Dyskusja na temat ROM'ów

  • 2610 Odpowiedzi
  • 411465 Wyświetleń

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2220 dnia: Sierpień 14, 2009, 10:08:31 »
Cytuj
1. Czy moj rom jest gorszy od firmowego SAHJ3? Czy ten firmowy samsunga jest szybszy/lepiej dziala? Czy moge korzystac z SAHJ3 nie zdejmujac simlocka orange?

jest gorszy bo starszy i prawdopodobnie wolniejszy bo zawalony badziewiem od orange, zmieniajac rom nie musisz sciagac simlocka...

Cytuj
2. Czy SAHJ3 sprawi jakies problemy przy instalacji (widzialem gdzies ze jak sie zmienia z systemu operatora na formowy to trzeba zmienic zmienna w rejestrze na sahj1 by instalacja przebiegl pomyslnie, sa inne kwiatki) a potem po instalacji auto mapa i inne aplikacje beda dzialaly bez zazutu?

byc moze wyskoczy komunikat o zlej wersji oprogramowania, ale to zmienisz w rejestrze albo poprostu wgrasz sofcik metoda na grandprix, wszystkie aplikacje powinny dzialac bez problemow... ale nie musza u mnie nie bylo klopotow z nawigacja po zmianie romu.

Cytuj
3. Czy w serwisie samsunga maja jakas nowsza wersje ROMu niz sahj3?

mają, said1 np. :)

Cytuj
4. Jakie mam aktualnie inne opcje odnosnie romow w kategoriach (Prosze o skrotowe info: wersja WM, zalety, wady):
a) Polski Rom firmowy
b) Anglojezyczny rom firmowy(gdzies tu przeczytalem ze polski rom nie jest updatowany a angielskie oficjalne juz tak... chyba ze cos zle zrozumialem)
c) Najlepszy nieoficjalny polski rom
d) Najlepszy nieoficjalny anglojezyczny rom.

wgrywasz interesujacy cie rom ze zbioru romow w dziale download romy i testujesz... kazdemu spasuje cos innego a jest tyle wersji romow ze glowa mala... wiec jedyne co pozostaje to wgrywanie oczywiscie najnowszych wersji romow, nie ma tak ze ktorys jest najlepszy..  oficjalne romy mozesz tez pobierac ze strony samsunga klikajac odpowiedni kraj.... a nieoficjalne na stronach kucharzy lub z innych forow o tej tematyce...

Cytuj
5. Instalacja ktorych ROMow nie powoduje utraty gwarancji w przypadku oddania zepsutego telefonu do serwisu(zepsutego nie przez zmiane romu ani z innej winy uzytkownika)

sahj3 lub said1, te romy sa instalowane w serwisach... nie musisz miec romu od orange gdy masz tel. w orange wiec poprostu jak cos to wgraj sahj3

Cytuj
6. Jakie sa dostepne interfejsy today, mam manile2d ale telefon zncznie spowolnil po jej zainstalowaniu.

spb mobile shell sproboj, sa tez inne ale mniej dopracowane jak : VITO Technology Winterface, PointUi Home, Touch Shell Pro

Cytuj
7. Zauwazylem dziwna rzecz zwiazana z wiadomosciami. Gdy probuje utworzyc nowa wiadomosc lub odpisac na smsa zawsze w polu od mam MMS i nie iwem jak zmienic na SMS...

jak podasz temat to to bedzie mms, a jak nie podasz tematu to wtedy jest zwykly sms, wiec gdy piszesz sms\a nie wpisuj tematu wiadomosci  i omnia wie wtedy ze to sms a nie mms 

Cytuj
PS wlasnie wyczytalem ze jest dostepny SAID1 na http://rapidshare.com/files/226433880/i900SAID1.rar czy ten rom instaluje sie tak jak sahj3 tzn to jest taka ladna instalka przy ktorej nic nie musze robic czy moze musze uzywac jakichs programow  z tego forum? Czy SAID1 ma WM 6.5?

said1 nie ma wm6.5  tą wersje windowsa maja tylko modyfikowane romy.. nie ma oficjalnego romu z wm6.5 na omnie, przy wgrywaniu moze wyskoczyc komunikat o wersji, mozesz wgrac przy uzyciu grandprixa co powinno pozwolic obejsc ten problem 
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline heath

  • 36
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2221 dnia: Sierpień 14, 2009, 10:14:17 »
Wielkie dzieki za odpowiedz!

Mam ostatnie pytanko:
Czy WM6.5 jest duzo lepszy od WM6.1???

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2222 dnia: Sierpień 14, 2009, 10:17:36 »
troche szybszy, ale ze lepszy to bym nie powiedzial.. inny wyglad troche i raczej tylko to... nieco odbiega od takiego prostego wizerunku swych poprzednikow...
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2223 dnia: Sierpień 14, 2009, 19:15:26 »
Na blogu Ryrzego pojawił się dzisiaj nowy ROM dla Omni z Winem 6.1 i najnowszym buildem 21054, czy ktoś może już testował? Kusi strasznie ale nie chcę być pierwszy ;)

http://www.omniablog.pl/item/wm61-pl---m2d-i-normal-wersja---build-21054

*

Offline Diabelko

  • **
  • 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Omnia 8GB > Mediamarkt +2GB
  • Sprzęt: Omnia SGHi900 8GB
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2224 dnia: Sierpień 14, 2009, 19:38:23 »
Witam
Jadę na nowym romu od Sectora Hera Full  :grin: , wszystko ładnie pięknie ale jest dziwny bug  :O pisanie sms'ów sprawia poważny problem , nie można wstawić po słowach znaki interpunkcji  :mysli:
Czy ktoś z testerów romu Sectora na jaju 23XXX ma to samo , czy może poradził sobie z tym problemem ??
Artemis by Sector

*

Offline puchaty

  • ***
  • 415
  • Płeć: Mężczyzna
  • HeTeCe GieJeden
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2225 dnia: Sierpień 14, 2009, 20:40:40 »
Witam
Jadę na nowym romu od Sectora Hera Full  :grin: , wszystko ładnie pięknie ale jest dziwny bug  :O pisanie sms'ów sprawia poważny problem , nie można wstawić po słowach znaki interpunkcji  :mysli:
Czy ktoś z testerów romu Sectora na jaju 23XXX ma to samo , czy może poradził sobie z tym problemem ??

równiez mam ten problem, albo jak wciskam spacje to kursor wędruje na początek smsa ;)
Napisane: Sierpień 14, 2009, 20:40:06
no nareszcie dobry build :)

6.1 mi bardziej pasuje ;)
REGULAMIN !!

*

Offline Diabelko

  • **
  • 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Omnia 8GB > Mediamarkt +2GB
  • Sprzęt: Omnia SGHi900 8GB
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2226 dnia: Sierpień 14, 2009, 20:59:32 »
To strasznie utrudnia pracę  :E jak by tu poklikać z dupencją  :ohreally: skoro zaczynasz znowu od początku  :grin: hah
Artemis by Sector

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2227 dnia: Sierpień 14, 2009, 21:48:46 »
Cytuj
6.1 mi bardziej pasuje ;)

Puchaty czy to znaczy, że testowałeś może nowość od Ryrzego?

*

Offline puchaty

  • ***
  • 415
  • Płeć: Mężczyzna
  • HeTeCe GieJeden
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2228 dnia: Sierpień 14, 2009, 22:22:39 »
Cytuj
6.1 mi bardziej pasuje ;)

Puchaty czy to znaczy, że testowałeś może nowość od Ryrzego?

tak wlasnie mam zamontowaną :P
REGULAMIN !!

*

Offline lesrog

  • *
  • 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO P550 | MIO P560 | Samsung i600 WM6 | Samsung i900
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2229 dnia: Sierpień 15, 2009, 08:43:29 »
Jaką wersję ma moduł radia w nowym ROMie by Ryrzy?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2009, 11:16:15 wysłana przez lesrog »

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2230 dnia: Sierpień 15, 2009, 09:41:24 »
tak wlasnie mam zamontowaną :P

Mógłbyś zdradzić jakieś szczegóły odnośnie tego Rom-u?

*

Offline Bio

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2231 dnia: Sierpień 15, 2009, 09:53:05 »
a czy mógłby ktoś z xda wrzucić Favorite People Plugin do titaniuma?
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=506221
wrzuciłem 6.5 i mi tego cholernie brakuje ;)

*

Offline popara83

  • *
  • 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i900 Omnia, X1, HTC Snap S521, HTC Wildfire
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2232 dnia: Sierpień 15, 2009, 09:57:47 »
Witam
Jadę na nowym romu od Sectora Hera Full  :grin: , wszystko ładnie pięknie ale jest dziwny bug  :O pisanie sms'ów sprawia poważny problem , nie można wstawić po słowach znaki interpunkcji  :mysli:
Czy ktoś z testerów romu Sectora na jaju 23XXX ma to samo , czy może poradził sobie z tym problemem ??

miałem to samo, zmieniłem na 23028 i mam nadzieje ze juz tego nie bedzie, własnie zassałem

*

Offline puchaty

  • ***
  • 415
  • Płeć: Mężczyzna
  • HeTeCe GieJeden
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2233 dnia: Sierpień 15, 2009, 10:00:21 »
tak wlasnie mam zamontowaną :P

Mógłbyś zdradzić jakieś szczegóły odnośnie tego Rom-u?

co chcesz wiedzieć?
REGULAMIN !!

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2234 dnia: Sierpień 15, 2009, 10:09:08 »

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2235 dnia: Sierpień 15, 2009, 11:32:30 »
co chcesz wiedzieć?

Przede wszystkim jak się sprawuje w porównaniu do 6.5. Jak GPS, bateria, stabilność. Generalnie jadę na razie na romie od sectora i nie wiem czy nie wrócić do 6.1. Dodam, że nie używam titanum czy m2d. Myślisz, że warto?

*

Offline puchaty

  • ***
  • 415
  • Płeć: Mężczyzna
  • HeTeCe GieJeden
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2236 dnia: Sierpień 15, 2009, 12:41:55 »
myślę, że warto.

6.1 nie ma wkurzających "tweaków" do poprawiania dotyku.
Dotyk jest o niebo lepszy niż w ostatnich buildach 6.5, mam stary digitalizer więc wiem co mówię ;)

Baterie wczoraj miałem 20 % o godzinie 10 a około 20stej podlaczylem fona do ladowania, w miedzyczasie zrobilem z 5 rozmów po 2 minuty, o dziwo przeżył :P

gpsa nie testowalem.
Stabilność na najwyzszym poziomie ;P
REGULAMIN !!

*

Offline Bio

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2237 dnia: Sierpień 15, 2009, 13:22:43 »
mam wersję 23025 romu QBUS'a i Sectora - jak ustawić, żeby w tutanium to menu było jako tekst a nie ikonki? bo wrzuciłem parę rzeczi i mam część w tekście a część w ikonkach
chciałbym, żeby było coś jak to:

*

Offline Krathor

  • 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S / Omnia2 / Palm m515 / HP iPAQ rx5940
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2238 dnia: Sierpień 19, 2009, 11:42:34 »
Jestem dość nowym użytkownikiem Omnii, którą kupiłem "na wolnym rynku". Telefon używam w Erze i na stronie operatora znalazłem ROM BRHJ3. Nie ma na razie nowszego niebrandowanego ROM'u niż SAHJ3. Czy ktoś z Was wie może czy są różnice między tymi dwoma ROM'ami i czy warto w ogóle wymieniać SAHJ3 na ten z ery? Jakie są różnice?
Tomek
a.k.a Krathor

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2239 dnia: Sierpień 19, 2009, 12:04:04 »
Nowszy niebrandowany rom samsunga  to SAID1. Taki rom wgrywają teraz w serwisach.

http://rapidshare.com/files/226507093/i900SAID1_new.rar


*

Offline genek

  • 47
  • Sprzęt: Asus A639, Asus A6JM, Samsung Omnia
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2240 dnia: Sierpień 19, 2009, 12:17:01 »
Witam,

nie polecalbym raczej na zmiane niebrandowanego romu na brandowany, mysle ze wiekszosc mnie poprze.
Raczej proponuje zainteresowac sie romami "gotowanymi" czyli modifikowanymi przez rkucharzy.
Osobiscie uzywam ROM Ryrzego - Rylit4 i chula ze az milo, mialem wczesniej SAHJ3.
Mysle ze wersja Ryrzego z Manila 2D jest warta zainteresowania.

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2241 dnia: Sierpień 19, 2009, 12:38:10 »
Puchaty można spytać jak wrażenia po kilku dniach użytkowania 6.1 by Ryrzy? Nie ma problemów?

*

Offline puchaty

  • ***
  • 415
  • Płeć: Mężczyzna
  • HeTeCe GieJeden
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2242 dnia: Sierpień 19, 2009, 14:34:58 »
nie.
Troche fingermenu mnie denerwuje bo ja jestem fanem standardowego wm :P
REGULAMIN !!

*

Offline dypek

  • **
  • 128
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2243 dnia: Sierpień 19, 2009, 19:57:10 »
Przeciez to to samo zyskasz tylko branding ery.

*

Offline Krathor

  • 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S / Omnia2 / Palm m515 / HP iPAQ rx5940
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2244 dnia: Sierpień 19, 2009, 22:44:44 »
Nowszy niebrandowany rom samsunga  to SAID1. Taki rom wgrywają teraz w serwisach.

A jak próbowałem ściągnąć ze strony Samsunga to najnowszy podają SAHJ3. Warto tego SAID1 wrzucać? Lepszy niż SAHJ3?

A co do tego że zyskam tylko brand Ery to właśnie o to mi chodziło, czy coś więcej może tam być. Coś ciekawego...

Dzięki za info.
Tomek
a.k.a Krathor

*

Offline komoornik

  • **
  • 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Szajsung Galaxy S, Asus Eee 901, Viliv S5 3G
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2245 dnia: Sierpień 19, 2009, 23:01:15 »
Moim zdaniem warto wrzucić coś ugotowanego - np. ROM od Ryrzego.

pozdro

*

Offline Krathor

  • 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S / Omnia2 / Palm m515 / HP iPAQ rx5940
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2246 dnia: Sierpień 20, 2009, 01:26:17 »
Rzecz w tym że mi teraz Omnia działa świetnie: bez zawieszeń, aku trzyma 2-3 dni co jest jak na moje telefony rewelacyjne, w miarę szybko. A czytam o tych "gotowanych" ROM'ach że coś czasami nie działa na 100%.
Tomek
a.k.a Krathor

*

Offline komoornik

  • **
  • 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Szajsung Galaxy S, Asus Eee 901, Viliv S5 3G
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2247 dnia: Sierpień 20, 2009, 01:50:43 »
A co za problem samemu się przekonać?

Zawsze bezproblemowo można wrócić do fabrycznego.

pozdro

*

Offline ooo

  • 3
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2248 dnia: Sierpień 20, 2009, 08:30:24 »
a ja wczoraj jako zupelny nowicjusz w temacie zmiany ROMow postanowilem sobie zapodac wersje SAID1 zeby pozbyc sie brandowego romu z plusa CXHL2  ktory siedzial w mojej omni..

faq jak aktualizowac rom przeczytalem pare razy, zasosowalem sie dokladnie do polecen faq, efekt w omni siedzi juz SAID1  :ok:

moje spostrzezenia po upgrade:
- w telefonie wydaje mi sie ze poprawila sie czulosc zasiegu (jako ze korzystam z ustawienia automatycznego a w telefonie siedzi sim play fresh to w pewnych miejscach w domu zasieg z sieci macierzystej mial 2-3 kreski, teraz widze ze nawet 4 kreseczki jest)
- nie widzialem w poprzedniej wersji romu opcji powiadomienia po odbiorze sms miganiem diody, tutaj jest
- lepsza kalibracja ekranu wzgledem CXHL2
- pare nowych funkcji typu  ustawienia operatora w menu uwstawienia > polaczenia
- co do szybkosci dzialania wzgledem starej wersji to chyba nic sie nie zmienilo

o i tyle narazie spostrzezen laika, napewno koledzy juz dawno o tym wiedza ale postanowilem napisac posta min. w podziekowaniu za istniejacy faq i jak widac zmiana romu nie jest niczym strasznym

kopie kontaktow itp odtworzylem sobie bez problemu i smigam dalej zadowolony z omni  :ok:

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2249 dnia: Sierpień 20, 2009, 18:22:51 »
Witam, jakies 3 miechy temu wszedlem w posiadane Samsunga Omni z romem SAHJ3 i nurtuje mnie pewna kwestia: otoz....co daje wgranie modyfikowanego romu np. Ryrzego czy Barrfinda?? Czy te romy sa szybsze?? Czy jedynie usunieto z nich niepotrzebne rzeczy??