyczerpaniu limitu sciągania:))

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1591 dnia: Kwiecień 08, 2009, 19:24:29 »
Kolego foly nie wiem czy zauważyłeś, że my sobie tu nie prawimy złośliwości. Dlaczego nie mogę ściągać to ja wiem i nie muszę od Ciebie w tym tonie rad wysłuchiwać.

Kolego dyakon jeżeli chcesz to poproś administratora sieci osiedlowej o przydzielenie indywidualnego adresu wyjściowego. Tylko licz się z tym że jak będzie się Tobą interesować władza to będzie można Cie łatwo namierzyć.  Bo w tej chwili po prostu do Ciebie nie trafią bo wielu korzysta z tego co Ty adresu. W skrócie to tyle.

Pozdrawiam Piotr

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1592 dnia: Kwiecień 08, 2009, 20:05:28 »
wewnętrzne IP można również zlokalizować, pamiętaj, że w ramce Ethernetowej przesyłasz swój MAC, wszystko jest do namierzenia ;)

a wracając do tematu to mam nadzieję poprawy działania. Ja niestety nie przetestuje, mam jedynie Windows 7 i Debian, a tam ROMa chyba nie zainstaluje, prawda?

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1593 dnia: Kwiecień 08, 2009, 20:24:21 »
jesli chodzi o windows 7 to  ma on ponoc korzystac ze sterownikow pod xp a wiec cień szans na pomyslne wgranie rom'a jest... do odwaznych swiat nalezy :) zobacz czy os uploader wykryje omnie i jesli pojawi sie start to wtedy juz sam musisz zadecydowac co robic :)
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline puchaty

  • ***
  • 415
  • Płeć: Mężczyzna
  • HeTeCe GieJeden
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1594 dnia: Kwiecień 08, 2009, 20:34:04 »
updater rusza bez sterowników modemu.
Musi być zainstalowany jedynei activesync albo vistowaty program do telefonow z windowsem mobile
REGULAMIN !!

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1595 dnia: Kwiecień 09, 2009, 12:36:36 »
no nic tego juz sie nie dowiemy bo ...



zaskakuje mnie sprawna komunikacja pomiedzy krakowem a warszawa ! brawo, oby tylko naprawili bez kręcenia nosem :)
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1596 dnia: Kwiecień 09, 2009, 13:00:24 »
A tak jeszcze offtopując odnośnie serwisów autoryzowanych, to gdzie mogę się dowiedzieć czy jest taki w moim mieście a jeżeli nie to gdzie jest najbliższy? Czy jeżeli zakupiłem Omnię w Media to tam mam ją zanieść do serwisowania?

*

Offline SeBoLeX

  • ****
  • 646
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia -> HTC Leo -> HTC One X -> SG Note 3
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1597 dnia: Kwiecień 09, 2009, 13:08:15 »
A tak jeszcze offtopując odnośnie serwisów autoryzowanych, to gdzie mogę się dowiedzieć czy jest taki w moim mieście a jeżeli nie to gdzie jest najbliższy? Czy jeżeli zakupiłem Omnię w Media to tam mam ją zanieść do serwisowania?

1. Adresy autoryzowanych punktów serwisowych Samsunga: http://www.samsung.com/pl/support/repairlocation/serviceLocator.do?group=telefonykom%C3%B3rkowe&group_cd=&type=telefonykom%C3%B3rkowe&type_cd=01010000&subtype=jednobry%C5%82owe&subtype_cd=01011700&model_nm=SGH-I900&dType=D&mType=&model_cd=SGH-I900ZKBERA&menu=repairlocation&menuLink=%2Fsupport%2Frepairlocation%2FserviceLocator.do&prd_ia_cd=01011700&disp_nm=SGH-I900 (troche przydługasny ten link, no ale cóż... :D )

2. Nie idź do MM, bo zanim oni wyślą tel. do Samsunga i potem Samsung im odeśle, to też trochę potrwa. Najlepiej od razu uderzaj do serwisu Samsunga w twoim mieście (o ile taki jest).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2009, 13:13:37 wysłana przez SeBoLeX »
Device #1: Samsung Galaxy Note 3 ; ROM: WiechoROM v5 DXUENF3 (4.4.2 - KitKat)

Device #2: Kiano Core 10.1 3G [ROOTED]

*

Offline qxv1

  • ***
  • 275
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1598 dnia: Kwiecień 09, 2009, 20:57:42 »
witam,
panowie kto moze nieco odchudzic tego SAIC3
tak zeby bylo wolne chociaz 60 MB bo w tych 40 sie nie mieszcze  :wink:

*

Offline kgx2

  • ***
  • 277
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2, Samsung Galaxy S3
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1599 dnia: Kwiecień 09, 2009, 21:11:27 »
Witam kolegów. Czy ten nowy ROM SAIC3 jest pod WinXP czy Viste ? No i czy wgrywa się go tak samo jak poprzednie np. SAHJ3 ? Mam chęć wgrać ten ROM tylko ze względu, że lubię wszystko co nowe :) chociaż obecnie na posiadanym SAHJ3 bateria 3-ma nawet do 7 dni przy normalnym użytkowaniu.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2009, 21:16:25 wysłana przez kgx2 »
MIO A701 <> HTC TyTN II Kaiser <> SGH i900 OMNIA <> HTC HD2<>Samsung Galaxy Note<>Samsung Galaxy S3

*

Offline Xanth

  • **
  • 159
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Tab
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1600 dnia: Kwiecień 09, 2009, 21:31:51 »
Jest pod XP i wgrywa sie tak samo jak poprzednie, z ta roznica, ze masz dodatkowa opcje "Download content" i jak ja zaznaczysz, to sformatuje ci rozszerzona pamiec i zainstaluje tam gry EA (Sims 2, Tetris i Asfalt).

X.

*

Offline sp4xkp

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT-i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1601 dnia: Kwiecień 10, 2009, 09:44:31 »
A dla zainteresowanych pojawił się nowy rom WM6.5 System Core 21500 v. J1, autorstwa Sectora:

http://www.modaco.com/content/i9x0-omnia-rom-discussion/285140/qbus-sector-khuanchai-windows-mobile-6-5-research-thread/

Właśnie go wgrałem i testuję. Na początku nie ma konfiguracji typu kalibracji ekranu.
" Zrozum człowiecze drugiego, a i on ciebie zrozumie" Kazimierz Pawlak.

*

Offline puchaty

  • ***
  • 415
  • Płeć: Mężczyzna
  • HeTeCe GieJeden
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1602 dnia: Kwiecień 10, 2009, 10:10:49 »
A dla zainteresowanych pojawił się nowy rom WM6.5 System Core 21500 v. J1, autorstwa Sectora:

http://www.modaco.com/content/i9x0-omnia-rom-discussion/285140/qbus-sector-khuanchai-windows-mobile-6-5-research-thread/

Właśnie go wgrałem i testuję. Na początku nie ma konfiguracji typu kalibracji ekranu.

o kurde jaki skok. Wczesniejszy byl 21202
REGULAMIN !!

*

Offline SeBoLeX

  • ****
  • 646
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia -> HTC Leo -> HTC One X -> SG Note 3
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1603 dnia: Kwiecień 10, 2009, 13:24:21 »
A tak z ciekawości zapytam - czy były jakieś przypadki uwalenia Omni podczas wgrywania WM 6.5 bądź przy powrocie z 6.5 do 6.1? Co raz bardziej mnie korci ten 6.5 :)
Device #1: Samsung Galaxy Note 3 ; ROM: WiechoROM v5 DXUENF3 (4.4.2 - KitKat)

Device #2: Kiano Core 10.1 3G [ROOTED]

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1604 dnia: Kwiecień 10, 2009, 13:41:51 »
A tak z ciekawości zapytam - czy były jakieś przypadki uwalenia Omni podczas wgrywania WM 6.5 bądź przy powrocie z 6.5 do 6.1? Co raz bardziej mnie korci ten 6.5 :)

Narazie wgrałem jakieś szejść razy nowy ROM z WM 6.5, bo kolejne wersje pojawiaja sie bardzo czesto. Nic do tej pory się nie stało, a mam starą wersję Omni którą podobno łatwo uwalić. :) Wlasnie sciagam nowy J1 :) Myśle, że możesz bez obaw wgrać, a co do powrotu do 6.1 to jak zobaczysz 6.5 to nawet nie będziesz myślał o powrotach :D Ogolnie jest szybszy, ma lepszy dotyk, jest ladniejszy i wiekszosc themow zamienia standardwoe malutkie menu w takie "latwiej klikalne palcem". Widgety Samsunga tez mozna wgrac :)

*

Offline SeBoLeX

  • ****
  • 646
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia -> HTC Leo -> HTC One X -> SG Note 3
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1605 dnia: Kwiecień 10, 2009, 13:46:14 »
To jeszcze jedno pytanko :) Instalator jest pod XP, Viste, czy to bez różnicy? Te święta chyba spędzę na testowaniu nowych OS-ów, najpierw WM 6.5, potem Windows 7 :D

EDIT: Ok, już wiem, jest pod XP-ka :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2009, 13:58:03 wysłana przez SeBoLeX »
Device #1: Samsung Galaxy Note 3 ; ROM: WiechoROM v5 DXUENF3 (4.4.2 - KitKat)

Device #2: Kiano Core 10.1 3G [ROOTED]

*

Offline sp4xkp

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT-i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1606 dnia: Kwiecień 10, 2009, 14:15:00 »
Wersja J1 posiada menu takie jak WM6.1. Choć na screnach wygląda inaczej. Nie wiem czym to jest spowodowane. Być może trzeba coś w ustawieniach pogrzebać. I tu zonk, bo z moim angielskim nie jest ciekawie  :(

A tak z ciekawości zapytam - czy były jakieś przypadki uwalenia Omni podczas wgrywania WM 6.5 bądź przy powrocie z 6.5 do 6.1? Co raz bardziej mnie korci ten 6.5 :)

Nie ma żadnych problemów z powrotem do WM6.1. Ja wróciłem do SAIC3, wyczyściło mi całą pamięć i wkurzony wgrałem znowu WM6.5.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2009, 14:31:48 wysłana przez sp4xkp »
" Zrozum człowiecze drugiego, a i on ciebie zrozumie" Kazimierz Pawlak.

*

Offline Adramel

  • ****
  • 895
  • Sprzęt: HD2/Sensation/GalaxyNote
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1607 dnia: Kwiecień 10, 2009, 14:40:51 »
Nic do tej pory się nie stało, a mam starą wersję Omni którą podobno łatwo uwalić. :)
Możesz coś wiecej o tym napisać? Jak poznać czy ma się starą czy nową Omnie?
Kupiłem używaną, nie wiem przez jaki czas...

*

Offline puchaty

  • ***
  • 415
  • Płeć: Mężczyzna
  • HeTeCe GieJeden
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1608 dnia: Kwiecień 10, 2009, 14:58:10 »
Omnia się uwala od radio romu (Phone.bin).


Zmieniam roma prawie codziennie (:P) i nie ładuję tylko modułu phone.bin i wszystko działa bez problemu. Mam wersję omni z sierpnia/września 2008
REGULAMIN !!

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1609 dnia: Kwiecień 10, 2009, 15:05:55 »
Możesz coś wiecej o tym napisać? Jak poznać czy ma się starą czy nową Omnie?
Kupiłem używaną, nie wiem przez jaki czas...

Poznasz po kiepskiej reakcji na dotyk w srodkowej czesci ekranu. W WM 6.5 jest duzo lepiej, ale nadal nie jest idealnie :)


Wersja J1 posiada menu takie jak WM6.1. Choć na screnach wygląda inaczej. Nie wiem czym to jest spowodowane. Być może trzeba coś w ustawieniach pogrzebać. I tu zonk, bo z moim angielskim nie jest ciekawie  :(

Start->Settings->System->Large Display i masz nowy launcher :)

*

Offline sp4xkp

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT-i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1610 dnia: Kwiecień 10, 2009, 15:06:50 »
Omnia się uwala od radio romu (Phone.bin).
Zmieniam roma prawie codziennie (:P) i nie ładuję tylko modułu phone.bin i wszystko działa bez problemu. Mam wersję omni z sierpnia/września 2008

No, nie wiem. Tyle razy zmieniałem już u siebie romy i zawsze z radioromem. Bywało różnie, ze starszego na nowszy, z nowszego na starszy i nigdy nie miałem żadnych problemów. Ale też nigdy nie robiłem tego przez GP. Zawsze z pliku exe. Omnię mam od października. Więc nie wiem, czy to starsza wersja, czy nowsza.

temp333, mi chodziło o plaster miodu po wciśnięciu Start. To, co mi podpowiedziałeś, to u mnie jest.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2009, 15:12:54 wysłana przez sp4xkp »
" Zrozum człowiecze drugiego, a i on ciebie zrozumie" Kazimierz Pawlak.

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1611 dnia: Kwiecień 10, 2009, 15:15:21 »
temp333, mi chodziło o plaster miodu po wciśnięciu Start. To, co mi podpowiedziałeś, to u mnie jest.

Aha, rozumiem - chodzi o to wyskakujace :) To wejdz w Settings->Today i ustaw Classic Blue.

*

Offline sp4xkp

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT-i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1612 dnia: Kwiecień 10, 2009, 15:33:04 »
To jest mój Today:



Po wciśnięciu Start, pokazuje się to:



Wciskam np. Programy i otwiera mi się takie okno:



A chciałbym mieć coś takiego, jak nacisnę Start:



Classic Blue mam ustawiony.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2009, 15:41:09 wysłana przez sp4xkp »
" Zrozum człowiecze drugiego, a i on ciebie zrozumie" Kazimierz Pawlak.

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1613 dnia: Kwiecień 10, 2009, 15:35:22 »
Czyli jednak to co Ci wczesniej napisalem :) Start->Settings - zakladka system i masz tam ikonke Large Display. Potem zaznaczasz albo odznaczasz haczyk i masz juz nowy wyglad menu.

*

Offline Adramel

  • ****
  • 895
  • Sprzęt: HD2/Sensation/GalaxyNote
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1614 dnia: Kwiecień 10, 2009, 15:45:35 »
Poznasz po kiepskiej reakcji na dotyk w srodkowej czesci ekranu. W WM 6.5 jest duzo lepiej, ale nadal nie jest idealnie :)
Nie zaobserwowałem takiego zjawiska. Moja Omnia dobrze reaguje na dotyk... Także w środkowej części ekranu...
Dzieki za informacje.

*

Offline sp4xkp

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT-i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1615 dnia: Kwiecień 10, 2009, 15:50:43 »
Czyli jednak to co Ci wczesniej napisalem :) Start->Settings - zakladka system i masz tam ikonke Large Display. Potem zaznaczasz albo odznaczasz haczyk i masz juz nowy wyglad menu.

Wszystko OK! Zmieniałem tak jak pisałeś, ale nic to nie dawało. Dopiero po odznaczeniu i SR, jest tak jak chciałem. Dzięki za cierpliwość.
" Zrozum człowiecze drugiego, a i on ciebie zrozumie" Kazimierz Pawlak.

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1616 dnia: Kwiecień 10, 2009, 21:46:22 »
Poznasz po kiepskiej reakcji na dotyk w srodkowej czesci ekranu. W WM 6.5 jest duzo lepiej, ale nadal nie jest idealnie :)

To jak nie jest idealnie to stary model czy tak? czyli mam rozumieć że w nowych modelach z tym jest lepiej? bo faktycznie zauważyłem że czasem ciężko reaguje ta środkowa część.

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1617 dnia: Kwiecień 10, 2009, 22:05:35 »
Powinna pomoc wymiana warstwy dotykowej :) Możliwe, że wymienią ja na gwarancji, gdy się napisze, że jest bardzo kiepska reakcja na dotyk i że się wiesza - nawet myślałem, żeby go oddać ale pewnie mialbym miesiąc bez PDA :/

*

Offline kgx2

  • ***
  • 277
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2, Samsung Galaxy S3
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1618 dnia: Kwiecień 10, 2009, 22:14:06 »
Nie sądzę aby Serwis Samsunga tak chętnie chciałby wymieniać warstwy dotykowe.
A tak przy okazji mam prośbę chodzi mi o opinie na temat nowego ROM-u SAIC3 od osób które już wgrały sobie tego ROM-a. Czy warto zmieniać obecnie mam SAHJ3.
MIO A701 <> HTC TyTN II Kaiser <> SGH i900 OMNIA <> HTC HD2<>Samsung Galaxy Note<>Samsung Galaxy S3

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1619 dnia: Kwiecień 10, 2009, 22:34:43 »
Po kilku dniach używania SAIC3 po przesiadce z SAHJ3 mogę powiedzieć, że naprawdę warto zmienić.

- Omnia jest zdecydowanie stabilniejsza - na SAHJ3 bywały zwiechy - teraz jest ok
- dużo lepsza, stabilniejsza i szybsza Opera
- trochę lepsze zdjęcia (niestety nadal trzeba zrobić upgrade kamery)
- stabilniejsze WIFI
- lepsza czułość GPS
- lepiej odtwarza Divx-y (tzn. szybciej uruchamia i przewija)
- wprowadza całkiem fajne: ulubione ustawienia
- lepsze sterowanie głośnością (dobra obsługa palcem)
- dłużej pracuje na baterii

dodali jeszcze mniej lub bardziej potrzebne widgety - dla mnie mniej :)

muza - tutaj chyba bez zmian
dotyk - też bez zmian (dopiero po zmianie wartosci w rejestrze jest bardzo dobrze)

na minus - to dla mnie gorsze sa filmu na 640/480: wiecej klatek, ale straszne kwadraty

to chyba tyle :)