Totalna bezwiedza + Problem z "autorozłączaniem" GPRS

  • 19 Odpowiedzi
  • 2083 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Adrian8891

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.GPWpolska.pl
  • Sprzęt: ZTE Blade ROM: Froyo
Totalna bezwiedza + Problem z "autorozłączaniem" GPRS
« dnia: Grudzień 17, 2009, 10:07:59 »
Witajcie, cześć i czołem  :grin:

jako nowy posiadacz i780 chciałbym się coś dowiedzieć. Przegrzebałem oczywiście forum jako bywalec ;)

Posiadam go od.....wczoraj. Z tego co się zorientowałem to flashowanie nie odbywa się tak jak w moich poprzednikach (Wizard, Hermes, Dual).
Chciałem pociągnąć ze strony samsunga update, lecz wywala złą wersję.
Ale powiem inaczej, to coś co posiadam to:
Samsing i780
wersja: i780BKHE1
Rom: Standardowy 6.0 (zdaje się, że z Orange)

Teraz, co bym chciał...
WM 6.1 (obojętnie skąd, ang lub pl)
oraz chciałbym aby GPRS rozłączał mi się po pewnym czasie nie używania. Próbowałem modyfikacji w rejestrze, lecz działa tylko "jak mu się przypomni" , czyli losowo :) dla przykładu, obudziłem się dziś w nocy i (jak co 2h) została pobrana poczta , lecz GPRS połączony był bagatela 8,5h !!!! W innych palmtopach przecież mi bateria padała po 3-4h GPRSu...a tutaj? zjadło może kilka %... to normalne?  :O~

W ogóle powiedzcie mi coś o tym telefonie, gdyż doczytałem się że są różne wersje (modele) i każda się czymś charakteryzuje (inaczej mówiąc: ma coś zrypanego w sobie)  :P
Pozdrawiam,
inż. Adrian M.
Niezależny Analityk Giełdowy

*

notosiup

Odp: Totalna bezwiedza + Problem z "autorozłączaniem" GPRS
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 17, 2009, 10:24:57 »
to, że nie rozłącza sesji gprs to zaleta a nie wada, nie wiem czemu chcesz to wyłączać. Aktywna sesja jest podtrzymywana, ale jak nie odbywa się transfer, to nie żre mocno baterii. Ja mam gprs włączony od 7 do 23 (push gmail) i mi spokojnie 3-4 dni na baterii wytrzymuje.
Zmianę romu masz opisaną w przyklejonych wątkach, a podobno przegrzebałeś całe forum...

*

Offline Adrian8891

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.GPWpolska.pl
  • Sprzęt: ZTE Blade ROM: Froyo
Odp: Totalna bezwiedza + Problem z "autorozłączaniem" GPRS
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 17, 2009, 10:35:53 »
z doświadczenia na poprzednich PDA wiem , że bateria mi trzymała kilka godzin :) tak więc stąd nie chcę aby GPRS był aktywny.
Co do romów, szczerze mówiąc widziałem tylko romy 6.5 lub bez opisu wersji.....
Pozdrawiam,
inż. Adrian M.
Niezależny Analityk Giełdowy

*

notosiup

Odp: Totalna bezwiedza + Problem z "autorozłączaniem" GPRS
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 17, 2009, 11:08:05 »
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=100019.0 tu masz instrukcję do wgrywania romu
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=130433.0 tutaj rom z WM 6.1.
Oba tematy na pierwszej stronie tego działu. Dalej już sobie sam poradzisz.

*

Offline Adrian8891

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.GPWpolska.pl
  • Sprzęt: ZTE Blade ROM: Froyo
Odp: Totalna bezwiedza + Problem z "autorozłączaniem" GPRS
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 17, 2009, 11:12:32 »
Dziękuję bardzo "notosiup".

Jednak wyjaśnij mi jeszcze prosze z tym GPRS. Czy tutaj coś inaczej działa skoro w poprzednich PDA zjadało niemiłosiernie baterie a Ty mówisz, że w tym modelu przy włączonym GPRS trzyma kilka dni ;)


P.S.
Na stronie samsunga nie akceptuje mi wersji.
Tak poza tym , przy tym modelu można już upgrade robić pod Vistą?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2009, 11:20:39 wysłana przez Adrian8891 »
Pozdrawiam,
inż. Adrian M.
Niezależny Analityk Giełdowy

*

notosiup

Odp: Totalna bezwiedza + Problem z "autorozłączaniem" GPRS
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 17, 2009, 11:31:00 »
Na czas działania na baterii wpływa wiele czynników, nie wiem jakie miałeś poprzednie pda. Jak to wygląda w i780 napisałem wcześniej.
Co do PS - poczytaj te wątki zamiast zadawać pytania, na które są w nich odpowiedzi.

*

koldasz

Odp: Totalna bezwiedza + Problem z "autorozłączaniem" GPRS
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 17, 2009, 23:56:46 »
moj sredni czas polaczenia gprs to ok.200-300h po co wylaczac.  fakt bateria trzyma "tylko" 2dni ale takich czasow  ciagle na necie to g900 nawet z bateria 3000mAh nie byla w stanie osiagnac przy ustawieniu proca na 208MHz z Xguru. Skaler proca w i780 to poezja tylko podczas wlaczenia nagrywania filmu pda potrafi dostac chwilowej zadyszki. PCta to ja odpalam tylko aby sobie pograc. A tak to lece w trybie "beju" -alvays online,tylko gg w trybie ukryty.

Odp: Totalna bezwiedza + Problem z "autorozłączaniem" GPRS
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 18, 2009, 12:40:04 »
ok, ale jak robicie że wam tak długo sesja gprs trzyma - u mnie zrywa się po każdej rozmowie i łączy od nowa. wyszukałem sobie ten hack w rejestrze i ustawiłem gprs always on - i tu faktycznie jest lepiej - ale po kilku godzinach tu też rozłącza sesję i nie jest już się w stanie sam połączyć. w tej pierwszej opcji częściej się rozłącza ale i sam potrafi przywrócić połączenie.

*

Offline Adrian8891

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.GPWpolska.pl
  • Sprzęt: ZTE Blade ROM: Froyo
Odp: Totalna bezwiedza + Problem z "autorozłączaniem" GPRS
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 18, 2009, 13:02:07 »
Szczerze mówiąc, ja nic nie zrobiłem. Mam ten rom co miałem od nowości (czyli ten z orange) i co prawda również zrywa połączenie, ale po kilku godzinach i sam połącza go ponownie. (nie modyfikowałem rejestru)
Pozdrawiam,
inż. Adrian M.
Niezależny Analityk Giełdowy

*

koldasz

Odp: Totalna bezwiedza + Problem z "autorozłączaniem" GPRS
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 18, 2009, 15:53:23 »
ok, ale jak robicie że wam tak długo sesja gprs trzyma - u mnie zrywa się po każdej rozmowie i łączy od nowa. wyszukałem sobie ten hack w rejestrze i ustawiłem gprs always on - i tu faktycznie jest lepiej - ale po kilku godzinach tu też rozłącza sesję i nie jest już się w stanie sam połączyć. w tej pierwszej opcji częściej się rozłącza ale i sam potrafi przywrócić połączenie.
masz Ere?? Jesli tak to u nich norma.

*

Offline Io

  • *
  • 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia E6 i kilka weteranów..
Odp: Totalna bezwiedza + Problem z "autorozłączaniem" GPRS
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 19, 2009, 13:04:07 »
W temacie baterii i GPRS potwierdzam - wpływ aktywnej transmisji danych na czas pracy w tym modelu i na większości testowanych przezemnie ROMów jest marginalny. Rozłączanie zależy zdaję się od operatora i innych czynników natury "zewnętrznej" i wpisy w rejestrze nic tu nie pomogą. No, ewentualnie zmiana Radio ROMu może zrobić jakąś różnicę. W moim przypadku GPRS jest zawsze połączony i pojedyńcza sesja trwa nieraz do tygodnia bez przerwy (głównie PDXIB1). Baterię przy umiarkowanym używaniu ładuje co drugi dzień, a to tylko dlatego, że nie lubię jak ma poniżej 50%.
Cassiopeia A20 - Jornada 720 - Asus A620BT - MDA Compact - XDA Neo - iPhone - Samsung SGH-i780 - Samsung I5700 - Samsung SGH-i780 - Motorola Milestone - Nokia E6 i HTC Himalaya:-)

Odp: Totalna bezwiedza + Problem z "autorozłączaniem" GPRS
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 19, 2009, 18:49:04 »
Mam tego gownianego playa, moze dlatego mi caly czas rozlacza... jestem w szoku, ze sesja moze trwac kilka dni.

*

notosiup

Odp: Totalna bezwiedza + Problem z "autorozłączaniem" GPRS
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 19, 2009, 19:48:02 »
skoro masz internet z playa to pewnie tylko po nadajnikach tego operatora. Jeżeli znajdziesz się poza zasięgiem btsów playa, to rozłącza ci internet i włącza jak znowu znajdziesz się w zasięgu.

*

Offline Adrian8891

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.GPWpolska.pl
  • Sprzęt: ZTE Blade ROM: Froyo
Odp: Totalna bezwiedza + Problem z "autorozłączaniem" GPRS
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 20, 2009, 13:02:08 »
Jak Wam wszystkim to się udaje? Ok, nie zrywa mi sesji tak często (internet Play) , włączone Palringo i sprawdzanie poczty z 2 kont co 2h. smsów 1-2 (tak, jeden do dwóch dziennie!) , rozmowy telefoniczne: około 10 min dziennie. Bateria trzyma...................1 dzień !
Pozdrawiam,
inż. Adrian M.
Niezależny Analityk Giełdowy

*

koldasz

Odp: Totalna bezwiedza + Problem z "autorozłączaniem" GPRS
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 20, 2009, 15:19:23 »
Masz pech i to do obydwu baterii chyba. A tak swoja droga czy wasze baterie takze maja taki sam nr. fabryczny?

*

Offline Adrian8891

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.GPWpolska.pl
  • Sprzęt: ZTE Blade ROM: Froyo
Odp: Totalna bezwiedza + Problem z "autorozłączaniem" GPRS
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 20, 2009, 15:22:56 »
Masz pecha

jakoś to dla mnie nie jest racjonalne wyjaśnienie. Bo wina może być również ROMu.
Poza tym, mam jedną baterię tylko. Swoją drogą, nie wiem dlaczego mam baterię niby konkretnie od tego modelu, lecz 1000mAh (zdaje się, że dawali 1300mAh)
Pozdrawiam,
inż. Adrian M.
Niezależny Analityk Giełdowy

*

Offline Io

  • *
  • 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia E6 i kilka weteranów..
Odp: Totalna bezwiedza + Problem z "autorozłączaniem" GPRS
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 20, 2009, 17:18:16 »
Hmm.. Skąd wiesz że masz 1000mAh? Masz napisane na baterii? Bo ja nie mam a na pewno mam dwie oryginalne, identyczne. Więc bateria jest podejrzana..

Co do czasu pracy na baterii to wpływ mają (mogą mieć) m.in:
- włączony/wyłączony 3G
- włączony/wyłączony GPRS Autoattach http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=123349.msg887152#msg887152 oraz http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=123349.msg887152#msg887152
- podświetlenie
- jakość sygnału GSM
- uruchomione procesy
- wreszcie ROM, a i również Phone ROM

i wiele, wiele innych, a i powyższe nie w określonej kolejności/ważności.

Ja mam najczęściej PDXIB1 ROM/Phone ROM albo kombinacje ostatniego z którymś gotowanym przez IronEagle z XDADev, doskonały sygnał (300m od nadajnika), moim operatorem jest Siminn, mam wyłączony 3G, nic niepotrzebnego mi w tle nie działa i podświetlenie ustawione na minimum. Obecnie używam WiFi ok 20 miut dziennie (newsy, My Phone, fora), po EDGE synchronizuje pocztę co 2 h, pogodę co 4. Odbieram/wysyłam dwa do czterech SMS dziennie, rozmawiam ok 10 minut. Używam ponadto A2DP ok 15 minut dziennie przed snem.

I naprawdę mógłbym wydusić z baterii 3 do 4 dni.
Cassiopeia A20 - Jornada 720 - Asus A620BT - MDA Compact - XDA Neo - iPhone - Samsung SGH-i780 - Samsung I5700 - Samsung SGH-i780 - Motorola Milestone - Nokia E6 i HTC Himalaya:-)

*

Offline Adrian8891

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.GPWpolska.pl
  • Sprzęt: ZTE Blade ROM: Froyo
Odp: Totalna bezwiedza + Problem z "autorozłączaniem" GPRS
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 20, 2009, 17:37:20 »
Cóż, 3g włącza mi się jak synchronizuje się poczta. (co 2h) i od tego czasu ciągle jest żywe. Zauważyłem jednak, że przy włączonym Palringo strasznie szybko spada poziom baterii. W tle mam tylko CallFirewall.

Jednak tak jak mówię, chyba ten Palringo tak zjada baterie. Włączyłem go dziś o 8:00 rano (95% baterii) , wyłączyłem około 13:00 (30% baterii). Od tego czasu ciągle podniesiona sesja GPRS (pobieranie poczty co 2h) , ekran oczywiście na min. podświetleniu cały czas. No i mam jeszcze około 20% baterii.
Pozdrawiam,
inż. Adrian M.
Niezależny Analityk Giełdowy

*

koldasz

Odp: Totalna bezwiedza + Problem z "autorozłączaniem" GPRS
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 20, 2009, 22:15:30 »
GG z GG od 10 do 3 bateria 30proc.

Odp: Totalna bezwiedza + Problem z "autorozłączaniem" GPRS
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 21, 2009, 09:36:28 »
skoro masz internet z playa to pewnie tylko po nadajnikach tego operatora. Jeżeli znajdziesz się poza zasięgiem btsów playa, to rozłącza ci internet i włącza jak znowu znajdziesz się w zasięgu.

Nie, mam internet także po nadajnikach plusa (nie ten pakietowy), tylko ten droższy 10kb za 0,15zł. Sesje mi zrywa (i załącza ponownie) nawet jak siedzę w biurze (8h w jednym miejscu z b. dobrym zasięgiem).