[How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)

  • 1147 Odpowiedzi
  • 328807 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline wirszews

  • **
  • 144
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGH-i 900 (Omnia)
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #150 dnia: Październik 29, 2008, 15:04:27 »
chodzi mi czy na cd dołączonym do zestawu jest to oprogramowanie które jest wgrane na tel żeby można sobie do niego wrócić. A jeżeli nie to jak można zrobic backup tego co mam aktualnie

Na płytce nie masz ROM'u.
---
Pozdrawiam
wirszews


A zaczęło się tak
1. Motorola T2288->Nokia 3310->Siemens C65->Siemens C75->Nokia N73->Samsung Omnia
2. Siemens C65->Plusfon 401i->SE K800i

*

Offline droidboo

  • 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i900 omnia
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #151 dnia: Październik 29, 2008, 16:39:38 »
Witam wszystkich serdecznie,
Przeczytałem cały wątek, bo mam omnie w orange i co za tym idzie syf od nich. Dzwoniłem dzisiaj do samsunga zapytać jak wygląda sprawa gwarancji po zmianie softu. Pan kazał poczekać chwilkę a potem powiedział, że jeżeli na telefon jest od operatora, to po wgraniu niebrandowanego softu traci się gwarancję (nawet oficjalnego softu samsunga), ponieważ oni mają umowę z operatorami, w której jest zaznaczone, że telefony sprzedawane u operatorów muszą śmigać na sofcie brandowanym.

W związku z powyższym mam pytanie, czy mogę jakoś zgrać swój rom z telefonu, żeby ewentualnie go nagrać z powrotem na telefon, lub gdzie mogę znaleźć rom z polskiego orange.

Co do wgrywani romu czytałem już na "forum technologii mobilnych" że trzeba bardzo uważać na to, czy ściągnęliśmy na pewno cały plik z internetu, bo zdarza się, że coś się zgubi po drodze. Gość, który dostał omnie do testów tak ją właśnie uwalił. W naszych komórkach palą się płyty główne.

Czy któryś z Was, miał omnię od operatora, zwalił ją i odebrał naprawioną z serwisu?


Przy okazji... Ktoś coś robił z tym, że słabo słychać rozmawiającego przez omnię?
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2008, 16:53:19 wysłana przez droidboo »

*

Offline wirszews

  • **
  • 144
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGH-i 900 (Omnia)
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #152 dnia: Październik 29, 2008, 18:41:53 »
Witam wszystkich serdecznie,
Przeczytałem cały wątek, bo mam omnie w orange i co za tym idzie syf od nich. Dzwoniłem dzisiaj do samsunga zapytać jak wygląda sprawa gwarancji po zmianie softu. Pan kazał poczekać chwilkę a potem powiedział, że jeżeli na telefon jest od operatora, to po wgraniu niebrandowanego softu traci się gwarancję (nawet oficjalnego softu samsunga), ponieważ oni mają umowę z operatorami, w której jest zaznaczone, że telefony sprzedawane u operatorów muszą śmigać na sofcie brandowanym.

W związku z powyższym mam pytanie, czy mogę jakoś zgrać swój rom z telefonu, żeby ewentualnie go nagrać z powrotem na telefon, lub gdzie mogę znaleźć rom z polskiego orange.

Co do wgrywani romu czytałem już na "forum technologii mobilnych" że trzeba bardzo uważać na to, czy ściągnęliśmy na pewno cały plik z internetu, bo zdarza się, że coś się zgubi po drodze. Gość, który dostał omnie do testów tak ją właśnie uwalił. W naszych komórkach palą się płyty główne.

Czy któryś z Was, miał omnię od operatora, zwalił ją i odebrał naprawioną z serwisu?


Przy okazji... Ktoś coś robił z tym, że słabo słychać rozmawiającego przez omnię?


No to wlasnie o tym wyzej pisalem ze nie mozna wgrywac jak ktos ma tel w orange/plusie/erze

Dołanczam się do prośby kolegi czy ktoś może ma oryginalny brandelowany soft z plusa?

W praktyca jak uwalisz totalnie telefon to watpie zeby w serwisie chcialo im sie patrzec czy akurat przypadkiem nie zmieniles softu.
---
Pozdrawiam
wirszews


A zaczęło się tak
1. Motorola T2288->Nokia 3310->Siemens C65->Siemens C75->Nokia N73->Samsung Omnia
2. Siemens C65->Plusfon 401i->SE K800i

*

Offline gatar

  • 32
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #153 dnia: Październik 29, 2008, 19:15:59 »
No to wlasnie o tym wyzej pisalem ze nie mozna wgrywac jak ktos ma tel w orange/plusie/erze
Dołanczam się do prośby kolegi czy ktoś może ma oryginalny brandelowany soft z plusa?
W praktyca jak uwalisz totalnie telefon to watpie zeby w serwisie chcialo im sie patrzec czy akurat przypadkiem nie zmieniles softu.

Witam.
Zawsze możesz "wgrać" każdy soft.
Najwyżej stracisz gwarancje.
Ktoś pisał, że rozmawiał w tej sprawie z Samsungiem.
No cóż...a co mieli powiedzieć ?
Zresztą miałem kilka razy z nimi do czynienia i zawsze byli niekompetentni.
--------------------
pozdrawiam
Gatar

*

Offline droidboo

  • 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i900 omnia
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #154 dnia: Październik 29, 2008, 19:34:09 »

W praktyca jak uwalisz totalnie telefon to watpie zeby w serwisie chcialo im sie patrzec czy akurat przypadkiem nie zmieniles softu.

No w tym przypadku, to pewnie masz rację, ale jak np chciałbyś oddać do serwisu, bo Ci się zwali mata dotykowa albo jakiś klawisz, to trza by wgrać soft spowrotem, gorzej jakby się np uszkodziło gniazdo do kabla usb w tel:)

Z chcęcią wgrałbym sobie ten rom, bo podobno dużo zwiększa czas życia na baterii i przede wszystkim nie ma tego szajsu z orange  :mad:.... ale trochę się obawiam.

Czy Ktoś z telefonem z orange zmienił sobie soft?

*

Offline wirszews

  • **
  • 144
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGH-i 900 (Omnia)
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #155 dnia: Październik 29, 2008, 20:01:02 »
ja zaryzykowałem i zmieniłem:)

Zauwazylem ze u mnie nei otworzyl sie port 9
Cytuj
Port Open retry (10)
 PHONE finished!

Ogolnie flash przebiegl bezproblemowo:)
---
Pozdrawiam
wirszews


A zaczęło się tak
1. Motorola T2288->Nokia 3310->Siemens C65->Siemens C75->Nokia N73->Samsung Omnia
2. Siemens C65->Plusfon 401i->SE K800i

*

Offline wwlsqad

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
    • WWLSQAD
  • Sprzęt: Samsung Omnia
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #156 dnia: Październik 29, 2008, 21:02:00 »
A tak z innej beczki.

Może ktos sie orientuje czy "orginalnym dowodem zakupu" jak to jest napisane w arunkach gwarancji może byc umowa kupna-sprzedarzy między dwoma osobami ??

Mam gwarancj z pieczątką, nr seryjnym itp. ale niemam paragonu tylko umowe kupna sprzedazy.

Czy bedzie ona uznana w razie draki i checi oddania tel. do serwisu ??
Simens S6 Power > Nokia 5210 > Nokia 3110> Simens SX1 > SE k700i > Nokia N70 > Nokia 5310 > SE k800i > Samsung Omnia (ROM:CXHI3>SAHH1>SAHH3>DXHJ1>DXHL3>DXAI5>SAIC3)

*

Offline oszolom6

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Welcome to TEXAS
  • Sprzęt: Omnia 16GB, E90, E51
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #157 dnia: Październik 29, 2008, 21:55:32 »
ja wlasnie romooje swoja i mam step 1 i kicha stoi na Downloading image 16%

hmm chyba serwis odwiedzę :)

-edit-

wyjałem bakterię i powstała, zrobie drugi raz

-edit-

idzie, step 2 w toku (pojawiły sie zielone paski progresu na telefonie)

-edit-

step 4 w drodze i sie zatrzymało, czekam juz 10 min i zero reakcji (downloading phone - switching USB to phone)

odłączyłem usb i polaczylem ponownie, coś tam zrobił, ale portów nie mógl otworzyc i pojawilo sie failed

-edit-

walcze walcze, ponownie bateria out i na nowo :)

i to nowo spowodowało ze tel juz nie wstaje, pozostaje serwis wrrrr :)
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2008, 22:54:25 wysłana przez oszolom6 »

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #158 dnia: Październik 29, 2008, 22:14:30 »
walcz walcz :D
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline potargany

  • 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i900
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #159 dnia: Październik 29, 2008, 23:34:52 »
Ok - byłem dziś w serwisie ( miałem omnie do odbioru ) a tu Pan serwisant - Panieeee przyjdź w poniedziałek , musimy części sprowadzić <lol>
GŁUPICH NIE SIEJĄ - SAMI SIĘ RODZĄ..

Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #160 dnia: Październik 30, 2008, 09:29:26 »
to czyli jak mamy soft ? J1 to gwarancja jest nie aktualna?

*

Offline loligo

  • ****
  • 694
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #161 dnia: Październik 30, 2008, 09:53:43 »
Potrafisz czytać ze zrozumieniem ?? Jesli masz z Plusa/Ery/Orange i wgrales niebrandowany ROM to gwarancje tracisz

*

Offline montrala

  • **
  • 111
  • Strzelam bo lubie
  • Sprzęt: N560, i600, i900, HD2
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #162 dnia: Październik 30, 2008, 12:25:13 »
Potrafisz czytać ze zrozumieniem ?? Jesli masz z Plusa/Ery/Orange i wgrales niebrandowany ROM to gwarancje tracisz

W zasadzie to zgodnie z zapisem pkt. 5 polskiej wersji gwarancji Samsunga kazde wgranie softu przez uzytkownika powoduje utrate gwarancji (zeby bylo smieszniej mozna to zinterpretowac nie tylko na wymiane frimware, ale na doinstalowanie czegokolwiek!). Natomiast sens zapisu tegoz punktu w angielskim tekscie gwarancji jest nieco inny.
Pozdrawiam,
                              Montrala

*

Offline loligo

  • ****
  • 694
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #163 dnia: Październik 30, 2008, 12:54:23 »
Może regulamin gwarancji odnosi się do "normalnych" tel. nie zmodyfikowali jej odpowiednio pod PPC  :worried:. Jaki jest sens męczyć się z jakimś starym ROM'em, jeżeli sam producent wydaje poprawki na swojej stronie dostępnej dla każdego.
Rozumiem z brandowanymi, bo sieci wkładają kasę w modyfikowanie Romu pod siebie, a jak ktoś nieumiejętnie będzie flashowal to uwali PPC i chce naprawy w ramach gwarancji, za która odpowiada sieć a nie producent .

*

Offline droidboo

  • 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i900 omnia
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #164 dnia: Październik 30, 2008, 14:13:36 »
Rozumiem z brandowanymi, bo sieci wkładają kasę w modyfikowanie Romu pod siebie, a jak ktoś nieumiejętnie będzie flashowal to uwali PPC i chce naprawy w ramach gwarancji, za która odpowiada sieć a nie producent .

Omnie brandowaną można reklamować bezpośrednio w serwisie samsunga, albo zanieść do salonu operatora (ale nie jest to konieczne). ciekawe, czy operatorzy mają dostępna każdą jedną wersję softu zbrandowaną, czy mają jedną starą i zmieniają ją raz na np. pół roku....

Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #165 dnia: Październik 30, 2008, 17:37:35 »
Mam omnie z ery bez simlocka , sciagana kodem . Soft wgrany najnowysz polski . Czy nie mam juz waznej gwarancji?

Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #166 dnia: Październik 30, 2008, 18:18:03 »
Mam omnie z ery bez simlocka , sciagana kodem . Soft wgrany najnowysz polski . Czy nie mam juz waznej gwarancji?
Zgadza sie :mrgreen:

Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #167 dnia: Październik 30, 2008, 20:36:23 »
ale chore ale poje... czyli co wy wszyscy nei macie gwarancji . Ci którzy wgrywali sobie sami softa?

*

Offline wirszews

  • **
  • 144
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGH-i 900 (Omnia)
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #168 dnia: Październik 30, 2008, 20:45:22 »
nie zrozumiales....chodzi o zdjecie sim locka:) co prawda jest zapis ze jak wgrasz sobie sam rom to tracisz gwarancje ale w praktyce Ci naprawia:) przynajmniej narazie. Mowisz ze gadales padl Ci i juz ni chcial sie uruchomic
---
Pozdrawiam
wirszews


A zaczęło się tak
1. Motorola T2288->Nokia 3310->Siemens C65->Siemens C75->Nokia N73->Samsung Omnia
2. Siemens C65->Plusfon 401i->SE K800i

*

Offline milosz78

  • **
  • 244
  • Płeć: Mężczyzna
    • PRE SEARCH
  • Sprzęt: mpx200,SDA T-Mobile,HTCWizard,MIOA701,i900,OmniaW
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #169 dnia: Październik 30, 2008, 21:32:25 »
Dyskusje na ten temat były wielokrotne na forum PDA. Pamiętam, że różne były doświadczenia użytkowników PPC z różnymi serwisami.
- Dobrze byłoby również jakby osoby, którym przydarzyło się Omnie uwalić pisały w tym lub innym wątku czy udało się w ramach gwarancji odzyskać serce naszego PDA. Będziemy wiedzieli jak w różnych miastach serwisy będą postępowały (albo wysyłają w jakieś jedno miejsce)

- Moim skromnym zdaniem sprawa wygląda tak:
1. Ingerując w firmware tracimy gwarancję! Moim zdaniem to pewnik.
2. Jak pisał Kolega powyżej - NIGDY SIĘ DO NICZEGO NIE PRZYZNAWAJ ;) "działało, działało i zdechło ... Panie nie wim zupełnie jestam w tym zielony" <- taką informację zanosimy z telefonem.
3. Słychać na różnych forach, że wymiany odbywają się jednak w ramach gwarancji. Wydaje mi się, że dlatego że serwisy nie mają możliwości, lub po prostu nie opłaca się udowadniać nam że sami uwaliliśmy telefon.
Jeśli decydują się na wymianę płyty głównej - która pewnie kosztuje dla serwisu niewiele to przecież nikt nie odda starej do biegłych na ekspertyzę ;)
pozdrawiam

*

Offline scarab

  • **
  • 137
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic, i900
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #170 dnia: Październik 30, 2008, 22:06:00 »
Ja miałem wymienianą płytę główną w ramach gwarancji bo po updacie ROMu (wg logów poprawnym) Omnia nie chciała wstać.

Jeśli decydują się na wymianę płyty głównej - która pewnie kosztuje dla serwisu niewiele to przecież nikt nie odda starej do biegłych na ekspertyzę ;)
Czy przypadkiem płyta główna to nie główny element urządzenia a więc nie taki tani?

*

Offline milosz78

  • **
  • 244
  • Płeć: Mężczyzna
    • PRE SEARCH
  • Sprzęt: mpx200,SDA T-Mobile,HTCWizard,MIOA701,i900,OmniaW
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #171 dnia: Październik 30, 2008, 22:26:38 »
Ja miałem wymienianą płytę główną w ramach gwarancji bo po updacie ROMu (wg logów poprawnym) Omnia nie chciała wstać.

Jeśli decydują się na wymianę płyty głównej - która pewnie kosztuje dla serwisu niewiele to przecież nikt nie odda starej do biegłych na ekspertyzę ;)
Czy przypadkiem płyta główna to nie główny element urządzenia a więc nie taki tani?
Zgadza się jak chcesz kupić i wymienić to po kieszeni pociągnie. Myślę po prostu,  że producent + serwis tego aż tak nie odczuwają.
pozdr.

*

Offline koox

  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGH i900 sahaj3
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #172 dnia: Październik 30, 2008, 23:16:53 »
witam maksymalnie 6.11.2008 powinienem odebrać telefon  z serwisu samsunga ( padł podczas aktualizacji ) powiem przy okazji czy były jakieś problemy  czy wgrali soft z brandingiem i jaka wersję.
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2008, 20:54:36 wysłana przez koox »
nie czytaj

Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #173 dnia: Październik 31, 2008, 09:18:31 »
Czyli co jak mam softa J1 wgranego przezemnei to mam telefon juz bez gwarancji mam to rozumiec?
A np jak cos sie spierdzieli to jak moge go wtedy oddać , jaka bajke poscic ?

Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #174 dnia: Październik 31, 2008, 17:44:10 »
wgrane bez problemu, więc mogę polecić;)

chciałem iść w Bydzi do serwisu, jednak daleka droga i postanowiłem samemu - zaoszczędziłem 3 dni- bo na tyle trzeba zostawić fona;/
nie ukrywam, że troszkę się stresowałem podczas wgrywania, ale wszystko jak najbardziej ok:)

Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #175 dnia: Październik 31, 2008, 19:51:40 »
am pytanko - czy po instalacji nowego ROMu należy odinstalować i usunąć z komputera wszystkie inne programy oprócz synateca?

*

Offline wirszews

  • **
  • 144
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGH-i 900 (Omnia)
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #176 dnia: Październik 31, 2008, 20:20:05 »
am pytanko - czy po instalacji nowego ROMu należy odinstalować i usunąć z komputera wszystkie inne programy oprócz synateca?
na komputerze nic nie odinstalowywujesz
---
Pozdrawiam
wirszews


A zaczęło się tak
1. Motorola T2288->Nokia 3310->Siemens C65->Siemens C75->Nokia N73->Samsung Omnia
2. Siemens C65->Plusfon 401i->SE K800i

Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #177 dnia: Październik 31, 2008, 20:51:42 »
am pytanko - czy po instalacji nowego ROMu należy odinstalować i usunąć z komputera wszystkie inne programy oprócz synateca?
na komputerze nic nie odinstalowywujesz


czyli samsungModem_XP zostaje?

*

Offline wirszews

  • **
  • 144
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGH-i 900 (Omnia)
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #178 dnia: Październik 31, 2008, 20:53:05 »
tak...
---
Pozdrawiam
wirszews


A zaczęło się tak
1. Motorola T2288->Nokia 3310->Siemens C65->Siemens C75->Nokia N73->Samsung Omnia
2. Siemens C65->Plusfon 401i->SE K800i

*

Offline Towi

  • 30
  • Sprzęt: Samsung Omnia
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #179 dnia: Listopad 01, 2008, 09:19:04 »
Witam, radzę wszystkim którzy podmieniają romy, przed każdą czynnością policzyć spokojnie do dziesięciu , może to śmiesznie zabrzmi ale naprawdę daje większą pewnośc aktualizacji. Przy aktualizacji niektóre czynności wymagają paru sekund oczekiwania i policzenie do dziesięcu naprawdę pomoże :)