Dyskusja na temat ROM'ów

  • 2610 Odpowiedzi
  • 406851 Wyświetleń

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline cRet

  • *
  • 81
  • Omnia 8GB HTC HD2
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #120 dnia: Październik 06, 2008, 22:31:39 »
Ja dzisiaj przejazdem byłem w Łodzi i  serwisie mogą mi wgrać co najwyżej SAHH7 . I nie wiem czy to rozwiąże problem bateryjki , no i z kąd taka rozbieżność  w ofertach serwisów w Warszawie najnowszy a w Łodzi jakiś wrześniowy
Na dzień 06.10.2008 w sewisie na Mickiewicza 15A ( artmedia) mają ROM SAHI1. Wgrywają  w ramach gwarancji za darmo

*

Offline luceklukasz

  • 5
  • Sprzęt: Samsung I900
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #121 dnia: Październik 06, 2008, 22:48:38 »
a we Wrocławiu zgodznie ze stroną Samsunga jeden z serwisów już nie istnieje a w drugim zrobią zmianę, ale trwa to około 3 tygodni bo wysyłają do warszawy........ :mad:

*

Offline Tede2

  • *
  • 61
  • Sprzęt: Samsung I900 omnia
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #122 dnia: Październik 06, 2008, 23:16:38 »
Powiem Wam że warto zmienić soft bo ... telefon odłączyłem w sobotę o 8:30 od ładowarki. W tym czasie 1,5 godziny navi, 1 godzinę wifi, 1 godzinę grałem w gry na wykładzie no i parę rozmów sms'ow sprawdzanie poczty itp. i na chwilę obecną mam: 60% baterii. To dla mnie jakiś fenomen bo jeszcze żaden telefon nie trzymał mi tak długo!!

Soft jaki mam to SAHI4

*

Offline cRet

  • *
  • 81
  • Omnia 8GB HTC HD2
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #123 dnia: Październik 07, 2008, 00:16:50 »
jak jutro będę to zagadam , może za symboliczną opłatą odsprzedadzą roma :):):)

*

Offline Palka

  • **
  • 114
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #124 dnia: Październik 07, 2008, 03:43:43 »
Probowalem tych z CCSu namowic aby gdzies udostepnili ten rom ale bez skutku, Tede2 jest sposob abys tego roma zdumpowal [instrukcja ponizej, zaczerpnieta od kolegow z niemiec z forum Modaco] i go udostepnil, ja moge to przetestowac upload takiego dumpa na moja Omnie a jak byc cos nawalilo to pojde do serwisu to mi naprawia a metode przecwiczymy i udastepnimy ludziom to bedzie na zas:

Here is a short instruction on how to dump a i900:

Requirements:
Activesync installed
Samsung Modem Driver Installed

1. Enable access to ROM by setting reg-key HKLM\Security\Policies\Policies 00001001 from 2 to 1
2. Reboot your i900
3. Download isutils to dump your ROM from http://www.mediafire.com/?sharekey=2ce11b6...2db6fb9a8902bda
4. Evaluate exact size of your ROM by typing the following at command prompt
CODE
pdocread -l

You will get something like
128.58M (0x8095800) DSK1:
| 1.35M (0x159800) Part00
| 3.08M (0x313800) Part01
| 124.15M (0x7c27800) Part02
Which means the flash memory (=DSK1) is split in 3 partitions with total size of 0x8095800 bytes = 134.830.080 bytes
5. Dump your ROM using the evaluated flash size by typing the following at command prompt
CODE
psdread -1 0 0x8095800 i900GXHI5.img


Afterwards the ROM can be flashed by using Mirage LV http://www.mediafire.com/?sharekey=2ce11b6...2db6fb9a8902bda
using EBOOT+PDA+PHONE button



Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #125 dnia: Październik 07, 2008, 13:07:02 »
witam...

mam problem z zainstalowaniem modemu do mojego omnia.

zrobilem tak jak opisane jest tutaj, instalacja activesync instalacja sterwnikow modemu i proba wgrania SW

moj omnia jest z holandii i chcialbym miec w nim polski jezyk .

czy ktos moze mi pomoc jak to zrobic ??

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #126 dnia: Październik 07, 2008, 13:25:06 »
dobrze by bylo jakby ktos zgral rom najnowszy jaki ma wgrany i wtedy inni by mogli sobie wgrac. najlepiej tes SAHI4 bo ktos taki widzialem ma

*

Offline qubas

  • 6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #127 dnia: Październik 07, 2008, 15:20:26 »
No dobra... może to będzie głupie co napisze ale ciekawi mnie to a nigdzie nie widziałem żeby ktoś o to pytał. Chodzi mi o to co z simlockiem jeżeli mam brandowy rom orange? Chce sobie zmienić na jakiś oficjalny release bo ten orange przyprawia mnie o mdłości ale nie wiem czy mi się to wszystko nie rozsypie ...
Nie przejmuj się życiem i tak nie wyjdziesz z niego żywy... ;)

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #128 dnia: Październik 07, 2008, 16:59:16 »
simlock pozostanie tylko nie bedziesz mial pierdol danych przez ORANGE

*

Offline Tede2

  • *
  • 61
  • Sprzęt: Samsung I900 omnia
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #129 dnia: Październik 07, 2008, 22:35:05 »
szczerze mówiąc bardzo chętnie bym Wam pomógł z ROM'em ale ja jestem totalnie zielony w środowisku WM więc nie bardzo widzę zgrywanie romu :/ swoją drogą to nie rozumiem tego, że serwisy i generalnie SAMSUNG nie udostępniają najnowszego ROMU... przecież to połowa roboty dla serwisów... bo nie było by takich ludzi jak ja :P

*

Offline qubas

  • 6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #130 dnia: Październik 07, 2008, 22:59:14 »
simlock pozostanie tylko nie bedziesz mial pierdol danych przez ORANGE

I własnie między innymi o to mi chodzi... No więc czekamy .... troche się cykam robić update'a ale chyba będzie trzeba...
Nie przejmuj się życiem i tak nie wyjdziesz z niego żywy... ;)

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #131 dnia: Październik 07, 2008, 23:01:43 »
Ale Tede2 moze jak ktos opisze Ci krok po kroku jak to zrobic to mysle ze dasz rade bez problemow. Tobie bankowo nie uszkodzi sie telefon podczas tej operacji wiec nie masz co sie obawiac. Wiec moze dasz sie namowic ?

*

Offline luceklukasz

  • 5
  • Sprzęt: Samsung I900
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #132 dnia: Październik 07, 2008, 23:25:57 »
Ja mam też dostęp do omni z bodajże sahi3 bądz sahi2 jak ktoś napisze dokładny manual to moge to zrobić:)

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #133 dnia: Październik 08, 2008, 01:39:40 »
Uwalilem i900 podczas flaszu nie moge wgrac nowego, telefon nie reaguje komp go widzi nie jako samsung i900 tylko jak MONAHANS!!! co zrobic?

*

Offline Tede2

  • *
  • 61
  • Sprzęt: Samsung I900 omnia
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #134 dnia: Październik 08, 2008, 08:58:21 »
mogę spróbować, ale nic nie obiecuję. Tylko potrzebuję poprowadzenia krok po kroku jak dla głupka ;) btw. telefon musi być "czysty" ?? w sensie po formacie?? żebyście nie dostali mojej książki telefonicznej dla przykładu :)

*

Offline Palka

  • **
  • 114
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #135 dnia: Październik 08, 2008, 09:09:19 »
Tede,
postaram sie zdumpowac dzis swoj rom a potem go wgram spowrotem i zobacze co sie zdumpuje,
mozliwe ze kontakty i smsy sie nie dumpuja.
Caly czas mecze Kena z Modaco o polski rom, na razie bez skutku
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2008, 09:12:51 wysłana przez Palka »

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #136 dnia: Październik 08, 2008, 10:12:32 »
Ok Palka to czekamy , bo wtedy napisalbys dokladnie Tede2 jak to zrobic i mielibysmy rom w wersji SAHI4 :) Było by super a potem nam napiszesz instrukcje jak go wgrac i nie bedzie juz trzeba czekac na Modaco :)

*

Offline artonio

  • 30
    • pblivescores.com
  • Sprzęt: Samsung OMNIA
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #137 dnia: Październik 08, 2008, 10:25:20 »
Jeżeli chodzi o dump romu to wykonałem jakiś czas temu powyższą procedurę, jednak na końcu wyświetlił mi się jakiś błąd(już teraz nie pamiętam) i nie próbowałem flashować telefonu tym romem. Wielkości plików się zgadzają ale ten błąd mnie troszkę zaniepokoił ;-)

Co do smsów i kontaktów to po zrzuceniu romu będzie to goły system taki jak otrzymujemy po hard resecie.
Samsung OMNIA z PlusGSM
PDA: i900SAHH6/CXHH6
TEL: i900XXHH4

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #138 dnia: Październik 08, 2008, 10:56:16 »
mysle ze warto sprubowac i tak niech Palka sprubuje i da znac

*

Offline kojotek

  • **
  • 141
  • Płeć: Mężczyzna
    • LUKOJ multimedia
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #139 dnia: Październik 08, 2008, 11:38:34 »
Dla zainteresowanych... Sprawdzałem rom DXHI2 oraz DXHI3. Szczerze powiem ze prócz mniej wolnej pamięci na aplikacje w HI2 różnicy w działaniu PPC nie widziałem wogóle. Natomiat jeśli chodzi o SAHH5 to jest to tragedia! I użytkownikom dla których nie ma barier językowych (angielski) to polecam wgrać DXHI3 nawet się nie zastanawiając! To co się działo z telefonikiem przed zmianą softu było wręcz niewytłumaczalne a opisy które czytałem apropo trzymania baterii były dla mnie wyssane z palca. Pomijając już rozładowywanie baterii w ekspresowym tempie trzeba zaznaczyć że obsługa paluchem działa zdecydowanie lepiej (wszystkie gesty przewijania). :D Jednak po upgradzie systemu Omnia działa rewelacyjnie.
Siemens C25 > Nokia 3210 > Nokia 3310 > Siemens ST55 > Siemens SX1 > Typhoon MyGuide M500 > Samsung D900 > Asus P526 > Nokia E51 > Samsung i600 > Samsung i900 Omnia > HTC HD2 > iPhone 4

*

Offline Rynkov

  • **
  • 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #140 dnia: Październik 08, 2008, 13:53:13 »
Witam !!
Wlasnie jestem po rozmowie z serwisiem SAMSUNGA w Koszalinie. Chcialem wgrac najnowszego ROMA do mojej Omni i niestety u mnie odsylaja telefon do ... Warszawy.Cala operacja trwa od 7 do 14 dni. Zalosne !!! Przy okazji zapytalem kiedy nowy ROM bedzie dostepny ... pani stwierdzila "Wkrotce" .To samo tyczy sie kabla TV-OUT.

Dlatego z niecierpliwoscia czekam az ktos ogarnie tego ROMA zeby mozna bylo go zainstalowac bo na poczatku stary ROM byl Ok.Ale po wgraniu kilku aplikacji,kilku odinstalowaniu,wgraniu jakis plikow,latek,tematow i walki z SPB telefon sie zamulil jak moj stary komp:P
Pozdrawiam

*

Offline qubas

  • 6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #141 dnia: Październik 08, 2008, 13:55:06 »
Ja też mam nadzieje ze ten nowy rom niedlugo się pojawi bo mam w sumie czystą Omnie i nie chce się z nia bawić poki nie wrzuce nowego roma. Troche się cykam to robić bo czytałem że łatwo mozna zrobic z telefonu przycisk do papieru ale chyba bedzie trzeba zaryzykować. Z tego co wiem są 3 sposoby na to żeby flashować omnie. Może ktoś rozwinąć ten temat? Który sposób jest najbezpieczniejszy itd?
Nie przejmuj się życiem i tak nie wyjdziesz z niego żywy... ;)

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #142 dnia: Październik 08, 2008, 14:53:13 »
Czekamy na sposob Palka i jak sie uda to wtedy Tede2 zgra od siebie najnowszy polski ROM i bedzie mozna wgrywac do nas :D

*

Offline Rynkov

  • **
  • 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #143 dnia: Październik 08, 2008, 15:32:20 »
Uwalilem i900 podczas flaszu nie moge wgrac nowego, telefon nie reaguje komp go widzi nie jako samsung i900 tylko jak MONAHANS!!! co zrobic?


I jak sie to skonczylo?

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #144 dnia: Październik 08, 2008, 16:55:18 »
Dalej jest jak bylo :( Pomocy!!!

*

Offline Palka

  • **
  • 114
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #145 dnia: Październik 08, 2008, 17:04:14 »
a czy miales jakis blad podczas flashowania? jesli tak to jaki?
czy probowales przeprowadzic cala operacje jeszcze raz tak jak opisalem w tym watku jakis czas temu,
ja tez mialem problem podczas upgradu blad polaczenia sie z komorka [ brak wlasciwych driverow ] ale po zainstalowaniu driverow ponowna proba upgradu powiodla sie i wszystko dziala.

*

Offline Rynkov

  • **
  • 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #146 dnia: Październik 08, 2008, 17:06:17 »
Dalej jest jak bylo :( Pomocy!!!

To proponuje wizyte w serwisie ... W necie znalazlem artykul,dosc leciwy jak tu juz ktos zauwazyl.Gosc zrobil to samo co Ty.Przeczytaj,sprobuj sie z nim skontaktowac.Poki co nie pisal nic o tym czy mu sie udalo naprawic Omnie. Ogolnie wydaje mi sie,ze serwis wszystko naprawi :]W koncu nie uszkodziles go fizycznie.Tak mi sie wydaje :P

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #147 dnia: Październik 08, 2008, 17:08:24 »
Palka i co udalo Ci sie dumpa zrobic ?

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #148 dnia: Październik 08, 2008, 19:24:33 »
Dla zainteresowanych... Sprawdzałem rom DXHI2 oraz DXHI3. Szczerze powiem ze prócz mniej wolnej pamięci na aplikacje w HI2 różnicy w działaniu PPC nie widziałem wogóle. Natomiat jeśli chodzi o SAHH5 to jest to tragedia! I użytkownikom dla których nie ma barier językowych (angielski) to polecam wgrać DXHI3 nawet się nie zastanawiając! To co się działo z telefonikiem przed zmianą softu było wręcz niewytłumaczalne a opisy które czytałem apropo trzymania baterii były dla mnie wyssane z palca. Pomijając już rozładowywanie baterii w ekspresowym tempie trzeba zaznaczyć że obsługa paluchem działa zdecydowanie lepiej (wszystkie gesty przewijania). :D Jednak po upgradzie systemu Omnia działa rewelacyjnie.

Witam,

Zrobiłem jak kolega @kojotek, wgrałem najnowszy soft po angielsku i jestem zadowolony. Wszystko w jak najlepszym porządku.

Pozdrawiam

*

Offline Palka

  • **
  • 114
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #149 dnia: Październik 08, 2008, 19:34:05 »
Palka i co udalo Ci sie dumpa zrobic ?

spokojnie panowie, zrobie ale nie dzis, dzis u mnie pokerek z kumplami. jutro sie za to zabiore wieczorem.