Dyskusja na temat ROM'ów

  • 2610 Odpowiedzi
  • 411333 Wyświetleń

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline sp4xkp

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT-i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2310 dnia: Wrzesień 06, 2009, 14:37:41 »
Mam pytanie. Chcialbym sprobowac WM 6.5,ale wobec tylu kucharzy nie wiem ktora wersje i build wybrac. Oczywiscie jest sentyment do ryrzego,bo to "swoj", ale co Wy byscie radzili.Ktory build od kogo? Niech bedzie w miare stabilny, malo bledow zeby mnie nie odrzucilo, nie musi byc najnowszy. Po prostu taki kory Wam sie podobal albo nadal uzywacie.

Podpinam sie rowniez, co proponujecie z WM 6.5? Obecnie mam SAHJ3 chcialbym jakis z WM 6.5 tylko boje sie ze bedzie nie stabilny :/


Jeśli chodzi o polski, to Ryrzy robi dobre. Dużo też pochlebnych uwag otrzymał rom LUKv13 WM 6.5 PL 23017 Ultra Lite, który można pobrać stąd: http://omnia.gtamp.eu/LUKv13_UltraLite.rar


Jeśli zaś nie musi być polski, to wybór jest bardzo duży. Ja obecnie posiadam 23409 Khuanchai i jest GIT.

Nie ma tak, że jest rom, który wszystkim pasuje. Zawsze są jakieś niedociągnięcia, które jednym mocno przeszkadzają, a innym wcale, bo np. nie korzystają z jakichś tam funkcji.

Poradzić więc Wam jest naprawdę ciężko. Najlepiej czytać, ściągać i testować.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2009, 14:39:45 wysłana przez sp4xkp »
" Zrozum człowiecze drugiego, a i on ciebie zrozumie" Kazimierz Pawlak.

*

Offline koart

  • ****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2311 dnia: Wrzesień 06, 2009, 20:27:29 »
Ja obecnie posiadam 23409 Khuanchai i jest GIT.

skoro uzywasz ta wersje to mam pare pytan:
1.jak wyglada sprawa z smsami, bo czytalem ze sa jakies problemy?
2.czy mozna przestawic blokade ekranu na classic windows?
3.jak dziala gps?
4.czy nie ma problemu ze sluchawkami przez bluetooth'a?
5.no i jak trzyma bateria?
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

*

Offline ariss

  • *
  • 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TYTN II, Samsung Omnia 8GB, Samsung Galaxy S
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2312 dnia: Wrzesień 06, 2009, 21:13:41 »
witam.
czy może spotkał się ktoś z ROMem lajtowym ale żeby działał kursor myszki?
jeśli tak to proszę o linka.
pozdro

*

Offline SeBoLeX

  • ****
  • 646
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia -> HTC Leo -> HTC One X -> SG Note 3
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2313 dnia: Wrzesień 06, 2009, 21:18:35 »
Pytasz o wersję 6.5? Jeśli tak, to na żadnym buildzie nie działa myszka.
Device #1: Samsung Galaxy Note 3 ; ROM: WiechoROM v5 DXUENF3 (4.4.2 - KitKat)

Device #2: Kiano Core 10.1 3G [ROOTED]

*

Offline sp4xkp

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT-i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2314 dnia: Wrzesień 06, 2009, 21:39:58 »
skoro uzywasz ta wersje to mam pare pytan:
1.jak wyglada sprawa z smsami, bo czytalem ze sa jakies problemy?
2.czy mozna przestawic blokade ekranu na classic windows?
3.jak dziala gps?
4.czy nie ma problemu ze sluchawkami przez bluetooth'a?
5.no i jak trzyma bateria?

1. SMSy działają w formie czatu bez zarzutu;
2. Chyba nie, albo nie umiem, nie ma SmartLock`a. Zainstalowałbym sobie, ale nie mogę znaleźć.
3. Pierwszego fixa złapał po ok. pół minuty, ale jeszcze nie sprawdziłem podczas jazdy, tylko pieszo. Wygląda, że jest OK.
4. Nie mam słuchawek na bluetooth`a
5. Rom ładowałem przy stanie baterii ok. 70%, gdy był wczoraj podłączony do kompa, podskoczyło do 90% i dziś jest to samo.

Ogólnie powinno być dobrze, jest szybki i czuły. Oczywiście po zainstalowaniu swoich pierdół, może trochę zwolnił, ale praktycznie nie zauważam tego. Jak na razie jestem zadowolony.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2009, 21:53:44 wysłana przez sp4xkp »
" Zrozum człowiecze drugiego, a i on ciebie zrozumie" Kazimierz Pawlak.

*

Offline ariss

  • *
  • 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TYTN II, Samsung Omnia 8GB, Samsung Galaxy S
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2315 dnia: Wrzesień 06, 2009, 21:43:14 »
nie musi byc 6.5
może być 6.1 byle odchudzony i z działającą myszką.

*

Offline sp4xkp

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT-i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2316 dnia: Wrzesień 06, 2009, 21:56:38 »
ariss, zobacz ten:
http://www.modaco.com/content/i900-general-omnia-rom-discussion/290454/rom-sinan-i900-dxid1-ultraclean-wm6-1/

Jest bardzo odchudzony, nie wiem tylko, czy działa myszka, bo nie zabieram się już za WM 6.1.
" Zrozum człowiecze drugiego, a i on ciebie zrozumie" Kazimierz Pawlak.

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2317 dnia: Wrzesień 07, 2009, 08:25:43 »
W softach BARR2 dziala myszka. Mialem 4.3 i nie bylo z tym problemu. Spodziewam sie ze w wersji BARR2 v5 SAID2 tez nie bedzie. Zainstalowalem sobie WM 6.5 z modaco od tego Kuin..costam i niestety tak jak myslalem: lepsze wrogiem dobrego. Wracam do WM 6.1, nie dosc ze sie przyzwyczailem do starego ukladu, mialem jakos wiecej mozliwosci dzialania na home screen to jeszcze dotyk jest dziwny, bo jak chce zalozmy kilka razy kliknac szybko (zmienic godzine rysikiem) to lapie mi tylko pierwsze klikniecie a reszte nie, konczy sie tak ze musze calkowicie odrywac rysik od digitalizera co wyglada smiesznie. W 6.1 takich problemow nie bylo.

*

Offline koart

  • ****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2318 dnia: Wrzesień 07, 2009, 12:35:13 »
dotyk jest dziwny, bo jak chce zalozmy kilka razy kliknac szybko (zmienic godzine rysikiem) to lapie mi tylko pierwsze klikniecie a reszte nie, konczy sie tak ze musze calkowicie odrywac rysik od digitalizera co wyglada smiesznie. W 6.1 takich problemow nie bylo.

czyli dotyk jest czulszy i "widzi" ze nie oderwales rysika :)
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2319 dnia: Wrzesień 07, 2009, 13:26:10 »
Ja mam pytanie takie... mam ROM... ORANGA plus SPB i pare aplikacji i ustawione wszystko tak jak lubie.
Za pomoca SPB Backup zrobilem pelny backup tego i teraz pytanie...
wrzuce czysty ROM Samsunga dajmy SAID1, czyli przejedzie mi po ustawianiach i kontaktach itd, zatem musze uruchomic restore tego co zgralem wczesniej, to rozumiem, ze bede mial ustawienia jak na ROM-ie Oranga i zadnych problemow?
Bo obawiam sie, ze ROM Oranga ma wwalone jakies pierdolki do rejestru i bedzie mi to walilo bledami.

*

Offline tomsiw

  • ***
  • 271
  • Płeć: Mężczyzna
    • Data Optics - Technologie Światłowodowe
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note3 LTE 32GB + 64GB microSDXC
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2320 dnia: Wrzesień 07, 2009, 14:55:28 »
Nie powinno.
Ja miałem brandowany ROM Plusa, zrobiłem pełny Backup tym progarmem, wrzuciłem ROM ryrzego Lite i zrobiłem Restore - wszystko bez żadnych problemów.
Samsung Galaxy Note3 LTE 32GB + 64GB microSDXC (KitKat 4.4.2)

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2321 dnia: Wrzesień 07, 2009, 15:27:48 »
dotyk jest dziwny, bo jak chce zalozmy kilka razy kliknac szybko (zmienic godzine rysikiem) to lapie mi tylko pierwsze klikniecie a reszte nie, konczy sie tak ze musze calkowicie odrywac rysik od digitalizera co wyglada smiesznie. W 6.1 takich problemow nie bylo.

czyli dotyk jest czulszy i "widzi" ze nie oderwales rysika :)

Wlasnie odwrotnie i im dluzej go uzywam,tym bardziej sie przekonuje ze jest mniej czuly,a bardziej "dziwny" :) Mimo wszystko musze przyznac, ze WM6.5 ma swoje zalety- rzeczywiscie ejst bardizej fingerfriendly,a nie musze celowac paznokciem,ale strasznie nie pasuje mi ten standardowy homescreen.

*

Offline koart

  • ****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2322 dnia: Wrzesień 07, 2009, 15:44:24 »
dotyk jest dziwny, bo jak chce zalozmy kilka razy kliknac szybko (zmienic godzine rysikiem) to lapie mi tylko pierwsze klikniecie a reszte nie, konczy sie tak ze musze calkowicie odrywac rysik od digitalizera co wyglada smiesznie. W 6.1 takich problemow nie bylo.

czyli dotyk jest czulszy i "widzi" ze nie oderwales rysika :)

Wlasnie odwrotnie i im dluzej go uzywam,tym bardziej sie przekonuje ze jest mniej czuly,a bardziej "dziwny" :) Mimo wszystko musze przyznac, ze WM6.5 ma swoje zalety- rzeczywiscie ejst bardizej fingerfriendly,a nie musze celowac paznokciem,ale strasznie nie pasuje mi ten standardowy homescreen.

i wlasnie dlatego wciaz jade na ROMie Ryzego z WM 6.1, choc czasami skusze sie na jakas nowosc.. przechodzi mi po paru godzinach :) i wracam do starego wyprobowanego ROMu od Ryzego :)
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2323 dnia: Wrzesień 07, 2009, 16:31:54 »
a co to jest radio rom??

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2324 dnia: Wrzesień 07, 2009, 16:57:26 »
jest to czesc romu ktora odpowiada za moduł telefonu.. można ją wgrac osobno lub razem z nowym oprogramowaniem , powszechnie zwanym romem :)
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2325 dnia: Wrzesień 07, 2009, 17:01:33 »
a jak zobaczyc jaka jest moja wersja?

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2326 dnia: Wrzesień 07, 2009, 17:50:21 »
ustawienia>system>wersja
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2327 dnia: Wrzesień 08, 2009, 17:05:58 »
Witam !!

Jestem nowym użytkownikiem tego wspaniałego forum i także nowym posiadaczem omni. I wersje softu mam CXHH7. I chciałbym sie dowiedziec cos o niej czy jest dobra. I mam mały problem bo nie mogą oglądać filmów  np na youtube bo wyskakuje: upłyna limit czasu serwera lub danych


ps. wiem ze to nie ten dział związany z filmami ale to pytanie tak przy okazji.                                                  Pozdrawiam RaXor

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2009, 19:50:24 wysłana przez copymaker »

*

Offline adnet

  • 36
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2328 dnia: Wrzesień 08, 2009, 21:05:20 »
Zatem masz standardowy Rom z Plus o ile mnie pamięć nie myli. Nowe romy na pewno wydłużą pracę na baterii. U mnie na standardowym trzymała 1 dzień, a na custom ok 3-4 dni. Generalnie polecam przesiąść się, na początek może być "klasyczny" SHJ3. Potem możesz potestować np. WM6.5

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2329 dnia: Wrzesień 12, 2009, 01:26:40 »
bardzo nie polecam nowego romu sectora (adonis czy jak mu tam, nie wiem - stracilem juz rachube)

muli strasznie, dotyk sredni, wizualnie tez srednio mi sie podoba,

ogolnie juz mnie meczy ten telefon wiec chyba niebawem puszcze go w kanal :)

*

Offline Diabelko

  • **
  • 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Omnia 8GB > Mediamarkt +2GB
  • Sprzęt: Omnia SGHi900 8GB
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2330 dnia: Wrzesień 12, 2009, 13:14:44 »
bardzo nie polecam nowego romu sectora (adonis czy jak mu tam, nie wiem - stracilem juz rachube)

muli strasznie, dotyk sredni, wizualnie tez srednio mi sie podoba,

ogolnie juz mnie meczy ten telefon wiec chyba niebawem puszcze go w kanal :)

Ja jakoś nie mam problemów z romem Sectora  :O , jeszcze nie trafiłem na tak poważne problemy z obsługą .
Wersja Artemis mi działa prawidłowo  :grin: , po poprzednich wersjach instaluję pomocnicze programy jak Chat sms i nie mam bugów  (były bugi z reply sms )  :ohreally:
Wizualizacje jak skiny  Jumby  :O~ poprawiają estetykę "Neo titanum - orginal "
i nie muli jak opisujesz  :evil:
Artemis by Sector

*

Offline adnet

  • 36
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2331 dnia: Wrzesień 12, 2009, 20:58:28 »
Jako uzależniony od nowych romów WM6.5 mam teraz dylemat, czy nowe Romy 23047 Sectora, Shokka czy Ryrzy?
Ryrzego bym potestował, ale jest Pl i nie wiem czy wszystkie panele Titanium będą działały. Ostatni Rom Sectora nie przypasił mi z uwagi na błędy w wyświetlaniem grafiki i dla tego zapodałem rom Shokka, który bardzo mi przypasował. Wiem, że najlepiej samemu potestować, ale może ktoś to już zrobił i może się podzielić uwagami :wink:

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2332 dnia: Wrzesień 12, 2009, 21:30:31 »
Chcialem sie podzielic opinia: o ile kilka postow wyzej narzekalem na dotyk i caly wm 6.5, o tyle trzeba powiedziec ze wte trafilem chyba na zla wersje/rom. Wgralem wlasnie wm.65 by LUKas i musze powiedziec,ze bez porownania.Nie dosc ze SPB przypadl mi do gustu, to jeszcze zarowno dotyk jak i szybkosc sa bardzo w porzadku (i tak oddam swoja omnie do serwisu,bo na srodku jest duzo mniej czula). Tak czy siak to wielki powrot od 6.5, a musze powiedziec ze jest duzo wgodniejszy bo wszystko ma wieksze i nawet swoimi wielkimi paluchami jestem w stanie go obsluzyc bez rysika.

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2333 dnia: Wrzesień 13, 2009, 10:46:54 »
bardzo nie polecam nowego romu sectora (adonis czy jak mu tam, nie wiem - stracilem juz rachube)

muli strasznie, dotyk sredni, wizualnie tez srednio mi sie podoba,

ogolnie juz mnie meczy ten telefon wiec chyba niebawem puszcze go w kanal :)

Proponuje hard reset zrobić bo ten ROM (Artemis by Sector) naprawdę jest bardzo dobry, sam go testuje i żadnych problemów. Oczywiście dorzucam zawsze SMS Chat i PhonEX bez tego nie ruszam ;).
Jeżeli chodzi o mulenie to może masz takie wrażenie przy starcie bo titanium uruchamia dość dużo paneli i może to być przyczyną. Ja wrzuciłem wersje ultra lite, czyli bez jakichkolwiek nakładek i zainstalowałem pointui + pointsens suite 2.0.0.6, dla mnie najlepszy nakładka i dużo wygodniejsza niż jakiekolwiek inne.
 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2009, 10:49:17 wysłana przez BigMaras »

*

Offline sp4xkp

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT-i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2334 dnia: Wrzesień 13, 2009, 11:38:48 »
Jako uzależniony od nowych romów WM6.5 mam teraz dylemat, czy nowe Romy 23047 Sectora, Shokka czy Ryrzy?

Sectora miałem przez godzinę i wywaliłem, bo nie podoba mi się ta gęba przez którą menu jest bardzo nieczytelne. Rom Shokki bardzo ładny, szybki i czuły, ale ściągnąłem rom Ryrzego i właśnie go testuję. Jak na razie odczucia bardzo pozytywne. Mam nadzieję, że przypadnie mi do gustu, bo co by tu nie mówić, jest w PL. Sam build jest już na tyle dopracowany, że warto się nim zainteresować. I choć zapewne znajdą się jakieś tam małe błędy, to napewno nie takie, które uniemożliwią mi normalne użytkowanie Omni.

Pozdrawiam.
" Zrozum człowiecze drugiego, a i on ciebie zrozumie" Kazimierz Pawlak.

*

Offline koart

  • ****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2335 dnia: Wrzesień 14, 2009, 13:50:14 »
Jako uzależniony od nowych romów WM6.5 mam teraz dylemat, czy nowe Romy 23047 Sectora, Shokka czy Ryrzy?

Sectora miałem przez godzinę i wywaliłem, bo nie podoba mi się ta gęba przez którą menu jest bardzo nieczytelne. Rom Shokki bardzo ładny, szybki i czuły, ale ściągnąłem rom Ryrzego i właśnie go testuję. Jak na razie odczucia bardzo pozytywne. Mam nadzieję, że przypadnie mi do gustu, bo co by tu nie mówić, jest w PL. Sam build jest już na tyle dopracowany, że warto się nim zainteresować. I choć zapewne znajdą się jakieś tam małe błędy, to napewno nie takie, które uniemożliwią mi normalne użytkowanie Omni.

Pozdrawiam.

a patrzac na czulosc ktory z tych 3 bys polecil?
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2336 dnia: Wrzesień 14, 2009, 18:16:51 »
Sectora miałem przez godzinę i wywaliłem, bo nie podoba mi się ta gęba przez którą menu jest bardzo nieczytelne.

Nie rozumiem w ogóle twojego problemu, przecież zmieniasz tapetę na jaką chcesz... O co chodzi?
Jeżeli to nie tylko w tapecie jest problem to możesz wymienić cały temat do buildu 23047, np na ten:
http://www.modaco.com/content/i9x0-omnia-http-omnia-modaco-com/292679/windows-mobile-6-5-themes-any-requests/


a patrzac na czulosc ktory z tych 3 bys polecil?

Jeżeli zależy Ci na czułości i szybkości działania to na dzień dzisiejszy najlepszy jest ostatni ROM Khuanchaia oparty na buildzie 21000 wyciągnięty z Omni II, jest to co prawda winda 6.1 ale ROM wzbudził respekt szerokiego grona starych wyjadaczy.
Mi natomiast bardziej zależy na nowym interfejsie 23047 i dlatego z tych co podałeś wybrałem Rom od sectora, próbowałem także rom shocka ale po dniu testowania wywaliłem i wróciłem do romu sectora uzupełniony oczywiście o aplikacje touch response, która poprawia dotyk.
Rzyrzego nie testowałem, ale parę opinii nieciekawych widziałem.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2009, 18:23:10 wysłana przez BigMaras »

*

Offline sp4xkp

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT-i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2337 dnia: Wrzesień 14, 2009, 19:21:22 »
Nie rozumiem w ogóle twojego problemu, przecież zmieniasz tapetę na jaką chcesz... O co chodzi?

Dobrze prawisz. Potem też o tym pomyślałem  :oops: Ale nie ma problemu, żeby ewentualnie do niego wrócić. Chyba, że wyjdzie coś nowszego i lepszego.


a patrzac na czulosc ktory z tych 3 bys polecil?

Jakoś specjalnie różnicy nie widzę. Może dlatego, że mam nową warstwę dotykową. Teraz mam 23047 Ryrzego i muszę przyznać, że działa mi bardzo dobrze. Nie zauważam jakichś tam błędów. Może dlatego, że nie wykonuję na telefonie zbyt złożonych operacji. W skrócie: szybki, czuły, nie wiesza mi się, smsy odbiera i wysyła i ogólnie jestem zadowolony. Choć zastanawiam się nad Jego wersją lite. Większości aplikacji nie używam, a zawsze instaluję PhoneEX i SPB MS, bo to lubię i z tego korzystam.
" Zrozum człowiecze drugiego, a i on ciebie zrozumie" Kazimierz Pawlak.

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2338 dnia: Wrzesień 14, 2009, 19:26:45 »
... mam nową warstwę dotykową...

hmm, u nas kupiłeś czy za granicami gdzieś? Zdradź jeśli możesz troszkę szczegółów. Kiedyś też się tym interesowałem, nawet gdzieś na ebayach szukałem ale jakoś uleciało mi.

*

Offline sp4xkp

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT-i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2339 dnia: Wrzesień 15, 2009, 00:05:31 »
Digitizer kupiłem na Allegro u człowieka posługującego się nickiem "vvidmoo".
http://www.allegro.pl/item699599884_699599884.html

Potem kupiłem drugi mojemu znajomemu. Jak na razie obaj jesteśmy zadowoleni. Wymiany podjął się mój dobry koleś, który prowadzi komis-serwis GSM. Zrobił to bardzo dobrze.

" Zrozum człowiecze drugiego, a i on ciebie zrozumie" Kazimierz Pawlak.