Dyskusja na temat ROM'ów

  • 2610 Odpowiedzi
  • 411312 Wyświetleń

0 użytkowników i 14 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline ketaj

  • **
  • 146
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #690 dnia: Listopad 29, 2008, 14:09:36 »
Mam w tej chwili SAHH7, czy jest nowszy polski, bo na tym bateria strasznie krótko trzyma

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #691 dnia: Listopad 29, 2008, 14:12:13 »
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=108163.0

SAHJ3 bodajże najnowszy

Dziwne że w listopadzie nic nie wyszło oficjalnego polskiego z tego co się orientuję :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2008, 14:14:00 wysłana przez dawidm »

*

Offline ketaj

  • **
  • 146
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #692 dnia: Listopad 29, 2008, 15:12:46 »
Dzięki  :)

*

tucz

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #693 dnia: Listopad 30, 2008, 13:18:25 »
ja rowniez mam SAHH7 i u mnie bateria trzyma bardzo dlugo, wiec problem moze nie tkwi w tym sofcie? tylko w sprzecie?

Czy to udostepnianie softu on-line, ktore przygotowuje Samsung bedzie wgrywalo czysty soft samsunga czy brandowany? I czy wtedy tez traci sie gwarancje?

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #694 dnia: Listopad 30, 2008, 13:45:52 »
Witajcie, zaczelam wgrywac SAHJ3 i przy 2 stepie wgrywanie przerwalo , jakby nieudane a telefon sie zawiesil, nie chce sie wylaczyc, co robic?
Wyłaczylam ale mam trojkat, czy da sie jeszcze z tym cos zrobic?
Udało sie! trzeba wgrywac ponownie i pomimo ze wgrywania nie dobieglo do konca to wszystko dziala! o dziwo!
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2008, 15:42:46 wysłana przez reniblu »

*

Offline enel

  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Kaiser
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #695 dnia: Grudzień 03, 2008, 17:50:49 »
Witam wszystkich!

szukam romu wersji francuskiej, czy moze ktos z Was ma w tej kwestji doświadczenia??

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2008, 18:03:34 wysłana przez enel »

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #696 dnia: Grudzień 03, 2008, 22:46:11 »
Witam
Mam wgrany rom zmodyfikowany przez MODACO i moje pytanie czy da sie z niego wywalic odtwarzac plikow ten AUDIO MANAGER i wpakowac ten co jest w romie orginalnym i zrobic zeby on byl domyslnym odtwarzaczem i uruchamianym z tego dolnego paska czyli chyba tej calej MANILI. Orginalny odtwarzacz bardziej mi pasuje. Ma wbudowany equalizer dzwieku i jest jakis wedlug mnie lepszy. Czy ktos wie jak to wszystko przerobic i poustawiac ?? Aha i czy moglby ktos zapodac pliki tego orginalnego odtwarzacza .

*

Offline Delfinnn

  • *
  • 84
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #697 dnia: Grudzień 03, 2008, 23:01:09 »
Chodzi Ci o TouchPlayer? Wystarczy doinstalować plik *CAB i już TP będzie domyślnym odtwarzaczem :)

http://www.speedyshare.com/883624207.html

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #698 dnia: Grudzień 03, 2008, 23:16:17 »
zainstalowalem ale w manili nadal mam AUDIO MANAGER, on sie domyslnie uruchamia.

*

Offline radek007

  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung SGS I9000 5.5 Dark Knight ROM
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #699 dnia: Grudzień 04, 2008, 16:22:34 »
ja rowniez mam SAHH7 i u mnie bateria trzyma bardzo dlugo, wiec problem moze nie tkwi w tym sofcie? tylko w sprzecie?

Czy to udostepnianie softu on-line, ktore przygotowuje Samsung bedzie wgrywalo czysty soft samsunga czy brandowany? I czy wtedy tez traci sie gwarancje?


1)Nie jestem w stanie  sobie wyobrazić żeby firma samsung pakowala soft brandowany plusem czy też innym badziewiem
2)Oczywiście że nie stracisz gwarancji (przeczytaj uważnie kartę gwarancyjną)

Pozdrawiam
                R
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2008, 16:36:35 wysłana przez radek007 »

*

Offline tjank

  • *
  • 82
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #700 dnia: Grudzień 04, 2008, 17:10:59 »
Oj ......  Uważajcie z tą gwarancją - na stronie omniaforum jest wątek, wktórym samsung zajął oficjalne stanowisko w sprawie samodzielnego wgrywania oprogramowania, a utraty gwarancji. Odpowiedź jest jednoznaczna - traci się gwarancję. Jednocześnie poinformowano, że w innych krajach może być inaczej - ale nie w Polsce  :E

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #701 dnia: Grudzień 04, 2008, 20:13:25 »
Ktos moze wie gdzie sciagnac stary rom SAH5/SAHH5 ?
nie warzne ma ktos?Prosze nie pytac po co na co itd: ma ktos z kolegow czy nie?
Mam teraz SAHJ3 ale naprawde do dupy.
Wifi mi szwankuje, szybko sie rozladowuje itd: w romie SAHH5 tego nie mialem
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2008, 20:25:45 wysłana przez krystian »

*

Offline naughty

  • *
  • 84
  • Omnia w serwisie
  • Sprzęt: i900, Mio A701
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #702 dnia: Grudzień 04, 2008, 20:19:27 »
a nie brakuje w tym SAH5 jakiejs literki  :shock:
Omna wróciła z "serwisu". Nigdy wiecej RR.

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #703 dnia: Grudzień 05, 2008, 00:55:00 »
krystian widze ze masz podobne spostrzezenia co do softu SAHJ3 jak ja, ale nie wiem skad wziac SAHH5 lecz moze wrzuc SAHJ1, jest naprawde dobry... znajdziesz go w pierwszym poscie w wątku  [how to] wgrywanie romu.
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline tjank

  • *
  • 82
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #704 dnia: Grudzień 05, 2008, 08:31:14 »
No cosik tu nie tak panocki pisom,.... :S Ja dopiero po zmianie na SAHJ3 mogę sobie pozwolić na położenie ładowarki do szafki. Jutro będzie tydzień od ostatniego ładowania. Każdego dnia ok. 10min rozmów, średnio ok.15min GPS, WIFI z moją neostradą - bez problemów (synuś korzysta z PCta  :mad: , a mnie nie chce się odpalić laptopa). GPRS do aktualizacji almanachu satelit w GPS, aktualizacja pogody w SPBMS, po kilkanaście minut dziennie GPRS. Może ja mam dodatkowo baterię słoneczną w miejscu kamerki  :E

*

Offline koart

  • ****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #705 dnia: Grudzień 05, 2008, 08:52:05 »
No cosik tu nie tak panocki pisom,.... :S Ja dopiero po zmianie na SAHJ3 mogę sobie pozwolić na położenie ładowarki do szafki. Jutro będzie tydzień od ostatniego ładowania. Każdego dnia ok. 10min rozmów, średnio ok.15min GPS, WIFI z moją neostradą - bez problemów (synuś korzysta z PCta  :mad: , a mnie nie chce się odpalić laptopa). GPRS do aktualizacji almanachu satelit w GPS, aktualizacja pogody w SPBMS, po kilkanaście minut dziennie GPRS. Może ja mam dodatkowo baterię słoneczną w miejscu kamerki  :E

nie no teraz to juz troszke chyba przesadziles :) przy takim uzytkowaniu 6 dni?! to chyba faktycznie masz baterie sloneczna.. moj przy podobnym uzywaniu wytrzymuje 3 dni (choc koncowe 20 % rozladowuje mu na filmie :)) no faktem jest ze pracuje non stop na bluetooth'ie bo uzywam zestawu sluchawkowego jabry, ale zeby mi "niebieski zab" skracal zywotnosc baterii o polowe to w to nie uwierze.. ale nie narzekam :)
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

*

Offline tjank

  • *
  • 82
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #706 dnia: Grudzień 05, 2008, 09:06:28 »
Z ręką na sercu ! Jutro tydzień ! No może to około z GPS jest mniej. WIFI w moim tekscie to tylko sygnalizacja, że pracuje bez problemów z moją neo. Ktoś wcześniej pisał, że ma problemy z WIFI. Normalnie używam tylko do odbioremalii.W tej chwili przeskoczyło z 20% na 10% i chyba jeszcze poczekam z ładowaniem, choć dla naszych baterii najbardziej szkodliwą rzeczą jest dopuszczenie do ich rozładowania na mniej niż kilka procent. Nigdy !!!!!

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #707 dnia: Grudzień 05, 2008, 11:00:36 »
a skad wiesz ze masz 20% baterii, uzywasz jakiegos monitora poziomu naladowania ? u mnie juz  jakies 16 godzin jest pusta bateryjka na todayu a jak na nia tapne to tak z 1/4 jeszcze jest :D ale 6 dni to naprawde rekord jakis... chyba zglosimy to do ginesa ?:D
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline SeBoLeX

  • ****
  • 646
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia -> HTC Leo -> HTC One X -> SG Note 3
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #708 dnia: Grudzień 05, 2008, 11:36:53 »
Dzisiaj 7 dzień i właśnie pojawił mi się komunikat o niskim stanie baterii, może wytrzyma do wieczora, byłby równy tydzień na jednym ładowaniu  :grin:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2008, 11:38:44 wysłana przez SeBoLeX »
Device #1: Samsung Galaxy Note 3 ; ROM: WiechoROM v5 DXUENF3 (4.4.2 - KitKat)

Device #2: Kiano Core 10.1 3G [ROOTED]

*

Offline radek007

  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung SGS I9000 5.5 Dark Knight ROM
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #709 dnia: Grudzień 05, 2008, 12:04:42 »
Oj ......  Uważajcie z tą gwarancją - na stronie omniaforum jest wątek, wktórym samsung zajął oficjalne stanowisko w sprawie samodzielnego wgrywania oprogramowania, a utraty gwarancji. Odpowiedź jest jednoznaczna - traci się gwarancję. Jednocześnie poinformowano, że w innych krajach może być inaczej - ale nie w Polsce  :E

Witam

Stracisz gwarancję tylko wtedy gdy będziesz aktualizował ROM np ściągnięty z rapida/modaco albo zainstalujesz manille dla omnii są to romy nie pochodzące bezpośrednio z witryny Samsung Mobile(nie mówię że nie są to romy Samsunga) ale jest jedno "ALE" Samsung musi ci udowodnić  że uwaliłeś fona romem z trzeciej ręki a na dzień dzisiejszy samsung polska nawet nie podejmuje się sprawdzenia co jest nie tak tylko od razu wymienia płytę główną
Zawsze możesz im wcisnąć że aktualizowałeś ROM ze tej strony http://www.samsungmobile.com/support/omnia/index.jsp I tu samsung polska może cie cmoknąć w.... Są to oficjalne romy wprawdzie nie ma tam polskiego ale kto powiedział że nie możesz sobie zainstalować angielskiego , jest to jak najbardziej zgodne z postanowieniami gwarancyjnymi i Polska nie jest tu żadnym wyjątkiem (czytałem gwarancję w języku angielskim/niemieckim i postanowienia gwarancyjne są takie same dla wszystkich krajów)
Pozdrawiam    
                R                        

*

Offline tomek.jaworski

  • **
  • 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung SGH-i900 Omnia SAHJ3
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #710 dnia: Grudzień 05, 2008, 12:17:09 »
a skad wiesz ze masz 20% baterii, uzywasz jakiegos monitora poziomu naladowania ? u mnie juz  jakies 16 godzin jest pusta bateryjka na todayu a jak na nia tapne to tak z 1/4 jeszcze jest :D ale 6 dni to naprawde rekord jakis... chyba zglosimy to do ginesa ?:D

Instalując Spb Mobile Shell, na jednej zakładek (można ją ustawić jako Today) wyświetlana jest bateria i jej poziom naładowania ze skokiem co 10% - mała dokładność. Z tego co wiem w niektórych PDA bateria pokazywana jest z dokładnością do 1%   :O

[P O M Ó Ż  K L I K A J Ą C ! ! !]

Piszę poprawnie po polsku.

*

Offline tjank

  • *
  • 82
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #711 dnia: Grudzień 05, 2008, 14:24:41 »
Dokładnie tak - SPB MobileShell - niestety tu pokazuje co 10%. W moim HP PDA mam programik, który pokazuje właśnie co 1% i jest naprawdę dokładny  :grin: No i Omnia po długiej rozmowie z auta jako głośnomówiąca w końcu padła - mimo wszystko jak dla mnie rekord. Mój poprzedni szmzciarski Asus P750 wytrzymywał góra 36g.

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #712 dnia: Grudzień 05, 2008, 17:56:00 »
zajnstalowałem sahj3 i wsio oki dmuchalem tylko na telefon zeby sie nie przegr4zał :)

*

Offline Hidan

  • 20
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #713 dnia: Grudzień 06, 2008, 09:00:37 »
Temat ten jest bardzo dluuuuugi i sprzeczytanie wszystkich postow, aby dowiedziec sie jaki ROM jest... najlepszy/najwydajniejszy/najaktualniejszy nowi uzytkownicy traca sporo czasu. Czy ktos moglby go upozadkowac i na 1szej stronie w 1szym poscie zrobic liste wg dat i innych kryteriow?

*

Offline lavo

  • 26
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #714 dnia: Grudzień 06, 2008, 09:12:25 »
Jasne :ok:

*

Offline dwf

  • 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #715 dnia: Grudzień 07, 2008, 04:31:57 »
Najnowsze linki do ROMów!

BKHH6 (Orange PL): http://rapidshare.com/files/171000942/i900BKHH6_omnia.webd.pl.rar
CXHJ1 (Plus GSM): http://rapidshare.com/files/170998585/i900CXHJ1_omnia.webd.pl.rar
SAHJ3 (Niebrandowany): http://rapidshare.com/files/170999860/i900SAHJ3_omnia.webd.pl.rar

Hasło do wszystkich ROMów to: omnia.webd.pl

*

Offline turzol

  • **
  • 149
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #716 dnia: Grudzień 07, 2008, 08:40:00 »
Secany z modaco.com udostępni niebawem 2 nowe romy

i900DXHK3
i900XBHL1 - pierwsze grudniowe wydanie
i900DXIA2 by Taril

*

Offline milosz78

  • **
  • 244
  • Płeć: Mężczyzna
    • PRE SEARCH
  • Sprzęt: mpx200,SDA T-Mobile,HTCWizard,MIOA701,i900,OmniaW
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #717 dnia: Grudzień 07, 2008, 10:23:10 »
Oj ......  Uważajcie z tą gwarancją - na stronie omniaforum jest wątek, wktórym samsung zajął oficjalne stanowisko w sprawie samodzielnego wgrywania oprogramowania, a utraty gwarancji. Odpowiedź jest jednoznaczna - traci się gwarancję. Jednocześnie poinformowano, że w innych krajach może być inaczej - ale nie w Polsce  :E

Witam

Stracisz gwarancję tylko wtedy gdy będziesz aktualizował ROM np ściągnięty z rapida/modaco albo zainstalujesz manille dla omnii są to romy nie pochodzące bezpośrednio z witryny Samsung Mobile(nie mówię że nie są to romy Samsunga) ale jest jedno "ALE" Samsung musi ci udowodnić  że uwaliłeś fona romem z trzeciej ręki a na dzień dzisiejszy samsung polska nawet nie podejmuje się sprawdzenia co jest nie tak tylko od razu wymienia płytę główną
Zawsze możesz im wcisnąć że aktualizowałeś ROM ze tej strony http://www.samsungmobile.com/support/omnia/index.jsp I tu samsung polska może cie cmoknąć w.... Są to oficjalne romy wprawdzie nie ma tam polskiego ale kto powiedział że nie możesz sobie zainstalować angielskiego , jest to jak najbardziej zgodne z postanowieniami gwarancyjnymi i Polska nie jest tu żadnym wyjątkiem (czytałem gwarancję w języku angielskim/niemieckim i postanowienia gwarancyjne są takie same dla wszystkich krajów)
Pozdrawiam    
                R                        

Pisałem już gdzieś na początku tego wątku lub tego o wgrywaniu Romów, że nikt nie będzie sprawdzał w serwisie czy zmienialiśmy Rom.
Zajrzałem jednak na stronę którą podałeś i gdy wpisuję moją wersję Roma - od Plusa H7 witryna odpowiada, że nie jest to prawidłowa wersja Roma. Stąd więc nie jestem pewien czy można by w serwisie powiedzieć, że wgrywaliśmy z tej witryny. Trzymałbym się raczej wersji - "działało działało i zdechło" ;)
pozdrawiam

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #718 dnia: Grudzień 07, 2008, 11:28:41 »
krystian widze ze masz podobne spostrzezenia co do softu SAHJ3 jak ja, ale nie wiem skad wziac SAHH5 lecz moze wrzuc SAHJ1, jest naprawde dobry... znajdziesz go w pierwszym poscie w wątku  [how to] wgrywanie romu.

Dzieki wrocilem spowrotem na SAHJ1.
I bateria ladnie trzyma i poleprzenie jest wedlug WiFi.
Tylko GPS dlugo szuka :E

*

Offline luuuki

  • 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • i900SAHJ3
  • Sprzęt: Samsung SGH-i900 Omnia 8GB (i900SAHJ3)
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #719 dnia: Grudzień 07, 2008, 15:58:33 »
Wydaje mi się, że wyszedł nowy ROM http://www.share4gsm.com/index.php?strona=files&act=/Samsung/i900/Poland%20(PRT) (SAHJ5). Zgadza się? Czy mam jakieś zwidy?
2009