Udostępnianie internetu z i780 na Dell x51v

  • 5 Odpowiedzi
  • 1723 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Udostępnianie internetu z i780 na Dell x51v
« dnia: Styczeń 11, 2012, 23:14:09 »
Witam! Niedawno nabyłem i780 i próbuję udostępnić internet z Samsunga przez bluetooth Aximowi ale po 3 dniach prób już powoli się poddaję.
Próba pierwsza:
Uruchamiam "Udostępnianie internetu" na Samsungu i paruję go z Aximem. Niestety ani Axim ani Samsung nie wyświetla żadnych usług do zaznaczenia przy parowaniu. Utknąłem.
Próba druga:
Zainstalowałem ICSControl na Samsungu, konfigurowałem z jakiegoś poradnika i znowu parowanie ale też brak usług na obu urządzeniach.
Próba trzecia:
Zainstalowałem WMWifiRouter na Samsungu, próbuję przez bluetooth, w WMWifiRouterze pojawia się że coś tam robi, przestawia bluetooth itd ale nadal brak usług przy parowaniu. Bez problemów udało mi się połączyć przez wifi, tyle że nie bardzo mi odpowiada takie rozwiązanie ponieważ o ile w Samsungu do baterii nie mam zastrzeżeń, to włączenie wifi w Aximie (nawet w trybie oszczędzania energii) doprowadza do (zbyt) szybkiego rozładowania go.
Próba czwarta:
Zainstalowałem PdaNet na Samsungu. Co prawda jest to program do udostępniania internetu przez bluetooth na PC ale w końcu na Aximie pojawia się że Samsung udostępnia "Dialup Networking". Axim łączy się z Samsungiem bo kiedy wyłączyłem moduł GSM w Samsungu, to wyświetlił się monit o włączeniu, ale internetu nadal brak (na Aximie pojawia się błąd).

Próbowałem też instalować jakąś łatkę z xda udostępniającą usługę DUN w Windows Mobile 5 i 6 ale nic to nie zmieniało. Na Aximie mam ROM A03 a Samsunga zaktualizowałem po zakupie do CBHE1. Dodam jeszcze że wcześniej posiadałem Nokię E51 i wszystko śmigało "od pierwszego kopa", tyle że przy parowaniu Axima z Nokią od razu pojawiło mi się "Dialup Networking". Jest jakaś szansa na uruchomienie transmisji przez bluetooth?

Pozdrawiam, Marcin ;)

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Udostępnianie internetu z i780 na Dell x51v
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2012, 23:20:00 »
Ale czemu koniecznie przez bluetooth? WMWiFiRouter potrafi zrobić z PDA bardzo ładny AP, konfiguracja po stronie klienta ograniczona jest do minimum.

Odp: Udostępnianie internetu z i780 na Dell x51v
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2012, 23:25:02 »
Wiem o tym, rzeczywiście wifi udało mi się skonfigurować bez problemów, ale jak już pisałem, używanie wifi w Aximie to u mnie max jakieś 2 godziny pracy a przez bluetooth znacznie dłużej.

Pozdrawiam, Marcin!

*

Offline niezmierny

  • *
  • 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGH-I780 [PDXIB1]
Odp: Udostępnianie internetu z i780 na Dell x51v
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 12, 2012, 17:54:59 »
Nie wiem czemu Ci się to nie udaje, ale po kolei:
- bluetooth wyłączony
- sesja gprs otwarta
- uruchamiasz aplikację "Internet Sharing", którą znajdziesz w programach
- w menu [PC Connection] ustawiasz [Bluetooth PAN]
- w menu [Network Connection] ustawiasz swój profil po którym się normalnie w telefonie łączysz z internetem
- wciskasz [Connect]
- wyskakuje Ci pytanie o włączenie widzialności bluetooth - wciskasz [Yes] - po chwili przycisk [Connect] zamieni się na [Disconnect] - oznaczato, że wszystko ok
- w komputerze wyszukujesz poprzez bluetooth swojego i780
- zaznaczasz go i tu już w zależności od interface'u bluetooth w komputerze musisz się połączyć z i780.
- będzie pytanie o podanie kodów PIN (parowanie), więc je podajesz
- to wszystko - próbowałem na komputerach z win XP, win 7 i na linux Ubuntu. Wszędzie działało bez żadnych sterowników, czy dodatkowych programów.

Jeśli tak właśnie robiłeś, to sorry za zaśmiecanie tematu.

Odp: Udostępnianie internetu z i780 na Dell x51v
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 12, 2012, 22:45:32 »
Tylko że mi chodzi o udostępnienie internetu z i780 dla ppc (Dell Axim x51v) a nie na komputer. W opisie wpisałem że wykorzystuję Internet Sharing ponieważ próbowałem na różne sposoby, również tak jak udostępnia się internet dla komputera. Wymieniając E51 na i780 myślałem że jak będę miał dwa urządzenia z Windowsem Mobile (telefon i ppc) to nie będzie problemów z "dogadaniem się" urządzeń i szczerze mówiąc niemiło mnie zaskoczyło że urządzenia z tym samym systemem operacyjnym nie oferują sobie jakiś podstawowych usług przez Bluetooth. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

Z góry dzięki za pomoc, Marcin ;)

*

Offline niezmierny

  • *
  • 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGH-I780 [PDXIB1]
Odp: Udostępnianie internetu z i780 na Dell x51v
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 12, 2012, 23:25:52 »
Mea culpa!
Nie sprawdziłem, co to jest ten dell axim - założyłem, że to notebook :(

Sam próbowałem ze wszystkich sił połączyć przez bluetooth i780 z moim HTC Blue Angel i ni cholery nie idzie. Są niby jakieś karty sieciowe i tam jest bluetooth PAN, ale nie idzie w żaden sposób się połaczyć. Nigdy wcześniej nie próbowałem tego robić, bo w domu mam wi-fi, ale wydaje się oczywiste, że nie powinno być z tym problemu, a tu taki zonk.

Poddaję się :( to jakaś masakra

Na pocieszenie powiem, że dziś próbowałem szczęścia z SE Xperia 10 mini pro z Androidem 2.1 i tam to dopiero są niedociągnięcia...