Dyskusja na temat ROM'ów

  • 2610 Odpowiedzi
  • 411419 Wyświetleń

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline Rynkov

  • **
  • 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #300 dnia: Październik 12, 2008, 16:22:12 »
Kurcze czlowiek sobie przez weekend odpuscil forum a tu takie nowinki:]Nareszcie NOWY rom , z gory dziekuje osobom ,ktore go udostepniaja.Wlasnie sciagam i zamierzam instalowac:]Wrazenia opisze jak juz wszystko bedzie smigac:]

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #301 dnia: Październik 12, 2008, 16:56:15 »
sprawdzę z przyjemnością
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2008, 16:59:41 wysłana przez twartki »

*

Offline ilammd

  • *
  • 61
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #302 dnia: Październik 12, 2008, 17:44:10 »
Wie ktoś dlaczego Samsung jak narazie udostępnił oficjalnie możliwość aktualizacji rom'ów tylko do Francji, Włoch, Singapuru, Malezii i Filipin? Kiedy Polska może dołączyć do tej grupy?
ROM: WWE 1.66 - to już przeszłość :P
Radio: 2.15.50.14
Android: MIUI 2.3.5 NAND  [ wcześniej : MIUI stock (jan-willem3) NAND : prj Clean Desire v0.2 NAND : HyperDroidSense v.1.1 : motoman234 EVO Carbon Remix v0.6

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #303 dnia: Październik 12, 2008, 18:13:21 »
Hej ludzie.

Próbowałem wrzucić nowego rom'a do mojej Omni ale mam problem. Zainstalowałem sterowniki do modemu ale jak podłączam telefon to system mi go nie wykrywa i w loaderze nie podświetla się przycisk start. Miał ktoś podobny problem ? Dodam że to nie jest czysty XP tylko MX7... może to jest przyczyną?

Inne pytanie... Probował ktoś to robić z poziomu Visty?? Na stronie http://www.samsungmobile.com/promotion/omnia/sg/sub02_xp.jsp mamy coś takiego :

Cytuj
PC Requirements : Microsoft® Windows® 2000, Windows XP, or Windows Vista™

Czyli teoretycznie powinno śmigać pod vistą... Chodzi o sterowniki do modemu ale później z tej strony można tez pobrać loader tyle że inny niż nas interesują. Pytanie tylko czym on się rożni od naszego ...
tak, ja próbowałem z Visty i nic z tego, ten instalator nie widzi Omni... :(
a czy ktoś próbował z Windowsa 2000?
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2008, 19:53:53 wysłana przez szymski.lee »

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #304 dnia: Październik 12, 2008, 18:27:47 »
A ja mam takie inne pytanie po instalacji tego nowego ROM'a za kazdym razem jak pisze czy dotykam jakis ikonek wlancza mi sie wibra, gdzie to wylaczyc, przeszukalem wszystko i nie znalazlem  :(

*

Offline Dwight

  • 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • 3city
  • Sprzęt: Samsung Omnia i900, SE P1i, Asus A636N
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #305 dnia: Październik 12, 2008, 18:30:44 »
Moja OMNIA po flashowaniu z wersji SAHH2 na SAHJ1 - UMARŁA !!


Wszystko zrobiłem jak należy (robiłem flash w Omni po raz 3!). I na tym samym PC co poprzednio.
Wszytko sprawdziłem 5 razy, bateria na 100%, odpaliłem START i czekałem, robiło się i nagle telefon zgasnął, czekałem jeszcze około 10 godzin i klapa.

Czarny ekran, ani HR, ani soft reset ani żadne próby (wyjmowanie baterii, reset, itd ) nie dają efektu ......

CO ZROBIĆ ???? Oczywiście mam gwarancję, kupiłem w Polsce, może ktoś ma jakiś pomysł ????

LES

Czy nie sciagales ROMU z pierwszego podanego linku?
Ja mialem kilkanascie razy sytuacje gdzie ROM zostal zassany czesciowo. Raz bylo to 4MB, raz 17MB, 40MB. Plik byl widoczny jak standardowy plik po kompresji. Moze miales niekompletny ROM i instalacja zatrzymala sie w pewnym momencie?
Obawiam sie, ze bez wizyty w serwisie niewiele wskurasz.
Mimo wszystko zycze powodzenia.

PS.
PNA, dzieki za alternatywny link.
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2008, 18:34:06 wysłana przez Dwight »
Pozdrawiam

Dwight

*

Offline bickid

  • 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i900
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #306 dnia: Październik 12, 2008, 18:43:55 »
A ja mam takie inne pytanie po instalacji tego nowego ROM'a za kazdym razem jak pisze czy dotykam jakis ikonek wlancza mi sie wibra, gdzie to wylaczyc, przeszukalem wszystko i nie znalazlem  :(

Ustawienia--Wibracja--Wyłącz wibracje ekranu dotykowego

i po sprawie

*

Offline Xanth

  • **
  • 159
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Tab
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #307 dnia: Październik 12, 2008, 18:45:17 »
A ja mam takie inne pytanie po instalacji tego nowego ROM'a za kazdym razem jak pisze czy dotykam jakis ikonek wlancza mi sie wibra, gdzie to wylaczyc, przeszukalem wszystko i nie znalazlem  :(
Tam gdzie w starym ROMie, czyli Ustawienia/Osobiste/Wibracja/Wylacz wibracje dla ekranu...

X.

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #308 dnia: Październik 12, 2008, 18:50:13 »
Dziekuje :D kurcze najciemniej pod latarnia jak zwykle jest... bylem tam a nie widzialem :D dziekuje raz jeszcze

*

Offline cRet

  • *
  • 81
  • Omnia 8GB HTC HD2
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #309 dnia: Październik 12, 2008, 18:54:54 »
Moja OMNIA po flashowaniu z wersji SAHH2 na SAHJ1 - UMARŁA !!


Wszystko zrobiłem jak należy (robiłem flash w Omni po raz 3!). I na tym samym PC co poprzednio.
Wszytko sprawdziłem 5 razy, bateria na 100%, odpaliłem START i czekałem, robiło się i nagle telefon zgasnął, czekałem jeszcze około 10 godzin i klapa.

Czarny ekran, ani HR, ani soft reset ani żadne próby (wyjmowanie baterii, reset, itd ) nie dają efektu ......

CO ZROBIĆ ???? Oczywiście mam gwarancję, kupiłem w Polsce, może ktoś ma jakiś pomysł ????

LES

Czy nie sciagales ROMU z pierwszego podanego linku?
Ja mialem kilkanascie razy sytuacje gdzie ROM zostal zassany czesciowo. Raz bylo to 4MB, raz 17MB, 40MB. Plik byl widoczny jak standardowy plik po kompresji. Moze miales niekompletny ROM i instalacja zatrzymala sie w pewnym momencie?
Obawiam sie, ze bez wizyty w serwisie niewiele wskurasz.
Mimo wszystko zycze powodzenia.

PS.
PNA, dzieki za alternatywny link.
Jakby nieściągnoł całego pliku to by mu nierozpakowało , tak więc ten trop odpada
A swoją drogą ciekawe czemu zrywało połączenie tylko tobie ??

*

Offline Robaq

  • 12
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #310 dnia: Październik 12, 2008, 19:19:53 »
Mam pytanko do osób które już zmieni ROM na SAHJ1.
Podczas zmiany softu w Omni wyświetlony był pasek postępu (zielony), doszedł do końca.
W kompie pojawił się komunikat o odłączeniu Omni od USB. Nie zrobiłem tego od razu, i zaczęły się pojawiać komunikaty z błędami najprawdopodobniej połączenia. W Omni pojawił się pasek postępu (ale stał w miejscu na 1%). Odłączyłem Omnie od kompa, nie reagowała na żaden przycisk aby ją wyłączyć musiałem wyjąć baterię. Włożyłem kartę SIM i kartę pamięci i odpaliła. Przed załadowaniem systemu pojawia się ikonka telefonu ze znaczkiem ! w trójkącie po czym znikła i załadował się system.
Omnia działa dobrze ale czy to było normalne z tym brakiem reakcji i koniecznością wyjmowania baterii
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2008, 19:21:46 wysłana przez Robaq »
OMNIA 8GB

*

Offline yaro97

  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Omnia DXHL1
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #311 dnia: Październik 12, 2008, 19:53:23 »
Dodam że to nie jest czysty XP tylko MX7... może to jest przyczyną?

Mam ten sam system i u mnie poszło bez problemów
Restartowałeś PC po instalacji sterowników do modemu?

Witam,
ja też próbowałem zainstalować ten nowy rom ale mi też się  nie udaje tego zrobić, mam Vistę i nie podswietla mi się start. Ściągłem też inną wersję  ale też nic, może ktoś pomóc , wyjaśnić jak to zrobić? Męczę się już kilka godzin i nic.

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #312 dnia: Październik 12, 2008, 19:56:29 »
Dodam że to nie jest czysty XP tylko MX7... może to jest przyczyną?

Mam ten sam system i u mnie poszło bez problemów
Restartowałeś PC po instalacji sterowników do modemu?

Witam,
ja też próbowałem zainstalować ten nowy rom ale mi też się  nie udaje tego zrobić, mam Vistę i nie podswietla mi się start. Ściągłem też inną wersję  ale też nic, może ktoś pomóc , wyjaśnić jak to zrobić? Męczę się już kilka godzin i nic.
ja też nie mogę tego na Viście odpalić, wielka szkoda...  :mad:

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #313 dnia: Październik 12, 2008, 20:05:30 »
Witam,

Myślałem o pojechaniu do serwisu żeby mi wgrali najnowszy rom a tu nagle widzę że jest najnowszy na forum (mialem SAHH5) i nie miałem w nim np. blokowania klawiszy odłożoną słuchawką ale ja nie o tym.
Ściągnąłem plik, zainstalowałem driver modemu, wszystko robione w środowisko WinXP, hard reset przed instalacja i pełna bateria (chociaż u mnie nigdy nie było 100% tylko 90% - chociaż bym lądował parę dni ;) -  co wiem dzięki programikowi do bateryjek i trochę wnerwia mnie to że nie ma napisane ile procent jest baterii - w WM5 tak było a tu się chyba cofnęli :( )
Uruchomiłem program do upgrade i po dłuższej chwili przycisk start był aktywny wiec zacząłem zabawę.
Trwało to może z 10 min i zakończyło się informacja - PDA Finished! - logo omni na PDA i w lewym dolnym rogu jakby 1% zielonego paska jakiegoś postępu. Odczekałem trochę czasu po czym odłączyłem PDA i chciałem włączyć z powrotem. Niestety nic nie dawało rady. Świeci się tylko na włączniku czerwona dioda, telefon się nagrzewa nigdzie nie podłączony, cieplejszy jest jak się podłączy ładowarkę :( Obecnie mam wyjętą baterię i Omnia czeka na jutrzejszy dzień i wizytę w CC-Serwis - ciekawe co powiedzą i ile to może kosztować :( ??


Dzięki za pomoc, ale gdzie jest przycisk "Verify Device"?

LES

Co do "podnoszenia" zbrickowanie Omni to kolega przeczytał na jakimś innym forum i podzielił się tą wiedzą tutaj.
Podejrzewam że update Omni wcześniej wyglądały inaczej niż teraz i miały przycisk "Verify device" a teraz ten przycisk nazywa się "START".
Wystarczy że podłączysz włączoną komórkę pod USB, odpalisz plik z aktualizacją, odpalisz Win-Control, odnajdziesz w Win-Control zakładkę Software-Tweaks i trzymając lupę najedziesz na przycisk START w programie Samsunga. Potem w Win-Control odnajdujemy przycisk Enable i w naszym programie do Omni przycisk START jest aktywny.
Naciskamy START i trzymamy kciuki.
Niestety u mnie nie połączył się z telefonem:
-------------------------------------------------------------------------------------
PDA 1 starts downloading...
Don't plug it out until the label becomes blue!!!
-------------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------------
Step 1. Eboot image Downloading
Downloading EBOOT...
Eboot : Write to SDRAM FAIL!!!
1-1. Download Eboot DL_MSG_READ_ERROR
Download failed!!

i koniec :( :(
Tak jak pisałem wcześniej jutro jadę do serwisu i się zobaczy.

Pozdro !
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2008, 23:29:36 wysłana przez AnSabaNur »

*

Offline turzol

  • **
  • 149
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #314 dnia: Październik 12, 2008, 20:41:10 »
Do użytkowników Visty - uzywacie driverów do modemu dla Visty? Może tutaj tkwi problem?

http://fus.samsungmobile.com/omnia/SamsungModem_vista.zip
i900DXIA2 by Taril

*

Offline MariuszNM

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Newton ->  Psion Series3 -> Psion Series 5 -> Zaurus -> Simpad -> Mio P550 -> Mio A701 -> SGH I900 Omnia
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #315 dnia: Październik 12, 2008, 21:19:58 »
To nie jest tylko problem driver'ów, program do flashowania w pierwszej fazie ładuje obraz romu do pamięci ram i jeżeli updater jest przygotowany pod XP to wtedy korzysta z ActiveSync a w wersji na Viste współpracuje z  Windows Mobile Device Center.

*

Offline yaro97

  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Omnia DXHL1
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #316 dnia: Październik 12, 2008, 21:43:44 »
Zainstalowałem sterownik do Visty ale nie pomogło , chyba się poddam.
Napisane: Październik 12, 2008, 21:42:13
Zainstalowałem sterownik do Visty ale nie pomogło , chyba się poddam.
Napisane: Październik 12, 2008, 21:43:22
Zainstalowałem sterownik do Visty ale nie pomogło , chyba się poddam.

*

Offline Matczak

  • 35
  • Sprzęt: I900 OMNIA, n73
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #317 dnia: Październik 12, 2008, 22:28:25 »
Witam serdecznie , ja równieżposiadam viste i też klapa . Więc wziąłem telefon kabel sterowniki i rom i do kumpla na xp . odpaliłem , i wszystko poszło wzorowo nowy rom wszystko smiga bez najmniejszych problemów :)

*

Offline Robaq

  • 12
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #318 dnia: Październik 12, 2008, 22:31:59 »
Witam serdecznie , ja równieżposiadam viste i też klapa . Więc wziąłem telefon kabel sterowniki i rom i do kumpla na xp . odpaliłem , i wszystko poszło wzorowo nowy rom wszystko smiga bez najmniejszych problemów :)


Czy musiałeś wyciągać baterię żeby ją odpalić i co Ci się pojawia zaraz po włączeniu przez jedną dwie sekundy
OMNIA 8GB

*

Offline MariuszNM

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Newton ->  Psion Series3 -> Psion Series 5 -> Zaurus -> Simpad -> Mio P550 -> Mio A701 -> SGH I900 Omnia
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #319 dnia: Październik 12, 2008, 22:41:59 »
Mam pytanko do osób które już zmieni ROM na SAHJ1.
Podczas zmiany softu w Omni wyświetlony był pasek postępu (zielony), doszedł do końca.
W kompie pojawił się komunikat o odłączeniu Omni od USB. Nie zrobiłem tego od razu, i zaczęły się pojawiać komunikaty z błędami najprawdopodobniej połączenia. W Omni pojawił się pasek postępu (ale stał w miejscu na 1%). Odłączyłem Omnie od kompa, nie reagowała na żaden przycisk aby ją wyłączyć musiałem wyjąć baterię. Włożyłem kartę SIM i kartę pamięci i odpaliła. Przed załadowaniem systemu pojawia się ikonka telefonu ze znaczkiem ! w trójkącie po czym znikła i załadował się system.
Omnia działa dobrze ale czy to było normalne z tym brakiem reakcji i koniecznością wyjmowania baterii

U mnie takich objawów nie było - po aktualizacji omnia się sama zrestartowała i uruchomił się WM - bez jakichkolwiek znaczków.

*

Offline lt54321

  • 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia i900, N95
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #320 dnia: Październik 12, 2008, 22:53:18 »
Witam,

Myślałem o pojechaniu do serwisu żeby mi wgrali najnowszy rom a tu nagle widzę że jest najnowszy na forum (mialem SAHH5) i nie miałem w nim np. blokowania klawiszy odłożoną słuchawką ale ja nie o tym.
Ściągnąłem plik, zainstalowałem driver modemu, wszystko robione w środowisko WinXP, hard reset przed instalacja i pełna bateria (chociaż u mnie nigdy nie było 100% tylko 90% - chociaż bym lądował parę dni ;) -  co wiem dzięki programikowi do bateryjek i trochę wnerwia mnie to że nie ma napisane ile procent jest baterii - w WM5 tak było a tu się chyba cofnęli :( )
Uruchomiłem program do upgrade i po dłuższej chwili przycisk start był aktywny wiec zacząłem zabawę.
Trwało to może z 10 min i zakończyło się informacja - PDA Finished! - logo omni na PDA i w lewym dolnym rogu jakby 1% zielonego paska jakiegoś postępu. Odczekałem trochę czasu po czym odłączyłem PDA i chciałem włączyć z powrotem. Niestety nic nie dawało rady. Świeci się tylko na włączniku czerwona dioda, telefon się nagrzewa nigdzie nie podłączony, cieplejszy jest jak się podłączy ładowarkę :( Obecnie mam wyjętą baterię i Omnia czeka na jutrzejszy dzień i wizytę w CC-Serwis - ciekawe co powiedzą i ile to może kosztować :( ??

Cytuj

Dzięki za pomoc, ale gdzie jest przycisk "Verify Device"?

LES

Co do "podnoszenia" zbrickowanie Omni to kolega przeczytał na jakimś innym forum i podzielił się tą wiedzą tutaj.
Podejrzewam że update Omni wcześniej wyglądały inaczej niż teraz i miały przycisk "Verity device" a teraz ten przycisk nazywa się "START".
Wystarczy że podłączysz włączoną komórkę pod USB, odpalisz plik z aktualizacją, odpalisz Win-Control, odnajdziesz w Win-Control zakładkę Software-Tweaks i trzymając lupę najedziesz na przycisk START w programie Samsunga. Potem w Win-Control odnajdujemy przycisk Enable i w naszym programie do Omni przycisk START jest aktywny.
Naciskamy START i trzymamy kciuki.
Niestety u mnie nie połączył się z telefonem:
-------------------------------------------------------------------------------------
PDA 1 starts downloading...
Don't plug it out until the label becomes blue!!!
-------------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------------
Step 1. Eboot image Downloading
Downloading EBOOT...
Eboot : Write to SDRAM FAIL!!!
1-1. Download Eboot DL_MSG_READ_ERROR
Download failed!!

i koniec :( :(
Tak jak pisałem wcześniej jutro jadę do serwisu i się zobaczy.

Pozdro !


Ja też jutro wybieram się do serwisu, daj znać co Ci powiedzieli, no i co z ewentualnym kosztem, mi się wydaje że powinni to naprawić na gwarancji, ale zobaczymy.

LES

*

Offline RS4

  • 49
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #321 dnia: Październik 12, 2008, 23:47:32 »


Inne pytanie... Probował ktoś to robić z poziomu Visty?? Na stronie http://www.samsungmobile.com/promotion/omnia/sg/sub02_xp.jsp mamy coś takiego :


tak, ja próbowałem z Visty i nic z tego, ten instalator nie widzi Omni... :(
a czy ktoś próbował z Windowsa 2000?

Jeśli wejdziesz na tą stronę z linka co podajesz to wejdź w zakładkę obok Upgrade instruction  ->> viev in detail tam jest napisane że windows Vista "not supported" popełnili błąd tutaj "- PC Requirements : Microsoft® Windows® 2000, Windows XP, or Windows Vista™" nie powinno być Visty

UPGRADE NIE DZIAŁA POD VISTĄ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tu macie całą instrukcję jak to zrobić z obrazkami !!!!!!!!!!!!!!

http://www.samsungmobile.com/promotion/omnia/sg/howto.jsp

RS4
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2008, 23:55:06 wysłana przez RS4 »

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #322 dnia: Październik 13, 2008, 00:15:14 »
Mam pytanie do osób które zmieniły na najnowszy ROM
W swojej omni (PlusGSM) mam ROM SAHH6, bateria wytrzymuje mi 2-3 dni przy normalnej eksploatacji. Czy po upgradzie do SAHJ1 czas ten wydłuży się na tyle że warto ryzykować uwalenie telefonu podczas flashowania, czy dać sobie spokój? Jakie ją jeszcze zmiany w porównaniu do SAHH6?

*

Offline Bio

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #323 dnia: Październik 13, 2008, 05:35:55 »
wy macie pecha z tym uwalaniem omni... nie wiem, może po prostu nie umiałem jej uwalić, ale flashowałem ją bez driverów modemu i poszło... moduł telefonu nie chciał działać, ale system latał... nawet z nudów parę razy sobie tak zapuściłem... ktoś podlinkował drivery i już sobie jeszcze raz puściłem flashera i poszło...

*

Offline Jarooozg

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #324 dnia: Październik 13, 2008, 05:51:09 »
katmai --> ROM dostępny jest o przedwczoraj, ja np. wgrałem go wczoraj... Skąd mam(y) wiedzieć ile... Trzeba poczekać parę dni.... Jednak ja już widzę różnicę... Cały dzień katowania (upgrade firmware'u) kilka instalek itd. i bateria dziś rano 70%. Na SAHH6 nie dotrwała by do wieczora.
Samsung OMNIA z Plusa
PDA: i900SAIC1/SAIC3
TEL: i900XXIB2

*

Offline turzol

  • **
  • 149
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #325 dnia: Październik 13, 2008, 07:36:26 »
katmai --> ROM dostępny jest o przedwczoraj, ja np. wgrałem go wczoraj... Skąd mam(y) wiedzieć ile... Trzeba poczekać parę dni.... Jednak ja już widzę różnicę... Cały dzień katowania (upgrade firmware'u) kilka instalek itd. i bateria dziś rano 70%. Na SAHH6 nie dotrwała by do wieczora.

To że poprawili zarządzanie energią to jest niezaprzeczalny fakt - ja od wczoraj rana (bateria naładowana 100%), wykonałem kilka rozmów telefonicznych,obejrzałem jednen film w TCPMP, słuchanie radia ok 30min, wysłanie kilku plików via BT, kilkanaście pstrykniętych fotek, sesja 3G+ ok 10minut, giercowanie w Bubbles ok 1,5h, dzisiaj rano mam 60% co uważam jak na razie za wynik rewelacyjny.
Mam wrażenie jednak, że nie telefon nie chodzi tak płynnie jak na sofcie i900DXHI3. Tam przewijanie listą programów było płynniejsze, samo tapnięcie menu start wywoływało je błyskawicznie, w polskim romie trwa to dłużej.
Z innych obserwacji - moduł GSM pracuje lepiej, łapie większy zasięg u mnie w mieszkaniu, jakość rozmów tel. jest słyszalnie lepsza.
i900DXIA2 by Taril

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #326 dnia: Październik 13, 2008, 11:20:24 »
Witam,

Telefonik oddany do naprawy do CCS w Wawie.

Zobaczymy jak to będzie wyglądać.
Człowiek przyjmujący telefon zapytał co się dzieje wiec powiedziałem że chciałem uaktualnić ROM i się już nie uruchomił.
Jako opis usterki mam wpisane - nie włącza się.

Jak będę wiedział coś więcej to dam tu znać !

I trzymać za mnie kciuki ;) !

Pozdrawiam.

*

Offline Rynkov

  • **
  • 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #327 dnia: Październik 13, 2008, 12:09:47 »
Kurcze czlowiek sobie przez weekend odpuscil forum a tu takie nowinki:]Nareszcie NOWY rom , z gory dziekuje osobom ,ktore go udostepniaja.Wlasnie sciagam i zamierzam instalowac:]Wrazenia opisze jak juz wszystko bedzie smigac:]

Final jest taki,ze telefon oddalem do serwisu  :mad: Sytuacja identyczna jak uAnSabaNur . Ehh szkoda,ze tak sie to skonczylo bo teraz bede bez mojego ppc jakies 10 dni bo u mnie odsylaja telefon do wwa :(

*

Offline MaŁy_RaDeK

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
    • Forum Avensis
  • Sprzęt: SGS2 ICS
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #328 dnia: Październik 13, 2008, 12:37:12 »
Właśnie zrobiłem update ROM...  :ok:  Wygląda, że wszystko jest OK   B)
Zrobiłem foty wszystkich etapów, ale ze względu na ograniczenia załączników wklejam tylko cztery...
Na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że chodzi jakby troszkę szybciej.
Po resecie mam trochę ponad 60 MB wolnej pamięci a wcześniej było 59 MB.
Pobawię się i dam znać czy wszystko jest do końca jak trzeba...

*

Offline Rynkov

  • **
  • 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #329 dnia: Październik 13, 2008, 13:09:51 »
Tak z czystej ciekawosci zapytam czy moj UPDATE przebiegl dobrze? Bo w sumie myslalem ze jest cos nie tak a teraz widze ze chyba mi sie udalo:|Niestety po tym bledzie na koncie stwierdzilem,ze jest cos nie tak bo nie bylo czegos w stylu "SUKCES" i podszedłem do tego jeszcze raz ,usmiercajac moja OMNIE:(

PDA Device Found!
-------------------------------------------------------------------------------------
PDA Device ready to download!
Please Press Start Button if You want to download image now...
-------------------------------------------------------------------------------------
PDA 1 starts downloading...
Don't plug it out until the label becomes blue!!!
-------------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------------
Step 1. Eboot image Downloading
Downloading EBOOT...
EBOOT image downloaded.
PDA Reboot to download Eboot twice!!!
-------------------------------------------------------------------------------------
PDA mihee 1!
PDA Device Found!
-------------------------------------------------------------------------------------
PDA Device ready to download!
-------------------------------------------------------------------------------------
PDA 1 starts downloading...
Don't plug it out until the label becomes blue!!!
-------------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------------
Step 1. Eboot image Downloading
Downloading EBOOT...
EBOOT image downloaded.
Step 2. PDA image Downloading
Downloading PDA region #1(DISKIMAGE)...
PDA Image Length : 120083607
PDA image downloaded.
Step 3. Customer image Downloading
Downloading CSC...
GetSize : 2959360
CSC finished.
Step 4. Phone image Downloading
Downloading PHONE...
Switch USB to Phone Success...
Error! PhoneUSB Detect Failed
 Port Create retry (25)
  Port Create retry (24)
  Port Create retry (23)
  Port Create retry (22)
  Port Create retry (21)
  Port Create retry (20)
  Port Create retry (19)
  Port Create retry (18)
  Port Create retry (17)
  Port Create retry (16)
  Port Create retry (15)
  Port Create retry (14)
  Port Create retry (13)
  Port Create retry (12)
  Port Create retry (11)
  Port Create retry (10)
  Port Create retry (9)
  Port Create retry (8)
  Port Create retry (7)
  Port Create retry (6)
  Port Create retry (5)
  Port Create retry (4)
  Port Create retry (3)
  Port Create retry (2)
  Port Create retry (1)
  Port Create retry (0)
 Download failed!!