samsung i-780 czat sms, wgryanie WM z karty?

  • 12 Odpowiedzi
  • 2779 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

samsung i-780 czat sms, wgryanie WM z karty?
« dnia: Lipiec 26, 2011, 21:50:34 »
Witam serdecznie

od niedawna jestem posiadaczem samsunga i-780, wcześniej miałem wizarda a potem hermesa, przyzwyczaiłem się do smsów w trybie czatu / konwersacji dlatego też chciałem włączyć ten tryb w samsungu, z tym że tu jest problem mam windows mobile 6.0 próbowałem programem mode sms ale żadnych rezultatów, potem walczyłem z Advanced Configuration Tool, również bez efektów w zakładce Messaging - Threded SMS widnieje wyraźnie "Windows Mobile 6.1 only". Jest jeszcze jakaś możliwość?

Pewnie zaproponujecie zmianę romu, ale tu się zaczynają schody, mam wyrwane gniazdo usb. Jest możliwość wgrania romu z karty, jak to było w wizardzie?

P.S. Samsung też ma cid locka? trzeba go ściągać?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc

Odp: samsung i-780 czat sms, wgryanie WM z karty?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 02, 2011, 19:13:02 »
tylko ja mam wyrwane gniazdo usb? nikt nie pomoże?

*

Offline mikkuss

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
  • Sprzęt: XT610 CM7, HD2 NexusHD2 KK, n900
Odp: samsung i-780 czat sms, wgryanie WM z karty?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2011, 08:47:57 »
Tylko ty. A nie wpadłeś na pomysł, że może taki temat już był?
Nie bez powodu nikt Ci nie odpowiada.

Co do sms to poszukaj jakiegoś klienta sms.
Samsung nie ma CIDa, a z SD się nie da flashować, więc polecam naprawę gniazda.
N900 - najlepszy sposób na nudę... Boxboxbox...
https://www.youtube.com/watch?v=MRil6iP4GXw

Odp: samsung i-780 czat sms, wgryanie WM z karty?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 06, 2011, 08:33:33 »
byłem w 2 serwisach i powiedziano mi ze punkty lutownicze też są wyrwane, w jednym w ogóle nie chcieli się tego podjąć a w drugim wołali za to 200zł, ale aż tak mnie to gniazdo nie boli

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: samsung i-780 czat sms, wgryanie WM z karty?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 11, 2011, 12:13:34 »
Jak masz jakiegoś znajomego z lutownicą porządną, to na płycie da się znalećć owe piny i przylutować się do jakiegoś elementu dalej na płycie, poprowadzić kabelki do gniazda. Trzeba tylko poszukać. Ja tak niedługo robię z g900

*

Offline bobas007

  • ***
  • 435
  • Sprzęt: i780 - WM6, SGS BVJS4
Odp: samsung i-780 czat sms, wgryanie WM z karty?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 11, 2011, 18:22:21 »
mam wyrwane gniazdo usb.
Wyrwane gniazdo? Ciekawi nie jak ładujesz baterie? Zewnętrzna ładowarką?

Odp: samsung i-780 czat sms, wgryanie WM z karty?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 11, 2011, 19:29:21 »
mam tylko zwykłą transformatorówkę ale swego czasu udało mi się nią przelutować joystick w n73 tyle że gniazdo usb wymaga większej precyzji i lutownicy hot air, i boje się że uszkodzę telefon jeszcze bardziej.

Mam dwie baterie podczas gdy jedna się ładuje w ładowarce zewnętrznej (samsung daje ją w zestawie z fonem) drugą mam w telefonie. Baterie na szczęście trzymią dobrze, koło 4 dni, bałem się że dziennie będe musiał wyłączać telefon żeby zmienić baterie ale jestem pozytywnie zaskoczony.

Zastanawiam się czy nie kupić jakiegoś używanego złomu i zrobić przeszczep płyty głównej? może ma ktoś płytę do i780 albo jakiegoś dawcę organów?

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: samsung i-780 czat sms, wgryanie WM z karty?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 12, 2011, 11:43:18 »
Transformatorówką nie da rady, masz rację.Ale tego typu lutownicą http://allegro.pl/zestaw-lutownica-cyna-kalafonia-akcesoria-tanio-i1742817584.html da się lutować nawet wielopinowe scalaki, także dałoby się.Stacja hot air to by tu była niewskazana.Mógłbyś poprzesuwać inne elementy i będzie kupa :wink:
Moim zdaniem zamiast czekać na dawce, to kup lutownicę i znajdź w necie jakiś schemat/tutek gdzie na płycie głównej wyprowadzić piny od USB.

*

Offline jr

  • ***
  • 449
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizard / i780 PXIHH5 96dpi / ZTE BLADE
Odp: samsung i-780 czat sms, wgryanie WM z karty?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 13, 2011, 21:44:33 »
Lutowałem taką lutownicą jak podaje @wikrap1 (zwie się kolba) gniazdo w jakimś starszym samsungu, tzn. w obie strony (wylutowanie i ponowne wlutowanie). Moc polecam 16W, zamiast kalafonii pastę lutowniczą. Dobre szkło powiększające pomoże odnaleźć urwane styki, o ile nie majstrował już ktoś przy tym. Upierdliwą czynnością jest wypoziomowanie gniazda względem styków na płycie. Można przykleić z jednej strony kropelką, ale to operacja trochę niebezpieczna w razie nieoczekiwanego przesunięcia gniazda względem płyty.

PS. jak masz smykałkę to polecam samemu pogrzebać, jak nie to oddaj komuś kto wykona to za ciebie.

Odp: samsung i-780 czat sms, wgryanie WM z karty?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 14, 2011, 12:41:44 »
jakby były wszystkie piny to myslę że bym się z tym uporał, a co z tymi urwanymi? jak znaleźć obejście, musiałbym szukać w serwisówce? i podpiąć się gdzieś pod układy

http://allegro.pl/nowe-oryg-zlacze-samsung-i450-i780-j150-j400-p620-i1745449280.html

to złącze do i780 szkoda że nie ma zdjęcia z tyłu bo bym widział jak gęsto są piny, ale podejrzewam że jest ich dość sporo

Odp: samsung i-780 czat sms, wgryanie WM z karty?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 15, 2011, 23:51:43 »
Witam.

Masz tu kolego serwisówkę porządną, w której to masz wszystko: od flashowania fona Miragem przez pełen schemat elektryczny aż po obrazkową instrukcję demontarzu.

a co do twojego problemu to o ile dobrze pamiętam gniazdo ma jakieś 30 pinów. Jesli nie zajmowałeś się takimi rzeczami i nie masz na stanie dobrej stacji lutowniczej to nie bierz się za to. Jeśli kochasz swoj telefon jak my wszyscy tutaj to masz trzy opcje:
1. Oddać do serwisu gdzie ci to polutują
2. Przeszczepić płytę, ale to będzie problem żeby zdobyć dawcę ze sprawną płytą
3. kupić za 200 -300 zł działający fon (chyba najsensowniejsze.
Na allegro widziałem za 70 zeta rozbitka na części i takiego z niedziałającym dotykiem za niecałe dwie stówki

A ty masz link do manuala
http://www.megaupload.com/?d=OMX04Z2A

*

Offline edmun

  • ****
  • 933
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zdjęcia ślubne, Fotografia ślubna
  • Sprzęt: SGH-I780
Odp: samsung i-780 czat sms, wgryanie WM z karty?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 16, 2011, 23:23:10 »
za 120 zł jestem w stanie oddać i780 z uszkodzoną płytą główną (jakieś pęknięcie przy procesorze). reszta sprawna
SGH-I780 + Heineken78 Marvel Dream WM 6.5.3 96dpi
HTC ONE S
TTI TCB-880 + Sirio ML145
Alhambra TDI

Odp: samsung i-780 czat sms, wgryanie WM z karty?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 17, 2011, 22:29:19 »
dzięki za serwisówkę, na pewno się przyda

jeśli ma 30 pinów to sobie odpuszczę, już sobie wyobrażam jak blisko siebie są one umieszczone, po cholere aż tyle

najprędzej kupie jakiegoś najlepiej z pękniętym lcd, o ile sie coś trafi i przeszczepię płytę. Jak już wspominałem u mnie w mieście wołali za przylutowanie gniazda 200zł a za taką kasę mam drugiego samsunga

za 120 zł jestem w stanie oddać i780 z uszkodzoną płytą główną (jakieś pęknięcie przy procesorze). reszta sprawna

wolałbym jakby płyta była sprawna a co inne uszkodzone, aż boje się pomyśleć ile za naprawę tego pęknięcia by mnie skasowali