Dyskusja na temat ROM'ów

  • 2610 Odpowiedzi
  • 411381 Wyświetleń

0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1980 dnia: Maj 31, 2009, 19:00:07 »
jak dla mnie  XXHJ1  bardzo dobry... jest w romie sahj3
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1981 dnia: Maj 31, 2009, 19:18:12 »
Witam, jestem nowym użytkownikiem OMNI więc proszę o wyrozumiałość. Temat ten rozrósł się do 66 stron i po przedarciu się przez niego obawiam się, że wcale nie jestem mądrzejszy niż przed. Dzięki Waszym instrukcjom poradziłem sobie z wgraniem ROM'u i900SAID1 i wszystko działa.
Natomiast mam pytanie/prośbę - czy ktoś podjąłby się podsumowania/recenzji dostępnych ROMów, tak aby tacy nowicjusze jak ja nie musieli się przebijać przez te ogromniaste zasoby forum ? Czy jest jakiś ROM szczególnie przez Was polecany (może jakiś ranking), jaka jest optymalna konfiguracja dla średnio zaawansowanego użytkownika, jakie programy warto mieć na pokładzie, itd.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1982 dnia: Maj 31, 2009, 19:34:26 »
kazdemu pasuje cos  innego i dlatego nie mozna stanowczo stwierdzic ktory rom najleepszy i co kazdy powinien miec bo jedni lubia touch playera a inni tylko core playera uzywaja bo im tylko on odpowiada.. sam rozumiesz jest tyle opini ilu uzytkownikow.
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

tomwil

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1983 dnia: Maj 31, 2009, 20:06:22 »
mam radyjko XXIB2 - nie pamiętam skąd sie wzięło bo kilka romów już przeleciało (bez radia). Pytanie Wgrałem sobie BARR2 V5 M2D no radio FULL. Zasieg mam w domciu tragiczny  :-|. Czy GrandPrixem mogę wgrać samo radio z romu DXID1 polecane przez autora romu? Czy powinienem to zrobić flashujac po prostu wersję romu z radiem z exeka?

*

Offline wwlsqad

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
    • WWLSQAD
  • Sprzęt: Samsung Omnia
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1984 dnia: Maj 31, 2009, 20:18:30 »
mam radyjko XXIB2 - nie pamiętam skąd sie wzięło bo kilka romów już przeleciało (bez radia). Pytanie Wgrałem sobie BARR2 V5 M2D no radio FULL. Zasieg mam w domciu tragiczny  :-|. Czy GrandPrixem mogę wgrać samo radio z romu DXID1 polecane przez autora romu? Czy powinienem to zrobić flashujac po prostu wersję romu z radiem z exeka?

Podaj jakieś namiary na ROM z tym Radiem.
Simens S6 Power > Nokia 5210 > Nokia 3110> Simens SX1 > SE k700i > Nokia N70 > Nokia 5310 > SE k800i > Samsung Omnia (ROM:CXHI3>SAHH1>SAHH3>DXHJ1>DXHL3>DXAI5>SAIC3)

*

tomwil

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1985 dnia: Maj 31, 2009, 20:19:47 »
http:/ ... warez
podaj sam link do rapida lub innego hosta a nie do strony na ktorej jest pelno stafu z nielegalnym oprogramowaniem.. > regulamin

http://rapidshare.com/files/231132312/BARR2_V5_M2D_DXID1_FULL.rar
bdb rom ale radyjko pozostało mi (jak się okazuje) z romu Ryrzego.


 :oops:
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2009, 20:49:01 wysłana przez tomwil »

*

Offline wwlsqad

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
    • WWLSQAD
  • Sprzęt: Samsung Omnia
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1986 dnia: Maj 31, 2009, 20:31:33 »
Oki.

Szanownie zgromadzeni jaka jest obecnie najnowsza wersja RADIO ROM'u ??

Proszę o jakiś namiar.


Dzięki, pozdro
Simens S6 Power > Nokia 5210 > Nokia 3110> Simens SX1 > SE k700i > Nokia N70 > Nokia 5310 > SE k800i > Samsung Omnia (ROM:CXHI3>SAHH1>SAHH3>DXHJ1>DXHL3>DXAI5>SAIC3)

*

Offline ryrzy

  • ***
  • 425
  • Płeć: Mężczyzna
    • MoDaCo
  • Sprzęt: HTC Evo 3D
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1987 dnia: Maj 31, 2009, 23:23:37 »
male demko na blogu WM6.5 PL dla omnii :)
Pozdro Ryrzy

*

Offline wwlsqad

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
    • WWLSQAD
  • Sprzęt: Samsung Omnia
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1988 dnia: Czerwiec 01, 2009, 00:40:19 »
http:/ ... warez
podaj sam link do rapida lub innego hosta a nie do strony na ktorej jest pelno stafu z nielegalnym oprogramowaniem.. > regulamin

http://rapidshare.com/files/231132312/BARR2_V5_M2D_DXID1_FULL.rar
bdb rom ale radyjko pozostało mi (jak się okazuje) z romu Ryrzego.


 :oops:


Dzięki serdeczne na link.
Pokusiłem się o kolejną zmianę ROM'u wraz z Radio ROM'em.
Obecnie sytuacja wygląda tak:



Dziś przeprowadze testy Radia ROM'u.
Podziele się wieczorem odnośnie porówniania IB2 z ID1
Simens S6 Power > Nokia 5210 > Nokia 3110> Simens SX1 > SE k700i > Nokia N70 > Nokia 5310 > SE k800i > Samsung Omnia (ROM:CXHI3>SAHH1>SAHH3>DXHJ1>DXHL3>DXAI5>SAIC3)

*

Offline sp4xkp

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT-i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1989 dnia: Czerwiec 01, 2009, 08:25:38 »
male demko na blogu WM6.5 PL dla omnii :)

Oj, ryrzy, przestań ludzi denerwować i dawaj go prędko  :O~
" Zrozum człowiecze drugiego, a i on ciebie zrozumie" Kazimierz Pawlak.

*

Offline Patrynio84

  • ***
  • 314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia-->Omnia II-->HTC HD2
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1990 dnia: Czerwiec 01, 2009, 09:32:18 »
Radio rom z SAHJ3 jest całkiem całkiem ale lepszy i sprawdzony przeze mnie jest XXHJ2,jest w romie barr2v4.3 m2d FULL

*

Offline Diabelko

  • **
  • 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Omnia 8GB > Mediamarkt +2GB
  • Sprzęt: Omnia SGHi900 8GB
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1991 dnia: Czerwiec 01, 2009, 11:54:07 »
Ryzy
z twoim blogiem coś nie tak jest  :O
Artemis by Sector

*

Offline ryrzy

  • ***
  • 425
  • Płeć: Mężczyzna
    • MoDaCo
  • Sprzęt: HTC Evo 3D
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1992 dnia: Czerwiec 01, 2009, 12:10:48 »
Ryzy
z twoim blogiem coś nie tak jest  :O

hmmm "cos" ? nie widze zadnych problemow, sprecyzuj
Pozdro Ryrzy

*

Offline adnet

  • 36
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1993 dnia: Czerwiec 01, 2009, 18:23:28 »
Z blogiem wszystko OK. Przynajmniej u mnie  B)

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1994 dnia: Czerwiec 02, 2009, 08:35:31 »
a ja trochę inne pytanko mam.

czy ktoś zastanawiał się nad legalnością Windowsa 6.5 na omni? i tak na prawdę na wszystkich telefonach, w których instalujemy nowe wersje (?) produktów?

Czy Mobile 6.5 to jest update 6.1? Jeśli nie, czyli uznamy to za nowy produkt, umożliwianie ściągania takiego romu będzie chyba nie za bardzo zgodne z prawem...

Orientował się ktoś może, co na to Microsoft? Czy tylko ja sobie wymyśliłem pod czas golenia jakaś chorą wizje? :)

*

Offline sp4xkp

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT-i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1995 dnia: Czerwiec 02, 2009, 09:20:23 »
Nawet gdyby było to nielegalne, to i tak masz prawo taki plik trzymać na dysku przez 24 godziny. Tylko po co mieć go na dysku. Ja wszystkie wersje romów, jakie do tej pory instalowałem, mam zawsze na penie i z niego instaluję. Ściągam i rozpakowuję bezpośrednio na pena i w komputerze nie mam praktycznie śladów. A w Omni? A kto ma pojęcie co ja tam mam. Najlepiej nie susz sobie tym głowy i używaj tego jak tylko Ci się podoba  :ok:.
" Zrozum człowiecze drugiego, a i on ciebie zrozumie" Kazimierz Pawlak.

*

Offline sqrd

  • 18
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1996 dnia: Czerwiec 02, 2009, 09:29:50 »
Tak z tego co mi wiadomo 3G może być wyłączone a HSDPA może być włączone... Przynajmniej wydaje mi się że tak u mnie działa. Też mnie wkurzało że 3G często zmieniało się w normalny sygnał. To go wyłączyłem a zostawiłem włączony HSDPA. A też mam pakiet kupiony na internet to pobieranie szło mi z 2-3 mb/s tak więc raczej działa HDSPA

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1997 dnia: Czerwiec 02, 2009, 12:08:32 »
Nawet gdyby było to nielegalne, to i tak masz prawo taki plik trzymać na dysku przez 24 godziny. Tylko po co mieć go na dysku. Ja wszystkie wersje romów, jakie do tej pory instalowałem, mam zawsze na penie i z niego instaluję. Ściągam i rozpakowuję bezpośrednio na pena i w komputerze nie mam praktycznie śladów. A w Omni? A kto ma pojęcie co ja tam mam. Najlepiej nie susz sobie tym głowy i używaj tego jak tylko Ci się podoba  :ok:.

Wiesz, ja nie jestem z tych którzy udają ze całe oprogramowanie na kompie mam legalne. Ale to forum dosyć mocno jest nacechowane "prawością" jeśli chodzi o oprogramowanie nie za bardzo legalne. a to raczej nie jest zbyt odpowiednie. (oczywiście udostępnianie nielegalnego oprogramowania).

A poza tym ze masz na przenośnej pamięci a nie na kompie, to tylko i wyłącznie użytkowo jest odpowiednie. Prawnie nadal chyba jesteś w posiadaniu nielegalnego oprogramowania :)

Ja po prostu jestem za tym żeby uczciwie wszystko traktować. Jeśli forum jest anty-pirackie to pełną gębą, chyba tak to powinno wyglądać :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2009, 14:20:03 wysłana przez tworzywohh »

*

Offline Diabelko

  • **
  • 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Omnia 8GB > Mediamarkt +2GB
  • Sprzęt: Omnia SGHi900 8GB
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1998 dnia: Czerwiec 02, 2009, 12:48:27 »
Artemis by Sector

*

Offline alexjaslo

  • ***
  • 355
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S i poczciwa Łomnia
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1999 dnia: Czerwiec 02, 2009, 14:22:04 »
Nawet gdyby było to nielegalne, to i tak masz prawo taki plik trzymać na dysku przez 24 godziny. Tylko po co mieć go na dysku. Ja wszystkie wersje romów, jakie do tej pory instalowałem, mam zawsze na penie i z niego instaluję. Ściągam i rozpakowuję bezpośrednio na pena i w komputerze nie mam praktycznie śladów. A w Omni? A kto ma pojęcie co ja tam mam. Najlepiej nie susz sobie tym głowy i używaj tego jak tylko Ci się podoba  :ok:.

Wiesz, ja nie jestem z tych którzy udają ze całe oprogramowanie na kompie mam legalne. Ale to forum dosyć mocno jest nacechowane "prawością" jeśli chodzi o oprogramowanie nie za bardzo legalne. a to raczej nie jest zbyt odpowiednie. A poza tym ze masz na przenośnej pamięci a nie na kompie, to tylko i wyłącznie użytkowo jest odpowiednie. Prawnie nadal chyba jesteś w posiadaniu nielegalnego oprogramowania :)



Ja po prostu jestem za tym żeby uczciwie wszystko traktować. Jeśli forum jest anty-pirackie to pełną gębą, chyba tak to powinno wyglądać :)

Szanowny tworzywohh`u
Kiedys mialem podobnie jak Ty takie wizje,ale po wymianie nozyka do golenia mi przeszlo  :ok:
Polecam Ci ta metode. :mrgreen:
Od takich rozmyslan i dzialan sa inni,no chyba ze Ty jestes ten inny. :P
Pozdro

*

Offline LuzZz

  • **
  • 184
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sith Clan page!
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2000 dnia: Czerwiec 02, 2009, 17:34:25 »
Nawet gdyby było to nielegalne, to i tak masz prawo taki plik trzymać na dysku przez 24 godziny.

Wierutna bzdura - tak właśnie rodzą się mity - przez powtarzanie w kółko nie sprawdzonych informacji... Magiczne "24h" przyszły do nas zza oceanu w czasach Audiogalaxy i Napstera i nie wiedzieć czemu zadomowiły się na dobre.
Nokia 3210 -> Nokia 6210 -> Nokia 3310 -> Nokia 6610 -> Nokia 6233 -> Samsung SGH-i900 Omnia ^^

*

Offline sp4xkp

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT-i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2001 dnia: Czerwiec 02, 2009, 19:13:27 »
Nawet gdyby było to nielegalne, to i tak masz prawo taki plik trzymać na dysku przez 24 godziny.

Wierutna bzdura - tak właśnie rodzą się mity - przez powtarzanie w kółko nie sprawdzonych informacji... Magiczne "24h" przyszły do nas zza oceanu w czasach Audiogalaxy i Napstera i nie wiedzieć czemu zadomowiły się na dobre.

No, takie doszły do mnie słuchy. Ty stwierdzasz, że są to mity. Ale z Twojej wypowiedzi nic nie wynika. Jeżeli możesz, to sprecyzuj: można, czy nie można przechowywać takowe pliki  :oops:.

Zmiana tematu  :P

R1 lite  :grin: :grin: http://www.modaco.com/content/i900-general-omnia-rom-discussion/285140/qbus-sector-khuanchai-windows-mobile-6-5-research-thread/
mnie działa wyśmienicie  :grin:

U mnie także sprawuje się on prawie wyśmienicie  :ok:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2009, 19:15:45 wysłana przez sp4xkp »
" Zrozum człowiecze drugiego, a i on ciebie zrozumie" Kazimierz Pawlak.

*

Offline LuzZz

  • **
  • 184
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sith Clan page!
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2002 dnia: Czerwiec 02, 2009, 19:38:29 »
No, takie doszły do mnie słuchy. Ty stwierdzasz, że są to mity. Ale z Twojej wypowiedzi nic nie wynika. Jeżeli możesz, to sprecyzuj: można, czy nie można przechowywać takowe pliki  :oops:.

Z mojej wypowiedzi wynika, że nie ma czegoś takiego jak limit 24 godzin. To ściema którą wymyślono x lat temu, żeby spać spokojniej - dla wielu była wygodna i chyba tylko dlatego się przyjęła...

Lata 98-2000 i te wszystkie strony z mp3kami z napisem na dole "pliki po pobraniu musisz skasować w ciągu 24 godzin"... I koło się toczy od ponad 10 lat...

Google -> ustawa o prawach autorskich -> pierwszy pdf, 44 strony.

Z pozdrowieniami :)
Nokia 3210 -> Nokia 6210 -> Nokia 3310 -> Nokia 6610 -> Nokia 6233 -> Samsung SGH-i900 Omnia ^^

*

Offline sp4xkp

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT-i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2003 dnia: Czerwiec 02, 2009, 20:31:28 »
Czyli mogę chyba domniemywać, że mając urządzenie, które fabrycznie wyposażone jest w system operacyjny WM 6.1, mogę na swoje potrzeby dokonywać w nim zmian takich, jakich potrzebuję do działania urządzenia zgodnie z moimi wymaganiami. Nie mogę tylko skumać, jak wygląda sprawa instalacji WM 6.5, na urządzeniach fabrycznie wyposażonych w WM 6.1  :O.
Chociaż z drugiej strony, wszystkie bazują na WinCE OS 5.2 ... . Więc w zasadzie samego Windowsa się nie modyfikuje, a tylko jakąś tam szatę graficzną. Wesela nie było, a mnie się we łbie kolebie  :mysli:

Tak czy siak, mam to gdzieś  :P i będę robił ze swoim urządzeniem to, na co mam ochotę  :ok: i romy, które udostępniane są na ogólnie dostępnych stronach, będę traktował jako Open Source.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2009, 20:43:51 wysłana przez sp4xkp »
" Zrozum człowiecze drugiego, a i on ciebie zrozumie" Kazimierz Pawlak.

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2004 dnia: Czerwiec 02, 2009, 20:54:59 »

Cytuj
Tak czy siak, mam to gdzieś   i będę robił ze swoim urządzeniem to, na co mam ochotę   i romy, które udostępniane są na ogólnie dostępnych stronach, będę traktował jako Open Source.
sp4xkp czyzbys chcial cos ugotowac ?;>
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline sp4xkp

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT-i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2005 dnia: Czerwiec 02, 2009, 21:44:00 »
Z wielką chęcią. Gdybym tylko wiedział od czego zacząć i na czym skończyć oraz gdyby kuchenki były w naszym języku. Co jakiś czas dyżury wypadają mi w wolne soboty i niedziele. Miałbym wtedy dwanaście godzin na pichcenie, pod warunkiem, że w tym czasie nie byłoby żadnych awarii.

Edit:
Pojawiła się następna wersja 21728 R1aLite Sectora z następującymi zmianami EN:
New on R1aL:
Added zylonite battery driver to show percentage %1 thanks to kabkab and battery icon thanks to Khuanchai and gianton.
Fixed Titanium issues. You can now choose different weather icons. Fixed Contacts panel.
Fixed touch for good now.
Added larger callerID screen when the phone it is locked thanks to condorx.

Wieczorkiem go przetestuję  :O~
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2009, 18:04:09 wysłana przez sp4xkp »
" Zrozum człowiecze drugiego, a i on ciebie zrozumie" Kazimierz Pawlak.

*

Offline koart

  • ****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2006 dnia: Czerwiec 03, 2009, 19:02:30 »
Z wielką chęcią. Gdybym tylko wiedział od czego zacząć i na czym skończyć oraz gdyby kuchenki były w naszym języku. Co jakiś czas dyżury wypadają mi w wolne soboty i niedziele. Miałbym wtedy dwanaście godzin na pichcenie, pod warunkiem, że w tym czasie nie byłoby żadnych awarii.

Edit:
Pojawiła się następna wersja 21728 R1aLite Sectora z następującymi zmianami EN:
New on R1aL:
Added zylonite battery driver to show percentage %1 thanks to kabkab and battery icon thanks to Khuanchai and gianton.
Fixed Titanium issues. You can now choose different weather icons. Fixed Contacts panel.
Fixed touch for good now.
Added larger callerID screen when the phone it is locked thanks to condorx.

Wieczorkiem go przetestuję  :O~

jak sie nowy ROM spisuje lepszy od poprzednich czy tylko nowszy :)?
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

*

Offline sp4xkp

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT-i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2007 dnia: Czerwiec 03, 2009, 21:27:04 »
Wydaje się być najlepszy. Ale nie wszystko jeszcze przetestowałem. Stan baterii, rzeczywiście wskazuje z dokładnością do 1% (o ile jest to pomiar rzeczywisty). Dotyk w porządku, uruchamianie się aplikacji w zależności od jej wagi, jest w miarę szybkie. Łączenie z internetem bezproblemowe. Ogólnie jestem jak na razie zadowolony. Jedyny problem to taki: kiedy będzie następny ROM  :wink:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2009, 21:53:43 wysłana przez sp4xkp »
" Zrozum człowiecze drugiego, a i on ciebie zrozumie" Kazimierz Pawlak.

*

tomwil

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2008 dnia: Czerwiec 03, 2009, 22:39:44 »
na poprzednim wysypywało mi sie wifi-za którymś razem przestawało łączyć i pomagał jedynie SR. Jak z tym teraz?

ps:czekam na Ryrzego :)

*

Offline sp4xkp

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT-i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #2009 dnia: Czerwiec 04, 2009, 08:50:14 »
Wi-Fi nie sprawdzałem. Też czekam na rom ryrzego, który mógłby być oparty na tej wersji (21728 R1aL), bo naprawdę mi się podoba.
" Zrozum człowiecze drugiego, a i on ciebie zrozumie" Kazimierz Pawlak.