Dyskusja na temat ROM'ów

  • 2610 Odpowiedzi
  • 411388 Wyświetleń

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline ryrzy

  • ***
  • 425
  • Płeć: Mężczyzna
    • MoDaCo
  • Sprzęt: HTC Evo 3D
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1170 dnia: Styczeń 25, 2009, 21:16:50 »
przykro mi.... stracilem te pliki na przenosnym dysku.... :/ dlatego tez tak dlugo robilem ten PL bo musialem od nowa wszystko zaczynac... wiec juz za angielski sie niebralem :/ ale polecam rom angielski Qbusa :) jest bardzo dobry ;) wszyscy sobie go chwala :)

http://www.modaco.com/content/i9x0-omnia-rom-discussion/279392/qbus-custom-roms-dxia2-qb04-dxia2-qb04m/
Pozdro Ryrzy

*

Offline grzesiek22rat

  • 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT-I8000 I8000NXXJI1
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1171 dnia: Styczeń 27, 2009, 03:55:00 »
A ja mam taka prosbe. Czy moglby ktos stworzyc i wstawic na rapida rom SAHL2 w pliku exe user downloadera? Probowalem wgrac za pomoca grand prixa wyjete pliki boot, pda pomijajac plik csc z ROMu CXHL2. Probowalem kilkanascie razy na rozne sposoby i akcja konczyla sie sukcesem, jednak po wlaczeniu telefonu zamiast normalnego ekranu uruchamiania pokazywal sie niebieski ekran z jakimis kropkami i na tym uruchamianie sie konczylo. Chcialbym bez problemu wgrac jednym plikem exe caly niebrandowany ROM SAHL2 oraz najnowszym oprogramowaniem telefonu (modulu radia)

*

Offline argas

  • 12
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1172 dnia: Styczeń 27, 2009, 10:53:18 »
przykro mi.... stracilem te pliki na przenosnym dysku.... :/ dlatego tez tak dlugo robilem ten PL bo musialem od nowa wszystko zaczynac... wiec juz za angielski sie niebralem :/ ale polecam rom angielski Qbusa :) jest bardzo dobry ;) wszyscy sobie go chwala :)

http://www.modaco.com/content/i9x0-omnia-rom-discussion/279392/qbus-custom-roms-dxia2-qb04-dxia2-qb04m/

Potwierdzam. Korzystam z Romu Qbusa (wersja Clean) i jestem bardzo zadowolony. Polecam.

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1173 dnia: Styczeń 28, 2009, 08:04:15 »
przykro mi.... stracilem te pliki na przenosnym dysku.... :/ dlatego tez tak dlugo robilem ten PL bo musialem od nowa wszystko zaczynac... wiec juz za angielski sie niebralem :/ ale polecam rom angielski Qbusa :) jest bardzo dobry ;) wszyscy sobie go chwala :)

http://www.modaco.com/content/i9x0-omnia-rom-discussion/279392/qbus-custom-roms-dxia2-qb04-dxia2-qb04m/

Potwierdzam. Korzystam z Romu Qbusa (wersja Clean) i jestem bardzo zadowolony. Polecam.

A ja polecam wersję Manila Lite tego samego "autora" - najbardziej oszczędny (25 MB zajęte po instalacji), szybki i stabilny ROM jaki dotąd miałem (a testowałem sporo).

pozdrawiam
Paweł

*

Offline Diabelko

  • **
  • 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Omnia 8GB > Mediamarkt +2GB
  • Sprzęt: Omnia SGHi900 8GB
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1174 dnia: Styczeń 28, 2009, 11:37:43 »
Witam
Czy wiadomo coś o następcy SAHJ3 ??
Artemis by Sector

*

Offline tomek.jaworski

  • **
  • 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung SGH-i900 Omnia SAHJ3
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1175 dnia: Styczeń 28, 2009, 12:17:53 »
Witam
Czy wiadomo coś o następcy SAHJ3 ??
Zadzwoń lub napisz do Samsung Polska. Przynajmniej będziesz miał odpowiedź z pewnego źródła :)

[P O M Ó Ż  K L I K A J Ą C ! ! !]

Piszę poprawnie po polsku.

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1176 dnia: Styczeń 28, 2009, 20:24:57 »
Witam,

Mam ROM CXHL2 i niestety telefon mi się włacza po 10 sekundach rozmowy jak zgaśnie ekran. Co robić ?? Wgrywać innego roma czy jeszcze raz ten sam ?? Jak inny to jaki ?? SAHJ3 się nada ??

EDIT:

Wgrałem CXHL2 jeszcze raz. Już jest okej, gdy ekran sie wyłączy to moge dalej rozmawiać. Natomiast mam inny problem. CZy jak zablokuje klawisze to ekran powinien się wyłączyc czy nie ?? Mi tylko gaśnie lekko podswietlanie, a żeby ekran wyłączył się całkowicie to musze naciśnąć lekko przycisk do wlączanie telefonu. Prosze o szybką odpowiedź.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2009, 20:39:48 wysłana przez b3npl »

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1177 dnia: Styczeń 28, 2009, 21:15:31 »
Witam
Czy wiadomo coś o następcy SAHJ3 ??
Zadzwoń lub napisz do Samsung Polska. Przynajmniej będziesz miał odpowiedź z pewnego źródła :)

Oto co mi odpowiedzieli, gdy zapytałem czy w najbliższym czasie można się spodziewać następcy SAHJ3...

Cytuj
W chwili obecnej istnieje możliwośc aktualizacji oprogramownia w
modelach które zostały przeznaczone do open marketu (nie przypisanych do
sieci). Strona uk.samsungmobile.com udostępnia taką możlwiość klientom
indywidualnym. W przypadku telefonów sprzedawanych przez poszczególnych
operatorów, na chwilę obecna aktualizacji może dokonać wyłącznie
autoryzowany serwis. Lista serwisów dostępna na stronie internetowej

potraktowali mnie jak głupiego... wkurza mnie takie coś  :O  :worried:

*

Offline Eldorado9

  • **
  • 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1178 dnia: Styczeń 29, 2009, 19:19:56 »
Witajcie,

Pytanko - w listingu romu QBUS - jest cos takiego:
- Disabled automatic lock when talking;
orientujecie sie czy zostalo to zrobione poprzez wylaczenie Samsung Dialera czy za ta funkcje odpowiada jakis wpis w rejestrze?

I problem:

Odpalilem sobie rom SAHJ3 - wszystko poszlo ok - ale jest drobny problem, fon jakby sie "przytykal" i nie odtwarza zadnych dzwiekow, zero mp3, wav itd - cisza, pomaga albo SR, albo jak ktos do mnie zadzwoni i po jakims czasie znowu cisza.
Mial ktos podobny przypadek?

Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi
Eldorado9
Pozdrawiam
Eldorado9

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1179 dnia: Styczeń 29, 2009, 20:32:14 »
kiedys ktos mial taki klopot, chyba jakas aplikacja kolidowala...   
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

GrzegorzG70

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1180 dnia: Styczeń 30, 2009, 20:26:04 »
Witam.
Zainstalowałem wczoraj Rom i900_RyM2D1 i mam mały problem z ustawieniem dzwonka.
Sedno sprawy w: Ust.Ulubione: Dźwięki są tylko dwa dzwonki gdzie mam dodać swoje dzwonki żeby tu były dostępne bo w systemowych mam dostepne i jak tam ustawie swój dzwonek to jest ale gdy wchodze w  : Ust.Ulubione: Dźwięki to automatycznie przestawia się na dzwonek Samsunga czy ktoś też ma taki problem i jakie jest rozwiązanie.
W nawiasie Rom Smiga Super Gratulacje dla Autora!!!!!!!!!!

*

Offline ryrzy

  • ***
  • 425
  • Płeć: Mężczyzna
    • MoDaCo
  • Sprzęt: HTC Evo 3D
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1181 dnia: Styczeń 30, 2009, 22:09:02 »
niestety ustawienia ulubione srednio dzialaja w pl romie :( w szczegolnosci jest problem z dzwiekami... dlatego zalecam uzywania ustawien systemowych :)
Pozdro Ryrzy

*

Offline qbus

  • *
  • 53
  • Sprzęt: HTC Topaz
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1182 dnia: Styczeń 31, 2009, 01:25:42 »
Witajcie,

Pytanko - w listingu romu QBUS - jest cos takiego:
- Disabled automatic lock when talking;
orientujecie sie czy zostalo to zrobione poprzez wylaczenie Samsung Dialera czy za ta funkcje odpowiada jakis wpis w rejestrze?


Odpowiedź od źródła    B):
1. HexEdit na SECDialer.dll
2. Edycja ResTunerem tegoż pliku

Napisane: Styczeń 30, 2009, 22:25:06
ciekawe też jak jest z kodowaniem w angielskim romie, bo przecież nie są tam potrzebne Polskie znaki, więc kodowanie też podejrzewam, że trzeba zmienić.
+długość tekstu musi być zapewne zbliżona do tej w angielskiej wersji, żeby GUI się nie rozjechał.
nie patrzyłem jeszcze w te pliki nigdy, więc to tylko moje domysły ;).

Kodowanie nie jest problemem - od pewnego już czasu używany jest Unicode.
Długość tekstów też nie - pliki się edytuje jakimś edytorem resourceów, w którym to można podmieniać ciągi znakowe bez zachowania tej samej długości.

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1183 dnia: Styczeń 31, 2009, 13:17:19 »

Napisane: Styczeń 30, 2009, 22:25:06
ciekawe też jak jest z kodowaniem w angielskim romie, bo przecież nie są tam potrzebne Polskie znaki, więc kodowanie też podejrzewam, że trzeba zmienić.
+długość tekstu musi być zapewne zbliżona do tej w angielskiej wersji, żeby GUI się nie rozjechał.
nie patrzyłem jeszcze w te pliki nigdy, więc to tylko moje domysły ;).

Kodowanie nie jest problemem - od pewnego już czasu używany jest Unicode.
Długość tekstów też nie - pliki się edytuje jakimś edytorem resourceów, w którym to można podmieniać ciągi znakowe bez zachowania tej samej długości.

I ten edytor sprawi, że żaden polski tekst nie wyjedzie poza obszary dajmy na to "przycisku", gdy się zastąpi wcześniejszy angielski opis?

*

Offline Diabelko

  • **
  • 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Omnia 8GB > Mediamarkt +2GB
  • Sprzęt: Omnia SGHi900 8GB
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1184 dnia: Styczeń 31, 2009, 15:19:39 »
Witam
Wgrałem sobie wczoraj nowy rom DXIA2 wersji QBUS'a z Manilą  :E
http://www.modaco.com/content/i9x0-omnia-rom-discussion/279392/qbus-custom-roms-dxia2-qb04-dxia2-qb04m/

Po jednym dniu było ok , ale w nocy jak kładłem się spać o 4 nad ranem to stan baterii był na 80% , dziś wstaje po 12 i widzę 10% baterii ( telefon sam się wyłączył z sieci , czyli musiałem wpisać pin by zalogować się do sieci )
Nie powiem ze ten rom jest zły , ale nie wiem gdzie leży przyczyna tego ze zjadło tyle baterii  :| . Czy ktoś z was ma ten sam rom i czy się spotkał tym samym problemem ??
Artemis by Sector

*

Offline krissos

  • ****
  • 635
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy II +32GB
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1185 dnia: Styczeń 31, 2009, 15:51:46 »
Witam
Wgrałem sobie wczoraj nowy rom DXIA2 wersji QBUS'a z Manilą  :E
http://www.modaco.com/content/i9x0-omnia-rom-discussion/279392/qbus-custom-roms-dxia2-qb04-dxia2-qb04m/

Po jednym dniu było ok , ale w nocy jak kładłem się spać o 4 nad ranem to stan baterii był na 80% , dziś wstaje po 12 i widzę 10% baterii ( telefon sam się wyłączył z sieci , czyli musiałem wpisać pin by zalogować się do sieci )
Nie powiem ze ten rom jest zły , ale nie wiem gdzie leży przyczyna tego ze zjadło tyle baterii  :| . Czy ktoś z was ma ten sam rom i czy się spotkał tym samym problemem ??



Zainstaluj sobie ten SAHJ5/RyM2D1  http://rapidshare.com/files/187355167/i900_RyM2D1.rar (wersja lite z Manila2D mod by ryrzy) lub
                                                                                                                                 
SAHJ5/RyLit1  http://rapidshare.com/files/187364314/i900_RyLit1.rar (Czyli tylko wersja lite bez Manila2D mod by ryrzy) 
 A na pewno bedzesz zadowolony :ok:
Nie mów mi jak mam żyć bo nie ty za mnie będziesz umierać

*

tucz

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1186 dnia: Styczeń 31, 2009, 16:25:42 »
Wgrałem sobie wczoraj nowy rom DXIA2 wersji QBUS'a z Manilą  :E
http://www.modaco.com/content/i9x0-omnia-rom-discussion/279392/qbus-custom-roms-dxia2-qb04-dxia2-qb04m/

Po jednym dniu było ok , ale w nocy jak kładłem się spać o 4 nad ranem to stan baterii był na 80% , dziś wstaje po 12 i widzę 10% baterii ( telefon sam się wyłączył z sieci , czyli musiałem wpisać pin by zalogować się do sieci )
Nie powiem ze ten rom jest zły , ale nie wiem gdzie leży przyczyna tego ze zjadło tyle baterii  :| . Czy ktoś z was ma ten sam rom i czy się spotkał tym samym problemem ??

dzieki kolego za ostrzezenie
Wlasnie sie przymierzalem do wgrania powyzszego rom-u, ale wobec tego chyba sie wstrzymam.
Poczekam na info czy inni tez napotykaja taki problem.
Czy ten rom ryrzego mozna wgrac na DXIA1/DXHL3?

*

Offline qbus

  • *
  • 53
  • Sprzęt: HTC Topaz
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1187 dnia: Styczeń 31, 2009, 16:33:29 »
Witam
Wgrałem sobie wczoraj nowy rom DXIA2 wersji QBUS'a z Manilą  :E
http://www.modaco.com/content/i9x0-omnia-rom-discussion/279392/qbus-custom-roms-dxia2-qb04-dxia2-qb04m/

Po jednym dniu było ok , ale w nocy jak kładłem się spać o 4 nad ranem to stan baterii był na 80% , dziś wstaje po 12 i widzę 10% baterii ( telefon sam się wyłączył z sieci , czyli musiałem wpisać pin by zalogować się do sieci )
Nie powiem ze ten rom jest zły , ale nie wiem gdzie leży przyczyna tego ze zjadło tyle baterii  :| . Czy ktoś z was ma ten sam rom i czy się spotkał tym samym problemem ??


Odpisałem już Koledze na Modaco w tym temacie. Musiałeś coś namieszać z ustawieniami zasialania (np moduł PDA się nie usypia), bo u mnie (jak i u innych, którzy tego ROMu używają) problem nie występuje (ladowałem telefon ze środy na czwartek i ciągle mam 75% baterii).

*

Offline rootmaster

  • *
  • 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung OMNIA 8GB + karta 8GB ; MIO A701 Karta 2GB
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1188 dnia: Styczeń 31, 2009, 16:53:10 »
heh właśnie miałem pisać koledze Diabelko że może do qbusa pisać po polsku, bo widać że się męczy angielszczyzną  :ohreally:
Wygląda na to jak Ci pisze qbus że urządzenie nie wchodzi w stan czuwania tylko cały czas działa. Ja się przymierzam właśnie do instalowania tego samego romu... ciąży mi tylko kwestia serwisu gdyby coś się nie powiodło.. a coraz więcej takich przypadków na forum widzę niestety  :-| Ale kto nie ryzykuje ten nic nie osiągnie..
Pozdrowienia dla kolegi qbus, dzięki Tobie Polska jest znana również z dobrych stron  :ok:

*

forester

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1189 dnia: Styczeń 31, 2009, 16:57:59 »
Czy ten rom ryrzego mozna wgrac na DXIA1/DXHL3?
Można wgrać sam to zrobiłem ponieważ nie działał mi na nim internet.

*

tucz

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1190 dnia: Styczeń 31, 2009, 17:01:43 »
nono, gartulacje dla kolegi qbusa za super ROMy. Nie spodziewalem sie, ze kolega jest naszym rodakiem ;)

*

Offline koart

  • ****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1191 dnia: Styczeń 31, 2009, 17:53:00 »
Witam
Wgrałem sobie wczoraj nowy rom DXIA2 wersji QBUS'a z Manilą  :E
http://www.modaco.com/content/i9x0-omnia-rom-discussion/279392/qbus-custom-roms-dxia2-qb04-dxia2-qb04m/

Po jednym dniu było ok , ale w nocy jak kładłem się spać o 4 nad ranem to stan baterii był na 80% , dziś wstaje po 12 i widzę 10% baterii ( telefon sam się wyłączył z sieci , czyli musiałem wpisać pin by zalogować się do sieci )
Nie powiem ze ten rom jest zły , ale nie wiem gdzie leży przyczyna tego ze zjadło tyle baterii  :| . Czy ktoś z was ma ten sam rom i czy się spotkał tym samym problemem ??


mam ta sama wersje tyle ze bez manilii bo wole spb shell i nie mam takich problemow a ROM jest wdaje mi sie pozbawiony wad i ma fajna rzecz tzn krzyzyk zamyka aplikacje :) w przypadku notatnika czy kalendarza to jest pomocna rzecz :)
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

*

Offline Diabelko

  • **
  • 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Omnia 8GB > Mediamarkt +2GB
  • Sprzęt: Omnia SGHi900 8GB
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1192 dnia: Styczeń 31, 2009, 18:21:18 »
Cytuj
Odpisałem już Koledze na Modaco w tym temacie. Musiałeś coś namieszać z ustawieniami zasialania (np moduł PDA się nie usypia), bo u mnie (jak i u innych, którzy tego ROMu używają) problem nie występuje (ladowałem telefon ze środy na czwartek i ciągle mam 75% baterii).

Hej Qbus  :D sorka że namieszałem tu na forum , masz racje co do modułu PDA , sam nie odhaczyłem w menu bateria jedną rzecz  :E i wszystko działa poprawnie  i to była moja wina w ustawień  :grin: . Zastanawia mnie jedna opcja - nie kojarzę nazwy "Beam"  co to za opcja ? wszystko inne ogarniam ale to nie , i ten suwaczek zrobiłem na "wył"
Co do jakości i pracy Manili  jestem zadowolony jak dziecko   :O~
pozdrawiam  :ok

Qubus skąd wiedziałeś że to ja  :grin: hę ?

 rootmaster nie wiedziałem że Qbus jet tu znany   B)
no trochę męczę się z angielskim ale daje se rade  :P
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2009, 18:29:21 wysłana przez Diabelko »
Artemis by Sector

*

Offline rootmaster

  • *
  • 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung OMNIA 8GB + karta 8GB ; MIO A701 Karta 2GB
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1193 dnia: Styczeń 31, 2009, 19:32:10 »
To już wiesz ze najlepsi ludzie są zawsze z Polski  :E
"Beam" to nic innego jak w tłumaczeniu w polskich romach "Transmisja" czyli jak zaznaczysz to będzie przyjmował wszystkie połączenia. Najlepiej odhaczyć dla mniejszego zużycia baterii (takie moje zdanie).
Twój angielski jest ok, mam nadzieję że się o to nie obraziłeś  :) Ale po co się męczyć skoro można w ojczystym języku  :D

*

Offline Diabelko

  • **
  • 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Omnia 8GB > Mediamarkt +2GB
  • Sprzęt: Omnia SGHi900 8GB
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1194 dnia: Styczeń 31, 2009, 19:54:21 »
Racja racja  :E , można powiedzieć że mam trochę zabawy na tym forum i mondaco  :grin: he he
pozdrawiam
Artemis by Sector

*

Offline gs7

  • 6
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1195 dnia: Luty 01, 2009, 09:44:13 »
Panowie mam jeszcze takie małe pytanie odnośnie GPS. Wcześniej miałem rom orange BKHH6 , sygnał w Auto mapie łapał mi poniżej 1 min, obecnie po zainstalowaniu SAHJ3 sygnał łapie mi ok 8 min :) Ustawienia GPS/Auto mapy mam takie same jak na romie orange. W czym problem ?

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1196 dnia: Luty 01, 2009, 10:06:49 »
Po wrzuceniu SAHJ5/RyM2D1 pojawił się pewien problem z nagrywaniem filmików , gdy wyłącze Tab PhotoWidget albo ustawie album inny niż podstawowy na mojej pamięci to wszystko wraca do normy

*

tucz

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1197 dnia: Luty 01, 2009, 11:48:09 »
wczoraj wrzucilem sobie najnowszy ROM qbus-a i jest generalnie spoko. Jedyne co to nie dziala mi polaczenie z netem. Probuje sie laczyc i od razu sie rozlacza.
Wiecie jak sobie z tym poradzic?
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2009, 12:50:52 wysłana przez tucz »

*

Offline qbus

  • *
  • 53
  • Sprzęt: HTC Topaz
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1198 dnia: Luty 01, 2009, 12:41:41 »
Po wrzuceniu SAHJ5/RyM2D1 pojawił się pewien problem z nagrywaniem filmików , gdy wyłącze Tab PhotoWidget albo ustawie album inny niż podstawowy na mojej pamięci to wszystko wraca do normy

Nie możesz mieć Favourite Albumu w Manili tego sam co folder, do którego wrzucane są nagrywane filmiki, bo inaczej jest problem. Przypuszczam, że Manila dostaje zdarzenie utworzenia pliku i próbuje go od razu otworzyć, co powoduje konflikt z kamerką.

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1199 dnia: Luty 01, 2009, 12:44:00 »
A ja mam tak ze po flaszowaniu romu na ten ktory podal ryrzy na samej gorze tej strony do odbiorycy przychodza dwa smsy o takiej samej tresci... Spotkal sei ktos z takim problemem? Jak sobie z tym poradzic?