Dyskusja na temat ROM'ów

  • 2610 Odpowiedzi
  • 411466 Wyświetleń

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline corek

  • 34
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #960 dnia: Styczeń 04, 2009, 15:40:51 »
@bacter  ustawienia/połączenia/ustawienia operatora/przełącz na chwilę innego operatora potem wróć do swojego
               pisze o tym Lufeig ,dlaczego tak się dzieje? być może operatorzy ładują swoje strony startowe do IE, i     oczywiście najlepiej żeby po ich łączach zasysać internet.

*

Offline x-niva

  • 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS N560 SGH-I900-SAHJ1
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #961 dnia: Styczeń 04, 2009, 16:25:28 »
Po wgraniu tego romu i kilku programów mam pamięci Program Memory 50%  Storage Memory 68% tyle jest zajęte

no to calkiem sporo w porownaniu do instalacji z cabow. Jesli mozesz to powiedz mi jak jest z tlem w ustawieniach polaczen. Bo u mnie zmianie thema zostawalo tam stare.

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #962 dnia: Styczeń 04, 2009, 22:17:52 »
 PDA: i900SAHH6/BKHH6
Telefon i900BVHH6
bateria mi działa okej znaczy na początku cienko ale po kilku ładowaniach juz jest bardzo dobrze jest to polski Rom
czy warto go wymienić na jakiś inny lepszy nowszy?

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #963 dnia: Styczeń 05, 2009, 02:15:56 »
@bacter  ustawienia/połączenia/ustawienia operatora/przełącz na chwilę innego operatora potem wróć do swojego
               pisze o tym Lufeig ,dlaczego tak się dzieje? być może operatorzy ładują swoje strony startowe do IE, i     oczywiście najlepiej żeby po ich łączach zasysać internet.

upss,
zapomnialem ze podobnie robilem przy vietnamie :))
faktycznie pomoglo.
dzieki.

*

Offline cotvi

  • **
  • 202
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #964 dnia: Styczeń 05, 2009, 12:44:30 »
Zapodałem ROM od LuFeig i900_DXHL2_LFI04d.
Rzeczywiście śmiga nieźle.
Polecam dla tych którzy lubią dostosować sobie wszystko do swoich potrzeb.

Do tego postawiłem Manile Manila2D 19b all-in-one by SztupY.cab
i powiem tak, tak szybkiej i płynnej manili jeszcze nie miałem.
ZERO zwłoki i ZERO przycięcia.

Tylko problem z netem jest :(
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2009, 15:32:31 wysłana przez cotvi »
Omnia 2
HTC HD
HTC TD2
Omnia SAHJ1 > DXHK3 > DXHL2 > DXIA2_QB05M > 30.01.2009 (DXIA2 updates)
HTC Tytn II

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #965 dnia: Styczeń 05, 2009, 18:15:45 »
bacter: często tak trzeba robić ?

*

Offline cotvi

  • **
  • 202
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #966 dnia: Styczeń 05, 2009, 21:27:02 »
Zapodałem ROM od LuFeig i900_DXHL2_LFI04d.
Rzeczywiście śmiga nieźle.
Polecam dla tych którzy lubią dostosować sobie wszystko do swoich potrzeb.

Do tego postawiłem Manile Manila2D 19b all-in-one by SztupY.cab
i powiem tak, tak szybkiej i płynnej manili jeszcze nie miałem.
ZERO zwłoki i ZERO przycięcia.

Tylko problem z netem jest :(

Smiga super szybko, ale:

Minusy
1. Połączenie do netu, jak kolega napisał to przełączenie operatora ale dużo z tym zachodu. ( jeszcze nad tym posiedzę może dojdę dlaczego tak).
2. Nie mogę ustawić klawiatury samsungowej jako domyślnej, co restart włącza się to ten domyślny.
3. Nie działa przełączenie navi w tryb myszki.

Plusy
1. Chodzi bardzo szybko. Tak jak pisałem manila pod tym chodzi jak na HTC oryginał.
2. Jak by lepsza czułość ekranu.
3. Czujnik światła dostosowujący jasność ekranu nieźle działa.

Omnia 2
HTC HD
HTC TD2
Omnia SAHJ1 > DXHK3 > DXHL2 > DXIA2_QB05M > 30.01.2009 (DXIA2 updates)
HTC Tytn II

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #967 dnia: Styczeń 06, 2009, 02:28:23 »
bacter: często tak trzeba robić ?

tzn co ?
ustawianie netu ?
jesli o to pytasz to myk z ustawieniami intenetowymi zrobilem jednorazowo.


Napisane: Styczeń 06, 2009, 02:14:18

Minusy
1. Połączenie do netu, jak kolega napisał to przełączenie operatora ale dużo z tym zachodu. ( jeszcze nad tym posiedzę może dojdę dlaczego tak).

2. Nie mogę ustawić klawiatury samsungowej jako domyślnej, co restart włącza się to ten domyślny.


hmm
jak pisalem przed chwila - mam LFI04d i problem z netem rozwiazny zostal migiem.
ino manilli na to nie instalowalem (znudzila mnie i dlatego porzucilem vietnam)


odnosnie klawiatury - tez mam z nia ten sam problem :)

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #968 dnia: Styczeń 06, 2009, 11:09:06 »
bacter: tak, dokładnie o to mi chodziło, czy ten myk, aby połączenie do netu działało trzeba robić każdorazowo, czy tylko raz wystarczyło :] dzięki

*

Offline koart

  • ****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #969 dnia: Styczeń 06, 2009, 13:33:25 »

Smiga super szybko, ale:

Minusy
1. Połączenie do netu, jak kolega napisał to przełączenie operatora ale dużo z tym zachodu. ( jeszcze nad tym posiedzę może dojdę dlaczego tak).
2. Nie mogę ustawić klawiatury samsungowej jako domyślnej, co restart włącza się to ten domyślny.
3. Nie działa przełączenie navi w tryb myszki.


ja nie mam zadnych z tym problemow, ale to pewnie dlatego ze mam spb: shell, keyboard i backup i zawsze po zmianie ROM-u wgrywam sobie backup, ktory przy okazji zawiera wszystkie programy, ktore normalnie musialbym potem wrzucac za pomoca cab-ow, no i przywraca ustawienia operatora, a ze spb keyboard jest ustawiona jako domyslna to klawiatury standardowej tez nie uzywam.. ja przerzucam w tryb myszki takim skrypcikiem sciagnietym gdzies tu z forum..jeden klik i no problem :)
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #970 dnia: Styczeń 08, 2009, 14:53:37 »
jak ktos chce brandowany rom ery to najnowysz jest tu:

http://www1.era.pl/phones/phone_details.php?type=0&subtype=0&id_phone=1443

*

Offline tomek.jaworski

  • **
  • 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung SGH-i900 Omnia SAHJ3
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #971 dnia: Styczeń 08, 2009, 15:01:55 »
Era dała dobry przykład innym, na pewno klienci się ucieszą, przynajmniej oni jako jedyni w Polsce mogą zrobić update Romu i nie martwić się o konsekwencje ... ale takie rzeczy to tylko w Erze :)

[P O M Ó Ż  K L I K A J Ą C ! ! !]

Piszę poprawnie po polsku.

*

Offline gatar

  • 32
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #972 dnia: Styczeń 08, 2009, 15:41:33 »
Witam.
Bravo ERA.  :ok:
W piątek zaaplikowałem mojej Omni CXHL1 (brandowany Plusa).
Bez problemu. Dzięki javman i pozostali.  :D
Po pełnym naładowaniu aku w niedzielę, trzyma do dzisiaj i wskazuje 50%.  :ok:
Ogólnie mało "meczę" Omnie, ale i tak wzrost "mocy" aku jest duży.

pozdrawiam
Gatar
--------------------
pozdrawiam
Gatar

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #973 dnia: Styczeń 08, 2009, 20:28:30 »
na modako pokazała się nowość i900DXHL3_DZHL5 może ktoś to  sprawdzi

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #974 dnia: Styczeń 08, 2009, 22:18:13 »
bacter: tak, dokładnie o to mi chodziło, czy ten myk, aby połączenie do netu działało trzeba robić każdorazowo, czy tylko raz wystarczyło :] dzięki


raz na kazde nowe wgranie romu :)

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #975 dnia: Styczeń 09, 2009, 09:34:25 »
Na tej stronie http://www.cangagsm.com/samsung/support/i.html pisze o nowym Romie Plusa CXHL2
czy zna ktoś link do tgo ROMU?

*

Offline gatar

  • 32
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #976 dnia: Styczeń 09, 2009, 14:24:56 »
Tutaj http://[serwis zabroniony]/profil/edeejay.html jest.
pozdrawiam
Gatar
--------------------
pozdrawiam
Gatar

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #977 dnia: Styczeń 09, 2009, 14:45:04 »
gatar:dzięki.Liczyłem ze to będzie wesrja exe.Czy ktoś go instalował?czy to jast brandowany przez Plusa?
          Chodzi o CXHL2.

*

Offline szuwx

  • 12
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #978 dnia: Styczeń 09, 2009, 15:36:01 »
dzięki gatar, właśnie zainstalowałem, odpaliłem plik exe i poszło bez problemu,  wcześniej miałem czysty sahj3 i na tym plusowym troszkę szybciej pracuje, dodano grę w kości( chyba wcześniej nie było), potestuję troszkę a wieczorkiem wrzucę coś czystego na manili i porównam bo się zdecydować nie mogę. ogólnie jakiejś wielkiej rewolucji nie ma, bynajmiej ja nie zauważam.

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #979 dnia: Styczeń 09, 2009, 17:54:57 »
Dzisiaj zainstalowali mi rom hl2 brandowany plusa w serwisie i niestety telefon wyłącza mi się samoczynnie po 10s rozmowy jak by tego było mało to jak wyświetlacz gaśnie to i cała omnia też  :mad:
Krótkie naciśnięcie przycisku off skutek j.w.
Dzwoniłem do serwisu i powiedzieli mi że pierwszy raz wgrywali ten rom i zapraszają mnie do siebie w poniedziałek.
Acha co dziwne ustawienie pasma 900/1800 zostało choć wydaje mi się że domyślne było Auto.
Gdzieś czytałem że po zmianie softu takie rzeczy zostają jak się nie zrobi HR jeżeli tak jest to powinni wiedzieć, zresztą HR zrobiłem osobiście przed oddaniem.
Czy ktoś miał podobny problem?
Soft jest nowy tak że myślę że nie bardzo ale może ktoś ma jakieś zdanie co do przyczyn?
Pozdro zw13rzu

*

Offline koart

  • ****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #980 dnia: Styczeń 09, 2009, 18:15:38 »
Dzisiaj zainstalowali mi rom hl2 brandowany plusa w serwisie i niestety telefon wyłącza mi się samoczynnie po 10s rozmowy jak by tego było mało to jak wyświetlacz gaśnie to i cała omnia też  :mad:
Krótkie naciśnięcie przycisku off skutek j.w.
Dzwoniłem do serwisu i powiedzieli mi że pierwszy raz wgrywali ten rom i zapraszają mnie do siebie w poniedziałek.
Acha co dziwne ustawienie pasma 900/1800 zostało choć wydaje mi się że domyślne było Auto.
Gdzieś czytałem że po zmianie softu takie rzeczy zostają jak się nie zrobi HR jeżeli tak jest to powinni wiedzieć, zresztą HR zrobiłem osobiście przed oddaniem.
Czy ktoś miał podobny problem?
Soft jest nowy tak że myślę że nie bardzo ale może ktoś ma jakieś zdanie co do przyczyn?
Pozdro zw13rzu

cos Ci walneli podczas wgrywania ja tez mam HL2 tyle ze DX i powiem tak wgrywanie ROM to znacznie wiecej niz HR, byc moze zrobili jakas kopie i zainstalowali Ci ja po zmianie ROM-u.. nigdy nie robilem HR i nigdy po zmienie ROMu zadne smiecie z poprzednich ustawien mi nie zostawaly
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #981 dnia: Styczeń 09, 2009, 18:30:32 »
cos Ci walneli podczas wgrywania ja tez mam HL2 tyle ze DX i powiem tak wgrywanie ROM to znacznie wiecej niz HR, byc moze zrobili jakas kopie i zainstalowali Ci ja po zmianie ROM-u.. nigdy nie robilem HR i nigdy po zmienie ROMu zadne smiecie z poprzednich ustawien mi nie zostawaly

Jak rozmawiałem z nimi przez tel. to sugerowałem im to samo ale powiedzieli mi że albo się wgrywa dobrze albo nie wgrywa w ogóle.
Było to moje drugie podejście do tego softu ponieważ tel oddałem do serwisu we wtorek a we środę powiedzieli ze wgrali spowrotem stary rom bo archiwum z nowym mają uszkodzone i muszą go ściągnąć jeszcze raz.
Mam ochotę wgrać sobie rom z linka powyżej już zresztą mam go na kompie  :)
Acha jak zmieniłem w ustawieniach żeby wyświetlacz nie wyłączał się podczas rozmowy to mogę rozmawiać do woli czyli Omnia wyłącza się całkowicie razem z wyświetlaczem.
Pozdro zw13rzu


EDIT:

Wgrałem SAHJ3 i po problemie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2009, 22:00:15 wysłana przez zw13rzu »

*

Offline Diabelko

  • **
  • 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Omnia 8GB > Mediamarkt +2GB
  • Sprzęt: Omnia SGHi900 8GB
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #982 dnia: Styczeń 10, 2009, 17:49:12 »
Witam
a po SAHJ3 będzie nowy ?  :evil: bo widać że brandowanych romów przybywa jak grzybów po deszczu  :|
Artemis by Sector

*

Offline SeBoLeX

  • ****
  • 646
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia -> HTC Leo -> HTC One X -> SG Note 3
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #983 dnia: Styczeń 10, 2009, 18:15:33 »
Witam
a po SAHJ3 będzie nowy ?  :evil: bo widać że brandowanych romów przybywa jak grzybów po deszczu  :|

Coś nowego na pewno będzie, ale kiedy? To jest pytanie za milion. Tego pewnie nawet sam Samsung nie wie.
Device #1: Samsung Galaxy Note 3 ; ROM: WiechoROM v5 DXUENF3 (4.4.2 - KitKat)

Device #2: Kiano Core 10.1 3G [ROOTED]

*

Offline puchaty

  • ***
  • 415
  • Płeć: Mężczyzna
  • HeTeCe GieJeden
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #984 dnia: Styczeń 10, 2009, 18:32:45 »
ja myslę, ze samsung kolejnego niebrandowanego roma wypuści po wprowadzeniu update przez strone www dla polski.


Po za tym sahl1 można sobie wypakować z romu plusa [tak mi się wydaje bo przy rozpakowywaniu updatera widnieje napis sahl1 a nie znaczki z romu plusa] (po prostu nie instalujemy dodatków csc operatora).
REGULAMIN !!

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #985 dnia: Styczeń 10, 2009, 19:22:33 »
mozesz napisac cos wiecej jak to zrobic jak dokladnie to wypakowac i wgrac sahl1 do omni ?

*

Offline luceklukasz

  • 5
  • Sprzęt: Samsung I900
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #986 dnia: Styczeń 10, 2009, 21:00:00 »
Nie wiem czy ktoś ściągał ale na http://share4gsm.com/index.php?strona=files&act=/Samsung/i900/Poland%20(PRT) widze że chyba pokazła się sahj5 niebrandowany, jak ktoś ściągnie to niech da znać:)

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #987 dnia: Styczeń 10, 2009, 21:06:50 »
Witam.
Ja zainstalowałem DXHL3 ze strony http://www.modaco.com/content/i9x0-omnia-rom-discussion/276476/samsung-i900-omnia-custom-rom-08-01-2009/. Rzeczywiście dużo pomięci wolnej (ponad 70M), pomimo sporej ilości programów. Ale mam problem , tak samo jak przy DXHL2 ze słownikiem MDict. Nie chce się uruchomić, telefon się wiesza i pomaga tylko softreset. Co może być przyczyną? czy brakuje może jakiś bibliotek?!? Będę wdzięczny za pomoc.
Ps
Doinstalowałem SPB mobile, wireless monitor i InesoftAddressBookEng i ciągle mam 62M wolnej pamięci.

Już wiem. Jeśli chodzi o słownik to trzebabyło zainstalować nowszą wersję ze strony producenta ver.2.5
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2009, 22:14:22 wysłana przez michciob »

*

Offline Towi

  • 30
  • Sprzęt: Samsung Omnia
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #988 dnia: Styczeń 10, 2009, 22:38:51 »
Panowie ma sahj3 wgrany na fona z Plusa. Czy warto przerzucć się na jakiś nowszy, bo zaczynam się gubić powoli ?? Koniecznie musi być niestety wersja PL (bo to słuzbowy i nieraz muszę przekazać go komus innemu  :mrgreen:.)

*

Offline SeBoLeX

  • ****
  • 646
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia -> HTC Leo -> HTC One X -> SG Note 3
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #989 dnia: Styczeń 10, 2009, 23:10:54 »
Nie wiem czy ktoś ściągał ale na http://share4gsm.com/index.php?strona=files&act=/Samsung/i900/Poland%20(PRT) widze że chyba pokazła się sahj5 niebrandowany, jak ktoś ściągnie to niech da znać:)

Było. W rzeczywistości jest to SAHJ1 :/
Device #1: Samsung Galaxy Note 3 ; ROM: WiechoROM v5 DXUENF3 (4.4.2 - KitKat)

Device #2: Kiano Core 10.1 3G [ROOTED]