Dyskusja na temat ROM'ów

  • 2610 Odpowiedzi
  • 411321 Wyświetleń

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline COBRA218

  • *
  • 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD 2
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1230 dnia: Luty 06, 2009, 21:47:30 »
napewno to nie jest brandowany soft bo nie mial zadnych pozostalosc zostal kupiony w angielskim carphone costam i nie mial seryjnie simlocka
a na stronie angielskiej z romami do sciagniecia samsung mowi mi ze to naj nowszy rom

*

Offline gs7

  • 6
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1231 dnia: Luty 06, 2009, 22:42:02 »
BKHH6 ??? przeciez to juz zabytek.Nie widze sensu go wgrywac.
chłopie BKHH6 to ja wiem że jest zabytek , ale pełna nazwa tego romu to BKHH6_IA1. Ten dopisek IA1 pewnie świadczy o tym że jest to modyfikacja ze stycznia 2009r. romu BKHH6 i jest to najnowszy soft Orange a nie żaden zabytek.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2009, 22:44:37 wysłana przez gs7 »

*

Offline ryrzy

  • ***
  • 425
  • Płeć: Mężczyzna
    • MoDaCo
  • Sprzęt: HTC Evo 3D
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1232 dnia: Luty 06, 2009, 22:56:24 »
a gdzies to znalazl ten zabytek ?
Pozdro Ryrzy

*

Offline COBRA218

  • *
  • 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD 2
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1233 dnia: Luty 07, 2009, 08:37:12 »
juz wiem co to za rom MSHJ1 jest to angielski rom dla o2 co jest dziwne bo nie powienie miec brandowanego softu bo nie mam kupionego go w sieci a w salonie samsunga

*

Offline alexjaslo

  • ***
  • 355
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S i poczciwa Łomnia
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1234 dnia: Luty 07, 2009, 13:35:40 »
BKHH6 ??? przeciez to juz zabytek.Nie widze sensu go wgrywac.
chłopie BKHH6 to ja wiem że jest zabytek , ale pełna nazwa tego romu to BKHH6_IA1. Ten dopisek IA1 pewnie świadczy o tym że jest to modyfikacja ze stycznia 2009r. romu BKHH6 i jest to najnowszy soft Orange a nie żaden zabytek.

CHLOPIE ! BKHH6 swiadzczy o tym ze jest to stary rom-jak raczyles slusznie zauwazyc, ktorego prawie wszyscy sie juz pozbyli-jak i ja-a to ze w styczniu oranzada cos w nim ZmOdYfIkOwAlA, to tylko wyrazy wspolczucia ze nie stac ich na swierzsza aktualizacje.
Od tamtej pory wyszlo juz co najmniej 5 wersji, a oni grzebia sie z zabytkiem.Wiec CHLOPIE co by tam nie naudziwniali moga sobie ten rom .... :mad:.... wiesz co?
Ja moge ci polecic rom Qbusa DXIA2/QB05M lub bez Manili jesli oczywiscie nie przeszkadza ci wersja angielska,nie bede sie rozpisywal jest to najlepszy romek jaki mialem.
Pozdro

*

Offline Grzegorz1969

  • *
  • 91
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia i900SAHH6/BKHH6 i900BVHH6
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1235 dnia: Luty 07, 2009, 15:38:53 »
Szanowni Państwo mam prośbę
Niech KAŻDY kto wypowiada się na temat Rom-ów (gorszy/lepszy) pisał w czym i od którego .
np.
Po zmianie Romu z XXXX na YYYY zauważyłem , że przy takim samym użytkowaniu bateria trzyma o jeden dzień dłużej .
lub
W Romie YYYY jest preinstalowana aplikacja ZZZ której w Romie XXXX nie było.

Mam nieodparte wrażenie po przeczytaniu postów z ostatniego tygodnia , że jedynym słusznym Rom-em dla Omni jest Rom Qbus-a , co nie umniejszając autorowi Romu jest ... nie do końca prawdą.
Mało tego w sposób świadomy lub nieświadomy powodujecie, że nie doceniane i tym samym nie rozwijane są inne Rom-y np. Ryrz-ego .
Jeśli Państwo nie wierzą -> to proszę wejść np. na Modaco i zobaczyć ile jest Rom-ów do Omni i ile poszczególne mają zwolenników.

Romy : i900 SAHH6/BKHH6 -> SAHJ5/RyM2D1

*

Offline maxkorzen

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1236 dnia: Luty 08, 2009, 09:48:24 »
czytam o ROMach, wczoraj wcisnalem sobie SAHJ3 i teraz sie zastanawiam jak sprawdzic czy to jest rzeczywiscie SAHJ3. w wersji tak pokazuje, na dodatek radio to XXHJ1 wiec chyba wszystko OK ale sie zzstana iam czy np ktos nie grzebal w gym romie?
jakies trojany, robaczki albo inne wiruski?jest taka mozliwosc?
zAstanawia mnie dlaczego nie wylacza mi sie ekran gdynie uzywam omnii?ktos zna rozwiazanie?

*

Offline alexjaslo

  • ***
  • 355
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S i poczciwa Łomnia
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1237 dnia: Luty 08, 2009, 10:41:35 »
....jakies trojany, robaczki albo inne wiruski?jest taka mozliwosc?
zAstanawia mnie dlaczego nie wylacza mi sie ekran gdynie uzywam omnii?ktos zna rozwiazanie?

Faktycznie, wszystko wskazuje na to ze zalapales wirusa i to nie koniecznie na PDA z groznej grupy "Leniwcow", ktore to blokuja lub skutecznie zniechecaja z mozliwosc uzycia szukajki.  :mrgreen:
A na serio BYLO to dziesiatki jak nie setki razy na forum, Ustawienia->System->Bateria
(lub Zasialnie) i tam sie pobaw.
Pozdro

*

Offline maxkorzen

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1238 dnia: Luty 08, 2009, 11:41:18 »
....jakies trojany, robaczki albo inne wiruski?jest taka mozliwosc?
zAstanawia mnie dlaczego nie wylacza mi sie ekran gdynie uzywam omnii?ktos zna rozwiazanie?

Faktycznie, wszystko wskazuje na to ze zalapales wirusa i to nie koniecznie na PDA z groznej grupy "Leniwcow", ktore to blokuja lub skutecznie zniechecaja z mozliwosc uzycia szukajki.  :mrgreen:
A na serio BYLO to dziesiatki jak nie setki razy na forum, Ustawienia->System->Bateria
(lub Zasialnie) i tam sie pobaw.

Nie lubię gdy ktoś na siłę szuka zaczepki i uważa innych za głupszych od siebie. Mogę się domyślać, że mam trochę większe pojęcie o IT niż Ty, ale nie o tym miała byc dyskucja.
problemem w sprawie zasilania była AutoMapa i to, że nie załadował sie jej moduł Today - teraz jest wszystko OK.

może dalej podyskutujemy o możliwości zaimplementowania do ROMu złośliwca?

*

Offline ryrzy

  • ***
  • 425
  • Płeć: Mężczyzna
    • MoDaCo
  • Sprzęt: HTC Evo 3D
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1239 dnia: Luty 08, 2009, 12:12:25 »
mozecie to sobie dyskutowac na pw/gg a nie tu robic burdel  :mad:

btw... w przyszlym tygodniu powinna byc gotowa kolejna wersja mojego romu ;) mam nadzieje ze ktos sie nim jeszcze zainteresuje ;)
Pozdro Ryrzy

*

Offline alexjaslo

  • ***
  • 355
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S i poczciwa Łomnia
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1240 dnia: Luty 08, 2009, 14:10:39 »
Spokojnie , nikt tu nie chce robic burdelu.  :-?

A odnosnie mozliwosci grzebania przez kogos w romach i dodawaniu bonusow w postaci robactwa -jak to sugeruje @maxkorzen,mysle ze romy zasysane z oryginalnej strony Samsunga sa pozbawione takich wynalazkow.
Oczywiscie co innego romy modyfikowane przez roznych kucharzy  :) np. jak @Ryrzy i @Qbus i cala masa innych specow od tego.Rownie dobrze moze tam byc wszystko i nic.Ja jednak mam zaufanie do wspomnianych PANOW i ne sadze zeby bawili sie w takie brudy.
A dlaczego wczesniej polecalem rom @Qbusa ? A dlatego ze wyglad Manili bardziej mi przypasowal i przede wszystkim zostal ugotowany na nowszej wersji.
Naturalnie nic nie ujmujac @Ryrzemu i jego dzielom, ktore tez sa godne polecenia i czekam na nowsza wersje w j. polskim.
To chyba tyle.

edit:


...problemem w sprawie zasilania była AutoMapa i to, że nie załadował sie jej moduł Today - teraz jest wszystko OK.


Troche to dziwne co opisujesz,ja nie instaluje wogole wtyczki AM do Todaya-gdy pojawia sie taki komunikat po np. aktualizacji romu- i to czy on tam jest czy nie nie ma chyba nic wspolnego z wygaszaniem ekranu.Ale moge sie mylic.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2009, 14:39:16 wysłana przez alexjaslo »
Pozdro

*

Offline SeBoLeX

  • ****
  • 646
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia -> HTC Leo -> HTC One X -> SG Note 3
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1241 dnia: Luty 08, 2009, 14:15:46 »
btw... w przyszlym tygodniu powinna byc gotowa kolejna wersja mojego romu ;) mam nadzieje ze ktos sie nim jeszcze zainteresuje ;)

Nadal będzie to modyfikacja SAHJ5, czy może przerobiony CXHL2 z wyrzuconymi smieciami Plusa?  :D
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2009, 15:53:13 wysłana przez SeBoLeX »
Device #1: Samsung Galaxy Note 3 ; ROM: WiechoROM v5 DXUENF3 (4.4.2 - KitKat)

Device #2: Kiano Core 10.1 3G [ROOTED]

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1242 dnia: Luty 08, 2009, 14:38:04 »
Ryży czekam z niecierpliwością , jak na razie śmigam na SAHJ5/RyM2D1  i nie zamierzałem zmieniać na nic innego ale jak ma być coś nowszego w przyszłym tygodniu to kto wie?
A tak w ramach drobnej sugestji może zamiast TaskMenagera da się wrzucić WKtask  , co ty na to :O~

*

Offline MCRavel

  • *
  • 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • THE MUSIC F@CTORY
  • Sprzęt: Samsung I8000 OMNIA II (8GB)
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1243 dnia: Luty 08, 2009, 16:18:58 »
możecie to sobie dyskutować na pw/gg a nie tu robić burdel  :mad:

btw... w przyszłym tygodniu powinna być gotowa kolejna wersja mojego romu ;) mam nadzieje ze ktoś sie nim jeszcze zainteresuje ;)

WiTaM
ryrzy Ja na pewno czekam z niecierpliwością na twój ROM :)
Wgrałem twój wcześniejszy ROMik ale z tym WIĘCEJ w programach nie mogłem sobie poradzić (przeszkadzało mi włączanie tego skryptu przed wejściem do WIĘCEJ i dlatego go usunąłem) ale bardzo mi się podobał :)


PozDraWiaM
Samsung I8000 Omnia II (8GB)

*

Offline puchaty

  • ***
  • 415
  • Płeć: Mężczyzna
  • HeTeCe GieJeden
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1244 dnia: Luty 08, 2009, 17:18:44 »
no proszę jak tu chcialem swojego sahla wypuszczać a tu ryży coś nowego knuje :P aż się odechciewa ;D
REGULAMIN !!

*

Offline Grzegorz1969

  • *
  • 91
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia i900SAHH6/BKHH6 i900BVHH6
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1245 dnia: Luty 08, 2009, 17:30:05 »
Puchaty - działaj  :ok: . Obecnie działam na romie Ryrzego i jestem z niego zadowolony.
Jeśli mógłbym coś zasugerować odnośnie Rom-ów .
1) Uaktywnić pełne Wifi 802.
2) Poprawić w miarę możliwości działanie kamery (zwiększenie ilości przechwytywanych klatek).
Zauważyłem jeszcze w Romie Ryrzego , że co jakiś czas telefon nie chce się obudzić po stanie uśpienia (sporadycznie) i pomaga soft reset. Ale możliwe, że to tylko u mnie.
Romy : i900 SAHH6/BKHH6 -> SAHJ5/RyM2D1

*

Offline puchaty

  • ***
  • 415
  • Płeć: Mężczyzna
  • HeTeCe GieJeden
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1246 dnia: Luty 08, 2009, 17:35:14 »
Puchaty - działaj 

Dużo roboty przy tym [portowanie XIPa, zabawa w RGU no i testy] ryrzy juz duzo zrobił ;]
REGULAMIN !!

*

Offline anias

  • **
  • 102
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1247 dnia: Luty 08, 2009, 17:47:17 »
mozecie to sobie dyskutowac na pw/gg a nie tu robic burdel  :mad:

btw... w przyszlym tygodniu powinna byc gotowa kolejna wersja mojego romu ;) mam nadzieje ze ktos sie nim jeszcze zainteresuje ;)


Czekam z niecierpliwością

AniaS

*

Offline qbus

  • *
  • 53
  • Sprzęt: HTC Topaz
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1248 dnia: Luty 08, 2009, 20:10:26 »
Puchaty - działaj 

Dużo roboty przy tym [portowanie XIPa, zabawa w RGU no i testy] ryrzy juz duzo zrobił ;]

Podmianka systemu operacyjnego w Omnii niesie za sobą mnóstwo problemów. Nie działająca mysz, problemy z bluetoothem itp itd. Dlatego ja sobie póki co podarowałem ;).

*

Offline archibaldi

  • *
  • 68
    • Kalkulator kredytowy
  • Sprzęt: xperia
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1249 dnia: Luty 08, 2009, 20:29:41 »
czekam zatem na nowe dzielo ryrzego, mam nadzieje, ze bedzie mial wbudowana manille i powstanie na dobrym i nowym romie bazowym.  Mam narazie DXHL2 ale brak mi manilli - choc musze pochwalic baterie i stabilnosc. Moj ideal jednak to polski rom z m2d, wiec trxymam kciuki za szybkie wypuszczenie nastepnego "dziecka"  ryrzego :D

*

Offline puchaty

  • ***
  • 415
  • Płeć: Mężczyzna
  • HeTeCe GieJeden
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1250 dnia: Luty 08, 2009, 23:49:08 »
Puchaty - działaj 

Dużo roboty przy tym [portowanie XIPa, zabawa w RGU no i testy] ryrzy juz duzo zrobił ;]

Podmianka systemu operacyjnego w Omnii niesie za sobą mnóstwo problemów. Nie działająca mysz, problemy z bluetoothem itp itd. Dlatego ja sobie póki co podarowałem ;).

hmm z bluetoothem to pewnie coś pochrzaniło się z sterownikami w oemie, ale ten XIP i OS w omni jest archaiczny wręcz..  :)
REGULAMIN !!

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1251 dnia: Luty 09, 2009, 09:25:26 »
wie ktos moze czy jak rozpakuje rom CXHL1 z plusa na pliki PDA, PHONE, EBOOT i CSC i zamiast pliku CSC z tego romu wrzuce plik CSC z romu DXHL1 to omnia ruszy. Poprostu chcialbym miec polski rom niebrandowany na PLUSA. i Nie wiem jak z tym sobie poradzic.

*

Offline Diabelko

  • **
  • 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Omnia 8GB > Mediamarkt +2GB
  • Sprzęt: Omnia SGHi900 8GB
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1252 dnia: Luty 09, 2009, 15:06:41 »
Ciekawe pytanie  :D
tez jestem ciekaw   B)
Artemis by Sector

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1253 dnia: Luty 09, 2009, 17:28:51 »
Napewno beda wiedziec ci co modyfikowali juz ROMy :)

Jak rozpakowalem rom CXHL1 to mialem 2 pliki CUSTOMER.csc(customer 2.csc)

*

Offline cotvi

  • **
  • 202
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1254 dnia: Luty 11, 2009, 11:23:16 »
Zapodałem rom
http://www.modaco.com/content/i9x0-omnia-rom-discussion/283964/samsung-i900-omnia-custom-rom-30-01-2009/
czyli
30.01.2009 (DXIA2 updates)

Jeszcze będę testował, ale wydaje mi się, że cienko jest z baterią. Nie minęła doba od pełnego ładowania a ja mam 85% baterii. Kilka rozmów i może z 10 min na wifi. Generalnie nie wiele.
Zauważyłem też że wskaźnik baterii zachowuje się zmiennie. Spadł, a przy następnym sprawdzaniu się podniósł trochę.
We wcześniejszym romie (patrz stopka) bateria chodziła wyśmienicie. A tu mam pewne obiekcje.

Będę testował tak do 3 ładowań. Może to tylko wskazania są błędne. Albo bardziej dokładne a telefon będzie chodził tak samo jak na poprzednim romie.

Ale na razie odradzam zmianę na ten rom.
Omnia 2
HTC HD
HTC TD2
Omnia SAHJ1 > DXHK3 > DXHL2 > DXIA2_QB05M > 30.01.2009 (DXIA2 updates)
HTC Tytn II

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1255 dnia: Luty 11, 2009, 12:06:03 »
Jestem od niedawna użytkownikiem Omnii. Kupiłem z SAHJ1, wgrałem SAHJ3 + Manille i SPB oraz jeszcze pare innych, potem kasowałem wraz z brakiem pamięci. Max co mi sie udało zyskać to 3,5 MB. Ostatecznie wgrałem ROM Ryrzego i jestem bardzo happy. ok. 50 MB wolnej pamięci, bateria trzyma do 4 dni przy normalnym użytkowaniu. Czasem tylko dziwadełka. Wieczorem 50% rano 60 %. Zdarzały mi się opisane wyżej zwiechy po wyjściu z WiFi, czy innych aplikacji. Soft reset pomaga. Czekam z niecierpliwością na nowy ROM Ryrzego, którego serdecznie pozdrawiam i szacun!!!!

*

Offline puchaty

  • ***
  • 415
  • Płeć: Mężczyzna
  • HeTeCe GieJeden
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1256 dnia: Luty 11, 2009, 13:12:37 »
Zapodałem rom
http://www.modaco.com/content/i9x0-omnia-rom-discussion/283964/samsung-i900-omnia-custom-rom-30-01-2009/
czyli
30.01.2009 (DXIA2 updates)

Jeszcze będę testował, ale wydaje mi się, że cienko jest z baterią. Nie minęła doba od pełnego ładowania a ja mam 85% baterii. Kilka rozmów i może z 10 min na wifi. Generalnie nie wiele.
Zauważyłem też że wskaźnik baterii zachowuje się zmiennie. Spadł, a przy następnym sprawdzaniu się podniósł trochę.
We wcześniejszym romie (patrz stopka) bateria chodziła wyśmienicie. A tu mam pewne obiekcje.

Będę testował tak do 3 ładowań. Może to tylko wskazania są błędne. Albo bardziej dokładne a telefon będzie chodził tak samo jak na poprzednim romie.

Ale na razie odradzam zmianę na ten rom.


jak mierzysz poziom baterii skoro omnia ma co 10% przeskok?
REGULAMIN !!

*

Offline archibaldi

  • *
  • 68
    • Kalkulator kredytowy
  • Sprzęt: xperia
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1257 dnia: Luty 11, 2009, 14:42:17 »
przeskok o 10% to ma standardowo ale mozna miec i o 1%......

*

Offline cartman_77

  • **
  • 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samsung OMNIA
  • Sprzęt: SAMSUNG OMNIA
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1258 dnia: Luty 11, 2009, 15:08:07 »
przeskok o 10% to ma standardowo ale mozna miec i o 1%......

jak to zrobić?
Samsung OMNIA

Początek:                   Obecenie:
PDA: SAHH5/SAHH5    CTWM6.5v3.1
TELEFON: XXHH3

*

Offline ryrzy

  • ***
  • 425
  • Płeć: Mężczyzna
    • MoDaCo
  • Sprzęt: HTC Evo 3D
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1259 dnia: Luty 11, 2009, 18:03:26 »
jako ze za pare dni chce opublikowac moj nowy ROM a i rownoczesnie tworze inny projekt (blog) chcialbym Was na niego zaprosic http://www.omnia.bestgsm.pl/ jest jeszcze w trakcie budowy... ale mozna juz kozystac...

Beda tu zawsze najnowsze info o moich i nietylko modyfikowanych ROMach dla omni i innych sprawach zwiazanych z tym telefonem ;) zapraszam
Pozdro Ryrzy