Problem z połączeniem mobilegadu/palringo

  • 4 Odpowiedzi
  • 982 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline paveu

  • **
  • 193
  • Sprzęt: Galaxy Note & Galaxy Note 10.1
Problem z połączeniem mobilegadu/palringo
« dnia: Luty 07, 2012, 00:20:46 »
Witam koleżanki i kolegów,
mam dość duże problemy z rozłączaniem mobilegadu czy palringo. Oba programy bez problemu łączą się z siecią po WiFi/gprs, bez problemu można przez nie gadać, jednak kiedy zostawię je "same sobie", czyli przestaję z kimś pisać, połączenie jest po jakimś czasie zrywane. Zwykle jest to mniej niż 5 minut, najdłużej bez zerwania MG wytrzymało 15 minut. Da radę jakoś zmodyfikować ustawienia, żeby mnie nie rozłączało?

Uprzedzę pytania- automatyczne wyłączanie modułu WiFi wyeliminowane, połączenie jest podtrzymywane po wygaszeniu ekranu. Rom- PDXIB1.

Na HTC TP oba komunikator działały mi bezproblemowo, tutaj nie chcą ze mną współpracować. W zmianę romu nie chcę się bawić, według poprzedniego właściciela mojej i780tki jest to jedyny rom w wersji 6.5, w którym działa myszka- bardzo mi ona podpasowała.

Czy ktoś ma/miał podobny problem? Jeśli nie da się z tym niczego zrobić bez zmiany romu, jaki mi polecicie do flashowania?

Pozdrawiam,
paveu.

*

Offline edmun

  • ****
  • 933
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zdjęcia ślubne, Fotografia ślubna
  • Sprzęt: SGH-I780
Odp: Problem z połączeniem mobilegadu/palringo
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2012, 15:42:58 »
a ja jednak radze zmienic rom.
Heineken wydal przeciez tyle romow, ze jest sporo do wyboru. z dzialajaca myszka, wifi i gprs czy gps
SGH-I780 + Heineken78 Marvel Dream WM 6.5.3 96dpi
HTC ONE S
TTI TCB-880 + Sirio ML145
Alhambra TDI

*

Offline paveu

  • **
  • 193
  • Sprzęt: Galaxy Note & Galaxy Note 10.1
Odp: Problem z połączeniem mobilegadu/palringo
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2012, 17:08:39 »
niestety zmiana romu nie pomogła, problem dalej występuje. w tym momencie MG rozłączyło się dokładnie po 5 minutach.
________________

nie chcę zapeszać, ale po kolejnej zmianie na Marvel Dream 6.5.3 od Heinekena, MG wytrzymuje już ponad godzinę bez zerwania połączenia (po WiFi).
________________

jednak zerwało połączenie po 70 minutach. czy ma ktoś jakieś pomysły jaka może być tego przyczyna?
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2012, 21:10:35 wysłana przez paveu »

*

Offline edmun

  • ****
  • 933
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zdjęcia ślubne, Fotografia ślubna
  • Sprzęt: SGH-I780
Odp: Problem z połączeniem mobilegadu/palringo
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 09, 2012, 22:51:21 »
to troche dziwne, bo mi telefon nie rozlacza sie ani po gprs, ani po wifi poki mu nie pozwole.
Po Wifi poszukalbym jeszcze ustawien routera. moze Ci ip zmienia co godzine ?
gprs to moze byc z gory ustalone przez operatora ze jedna sesja nie moze trwac dluzej niz xxx minut, ale przeciez moj telefon odkad sie wlaczy i polaczy z netem, tak chodzi caly czas na necie.
Dzieki temu aktualizuje mi sie pogoda co pol godziny a maile sprawdzaja sie dokladnie co 15 minut, Palringo rowniez chodzi bez zarzutu. Mowie o GPRS, po Wifi nie sprawdzalem dokladnie tak dlugo, bo nie potrzebuje.
SGH-I780 + Heineken78 Marvel Dream WM 6.5.3 96dpi
HTC ONE S
TTI TCB-880 + Sirio ML145
Alhambra TDI

*

Offline paveu

  • **
  • 193
  • Sprzęt: Galaxy Note & Galaxy Note 10.1
Odp: Problem z połączeniem mobilegadu/palringo
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 11, 2012, 13:39:11 »
IP na pewno mi się nie zmienia.

zostawiłem odpalone MG na całą noc po WiFi, nie rozłączyło się ani razu, teraz również działa, już od 7 rano, po GPRS, i też nie było żadnych przypadków rozłączenia. mam nadzieję, że problem sam się rozwiązał.