WM6.5, Touch Friendly - jest coś takiego dzisiaj?

  • 3 Odpowiedzi
  • 1200 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
WM6.5, Touch Friendly - jest coś takiego dzisiaj?
« dnia: Listopad 18, 2011, 00:06:07 »
Chciałbym zapytać Was, jako ludzi siedzących głębiej w temacie i780 o to, jak wygląda dzisiaj sprawa z ROM-ami WM6.5 na Samsunga i780. Moim zdaniem taka filozofia obsługi - touch friendly idealnie pasuje do tego urządzenia. Do tego jeszcze jakaś Manilla 2D. ;)
Tyle tylko, że zastanawia mnie kwestia sprawności i stabilności. Jest ROM spełniający powyższe wymagania, którego można UŻYWAĆ a nie prowadzić na nim eksperymenty, co chwilę robiąc SR i HR? ;)

Odp: WM6.5, Touch Friendly - jest coś takiego dzisiaj?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2011, 19:18:06 »
witam
Proszę mi wybaczyć krytyczną uwagę, ale parę tygodni temu był wątek w którym opisywałem zalety i780. Cóż takiego ma ten telefon? Mały kwadratowy ekranik na którym nie działa część programów? Jak już chcemy go dotykać, nieważne czy z manilią czy touch flo  to lepiej będzie kupić coś co ma 2.8 cala lub więcej! Nakładki pozwalają dość szybko uruchamiać programy. wystarczy parę muśnięć palcem, po ekranie, o ile widoczność pozwala. Sprawniejsi zrobią wszystko jedną ręką, znaczy kciukiem. Tylko po jasną cholerę tak się męczyć, skoro mamy klawiaturę jak wół i wystarczy jedno przyciśnięcie żeby uruchomić cokolwiek! Jeśli ktoś nie wykorzystuje klawiatury jako skrótu do wszystkiego, i myszki do precyzyjnego wskazywania to po cholerę męczyć się z tym dziwactwem? Dla lansu? Touch frendly jest optical trackpad, nie ekran i zainstalowane nakładki.

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: WM6.5, Touch Friendly - jest coś takiego dzisiaj?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2011, 20:30:19 »
1) To nie jest moje główne urządzenie, na co dzień używam w miarę nowoczesnego androidowca (patrz: opis z boku).
2) Poniekąd masz rację. Może po prostu zdążyłem polubić nowy interfejs WM6.5 (początkowo też byłem jego wielkim krytykiem, jak również zdeklarowanym zwolennikiem stosowania rysika)? Manilla to nie tylko uruchamianie programów, ale także szybki dostęp do informacji - np. nowego SMS-a albo maila. Coś a'la widgety z Androida. To samo odnośnie dostępu do pogody.

No i jeszcze na jednej rzeczy mi zależy - touch scrolling.

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: WM6.5, Touch Friendly - jest coś takiego dzisiaj?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 27, 2011, 17:04:20 »
No a w normalnym Titanium przecież masz zakładkę z smsami jak i z mailami i widać treść nowego :P Titanium i standardowe menu z 6.5 czyli plaster, to już jest chyba touch friendly, nie licząc programów bo np po pamięci śmigam Total Commanderem, a muzyki słucham w GS-playerze, więc baardzo unfriendly, tylko co to za problem, skoro mam myszkę. Kwestia dobrania programów i już masz efekt chyba zamierzony. Rom mam 6.5 Heinekena.