Dyskusja na temat ROM'ów

  • 2610 Odpowiedzi
  • 411474 Wyświetleń

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline Rynkov

  • **
  • 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #660 dnia: Listopad 20, 2008, 18:18:49 »
J3 w wersji angielskiej jezeli dobrze zrozumialem NEWSA z ich strony:|

*

Offline Matczak

  • 35
  • Sprzęt: I900 OMNIA, n73
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #661 dnia: Listopad 20, 2008, 18:38:17 »
J3 w wersji angielskiej jezeli dobrze zrozumialem NEWSA z ich strony:|



Nie J3 w wersji polskiej kilka stron wcześniej :)

*

Offline radek007

  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung SGS I9000 5.5 Dark Knight ROM
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #662 dnia: Listopad 21, 2008, 10:49:18 »
Dzisiaj dzwoniłem kolejny raz do samsunga i nareszcie sie dowiedziałem ze opcja zassania najnowszego romu z ich stronki bedzie dostepna juz za około miesiąc czasu:D no i git:] oczywiście z polskiej stronki w polskiej wersji językowej
Widać jakiś postęp  :ok:
Mam nadzieję, że termin będzie dotrzymany no i najważniejsze, żeby aktualizacje pojawiały się na bieżąco :) bez opóźnień.

A to dziwne bo mi powiedzieli trzy dni temu że nie mają okreslonegpo terminu wprowadzenia akualizacji poprzez witryne Samsung Mobile Polska .Poziom niekompetencji w oddziale Samsunga w Polsce jest oszołamiający :|

*

Offline archibaldi

  • *
  • 68
    • Kalkulator kredytowy
  • Sprzęt: xperia
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #663 dnia: Listopad 21, 2008, 15:44:31 »
czy jest cos nowszego od SAHJ3 i czy  ktos juz zainstalowal sobie takie cóś? jakies uwagi, zmiany, spostrzezenia, problemy?
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2008, 15:49:07 wysłana przez archibaldi »

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #664 dnia: Listopad 21, 2008, 15:55:43 »
sahj3 ukazal sie ok 2 tygodnie temu, w postach na tym forum juz sporo klubowiczow opisuje iz w porownaniu z sahj1 nie ma gigantycznych roznic ale  omnia pracuje dobrze  i stabilnie, napewno warto wgrac, w moim przypadku jednak proces upgrade'u nie powiodl sie  i wlasnie od 10 dni omnia lezy w serwisie...
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline archibaldi

  • *
  • 68
    • Kalkulator kredytowy
  • Sprzęt: xperia
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #665 dnia: Listopad 21, 2008, 16:07:55 »
no ja wlasnie mam tego roma ale flaszowanie nie poszlo idealnie - mam trojkat ostrzegawczy na poczatku.. Dlatego czekam na nowy rom zeby wgrac

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #666 dnia: Listopad 21, 2008, 17:28:45 »
wgraj go ponownie chyba ze sie nie da ale powinno sie dac...
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline archibaldi

  • *
  • 68
    • Kalkulator kredytowy
  • Sprzęt: xperia
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #667 dnia: Listopad 21, 2008, 17:41:09 »
owszem moglbym ponownie wgrywac ... ale doszedlem do wniosku ze wole ograniczyc do minimum zabawy z fleszowaniem (widzac ile omni padlo akurat w takcie tych zabaw). Chcialbym teraz na ten "failed" wgrac polski najnowszy lub ewentualnie manille czy inne i przez jakis czas (poki nie wyjdzie jakis rom co powala na kolana optyamalizacja mozliwosci sprzetu) nie bawic sie w zmiany

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #668 dnia: Listopad 21, 2008, 17:54:21 »
ja bym wgrywal 2 raz sahj3 na twoim miejscu moze teraz pojdzie ok, bo jak wgrasz z brandem to po chwili bedziesz chcial znowu czysty soft i zas bedziesz musial zmieniac, a jak uwalisz to powiesz ze bateria sie wyladowala i jak podlaczyles to juz nie reagowal na nic i tyle...
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline aro_d

  • 44
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #669 dnia: Listopad 22, 2008, 18:45:46 »
Dzisiaj wgrywałem oprogramowanie J3 na Omnię z Plus GSM i flashowanie przebiegło wzorowo. Wszystko działa rewelacyjnie. Dziękuje za wyczerpujące opisy.
Wgrywanie robiłeem na laptopie z Win XP, zakończyłem wszystkie zbędne procesy, wyłączyłem antywirusa i zaporę.

*

Offline Patrynio84

  • ***
  • 314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia-->Omnia II-->HTC HD2
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #670 dnia: Listopad 23, 2008, 02:24:57 »
ja mam zawsze właczonego antywirusa czyli kasperky internet security z firewallem i jest ok:)

*

Offline naughty

  • *
  • 84
  • Omnia w serwisie
  • Sprzęt: i900, Mio A701
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #671 dnia: Listopad 23, 2008, 03:06:42 »
ROM Plus PL i900CXHJ1

http://www.4shared.com/file/72197510/88ebe082/i900CXHJ1part1.html
http://www.4shared.com/file/72197549/8c40ac63/i900CXHJ1part2.html

Upload kolegi @djmarco83 z innego forum.
Podobno dostał od SAMSUNG'a.

Ja nie sprawdzałem jeszcze. Ale ktoś na tamtym forum napisał, że działa.
Omna wróciła z "serwisu". Nigdy wiecej RR.

*

Offline lesrog

  • *
  • 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO P550 | MIO P560 | Samsung i600 WM6 | Samsung i900
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #672 dnia: Listopad 24, 2008, 10:50:37 »
Ukazał się nowy ROM: DXHK1 czy ktoś może wie skąd można go pobrać?

Już znalazłem, jeśli by ktoś szukał to znajdzie tu: http://sites.google.com/site/samsungomniasite/Home/rom-ile-ilgili-hersey/dxhk1-rom-download
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2008, 12:47:28 wysłana przez lesrog »

*

Offline Shrek.pl

  • **
  • 196
  • Płeć: Mężczyzna
    • SHREK.pl
  • Sprzęt: TT720, iPhone
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #673 dnia: Listopad 24, 2008, 13:49:29 »
Przeniosłem do tematu związanego z ROM Manilla

http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=114711.msg826117#msg826117
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2008, 14:18:36 wysłana przez Shrek.pl »
TT Go720 + WE & CE 8.50 <<>> iPhone 3Gs 16GB + TT 1.4.1 W&CE8.50

*

Offline oszolom6

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Welcome to TEXAS
  • Sprzęt: Omnia 16GB, E90, E51
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #674 dnia: Listopad 25, 2008, 14:29:00 »
Mam pytanie do wszystkich co oddawali omnie do serwisu na naprawe gwarancyjną mianowicie :

Czy żadano od was przedstawienia orginalnego dowodu zakupu czy wystarczy tylko wypelniona poprawnie gwarancja (pieczątka sklepu, nr imei, data zakupu itp)

Kupiłem omnie od odoby która gdzies zapodziala fakture z Plusa na fona, moim dowodem zakupu jest umowa kupna-sprzedarzy z ta osobą. Czy moze to byc potraktowane jako dowód zakupu ??

Podziekowal z góry za odpowiedz.

jak oddawałem do RR Serwis to pan chciał aby karta byla wypałniona przez sprzedawce. Nr IMEI, data zakupu, podpis i pieczatka. Jakos sie to zmiesciło na tej bardzo małej pierwszej stronie tej szajsungowej gwarancji.

Bez tego nie chcial przyjąc + oczywiscie dowód zakupu (paragon ew fv).

*

Offline radek007

  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung SGS I9000 5.5 Dark Knight ROM
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #675 dnia: Listopad 26, 2008, 12:06:24 »
Witam

Dla Posiadaczy angielskiej wersji ROM :

Witryna Samsung mobile U.K udostępniła  aktualizację ROM-u poprzez sieć

http://uk.samsungmobile.com/mobile/SGH-i900

A w naszym SamsungMobile Poland jak zwykle dziura(nawet Ruscy już mają update przez sieć), nie dzieje sie nic ponadto wysyłają rozbieżne informacje na temat wprowadzenia updatu przez witrynę
Np jednemu z użytkowników powiedzieli że będzie to możliwe za około miesiąc .Cytat( Odp: Zbiór oficjalnych ROM'ów dla i900<Dzisiaj dzwoniłem kolejny raz do samsunga i nareszcie sie dowiedziałem ze opcja zassania najnowszego romu z ich stronki będzie dostępna juz za około miesiąc czasu:D no i git:] oczywiście z polskiej stronki w polskiej wersji językowej« Odpowiedz #634 : Listopad 19, 2008, 13:20:50 » )
Mnie osobiście powiedzieli że data nie jest znana.Ponawiam prośbę o wysyłanie maili i skarg do Samsung Mobile Polska Pozdrawiam
R

*

Offline Patrynio84

  • ***
  • 314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia-->Omnia II-->HTC HD2
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #676 dnia: Listopad 26, 2008, 12:40:18 »
A wie c zadzwoniłem po raz kolejny,oto co sie dowiedziałem:

''...planowany start tej witryny jest zapowiedziany na grudzien,nie moge Panu okreslić czy to bedzie poczatek grudnia,środek,czy koniec ale raczej bliżej środka,witryna jest juz w fazie tworzenia i testowania,takie informacje dostałem z centrali głównej i są one wiarygodne...''

pozostaje nam tylko czekać,zaznaczam iz rozmowa z konsultantem była stanowacza,konkretna a on sam odpowiadał bez zawachania,bez jakich kolwiek typowych zachowan mogacych stwierdzic ze kręci:P (troche sie na tym znam:P..sam byłem konsultantem).Czekam..czekamy..czekamy... :O~

*

Offline radek007

  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung SGS I9000 5.5 Dark Knight ROM
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #677 dnia: Listopad 26, 2008, 13:52:13 »
A wie c zadzwoniłem po raz kolejny,oto co sie dowiedziałem:

''...planowany start tej witryny jest zapowiedziany na Grudzień,nie mogę Panu określić czy to będzie początek grudnia,środek,czy koniec ale raczej bliżej środka,witryna jest juz w fazie tworzenia i testowania,takie informacje dostałem z centrali głównej i są one wiarygodne...''

pozostaje nam tylko czekać,zaznaczam iż rozmowa z konsultantem była stanowcza,konkretna a on sam odpowiadał bez zawachania,bez jakich kolwiek typowych zachowań mogących stwierdzić ze kręci:P (trochę sie na tym znam:P..sam byłem konsultantem).Czekam..czekamy..czekamy... :O~

Ok wygląda na to że w końcu się wzięli do roboty ,dla potwierdzenia wyśle im maila jeszcze raz i zobaczymy czy ich odpowiedzi sie pokrywają
Pozdrowienia
R

*

Offline lavo

  • 26
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #678 dnia: Listopad 27, 2008, 12:41:10 »
Za pierwszym razem wszystko poszło ok. Za drugim myślałem, że też. Niestety już nie wstała. Ten sam komputer taki sam przebieg wgrywania ........ :|    Serwis.

*

Offline darcioKR

  • 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: samsung OMNIA i900  M2D03
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #679 dnia: Listopad 27, 2008, 20:19:25 »
Za pierwszym razem wszystko poszło ok. Za drugim myślałem, że też. Niestety już nie wstała. Ten sam komputer taki sam przebieg wgrywania ........ :|    Serwis.

 ja nie wiem jak "wy" to robicie, ja ok 12 razy już zmieniałem rom i nic się nie stało, współczuje  :E
PDA: i900SAHJ1/SAHJ1 TELEFON: i900XXHI4      PLUS GSM -> M2D01 -> SAHJ1 -> SAHJ3 -> M2D03
Compaq AREO 1550 ->HP iPAQ 3950>rx3715 -> iPhone -> iPhone 3g -> OMNIA

*

Offline naughty

  • *
  • 84
  • Omnia w serwisie
  • Sprzęt: i900, Mio A701
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #680 dnia: Listopad 27, 2008, 22:04:17 »
jak mnie rozwalaja takie teksty i kolesie je piszacy
stary zdajesz sobie sprawe z tego ile jest roznych config'ow hard i software i ogolnie roznego badziewia w kompach
juz nie mowie ze Omnie sie roznia same w sobie
a ty piszesz ze jak :wy: to robicie bo tobie sie juz 12 razy udalo
to sie ciesz i nie denerwuj ludzi
ty pewnie zastosowales sie do instrukcji jak i co
ale skoro ci sie udalo to pewnie nawet nie zadales sobie trudu na odpowiedz na pytanie DLACZEGO
Omna wróciła z "serwisu". Nigdy wiecej RR.

*

Offline koart

  • ****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #681 dnia: Listopad 28, 2008, 08:48:18 »
Panowie: lavo, darcioKR i naughty, czy Wy czasem nie pomyliliscie tematu. O wgrywaniu ROM-ów jest osobny temat  :mad:
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

*

Offline lavo

  • 26
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #682 dnia: Listopad 28, 2008, 09:08:32 »
Czy nie macie wrażenia, że omnia jest niedopracowana sprzętowo. Serwis wymienia płyty główne, dlaczego? Żeby usmażyć jakiś element trzeba puścić przez niego spory prąd. Czy wgrywanie romu może mieć tu aż takie znaczenie.
Może to nie jest trafne porównanie, ale czy udało się komuś uwalić pc-ta wgrywając mu windoze??

*

Offline yaro97

  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Omnia DXHL1
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #683 dnia: Listopad 28, 2008, 09:49:05 »
Witam,
mam najnowszy polski sof J3, wszystko śmigało bardzo dobrze, lepiej od poprzednich . Mam go wgranego odkąd wyszedł i nie było problemów do przedwczoraj,
zaczęła mi się bardzo szybko rozładowywać bateria 24h i po baterii, prawie nie używając telefonu. Nic nie zmieniałem w telefonie,wszystkie ustawienia pozostały takie same,  miał ktoś taki problem? :(

*

Offline koart

  • ****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #684 dnia: Listopad 28, 2008, 12:07:16 »
Witam,
mam najnowszy polski sof J3, wszystko śmigało bardzo dobrze, lepiej od poprzednich . Mam go wgranego odkąd wyszedł i nie było problemów do przedwczoraj,
zaczęła mi się bardzo szybko rozładowywać bateria 24h i po baterii, prawie nie używając telefonu. Nic nie zmieniałem w telefonie,wszystkie ustawienia pozostały takie same,  miał ktoś taki problem? :(

robiles SR?.. moze jakis proces Ci w tle chodzi.. ja na wszelki wypadek przed kolejnym ladowaniem staram sie calkiem rozladowac baterie lub przynajmniej wylaczam tel.
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

*

Offline koox

  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGH i900 sahaj3
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #685 dnia: Listopad 28, 2008, 12:53:58 »
To że wymieniają płytę nie jest spowodowane tym ze się spaliła tylko jest taniej wymienić płytę niż dochodzić  co zawaliło i naprawiać tylko to coś tym bardziej ze ludzie bojąc się że gwarancja nie zostanie uznana podają bzdury a nie prawdę :). Chodzi tu o czas poświęcony dla specjalistów na diagnozę następnie na naprawę itp wymiana płyty mimo że jest to najważniejszy element w telefonie jest mało pracochłonna i robi to zwykły pracownik po przeszkoleniu nie trzeba się w nic bawić wymieniamy i następny. To jest tzw zarządzanie przez koszta
lepiej wydać na element dajmy 100 pln niż na kilka godzin pracownika 60 pln bo przez ten czas pracownik zarobi kolejne 500 pln np.

czy ktoś wgrał już coś nowszego nić sahaj3 ? ja myślę, że warto poczekać teraz do czasu aż samsung udostepni aktualizację on-line
nie czytaj

*

Offline yaro97

  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Omnia DXHL1
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #686 dnia: Listopad 28, 2008, 22:49:25 »
Witam,
mam najnowszy polski sof J3, wszystko śmigało bardzo dobrze, lepiej od poprzednich . Mam go wgranego odkąd wyszedł i nie było problemów do przedwczoraj,
zaczęła mi się bardzo szybko rozładowywać bateria 24h i po baterii, prawie nie używając telefonu. Nic nie zmieniałem w telefonie,wszystkie ustawienia pozostały takie same,  miał ktoś taki problem? :(

robiles SR?.. moze jakis proces Ci w tle chodzi.. ja na wszelki wypadek przed kolejnym ladowaniem staram sie calkiem rozladowac baterie lub przynajmniej wylaczam tel.

Robiłem Soft reset, wyjmowałem baterię nic nie pomaga,
chyba zgodzę się że omnia jest niedopracowana przynajmniej nasze polskie softy.

*

Offline koox

  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGH i900 sahaj3
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #687 dnia: Listopad 28, 2008, 23:05:16 »
a zweryfikuj czy instalowałeś cos ostatnio co mogło to spowodować
nie czytaj

*

Offline gucio9377

  • 27
  • Sprzęt: Omnia 8GB
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #688 dnia: Listopad 29, 2008, 09:23:23 »
czy mógłby ktoś mi zapodać linka do romu z manila i obsługa flasha(najnowszego)?
SAHJ3

*

Offline ssn

  • **
  • 248
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS2 (4.1.2 XEO)
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #689 dnia: Listopad 29, 2008, 09:36:01 »
Czy nie macie wrażenia, że omnia jest niedopracowana sprzętowo. Serwis wymienia płyty główne, dlaczego? Żeby usmażyć jakiś element trzeba puścić przez niego spory prąd. Czy wgrywanie romu może mieć tu aż takie znaczenie.
Może to nie jest trafne porównanie, ale czy udało się komuś uwalić pc-ta wgrywając mu windoze??

Bardziej bym porownal to do zmiany biosu w komputerze...
Wgrywanie 'windozy' to hard reset...