Dyskusja na temat ROM'ów

  • 2610 Odpowiedzi
  • 411331 Wyświetleń

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline koart

  • ****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #810 dnia: Grudzień 16, 2008, 21:12:42 »
Właśnie wgrałem ten ROM, jest znacznie szybszy i o wiele lżejszy od standartowych, zabieram się teraz za testowanie i sprawdzanie jego stabilności oraz ogólnego zadowolenia :).

Co warto podkreślić, pod koniec procesu flashowania kiedy pasek postępu doszedł do 100% PC nie mógł się połączyć ponownie z Omnią (pojawiła się informacja o błędzie), w pierwszej chwili pomyślałem że uwaliłem urządzenie, ale jak się okazało wystarczy zrobić reset i wszystko pięknie rusza :)). To tyle odnośnie niespodzianek ;).

jak tak to czytam to mi sie przypomina jak moj kolega kiedys do mnie powiedzial ze napisal swietny program, a na moje pytanie co robi, odpowiedzial ze nic, ale blyskawicznie dziala :)

osobiscie uwazam ze ROM zostal troszke za bardzo odchudzony... wywalony office, opera, radio FM, TV viewer, smart reader, Google Launcher.. nie to nie jest ROM dla mnie :( wiem wiem wszystko mozna doinstalowac tylko po co skoro to juz bylo..
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #811 dnia: Grudzień 16, 2008, 21:21:31 »
Pamiętaj, każdemu wedle potrzeb :).

*

Offline antonib

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N560 N95 OMNIA... to juz historia Teraz IPHONE 3GS 16
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #812 dnia: Grudzień 16, 2008, 23:59:51 »
Właśnie wgrałem ten ROM, jest znacznie szybszy i o wiele lżejszy od standartowych, zabieram się teraz za testowanie i sprawdzanie jego stabilności oraz ogólnego zadowolenia :).

Co warto podkreślić, pod koniec procesu flashowania kiedy pasek postępu doszedł do 100% PC nie mógł się połączyć ponownie z Omnią (pojawiła się informacja o błędzie), w pierwszej chwili pomyślałem że uwaliłem urządzenie, ale jak się okazało wystarczy zrobić reset i wszystko pięknie rusza :)). To tyle odnośnie niespodzianek ;).

jak tak to czytam to mi sie przypomina jak moj kolega kiedys do mnie powiedzial ze napisal swietny program, a na moje pytanie co robi, odpowiedzial ze nic, ale blyskawicznie dziala :)

osobiscie uwazam ze ROM zostal troszke za bardzo odchudzony... wywalony office, opera, radio FM, TV viewer, smart reader, Google Launcher.. nie to nie jest ROM dla mnie :( wiem wiem wszystko mozna doinstalowac tylko po co skoro to juz bylo..

Zgadzam sie ... ten ROM jest chyba ciut zalekki...oczywiscie jak dla mnie. Poczekam na SAHK1.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2008, 00:03:52 wysłana przez antonib »

*

Offline Patrynio84

  • ***
  • 314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia-->Omnia II-->HTC HD2
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #813 dnia: Grudzień 17, 2008, 00:28:57 »
Na stronie Samsunga pojawiło sie jakies nowe oprogramowanie do omni..jest napisane ze jest ono pod xp i viste..mam xpeka z service pack 3 swiezo postawiona winda..ale za cholere nie chce sie zainstalowac..wyskakuje błąd: the update you've selected will not be installed because it is only required for windows vista and later versions of windows.''  later czyli starszych..ja mam xp pro sp3..domyslam sie ze poprzez to oprogramowanie bedzie mozna wgrac roma najnowszego poniewaz miała sie ukazac ta opcja w połowie grudnia..na stronie pisz ze jest to SGH-I900 Windows Mobile Device Center_32bit (ver.1.0)  czyli centrum urzadzenia...hmmczy ktos moze to sprawdzic czy sie mu zainstaluje?

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #814 dnia: Grudzień 17, 2008, 00:32:31 »
Cytuj
the update you've selected will not be installed because it is only required for windows vista and later versions of windows.''  later czyli starszych..
zle tlumaczysz.. chodzi o to ze aktualizacja ktora chcesz zainstalowac nie moze byc przeprowadzona poniewaz do jej instalacji jest wymagany system windows vista badz pozniejsza wersja systemu np. windows 2009 czy jakis tam o ile wyszedl :)

windows mobile device center to jest odpowiednik active sync'a pod viste... jego na xp nie odpalisz, na viscie smiga elegancko.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2008, 13:55:31 wysłana przez javman »
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline Patrynio84

  • ***
  • 314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia-->Omnia II-->HTC HD2
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #815 dnia: Grudzień 17, 2008, 00:35:17 »
ahmm..to po kiego czorta jest napisane przy linku do pobierania XP/vista..... :| :|

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #816 dnia: Grudzień 17, 2008, 00:37:28 »
heh.. wiesz jak jest fachowcy :D
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline Patrynio84

  • ***
  • 314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia-->Omnia II-->HTC HD2
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #817 dnia: Grudzień 17, 2008, 03:33:10 »
hehehe...wiem wiem,swoja droga to juz najwyzszy czas na usluge aktualizacji na stronie samsunga..w koncu to juz polowa grudnia i zgodnie danymi przez nich powiedzianymi mialo to byc wlasnie w polowie grudnia...no ale biore poprawke na to ze to "fachowcy" :D lol  oj chyba czas na telefon do samsunga :P



No i zadzwoniłem...i ...porazka poprostu..ich wiedza czyt.(niewiedza) jest zaskakujaco ogromna... :| raptem nie maja zadnych info kiedy usługa aktualizacji zostanie wprowadzona..a co do tego Windows Mobile Device Center to na stronie jest niby ze pod xp no wiec pytam sie konsultana co i jak..po 10 mon oczekiwan mówi ze pewnie plik jest wadliwy i zebym zassał ze strony samsungmobile to bedzie ok..do tej pory z samsung.pl zasysałem...a na poczatu wogóle powiedział ze nie zainstaluje tego dopóki activsync nie odinstaluje..poprostu zenada.Sam sie plątał w tym co mówił i podobnie bylo z 2 konsultantem bo z tamtym niewytrzymałem i sie rozłaczyłem...:D
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2008, 13:00:40 wysłana przez Patrynio84 »

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #818 dnia: Grudzień 17, 2008, 14:30:35 »
Ludzie!! To coś, o czym gadacie, to nie jest nowy soft, tylko wersja ActiveSync'a na Vistę. Nauczcie się języka angielskiego: PC Link Software oznacza Oprogramowanie do połączenia z PC'tem a nie aktualizacja Firmware'u!!

*

Offline naughty

  • *
  • 84
  • Omnia w serwisie
  • Sprzęt: i900, Mio A701
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #819 dnia: Grudzień 17, 2008, 14:36:09 »

CZŁOWIEKU !!
A to czytałeś ?
ahmm..to po kiego czorta jest napisane przy linku do pobierania XP/vista..... :| :|
Omna wróciła z "serwisu". Nigdy wiecej RR.

*

Offline lesrog

  • *
  • 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO P550 | MIO P560 | Samsung i600 WM6 | Samsung i900
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #820 dnia: Grudzień 18, 2008, 19:05:49 »
Nowy ROM DXHL1 jest dostępny na http://bongstersomnia.blogspot.com/, ale póki co "The ROM is not stable BUT is usable. (Flash at your own risk) - WARNING!" :-(

*

Offline ddubaniewicz

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OMNIA 8GB// M2DO4
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #821 dnia: Grudzień 18, 2008, 19:13:03 »
Można wiedzieć co to za Rom? co zmienia? testowal ktoś?

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #822 dnia: Grudzień 18, 2008, 22:49:29 »
Można wiedzieć co to za Rom? co zmienia? testowal ktoś?

Mialem wczesniej SAHI1, wiec zmian widze duzo - ale pewnie wiekszosc bylo juz dodane wczesniej. Nagrywanie video VGA jest szybkie, zauwazylem widget pogody i mozliwosc instalacji nowych widgetow. Mimo, ze to podobno wersja unstable to jestem zadowolony :)

*

Offline ddubaniewicz

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OMNIA 8GB// M2DO4
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #823 dnia: Grudzień 18, 2008, 23:14:49 »
 a bateria? to jest oficjalny rom?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2008, 23:17:19 wysłana przez ddubaniewicz »

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #824 dnia: Grudzień 18, 2008, 23:36:49 »
a bateria? to jest oficjalny rom?

Bateria trzyma dobrze - cały czas się bawie nowym romem i mam jeszcze 70%. Opera działa jak błyskawica w porównaniu do SAHI1, dodana aplikacja - "ulubione ustawienia". GPS łapie naprawde nieźle - 40 sekund i miał fixa w pochmurną pogode. Smart Reader nie działą.

*

Offline lesrog

  • *
  • 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO P550 | MIO P560 | Samsung i600 WM6 | Samsung i900
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #825 dnia: Grudzień 19, 2008, 10:59:32 »
Można wiedzieć co to za Rom? co zmienia? testowal ktoś?

To najnowszy angielski ROM wprowadzający zmiany, np nowe widgety, jednakże wersja L1 ma błędy ale podobno jeszcze przed świętami ma ukazać się DXHL2 - opis: http://www.modaco.com/content-page/272126/secanys-rom-research-thread-new-dxhk3/page/2160/

*

Offline ddubaniewicz

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OMNIA 8GB// M2DO4
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #826 dnia: Grudzień 19, 2008, 14:03:50 »
dzięki chłopaki. czekam z  niecierplioscia na L2 :)

*

Offline luuuki

  • 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • i900SAHJ3
  • Sprzęt: Samsung SGH-i900 Omnia 8GB (i900SAHJ3)
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #827 dnia: Grudzień 20, 2008, 21:36:44 »
Moja rozmowa mailowa z firmą canga gsm:

"Nie rozumiem troche pytania - "kiedy mozna sie spodziewac..."
Aktualizacje wychadza niekiedy kilka razy w miesiacu, obecnie najnowszy to i900SAHJ5
 
----- Original Message -----
From: luuuki@o2.pl
To: canga@gsmpartner.pl
Sent: Thursday, December 18, 2008 11:24 PM
Subject: Samsung Omnia


Witam. Kiedy można się spodziewać nowego Polskojęzycznego ROMu do Samsunga SGH-i900 Omnia? Pozdrawiam. Łukasz."

Ma ktoś może ten sahj5? i może go wrzucić na rapidshare?
2009

*

Offline Rdu

  • 2
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #828 dnia: Grudzień 20, 2008, 22:05:00 »
Może ten link was zainteresuje
PDA& CSC : I900SAHJ5/PMHJ4
PHONE : I900PMHI1
Poland (PRT)
http://www.modaco.com/content/i9x0-omnia-http-omnia-modaco-com/276748/i900-new-files-realease-by-samsung/#entry943388

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #829 dnia: Grudzień 20, 2008, 23:06:17 »
Może ten link was zainteresuje
PDA& CSC : I900SAHJ5/PMHJ4
PHONE : I900PMHI1
Poland (PRT)
http://www.modaco.com/content/i9x0-omnia-http-omnia-modaco-com/276748/i900-new-files-realease-by-samsung/#entry943388

Ok, mnie interesuje, ale skad sciagnac bo byc moze slepy jestem.....

*

Offline lesrog

  • *
  • 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO P550 | MIO P560 | Samsung i600 WM6 | Samsung i900
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #830 dnia: Grudzień 21, 2008, 09:52:57 »
Jeśli ktoś chce zobaczyć co nowego w ROMach DXHL to odsyłam do http://www.modaco.com/content/i9x0-omnia-rom-discussion/277414/hl1-new-features/
Wadą ROMu będzie pewnie jego apetyt na pamięć

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #831 dnia: Grudzień 21, 2008, 14:18:43 »
tez bym chcial sciagnac rom SAHJ5 no chyba ze bylby juz rom SAHK1...3 lub SAHL1
Napisane: Grudzień 21, 2008, 10:12:42
podobno jest juz taki rom. Wie ktos skad go sciagnac ?? Mam tylko BRHJ1

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #832 dnia: Grudzień 21, 2008, 14:24:13 »
Hmmm... Zastanawiam sie wlasnie czemu nie mam brandowanego romu skoro telefon kupilem w erze. Nie mam ani simlocka, ROM SAHI3/SAHI4, brak jakichkolwiek obrazkow ery itd. itp....

Dziwne :P

*

Offline krissos

  • ****
  • 635
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy II +32GB
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #833 dnia: Grudzień 21, 2008, 14:58:46 »
Hmmm... Zastanawiam sie wlasnie czemu nie mam brandowanego romu skoro telefon kupilem w erze. Nie mam ani simlocka, ROM SAHI3/SAHI4, brak jakichkolwiek obrazkow ery itd. itp....

Dziwne :P

Takie rzeczy to tylko w erze  :D
Nie mów mi jak mam żyć bo nie ty za mnie będziesz umierać

*

Offline yaro97

  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Omnia DXHL1
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #834 dnia: Grudzień 21, 2008, 15:37:05 »
tez bym chcial sciagnac rom SAHJ5 no chyba ze bylby juz rom SAHK1...3 lub SAHL1
Napisane: Grudzień 21, 2008, 10:12:42
podobno jest juz taki rom. Wie ktos skad go sciagnac ?? Mam tylko BRHJ1

Co to za rom?
Możesz go udostępnić?

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #835 dnia: Grudzień 21, 2008, 16:04:17 »
Ja nie mam tego romu, wlasnie pytam czy ktos ma i moglby udostepnic.

*

Offline krissos

  • ****
  • 635
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy II +32GB
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #836 dnia: Grudzień 21, 2008, 19:25:36 »
Znalazłem link do tego romu

Najnowsza wersja, która wyszła to DXHL1, który posiada sporo nowych funkcji, do których możemy zaliczyć:

- nowe ustawienia ulubionych
- dostosowanie widżetów (pokaż/ukryj)
- widżet AccuWeather
- widżet Yahoo Finance
- widżet CNN
- widżet wyszukiwarka Google
- nowa Opera (build 15233)
- Samsung Mobile Blog
…... i jeszcze trochę nowości.....

Ta aktualizacja jest jeszcze w wersji beta a co za tym idzie nie jest wersją stabilną i wyklucza pewną funkcjonalność więc nie zaleca się jej stosowania do użytku codziennego.
Jednakże nie przeszkodzi to w zobaczeniu celów do których dąży Samsung.
Jeśli nie przeszkadza Ci język, którego nie rozumiesz (lub rozumiesz) to ROM jest do pobrania tutaj

http://rapidshare.com/files/174319047/i900DXHL1.rar
Nie mów mi jak mam żyć bo nie ty za mnie będziesz umierać

*

Offline centerek

  • 24
  • Sprzęt: samsung omnia , omnia 2
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #837 dnia: Grudzień 22, 2008, 11:18:30 »
witam , od dluzszego czsu nosze sie z zamiarem zmiany romu
-dlatego że bo nie mam odwagi a  moj rom to SAHH6/CXHH6 z plusa, doprowadza mnie do białej gorączki codzienne ładowanie omni ,niezaleznie czy uzywam duzo czy malo 24 h to max trzymanai baterii -co proponujecie zmiana baterii czy wymiana romu - na jaki -CXHL1 czy J1

  i czy średnio zaawansowany laik poradzi sobie z wgraniem romu?
proszę o pomoc i  pozdrawiam

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #838 dnia: Grudzień 22, 2008, 11:29:42 »
Heh, moim zdaniem najpierw wgranie romu, nie jest to strasznie trudne ;).

*

Offline tomek.jaworski

  • **
  • 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung SGH-i900 Omnia SAHJ3
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #839 dnia: Grudzień 22, 2008, 11:32:25 »
witam , od dluzszego czsu nosze sie z zamiarem zmiany romu
-dlatego że bo nie mam odwagi a  moj rom to SAHH6/CXHH6 z plusa, doprowadza mnie do białej gorączki codzienne ładowanie omni ,niezaleznie czy uzywam duzo czy malo 24 h to max trzymanai baterii -co proponujecie zmiana baterii czy wymiana romu - na jaki -CXHL1 czy J1

  i czy średnio zaawansowany laik poradzi sobie z wgraniem romu?
proszę o pomoc i  pozdrawiam

W pierwszej kolejności wymień sobie ROM na nowszy. Według opinii osób które zmieniły Rom na nowszy, zauważalny jest wzrost okresu pomiędzy ładowaniami Omnii  B). Jeśli po wymienia ROM nie zauważysz różnicy, wtedy pozostaje tylko akumulator do wymiany ale to raczej jest mało prawdopodobne.
Samo wgrywanie romu nie powinno sprawić Ci większych problemów, jeśli dokładnie zastosujesz się do wskazówek z tego wątku:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=111991.0
Oczywiście zawsze istnieje możliwość uwalenia sprzętu, zdarzają się takie przypadki ale są one mnie w mniejszości  :E
Jeśli boisz się samodzielnie update'u możesz udać się do serwisu, powiedzieć że sprzęt się wiesza, strasznie muli i nie zapomnij powiedzieć o problemach z baterią wtedy wgrają Ci najnowszy dostępny ROM z Plusa. Jeśli dobrze zabajerujesz to zrobią Ci to za darmo jeśli nie to zapłacisz coś kolo 50 PLN za usługę (mogę się mylić jeśli chodzi o tę kwotę).

[P O M Ó Ż  K L I K A J Ą C ! ! !]

Piszę poprawnie po polsku.