Dyskusja na temat ROM'ów

  • 2610 Odpowiedzi
  • 411362 Wyświetleń

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline Robaq

  • 12
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #240 dnia: Październik 11, 2008, 18:51:19 »
Ja mam kolejne pytanie co by Omni nie uwalić.

Mam Viste wiec na kompie Upgrade odpada.

W laptopie ma XP, ale jest już stary nie ma USB 2.0 czy to nie będzie problem?

I jeszcze jedno pytanie jak zgrać kontakty bo niestety nie mam outlook'a, i nie synchronizuje mi się z pocztą, korzystam z poczty w Viście.
Poprzednio kontakty przesłałem przez bluetooth z E50 za jednym razem całe 250.  E50 sprzedana i jak to teraz zrobić?
OMNIA 8GB

*

Offline MariuszNM

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Newton ->  Psion Series3 -> Psion Series 5 -> Zaurus -> Simpad -> Mio P550 -> Mio A701 -> SGH I900 Omnia
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #241 dnia: Październik 11, 2008, 18:56:10 »
Co do USB to nie mam pojęcia czy to ma znaczenie. Odnośnie kontaktów to najlepiej sobie zrobić kopie za pomocą PimBackup lub Spb Backup. - Polecam ten drugi - bo przywraca całą konfigurację.

*

Offline cRet

  • *
  • 81
  • Omnia 8GB HTC HD2
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #242 dnia: Październik 11, 2008, 19:26:00 »
Supper wielki plusik dla panow wlasnie wgralem i wszystko oki doki :ok: :D

Wersja:
PDA: i900SAHJ1/SAHJ1
Telefon: i900XXHI4

Ustawienia poprzedniej wersji z Plusa mi zniknely.
To oznacza ze rom jest czysty bez badziewstwa PLUSGSM
Dodatki:
Automatycznie wyrywanie operatora sieci(kart GSM) co w wersji SAHG5 nie bylo
Dodatkowo nie bylo Google maps i ShoZu teraz juz jest w tej wersji.
Jak na pierwszy widok ROM lazi szybko i plynnie.

Ciesze się że mogłem pomóc
PZDR :ok:

*

Offline Palka

  • **
  • 114
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #243 dnia: Październik 11, 2008, 20:10:12 »
Widze ze ledwo mnie nie bylo pare godzin a tu takie rewelacje, Dziekuje bardzo za rom, nie wiem czy masz staly odstep do tego servera i czy na nim pojawiaja sie regularnie romy czy to byl wyjatek.
Secany z modaco cos chyba sie na polakow obrazil i nic nie udostepnia.
ja ledwo sie przezucilem z DXHI1 na HI3 a teraz na SAHI4, niedlugo bede upgradowal w kazdy weekend :)

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #244 dnia: Październik 11, 2008, 20:11:43 »
a czy oprocz kontaktow cos jeszcze jest usuwane? smsy, ustawienia poczty, zainstalowane programy itp...?

*

Offline MariuszNM

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Newton ->  Psion Series3 -> Psion Series 5 -> Zaurus -> Simpad -> Mio P550 -> Mio A701 -> SGH I900 Omnia
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #245 dnia: Październik 11, 2008, 20:18:45 »
Jest kasowane wszystko w pamięci podstawowej - urządzenie po instalacji jest jak po HR, dlatego niezbędny jest wcześniejszy backup. 

*

Offline Palka

  • **
  • 114
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #246 dnia: Październik 11, 2008, 20:21:09 »
a czy oprocz kontaktow cos jeszcze jest usuwane? smsy, ustawienia poczty, zainstalowane programy itp...?

nie do konca jak po HD, po HD znika tez wszystko tez z karty, wiem bo robilem. najlepiej zrobic backup wszystkiego mozna uzyc programu PIMbackup.

*

Offline andrewdajdo

  • *
  • 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SAMSUNG i9000 Galaxy S
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #247 dnia: Październik 11, 2008, 20:47:35 »
Wreszcie Omnia dostała skrzydeł! Po aktualizacji z SAHH6 wszystko działa płynnie i szybko, a obsługa kciukiem jest jeszcze przyjemniejsza. Mam też nadzieje, że bateria będzie dłużej trzymać niż 24 godziny. Jeśli masz starszy soft to się nie zastanawiaj, nie pożałujesz. Soft bez żadnych śmieci PLUSA i automatycznie pobiera ustawienia z karty sim.
<<== Android 2.1==>>

*

Offline marjas

  • 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samsung i900
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #248 dnia: Październik 11, 2008, 20:55:17 »
Witam
ja mam tylko pytanie do tych co już aktualizowali soft czy:
- trzeba wyjąć kartę pamięci i kartę sim podczas aktualizacji softu?

*

Offline andrewdajdo

  • *
  • 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SAMSUNG i9000 Galaxy S
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #249 dnia: Październik 11, 2008, 21:07:29 »
Ja wyjąłem, ale nie wiem czy trzeba było. Pierwsze uruchomienie Windowsa po aktualizacji trochę dłużej trwa, dlatego nie denerwujcie się tylko poczekajcie chwile, aż uruchomi się konfigurator początkowy.
<<== Android 2.1==>>

*

Offline Xanth

  • **
  • 159
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Tab
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #250 dnia: Październik 11, 2008, 21:11:33 »
Ja nie wyjmowalem. Zawartosc Mojej Pamieci i Karty pamieci pozostala nienaruszona.

X.

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #251 dnia: Październik 11, 2008, 22:21:20 »
Witam
ja mam tylko pytanie do tych co już aktualizowali soft czy:
- trzeba wyjąć kartę pamięci i kartę sim podczas aktualizacji softu?

Nie jest to konieczne, ale zeby byc pewnym ze sie cos przez pomylke nie wykasuje to doradzam karte pamieci wyjac.
Ale nie jest to konieczne powtarzam. :ok:

*

Offline marjas

  • 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samsung i900
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #252 dnia: Październik 11, 2008, 22:26:31 »
Oki dzięki za info  :ok:

*

Offline bickid

  • 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i900
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #253 dnia: Październik 11, 2008, 23:13:55 »
Jestem właśnie po zabiegu i.......
Na pewno trzeba zrobić restart kompa i chwilę poczekać po połączeniu tel z kablem. Ja się za pierwszym razem pośpieszyłem i..... miałem błędy przy upgrade (nie wykrywało com ów) :( ale ponowne flashowanie pomogło. Co prawda pierwsze uruchomienie trwa dosyć długo ale warto było się pozbyć orange menu.

Jeżeli chodzi o straty to.....kasiążka tel, smsy. Została zawartość mojej pamięci (fotki, muza) i karta pamięci też nie ruszona.

*

Offline PNA

  • 43
  • Sprzęt: ARTE200 i900SAHJ1 N82
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #254 dnia: Październik 12, 2008, 00:44:17 »
Robiłem już kilka ładnych Omni brandowanych na "czyste" na flashu i900SAHH2,
po czym sprawiłem sobie dla siebie Omnie z wersją ****SAHH6 i nie do końca byłem zadowolony z tej wersji,
chodziła jakoś jakby wolniej, przycinała się, zaniżyłem do wersji które robiłem (SAHH2) i niebo a ziemia, Omnia śmiga pięknie !
Na prawdę starszy soft działa lepiej od HH6 i HH5, nie sądzę że to moja sztuka tak ma, mam jeszcze 3 inne na stanie to trochę potestuję w pracy w ramach "relaksu" :)
Ładuję właśnie do pełna akku i sflashuje z ciekawości na SAHJ1, oczywiście opiszę różnice, postaram się dzisiaj jeszcze...

BTW Od lat zawsze robimy:
1. UPS w PC lub pewny Akku notebook, sterowniki, uruchomiona tylko aplikacja do pracy
2. Akku naładowane 100%
3. SIM karta wyjęta
4. Karta pamięci wyjęta
5. ...się rozpisałem ;)  a i tak czasem się wykrzaczy

DZiękuje za udostępnienie SAHJ1 :)

Dla tych co mają problem ze ściąganiem podaję nowy link do ROMu:    i900SAHJ1

Najpierw zainstalować sterowniki modemu do Omni !!!

Sterownik modemu Samsung Omnia dla XP:    Omnia Modem XP
Napisane: Październik 11, 2008, 22:25:04
EDIT 12.10.2008 00:34
Po zmianie na SAHJ1:
1. Pewne ustawienia zostają niezmienione
- wybór pasma
- motyw
- przypisanie funkcji do klawisza ZAKOŃCZ POŁĄCZENIE (END czy jak kto woli Odłożenie Słuchawki)
2. Szybkość uruchamiania tak jak po zwykłym HR, nie widzę różnicy
3. Poprawione działanie klawiatury ekranowej (nie wciskają się sąsiednie znaki lub 2 znaki na raz)
.... to tyle na tą godzinę, jutro napiszę o jakości połączeń i innych

*

Offline Dwight

  • 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • 3city
  • Sprzęt: Samsung Omnia i900, SE P1i, Asus A636N
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #255 dnia: Październik 12, 2008, 00:55:10 »
Cieszy mnie pojawienie nowego romu, ale z przykroscia stwierdzam ze probowalem kilkanascie razy go sciagnac i za kazdym razem urywal transfer.
Czy mozna to wrzucic na inny serwer?
Pozdrawiam

Dwight

*

Offline krissofo

  • 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Omnia 16GB, PDA: i900SAHI1/SAHI1 TELEFON: I900XXHI2
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #256 dnia: Październik 12, 2008, 01:14:15 »
Pytanie w sprawie upgrade'u.

Przed, miałem:
PDA: i900SAHI1/SAHI1
TELEFON: I900XXHI2

Po upgrad'e:
PDA: i900SAHJ1/SAHJ1
TELEFON: I900XXHI4

Upgrade wyczyścił mi kontakty, smsy, zainstalowane programy wiec przywróciłem z backupu większość i teraz mam dziwny objaw, tak jakby ROM się z upgrade'ował pół na pól
PDA: i900SAHJ1/SAHI1
TELEFON: I900XXHJ4

Więc pytanie do znawców, mam najnowszą wersje czy tez nie? :)
Przyznam się, ze nie widzę różnic między I a J

Pozdrawiam
/K

http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2008, 08:34:27 wysłana przez Kajetan Krykwiński »

*

Offline cRet

  • *
  • 81
  • Omnia 8GB HTC HD2
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #257 dnia: Październik 12, 2008, 08:19:36 »
Z powodu limitu transferu musiałm ograniczyć ściąganie. Chętni pisać na PW, to dam linka do ściągnięcia
PZDR :ok:

*

Offline PNA

  • 43
  • Sprzęt: ARTE200 i900SAHJ1 N82
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #258 dnia: Październik 12, 2008, 08:34:13 »
Wyżej podałem inny link do ROMU na Premium.

cRet Pozdrawiam :)
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2008, 08:35:48 wysłana przez PNA »

*

Offline MariuszNM

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Newton ->  Psion Series3 -> Psion Series 5 -> Zaurus -> Simpad -> Mio P550 -> Mio A701 -> SGH I900 Omnia
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #259 dnia: Październik 12, 2008, 08:40:30 »
Pytanie w sprawie upgrade'u.

Przed, miałem:
PDA: i900SAHI1/SAHI1
TELEFON: I900XXHI2

Po upgrad'e:
PDA: i900SAHJ1/SAHJ1
TELEFON: I900XXHI4
Z tego co ja wiem, w numerze wersji część po ukośniku to tzw "Custom Version". Jest to numer wersji części "CSC" ROMu. Czasami w niej znajdują się niektóre dodatki samsunga oraz program odpowiedzialny za konfigurację telefonu po HR. Numer "Custom Version" jest zapisany w rejestrze HKCU\ControlPanel\Version\CustomVersion i po odtworzeniu kopi z backap'u wartość tego klucza została przywrócona do poprzedniej wartości. Spokojnie - wersję masz taką jaką sobie zainstalowałeś. Jeżeli Cię razi ten wpis to sobie go zmień.
 

*

Offline Robaq

  • 12
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #260 dnia: Październik 12, 2008, 08:54:55 »
Udało się,  USB 1.0 nie przeszkadza
OMNIA 8GB

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #261 dnia: Październik 12, 2008, 09:43:47 »
a czy komuś udało się to zrobić na Viście, no i jak?
nie mam niestety dostępu do Xp, a w Viście po włączeniu tel. program go nie wykrywa... :(

*

Offline andrewdajdo

  • *
  • 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SAMSUNG i9000 Galaxy S
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #262 dnia: Październik 12, 2008, 09:56:09 »
kilka spostrzeżeń po aktualizacji z SAHH6 do SAHJ1. Szybkość działania jest o wiele większa, ale co najważniejsze wyszukiwanie stacji radiowych trwa kilka sekund, a nie parę minut jak to miało miejsce w starym ROMie.
<<== Android 2.1==>>

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #263 dnia: Październik 12, 2008, 10:38:27 »
Na wstępie witam wszystkich jako że to mój pierwszy post !

Dziękuje za udostępnienie nowego softu... Miejmy nadzieję, że problem baterii który i u mnie występuje pójdzie w zapomnienie po flashu.
Mam do Was koledzy jedno pytanie - użyłem Spb Backup aby przywrócić kontakty, sms itd. Kolega MariuszNM wyjaśnił dlaczego widnieje u mnie wpis PDA: i900SAHI1/SAHI1 i nie przeszkadza mi to lecz po przywróceniu kontaktów itd. zmieniła mi się także np. lista programów i pojawiły się znowu syfy z plusa...
Czy można to jakoś zmienić ? Tzn. mieć kontakty itd z pliku backup ale listę programów, logo startowe itd takie jak na czystym sofcie.

Mam nadzieje że ktoś mnie zrozumie i nie będę na początku mojej przygody z tym forum wyśmiany  :grin:

Pozdrawiam

*

Offline sadamek

  • *
  • 84
  • Sprzęt: Samsung I9000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #264 dnia: Październik 12, 2008, 11:02:34 »
Mam pytania:
1. czy bardziej ryzykowne jest robienie upgradu z zaznaczoną opcją "FORMAT DEVICE'S INTERNAL LARGE DISK" ??
2. to jest format tylko pamięci 8GB i jeszcze innej ??


Pozdrawiam

*

Offline lt54321

  • 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia i900, N95
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #265 dnia: Październik 12, 2008, 11:12:30 »
Moja OMNIA po flashowaniu z wersji SAHH2 na SAHJ1 - UMARŁA !!


Wszystko zrobiłem jak należy (robiłem flash w Omni po raz 3!). I na tym samym PC co poprzednio.
Wszytko sprawdziłem 5 razy, bateria na 100%, odpaliłem START i czekałem, robiło się i nagle telefon zgasnął, czekałem jeszcze około 10 godzin i klapa.

Czarny ekran, ani HR, ani soft reset ani żadne próby (wyjmowanie baterii, reset, itd ) nie dają efektu ......

CO ZROBIĆ ???? Oczywiście mam gwarancję, kupiłem w Polsce, może ktoś ma jakiś pomysł ????

LES

*

Offline Robaq

  • 12
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #266 dnia: Październik 12, 2008, 11:14:29 »
Szybkośc działania na nowym sofcie jest zauważalna
Ale jeżeli chodzi o kręcenie filmików to porażka, przynajmnie u mnie. Często robią się "stopklatki", przycina się jakby nie dawał sobie rady procek z kompresją. Jak jest u Was?
OMNIA 8GB

*

Offline sp4xkp

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT-i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #267 dnia: Październik 12, 2008, 11:20:09 »
Na wstępie witam wszystkich jako że to mój pierwszy post !

Dziękuje za udostępnienie nowego softu... Miejmy nadzieję, że problem baterii który i u mnie występuje pójdzie w zapomnienie po flashu.
Mam do Was koledzy jedno pytanie - użyłem Spb Backup aby przywrócić kontakty, sms itd. Kolega MariuszNM wyjaśnił dlaczego widnieje u mnie wpis PDA: i900SAHI1/SAHI1 i nie przeszkadza mi to lecz po przywróceniu kontaktów itd. zmieniła mi się także np. lista programów i pojawiły się znowu syfy z plusa...
Czy można to jakoś zmienić ? Tzn. mieć kontakty itd z pliku backup ale listę programów, logo startowe itd takie jak na czystym sofcie.

Mam nadzieje że ktoś mnie zrozumie i nie będę na początku mojej przygody z tym forum wyśmiany  :grin:

Pozdrawiam

Wywal Spb Backup i zainstaluj PIM Backup 2,8. Kopiuje tylko książkę adresową i SMSy bez żadnych innych pierdół. Wydaje mi się, że zrobiłeś również kopię systemu, dlatego masz teraz to co masz. Spróbuj zrobić tak: zainstaluj Pim Backup, skopiuj kontakty i smsy (jeżeli są Ci potrzebne) i zrób HR. Następnie przywrócisz kontakty i powinno być po kłopocie.

" Zrozum człowiecze drugiego, a i on ciebie zrozumie" Kazimierz Pawlak.

*

Offline MariuszNM

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Newton ->  Psion Series3 -> Psion Series 5 -> Zaurus -> Simpad -> Mio P550 -> Mio A701 -> SGH I900 Omnia
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #268 dnia: Październik 12, 2008, 11:28:29 »
Na wstępie witam wszystkich jako że to mój pierwszy post !

Dziękuje za udostępnienie nowego softu... Miejmy nadzieję, że problem baterii który i u mnie występuje pójdzie w zapomnienie po flashu.
Mam do Was koledzy jedno pytanie - użyłem Spb Backup aby przywrócić kontakty, sms itd. Kolega MariuszNM wyjaśnił dlaczego widnieje u mnie wpis PDA: i900SAHI1/SAHI1 i nie przeszkadza mi to lecz po przywróceniu kontaktów itd. zmieniła mi się także np. lista programów i pojawiły się znowu syfy z plusa...
Czy można to jakoś zmienić ? Tzn. mieć kontakty itd z pliku backup ale listę programów, logo startowe itd takie jak na czystym sofcie.

Mam nadzieje że ktoś mnie zrozumie i nie będę na początku mojej przygody z tym forum wyśmiany  :grin:

Pozdrawiam
Zrób HR (Start->Ustawienia->System->Zerowanie pełne, Pamięć główna->Zeruj) a jak będziesz robił odzyskiwanie danych z backup'a to nie wybieraj opcji "Full Restore" tylko "Customize Restore" i odznacz tam opcję "System data" - to spowoduje odzyskanie tylko kontaktów itp. ale wszystkie zainstalowane programy będziesz musiał sobie wgrać ponownie.
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2008, 11:49:48 wysłana przez MariuszNM »

*

Offline turzol

  • **
  • 149
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #269 dnia: Październik 12, 2008, 11:31:06 »
Moja OMNIA po flashowaniu z wersji SAHH2 na SAHJ1 - UMARŁA !!


Wszystko zrobiłem jak należy (robiłem flash w Omni po raz 3!). I na tym samym PC co poprzednio.
Wszytko sprawdziłem 5 razy, bateria na 100%, odpaliłem START i czekałem, robiło się i nagle telefon zgasnął, czekałem jeszcze około 10 godzin i klapa.

Czarny ekran, ani HR, ani soft reset ani żadne próby (wyjmowanie baterii, reset, itd ) nie dają efektu ......

CO ZROBIĆ ???? Oczywiście mam gwarancję, kupiłem w Polsce, może ktoś ma jakiś pomysł ????

LES

Próbowałeś drugi raz załadować flasha za pomocą loadera?
Stery Samsung Modem zainstalowane masz?
i900DXIA2 by Taril